Monday - February 1, 2021
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


Boys Basketball
TimeEventScore
6:00 pmPattonville-64 at University City-61 - Final
64-61
6:00 pmCardinal Ritter-63 at Hazelwood Central-45 - Final
63-45
6:00 pmMissouri Military Academy at North Callaway
Rivalry
6:15 pmJennings-45 at Chaminade-78 - Final
78-45
6:30 pmDuchesne-49 at Fort Zumwalt West-54 - Final
54-49
6:30 pmParkway North-64 at Francis Howell North-43 - Final
64-43
7:00 pmValle Catholic-69 at Herculaneum-46 - Final
69-46
7:00 pmBlue Knights-38 at St. Pius X-42 - Final
42-38
7:00 pmHazelwood East-47 at Hazelwood West-50 - Final
50-47
7:00 pmFox-62 at Summit-48 - Final
62-48
7:00 pmDe Soto-54 at Windsor (Imperial)-46 - Final
54-46
7:30 pmMiller Career-47 at SLUH-48 - Final
48-47
7:30 pmWarrenton-43 at Southern Boone-63 - Final
63-43
8:00 pmSt. Paul Lutheran-54 at Crystal City-69 - Final
69-54

Girls Basketball
TimeEventScore
4:00 pmUniversity City-15 vs Rock Bridge-79 at Borgia - Final
79-15
4:15 pmCarnahan-24 at Lutheran South-66 - Final
66-24
4:30 pmTolton-35 vs Marshall-24 at Southern Boone - Final
35-24
5:00 pmValley Park-23 at KIPP St. Louis-43 - Final
43-23
5:00 pmWindsor (Imperial)-39 at Liberty (Wentzville)-49 - Final
49-39
5:30 pmHermann-43 at Sullivan-39 - Final
43-39
5:30 pmParkway South-58 at Borgia-59 - Final
59-58
5:30 pmGateway Legacy Christian Acade-47 at Hazelwood West-40 - Final
47-40
5:30 pmLift For Life-41 at McCluer North-30 - Final
41-30
5:30 pmMontgomery County at Van-Far
Rivalry
5:30 pmJefferson-43 at Grandview-41 - Final
43-41
5:45 pmAffton-32 at Hazelwood East-40 - Final
40-32
6:00 pmNorth Callaway at Calvary Lutheran
Rivalry
6:00 pmSt. Paul Lutheran-54 at Crystal City-30 - Final
54-30
6:00 pmO'Fallon Christian-15 at Rosati-Kain-49 - Final
49-15
6:00 pmMark Twain-60 at Wright City-48 - Final
60-48
7:00 pmFox-32 at Festus-52 - Final
52-32
7:00 pmMICDS-57 at Duchesne-24 - Final
57-24
7:00 pmSummit-38 vs Fort Zumwalt South-63 at Borgia - Final
63-38
7:15 pmNotre Dame-50 at St. Dominic-58 - Final
58-50
7:30 pmFarmington-38 at North County-67 - Final
67-38
7:30 pmWinfield-26 at St. Charles West-71 - Final
71-26
8:30 pmWashington-34 vs Union-67 at Borgia - Final
67-34

Girls Swimming
TimeEventScore
4:00 pmDuBourg, Lutheran South at Affton
4:00 pmDuchesne vs Incarnate Word at UMSL
4:30 pmCor Jesu at Mehlville
6:30 pmNotre Dame vs Ursuline at Principia
8:30 pmSt. Charles West vs Francis Howell Central at Rec-Plex

Girls Wrestling
TimeEventScore
6:00 pmBorgia, Owensville at Warrenton

Hockey
TimeEventScore
6:30 pmLindbergh-4 vs Parkway West-2 at Queeny Recreational Complex - Final
4-2
7:00 pmMICDS-5 vs Westminster-7 at South County (Kennedy) - Final
7-5
7:10 pmHolt-0 vs Priory-8 at Maryville Hockey Center - Final
8-0
7:20 pmParkway South-4 vs Francis Howell Central-6 at Centene Ice Center - Final
6-4
8:15 pmVianney-2 vs De Smet-5 at Queeny Recreational Complex - Final
5-2
8:45 pmSLUH-0 vs CBC-1 at Affton Rink - Final
1-0
8:50 pmFrancis Howell-1 vs Marquette-1 at Maryville Hockey Center - Final
1-1
9:00 pmLutheran South-0 vs Fort Zumwalt West-6 at Rec-Plex - Final
6-0
9:00 pmSummit-4 vs Lafayette-5 at Meramec - Final
5-4
9:00 pmDuchesne-4 vs Oakville-2 at South County (Kennedy) - Final
4-2
9:00 pmJohn Burroughs-3 vs Fort Zumwalt South-2 at Centene Ice Center - Final
3-2

Wrestling
TimeEventScore
6:00 pmBorgia, Owensville at Warrenton
5:00 pmO'Fallon Christian, St. James, Winfield at Lutheran SC

+