Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
11:30 am | South Callaway-0 at Borgia-15 - Final | |
11:30 am | Lutheran St. Charles-7 at Union-9 - Final | |
12:00 pm | Webster Groves-0 at Oakville-8 - Final | |
12:00 pm | Mehlville-10 vs Hazelwood West-2 at Mehlville - Final | |
2:00 pm | South Callaway-5 vs Jefferson City-7 at Borgia - Final | |
2:00 pm | Cape Notre Dame-1 vs Lutheran St. Charles-10 at Union - Final | |
2:30 pm | Marquette-17 vs Glendale-2 at Kickapoo - Final | |
3:00 pm | Lafayette-7 vs Lindbergh-6 at Oakville - Final | |
4:00 pm | Kirkwood-4 vs Northwest Cedar Hill-2 at Mehlville - Final | |
4:00 pm | Pattonville-0 at Vianney-10 - Final | |
4:00 pm | Jefferson-12 at Woodland (Marble Hill)-2 - Final | |
4:15 pm | St. Louis Patriots-2 at Timberland-5 - Final | |
4:15 pm | Hillsboro-4 at Parkway Central-6 - Final | |
4:15 pm | MICDS-3 at Chaminade-4 - Final | |
4:30 pm | Jefferson City-4 at Borgia-1 - Final | |
4:30 pm | Fort Zumwalt North-12 vs O'Fallon Christian-1 at CarShield Field - Final | |
4:30 pm | Union-11 at Cape Notre Dame-8 - Final | |
4:30 pm | St. Vincent-7 at Grandview-8 - Final | |
4:45 pm | Marquette-1 at Kickapoo-4 - Final | |
5:00 pm | Winfield-8 at Elsberry-2 - Final | |
5:00 pm | Parkway West-8 vs SLUH-0 at Sheridan Stadium - Final |
Boys Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Ritenour Alternate Fall Championships |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:00 pm | Vianney-7 at Westminster-9 - Final | |
7:00 pm | Eureka-9 at CBC-13 - Final |
Boys Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Edwardsville-2 at Belleville West-0 - Final | |
4:00 pm | Jerseyville-6 at Waterloo-1 - Final | |
4:00 pm | Metro-8 at McCluer-0 - Final | |
4:00 pm | Brentwood-4 at Crossroads College Prep-1 - Final | |
4:00 pm | Hazelwood West-5 at Valley Park-0 - Final | |
6:00 pm | Columbia-8 at Freeburg-0 - Final |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Fort Zumwalt South-4 at Francis Howell-5 - Final | |
4:00 pm | St. Pius X at North County |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:00 pm | McCullough-Douglass Invitational | |
3:45 pm | Blair Oaks Meet | |
4:00 pm | AAA Relays |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Lutheran South-1 at Seckman-1 - Final | |
4:30 pm | Borgia-0 at Fort Zumwalt East-2 - Final | |
4:30 pm | DuBourg-0 at Webster Groves-2 - Final | |
4:30 pm | Affton-2 vs St. Mary's-0 at Webster Groves - Final | |
4:30 pm | Westminster-0 vs Francis Howell North-2 at Fort Zumwalt East - Final | |
4:30 pm | Lindbergh-0 vs Mehlville-2 at Seckman - Final | |
5:30 pm | Lindbergh-0 at Seckman-2 - Final | |
5:30 pm | DuBourg-0 vs St. Mary's-2 at Webster Groves - Final | |
5:30 pm | Lutheran St. Charles-0 at SLUH-3 - Final | |
5:30 pm | Lutheran South-1 vs Mehlville-1 at Seckman - Final | |
5:30 pm | Affton-1 at Webster Groves-2 - Final | |
5:45 pm | Francis Howell North-2 at Fort Zumwalt East-0 - Final | |
5:45 pm | Borgia-2 vs Westminster-0 at Fort Zumwalt East - Final | |
6:30 pm | Lutheran South-1 vs Lindbergh-1 at Seckman - Final | |
6:30 pm | St. Mary's-2 at Webster Groves-0 - Final | |
6:30 pm | DuBourg-0 vs Affton-2 at Webster Groves - Final | |
6:30 pm | Mehlville-2 at Seckman-0 - Final | |
7:00 pm | Francis Howell North-2 vs Borgia-0 at Fort Zumwalt East - Final | |
7:00 pm | Westminster-0 at Fort Zumwalt East-2 - Final |
Football
Girls Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Ritenour Alternate Fall Championships |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:15 pm | Notre Dame-1 at St. Dominic-14 - Final | |
5:30 pm | Westminster-14 at Francis Howell North-4 - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:00 pm | Incarnate Word-1 at Fort Zumwalt South-6 - Final | |
3:00 pm | Francis Howell Central-3 at Francis Howell North-0 - Final | |
3:30 pm | Timberland-0 vs St. Joseph's-8 at Creve Coeur Soccer Complex - Final | |
4:00 pm | Notre Dame-0 at Nerinx Hall-4 - Final | |
4:00 pm | Ursuline-5 at Westminster-0 - Final | |
4:00 pm | Winfield-9 at Elsberry-1 - Final | |
4:15 pm | Medicine and Bioscience-0 at Villa Duchesne-8 - Final | |
4:15 pm | Fort Zumwalt East-0 at Troy Buchanan-4 - Final | |
4:30 pm | Sullivan-7 vs Hazelwood Central-0 at Lutheran St. Charles - Final | |
5:00 pm | Union-8 at Owensville-0 - Final | |
5:00 pm | Perryville-9 vs Saxony Lutheran-1 at Cape Notre Dame - Final | |
6:00 pm | Marquette-4 vs Helias-0 at Jackson - Final | |
6:00 pm | O'Fallon Christian-2 at Duchesne-7 - Final | |
6:15 pm | Festus-2 at Lutheran St. Charles-7 - Final | |
7:00 pm | Hillsboro-0 at Cape Girardeau Central-1 - Final |
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:00 pm | McCullough-Douglass Invitational | |
3:45 pm | Blair Oaks Meet | |
4:00 pm | AAA Relays |
Girls Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:15 pm | Carbondale at Anna-Jonesboro | |
6:00 pm | Crossroads College Prep-0 at Bayless-3 - Final | |
6:00 pm | Gibault-2 at Valmeyer-0 - Final | |
7:00 pm | Metro-East Lutheran-1 at Father McGivney-2 - Final |
+