Thursday - April 1, 2021
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Baseball
TimeEventScore
12:00 pmSLUH-1 at Chaminade-4 - Final
4-1
2:00 pmSLUH-4 at Chaminade-5 - Final
5-4
4:00 pmWest County (Leadwood)-10 at Crystal City-0 - Final
10-0
4:00 pmHazelwood Central at Hazelwood East
Rivalry
4:15 pmParkway North-4 at Lutheran South-8 - Final
8-4
4:15 pmJohn Burroughs-10 at Ladue-4 - Final
10-4
4:30 pmSt. Louis Patriots-14 at Winfield-2 - Final
14-2
4:30 pmWhitfield-0 vs O'Fallon Christian-15 at CarShield Field - Final
15-0
4:30 pmNorth County-5 at De Soto-3 - Final
5-3
4:30 pmOakville-12 at Fort Zumwalt North-13 - Final
13-12
4:30 pmParkway South-13 at Eureka-8 - Final
13-8
4:30 pmParkway Central-1 at Marquette-13 - Final
13-1
4:30 pmValle Catholic-11 at Park Hills Central-3 - Final
11-3
4:30 pmOwensville at Newburg
Rivalry
5:00 pmBelle-2 at New Haven-3 - Final
3-2
5:00 pmWright City-6 at North Callaway-0 - Final
6-0

Boys Lacrosse
TimeEventScore
12:00 amMarquette-1 at De Smet-16 - Final
16-1
5:00 pmHolt-10 vs Parkway South-4 at Parkway South MS - Final
10-4
7:00 pmLafayette-7 vs Francis Howell-9 at Dames Park - Final
9-7
7:30 pmWebster Groves-10 at Lafayette-5 - Final
10-5
7:30 pmCBC-18 at Vianney-5 - Final
18-5

Boys Soccer
TimeEventScore
4:00 pmCivic Memorial at Waterloo
Rivalry
4:00 pmConfluence at Gateway Legacy Christian
Rivalry
4:15 pmHazelwood Central-2 vs Ritenour-6 at Ritenour Complex - Final
6-2
4:15 pmCarlyle at Centralia, Illinois
Rivalry
4:15 pmHazelwood East-0 at University City-6 - Final
6-0
4:30 pmWesclin-8 at Valmeyer-1 - Final
8-1
4:30 pmStaunton-0 at Hillsboro, Illinois-1 - Final
1-0
4:30 pmCrossroads College Prep-3 at Maplewood-RH-1 - Final
3-1
5:00 pmCarbondale-0 at Marion-1 - Final
1-0
5:00 pmGreenville-1 at Carlinville-6 - Final
6-1
5:15 pmMetro-0 at Bayless-3 - Final
3-0
5:30 pmJerseyville-3 at Mascoutah-4 - Final
4-3
6:00 pmTriad-2 at Highland-1 - Final
2-1
6:30 pmAlthoff-3 vs Alton Marquette-1 at Gordon Moore Park - Final
3-1
6:30 pmCollinsville-2 at Belleville West-0 - Final
2-0
6:30 pmO'Fallon-1 at Belleville East-0 - Final
1-0
7:00 pmEdwardsville-4 at Alton-0 - Final
4-0

Boys Spring Golf
TimeEventScore
6:00 pmPerryville vs Hillsboro at Raintree Country Club
8:00 amSeckman Tournament
Results
2:00 pmTimberland-182 at Francis Howell Central-175 - Final
175-182
3:30 pmOrchard Farm-219 vs St. Charles-194 at St. Peters GC - Final
194-219
3:30 pmWarrenton-216 vs Winfield-249 at Sun Valley - Final
216-249
3:30 pmFort Zumwalt East-183 vs Liberty (Wentzville)-170 at WingHaven Country Club - Final
170-183
3:30 pmParkway North at McCluer North
3:30 pmLadue-258 vs SLUH-231 at Forest Park - Final
231-258
3:30 pmFort Zumwalt South vs Washington at Wolf Hollow GC
3:45 pmJohn Burroughs-259 vs Westminster-256 at Country Club of St. Albans - Final
256-259
3:45 pmMarquette vs Lafayette at Forest Hills
4:00 pmFort Zumwalt West-192 vs Troy Buchanan-171 at Woods Fort - Final
171-192
4:00 pmHermann at Capital City

Boys Tennis
TimeEventScore
4:00 pmDe Soto at North County
Rivalry
4:00 pmMehlville-1 at Parkway North-8 - Final
8-1
4:00 pmFrancis Howell Central at De Smet
Rivalry
4:00 pmFrancis Howell-0 at Lafayette-9 - Final
9-0
4:15 pmClayton-6 at Whitfield-3 - Final
6-3
4:30 pmParkway South-0 at Marquette-9 - Final
9-0

Boys Track
TimeEventScore
1:00 pmLinn Invitational
3:00 pmTodd Bizzell Spartan Relays
Results
3:30 pmWright City Warmup Meet

Boys Volleyball
TimeEventScore
4:30 pmEureka-3 at Summit-0 - Final
3-0
5:00 pmFort Zumwalt South-0 at Francis Howell-3 - Final
3-0
5:15 pmParkway Central-3 at Westminster-0 - Final
3-0
5:30 pmLafayette-0 at Pattonville-3 - Final
3-0
5:30 pmFort Zumwalt East-0 at Francis Howell North-3 - Final
3-0
5:30 pmSLUH-2 at Mehlville-0 - Final
2-0
5:30 pmParkway South-2 at Parkway North-0 - Final
2-0
5:30 pmFort Zumwalt North-0 at Francis Howell Central-3 - Final
3-0
5:30 pmWebster Groves-3 at Lindbergh-0 - Final
3-0
6:30 pmMarquette-0 at De Smet-2 - Final
2-0

