Monday - January 11, 2021
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Basketball
TimeEventScore
4:00 pmBlue Knights-49 vs Pattonville-86 at Washington - Final
86-49
4:30 pmVianney-59 at Lindbergh-45 - Final
59-45
5:30 pmSt. Charles-52 vs St. Dominic-61 at Washington - Final
61-52
5:30 pmCrystal City-72 at Grandview-56 - Final
72-56
5:30 pmFort Zumwalt West-34 vs Poplar Bluff-54 at Fort Zumwalt West - Final
54-34
5:30 pmMcKinley-64 at Northwest Academy-67 - Final
67-64
6:00 pmGateway Legacy Christian Acade-20 at De Smet-66 - Final
66-20
6:00 pmFatima-68 at St. James-41 - Final
68-41
6:30 pmHickman-80 at Mehlville-57 - Final
80-57
6:30 pmConfluence-51 vs Westminster-57 at Lindbergh - Final
57-51
7:00 pmWindsor (Imperial)-54 at Bayless-36 - Final
54-36
7:00 pmDe Soto-61 at Northwest Cedar Hill-31 - Final
61-31
7:00 pmHillsboro-43 at St. Pius X-42 - Final
43-42
7:00 pmBowling Green-53 at Mark Twain-12 - Final
53-12
7:00 pmWhitfield-57 vs Oakville-42 at Fort Zumwalt West - Final
57-42
7:00 pmFestus-56 at St. Clair-45 - Final
56-45
7:00 pmParkway Central-36 at Sullivan-45 - Final
45-36
7:00 pmPriory at Duchesne - Postponed
0-0
7:00 pmFrancis Howell Central-31 at Washington-39 - Final
39-31
8:30 pmUnion-39 vs Borgia-73 at Washington - Final
73-39

Girls Basketball
TimeEventScore
4:00 pmSt. James JV-30 at Fatima-73 - Final
73-30
4:00 pmBlue Knights-26 vs Francis Howell North-61 at Warrenton - Final
61-26
4:30 pmLutheran South-81 at Hancock-19 - Final
81-19
5:00 pmRussellville-29 vs New Haven-30 at South Callaway - Final
30-29
5:30 pmFort Zumwalt North-25 vs Jefferson City-82 at Union - Final
82-25
5:30 pmMetro-52 at University City-40 - Final
52-40
5:30 pmO'Fallon Christian-13 vs Moberly-60 at Warrenton - Final
60-13
5:30 pmTrinity at Confluence
Rivalry
5:30 pmBelle-37 vs St. James-74 at Fatima - Final
74-37
5:45 pmParkway West-45 at Parkway Central-28 - Final
45-28
6:00 pmPacific-64 at Affton-38 - Final
64-38
6:00 pmValle Catholic at St. Vincent
Rivalry
6:30 pmNorth Callaway-34 vs Hermann-58 at South Callaway - Final
58-34
7:00 pmSeckman-33 at Windsor (Imperial)-38 - Final
38-33
7:00 pmPerryville-39 at Herculaneum-60 - Final
60-39
7:00 pmBowling Green-18 at Lutheran St. Charles-61 - Final
61-18
7:00 pmSullivan-26 vs Southern Boone-57 at Union - Final
57-26
7:00 pmLiberty (Wentzville)-32 vs Gateway Legacy Christian Acade-60 at Warrenton - Final
60-32
7:00 pmMark Twain-37 at Silex-39 - Final
39-37
7:00 pmEldon-41 vs Steelville, Missouri-72 at Fatima - Final
72-41
7:15 pmRosati-Kain-59 at DuBourg-11 - Final
59-11
7:30 pmHillsboro-15 at Potosi-53 - Final
53-15
7:30 pmJefferson-37 at Fredericktown-57 - Final
57-37
7:30 pmNew Bloomfield-44 vs Montgomery County-75 at South Callaway - Final
75-44
7:30 pmCardinal Ritter-70 at St. Dominic-35 - Final
70-35
8:30 pmLiberty Christian Academy-26 at Warrenton-53 - Final
53-26
8:30 pmCuba-28 vs Blair Oaks-61 at Fatima - Final
61-28

Girls Swimming
TimeEventScore
3:30 pmNerinx Hall vs Fort Zumwalt East at Rec-Plex
3:30 pmFZ West, Washington at Incarnate Word
4:00 pmNotre Dame at Mehlville
4:30 pmLutheran South at St. Joseph's
8:30 pmFH Central, FH North vs. Francis Howell

Girls Wrestling
TimeEventScore
5:00 pmBorgia at Orchard Farm

Hockey
TimeEventScore
6:30 pmFox-6 vs Parkway West-4 at Queeny Recreational Complex - Final
6-4
7:00 pmSeckman-0 vs Lindbergh-1 at South County (Kennedy) - Final
1-0
7:10 pmFrancis Howell-6 vs Francis Howell Central-2 at Maryville Hockey Center - Final
6-2
7:20 pmFrancis Howell North-2 vs Fort Zumwalt South-1 at Centene Ice Center - Final
2-1
8:45 pmChaminade-3 vs CBC-6 at Affton Rink - Final
6-3
9:00 pmTimberland-3 vs Duchesne-9 at Centene Ice Center - Final
9-3
9:00 pmFort Zumwalt East-0 vs Holt-8 at Rec-Plex - Final
8-0

Wrestling
TimeEventScore
5:00 pmBorgia-24 at Orchard Farm-34 - Final
34-24

+