Saturday - January 9, 2021
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Basketball
TimeEventScore
3:00 pmTolton-36 at Vashon-72 - Final
72-36
3:00 pmSt. Clair-36 at Owensville-63 - Final
63-36
3:30 pmGateway Legacy Christian Acade-48 at Van Buren-56 - Final
56-48
4:00 pmElsberry-65 vs Wright City-42 at Clopton - Final
65-42
4:30 pmPacific-54 vs Steelville, Missouri-46 at Owensville - Final
54-46
5:30 pmClopton-41 vs Louisiana-42 at Clopton - Final
42-41
6:00 pmJefferson City-55 vs Fatima-53 at Owensville - Final
55-53
6:30 pmSouth Iron-83 vs East Carter-47 at Van Buren - Final
83-47
7:00 pmWinfield-47 vs Monroe City-59 at Clopton - Final
59-47
7:00 pmMontgomery County at Wellsville
Rivalry

Girls Basketball
TimeEventScore
10:00 amOakville-43 vs Pattonville-52 at Westminster - Final
52-43
10:00 amTroy Buchanan-35 vs St. Charles West-42 at Westminster - Final
42-35
12:00 pmBorgia-35 vs Incarnate Word-73 at St. Joseph's - Final
73-35
12:00 pmLift For Life-59 vs Francis Howell Central-61 at Westminster - Final
61-59
12:00 pmHerculaneum-61 vs Washington-56 at Lutheran South - Final
61-56
1:00 pmViburnum-72 at Bourbon-17 - Final
72-17
1:00 pmSt. Clair-38 vs Ash Grove-48 at Baptist Bible College - Final
48-38
1:45 pmParkway Central-36 vs St. Pius X-46 at Lutheran South - Final
46-36
2:00 pmCor Jesu-27 at Westminster-62 - Final
62-27
2:00 pmGateway Legacy Christian Acade-57 vs Ellington-60 at Van Buren - Final
60-57
2:00 pmParkway North-40 vs Whitfield-62 at St. Joseph's - Final
62-40
2:30 pmGrandview-29 vs Laquey-32 at Bourbon - Final
32-29
3:30 pmOrchard Farm-33 at Lutheran South-64 - Final
64-33
4:00 pmMetro-60 at DuBourg-17 - Final
60-17
4:00 pmUrsuline-47 vs Kirkwood-43 at St. Joseph's - Final
47-43
4:00 pmPacific-44 vs St. Paul Lutheran-56 at Bourbon - Final
56-44
5:30 pmBelle-57 vs Liberty Christian Academy-53 at Bourbon - Final
57-53

Girls Swimming
TimeEventScore
9:00 amFort Zumwalt North Invitational
Results
9:00 amLafayette Quad
Results

Girls Wrestling
TimeEventScore
12:00 amSeckman Women's Scramble
Results
9:00 am3rd Park Hills Central Tournament
10:30 amSt. Clair Classic
Results

Hockey
TimeEventScore
6:15 pmFort Zumwalt South-7 vs Timberland-4 at Rec-Plex - Final
7-4
7:45 pmLadue-5 vs Clayton-0 at Brentwood Ice Arena - Final
5-0
8:00 pmFrancis Howell-15 vs Francis Howell North-0 at Rec-Plex - Final
15-0
8:00 pmParkway South-3 vs Westminster-5 at Affton Rink - Final
5-3
8:15 pmCBC-7 vs Kirkwood-0 at Kirkwood Ice Arena - Final
7-0
9:15 pmSummit-6 vs Fox-3 at South County (Kennedy) - Final
6-3
9:45 pmNorthwest Cedar Hill-1 vs Priory-7 at Brentwood Ice Arena - Final
7-1
9:45 pmParkway West-6 vs Eureka-2 at Queeny Recreational Complex - Final
6-2

Wrestling
TimeEventScore
6:00 pmCBC, De Smet, Helias
9:00 am21st Park Hills Central Tournament
Results
9:00 amHillsboro-70 vs Eureka-6 at Lafayette - Final
70-6
9:00 amSummit at Lafayette
9:00 amParkway West vs Marquette at Lafayette
9:00 amLadue vs St. Clair at Lafayette
9:00 amSte. Genevieve Dual Tournament
9:30 amGAC North/Central Championships
Results
10:00 amLadue at Lafayette
10:00 amSt. Charles vs Summit at Lafayette
10:00 amGAC South/Central Championships
Results
10:00 amCapital City Duals
10:00 amParkway West vs Eureka at Lafayette
10:00 amHillsboro-66 vs Marquette-9 at Lafayette - Final
66-9
11:00 amMarquette vs Eureka at Lafayette
11:00 amLadue-29 vs Summit-48 at Lafayette - Final
48-29
11:00 amParkway West-0 vs Hillsboro-80 at Lafayette - Final
80-0
11:00 amSt. Clair at Lafayette
12:00 pmLafayette Duals - 3rd place
12:00 pmHillsboro-31 at Lafayette-40 - Final
40-31
12:00 pmLafayette Duals - 5th place
12:00 pmLafayette Duals - 7th place
5:00 pmAffton at Pattonville

+