Fall softball
TimeEventScore
4:00 pmMetro at Normandy
Rivalry
4:15 pmHazelwood East at Clayton
Rivalry
4:15 pmRitenour-20 vs University City-3 at Heman Park - Final
20-3
4:15 pmMcCluer North-4 at Hazelwood West-19 - Final
19-4
4:30 pmBrentwood at Clayton
Rivalry

Football
TimeEventScore
6:00 pmHazelwood Central-28 at Pattonville-21 - Final
28-21

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:00 pmParkway Central-1 at John Burroughs-14 - Final
14-1
4:15 pmFrancis Howell North-1 at Summit-13 - Final
13-1
5:15 pmClayton-4 at Francis Howell-12 - Final
12-4
5:45 pmEureka-7 at Lafayette-6 - Final
7-6
7:00 pmWestminster-11 at Ladue-12 - Final
12-11

Girls Soccer
TimeEventScore
12:00 pmFort Zumwalt East-0 at Fort Zumwalt South-6 - Final
6-0
4:00 pmMICDS-8 at Principia-0 - Final
8-0
4:15 pmNormandy at Hazelwood East
Rivalry
4:15 pmLutheran St. Charles-0 at John Burroughs-7 - Final
7-0
4:15 pmWhitfield-1 at Clayton-4 - Final
4-1
5:00 pmFredericktown-0 at Perryville-1 - Final
1-0
5:00 pmEureka-2 at Webster Groves-0 - Final
2-0
5:00 pmOwensville at Dixon
Rivalry
5:30 pmFrancis Howell-2 at Fort Zumwalt West-3 - Final
3-2
6:00 pmKirkwood-2 at Summit-1 - Final
2-1
6:00 pmLiberty (Wentzville)-7 at Fort Zumwalt North-1 - Final
7-1
6:00 pmFrancis Howell Central-1 at Troy Buchanan-0 - Final
1-0
6:00 pmTimberland-0 at Holt-1 - Final
1-0
6:00 pmWinfield at St. Charles West
Rivalry
6:30 pmNorthwest Cedar Hill-0 at Jackson-2 - Final
2-0
6:30 pmSullivan-1 at North County-2 - Final
2-1
6:45 pmFrancis Howell North-3 at Washington-2 - Final
3-2

Girls Tennis
TimeEventScore
4:00 pmMcCluer North at Hazelwood West
4:00 pmMetro at McCluer
4:00 pmUniversity City vs Ritenour at Woodson Park
4:00 pmMcCluer South-Berkeley at Hazelwood Central

Girls Track
TimeEventScore
6:00 pmWright City Warmup Meet
1:00 pmLinn Invitational
3:00 pmTodd Bizzell Spartan Relays
Results
4:00 pmPark-Rock Invitational

Girls Volleyball
TimeEventScore
12:00 amEast St. Louis-0 at Belleville East-2 - Final
2-0
4:00 pmMaplewood-RH-3 at Valley Park-1 - Final
3-1
4:15 pmMcCluer North-3 at McCluer-1 - Final
3-1
4:15 pmMedicine and Bioscience-0 at Metro-2 - Final
2-0
4:15 pmUniversity City-0 at Ritenour-3 - Final
3-0
4:15 pmHazelwood Central-3 at Lift For Life-1 - Final
3-1
4:15 pmHazelwood West-2 at Hazelwood East-3 - Final
3-2
4:15 pmWaterloo-0 at Highland-2 - Final
2-0
4:15 pmSumner vs Northwest Academy at Soldan
Rivalry
5:00 pmRoxana at Pana
Rivalry
5:00 pmRed Bud-2 at Steeleville-0 - Final
2-0
5:00 pmWoodlawn-0 at Centralia, Illinois-2 - Final
2-0
5:00 pmColumbia-2 at Wesclin-0 - Final
2-0
5:00 pmFreeburg-2 at Salem-0 - Final
2-0
5:00 pmBreese Central at Carlyle
Rivalry
5:00 pmVandalia-2 at Litchfield-0 - Final
2-0
5:00 pmCarbondale-2 at Marion-0 - Final
2-0
5:00 pmHancock-0 at Brentwood-3 - Final
3-0
5:15 pmCarterville at Sparta
Rivalry
5:30 pmCollinsville-0 at O'Fallon-2 - Final
2-0
5:30 pmBayless-3 at Crossroads College Prep-0 - Final
3-0
6:00 pmPiasa Southwestern-2 at Gillespie-0 - Final
2-0
6:00 pmMarissa-2 at Lebanon, Illinois-0 - Final
2-0
6:00 pmJerseyville-2 at Triad-0 - Final
2-0
6:00 pmPawnee-1 at Mount Olive-2 - Final
2-1
6:00 pmBelleville West-2 at Alton-0 - Final
2-0
6:15 pmMascoutah-2 at Civic Memorial-1 - Final
2-1
6:30 pmWood River-2 at Madison, Illinois-0 - Final
2-0
7:00 pmGreenville-2 at Carlinville-1 - Final
2-1
7:00 pmValmeyer-2 at New Athens-0 - Final
2-0
7:00 pmCahokia-1 at Mount Vernon, Illinois-2 - Final
2-1

Spring Softball
TimeEventScore
4:30 pmGrandview at Bourbon
Rivalry

Water Polo
TimeEventScore
4:30 pmKirkwood-23 at Parkway South-7 - Final
23-7
5:30 pmParkway Central-5 at Parkway West-18 - Final
18-5
5:30 pmLindbergh-5 at Ladue-10 - Final
10-5

+