Wednesday - April 14, 2021
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Baseball
TimeEventScore
4:00 amOkawville at Trico
Rivalry
4:15 pmParkway North-4 at Parkway Central-5 - Final
5-4
4:15 pmMICDS-11 at Priory-1 - Final
11-1
4:15 pmHancock-1 at Whitfield-16 - Final
16-1
4:15 pmLiberty (Wentzville)-1 at Fort Zumwalt East-9 - Final
9-1
4:15 pmMaplewood-RH-12 at Hazelwood East-1 - Final
12-1
4:15 pmWinfield-14 at Warrenton-4 - Final
14-4
4:15 pmFrancis Howell Central-9 at Timberland-16 - Final
16-9
4:15 pmWashington-7 at Fort Zumwalt South-8 - Final
8-7
4:15 pmOrchard Farm-16 vs St. Charles-18 at Blanchette Park - Final
18-16
4:15 pmWestminster-9 at John Burroughs-1 - Final
9-1
4:15 pmFort Zumwalt North-4 at Francis Howell North-6 - Final
6-4
4:15 pmFrancis Howell-10 at Holt-1 - Final
10-1
4:15 pmTroy Buchanan-0 at Fort Zumwalt West-10 - Final
10-0
4:30 pmO'Fallon-9 at Granite City-2 - Final
9-2
4:30 pmLafayette-0 at Marquette-8 - Final
8-0
4:30 pmRoxana-18 at Wood River-0 - Final
18-0
4:30 pmDe Soto-20 at Perryville-2 - Final
20-2
4:30 pmKirkwood-5 at Summit-9 - Final
9-5
4:30 pmSt. James-1 at Rolla-16 - Final
16-1
4:30 pmFreeburg-8 at Belleville West-7 - Final
8-7
4:30 pmTriad-12 at Collinsville-4 - Final
12-4
4:30 pmLindbergh-8 at Eureka-4 - Final
8-4
4:30 pmGibault-0 at Mascoutah-9 - Final
9-0
4:30 pmMater Dei-5 at Waterloo-3 - Final
5-3
4:30 pmSilex-1 at Wright City-10 - Final
10-1
4:30 pmChatham Glenwood-2 at Edwardsville-12 - Final
12-2
4:45 pmDe Smet-1 vs CBC-3 at Cadet Park - Final
3-1
5:00 pmSt. Louis Patriots-3 vs Union-0 at Busch Stadium - Final
3-0
6:00 pmGateway Legacy Christian-5 at Cape Notre Dame-1 - Final
5-1

Boys Lacrosse
TimeEventScore
5:00 pmEureka at Chaminade
Rivalry
5:00 pmKirkwood-1 at Westminster-9 - Final
9-1
7:00 pmSLUH-11 at Vianney-7 - Final
11-7
7:05 pmLindbergh-9 at Marquette-8 - Final
9-8

Boys Soccer
TimeEventScore
4:30 pmMetro-East Lutheran-4 at Valmeyer-1 - Final
4-1
4:30 pmFreeburg-3 at Lebanon, Illinois-0 - Final
3-0
6:30 pmBelleville West at Edwardsville
Rivalry
7:00 pmGranite City-1 at Columbia-2 - Final
2-1

Boys Spring Golf
TimeEventScore
8:00 amSt. James Tournament
Results
9:00 am10th Annual Dragon Tournament
Results
9:00 amWarrenton Invitational-Red Division
Results
9:00 amLaker Invitational
9:00 amWarrenton Invitational-White Division
Results
3:30 pmTrinity vs St. Mary's at Highlands Golf & Tennis Center
3:30 pmParkway North, Summit at Parkway Central
3:30 pmLadue, Northwest, Seckman
3:30 pmDuchesne-199 vs St. Dominic-173 at Golf Club at Wentzville - Final
173-199
3:45 pmOakville-315 vs Lafayette-246 at Forest Hills - Final
246-315
4:00 pmVianney-270 vs Chaminade-264 at Sunset Hills Golf Course - Final
264-270

Boys Tennis
TimeEventScore
9:00 amEureka Doubles Tournament
Rivalry
3:15 pmMetro League Championships
Results
4:15 pmEureka Doubles Tournament
Rivalry

Boys Volleyball
TimeEventScore
5:00 pmDe Smet-3 at Francis Howell-0 - Final
3-0
5:00 pmO'Fallon Christian at Duchesne
Rivalry
5:15 pmMehlville at CBC
Rivalry
5:30 pmKirkwood-3 at Parkway North-1 - Final
3-1
5:30 pmRitenour-3 at Summit-1 - Final
3-1
5:30 pmAffton-1 at Webster Groves-3 - Final
3-1
5:30 pmPattonville-3 at Parkway Central-1 - Final
3-1
5:30 pmFox-0 at Parkway West-3 - Final
3-0
6:00 pmCape Notre Dame-1 at Bayless-2 - Final
2-1

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:00 pmParkway West-7 at Nerinx Hall-6 - Final
7-6
4:15 pmRosati-Kain-6 at Whitfield-11 - Final
11-6
4:30 pmLafayette-4 at MICDS-17 - Final
17-4
5:45 pmJohn Burroughs-15 at Summit-6 - Final
15-6
6:00 pmWestminster-7 vs Webster Groves-3 at Moss Field - Final
7-3
6:00 pmParkway Central-0 at Eureka-15 - Final
15-0
6:45 pmNorthwest Cedar Hill at Francis Howell Central
Rivalry

Girls Soccer
TimeEventScore
4:00 pmPiasa Southwestern-2 at Jerseyville-6 - Final
6-2
4:00 pmWestminster-1 at Notre Dame-2 - Final
2-1
4:00 pmWinfield-1 at St. Charles-9 - Final
9-1
4:00 pmNerinx Hall at Incarnate Word
Rivalry
4:00 pmSt. Dominic-4 at Visitation-2 - Final
4-2
4:00 pmSt. Louis Patriots-4 at Bayless-0 - Final
4-0
4:00 pmVilla Duchesne-0 at Cor Jesu-3 - Final
3-0
4:30 pmRoxana-3 at Mater Dei-0 - Final
3-0
4:30 pmHancock-1 vs Crossroads College Prep-5 at Forest Park - Final
5-1
5:00 pmRolla-0 at Union-4 - Final
4-0
5:00 pmFestus-4 at Sullivan-3 - Final
4-3
5:30 pmValley Park-4 at Kelly-1 - Final
4-1
6:00 pmParkway North-1 at Northwest Cedar Hill-2 - Final
2-1
6:30 pmPoplar Bluff at North County
Rivalry

Girls Track
TimeEventScore
4:00 pmSt. Charles West Meet

Girls Volleyball
TimeEventScore
5:00 pmRed Bud-0 at Columbia-2 - Final
2-0
5:00 pmNorth Mac-2 at Gillespie-1 - Final
2-1
5:30 pmAlton Marquette-2 at Granite City-0 - Final
2-0
6:00 pmValmeyer-2 at Steeleville-0 - Final
2-0
6:00 pmDupo-0 at Lebanon, Illinois-2 - Final
2-0
7:00 pmGibault-2 at Wood River-0 - Final
2-0
7:00 pmJerseyville-2 at Hardin Calhoun-0 - Final
2-0

Spring Softball
TimeEventScore
4:00 pmMascoutah-3 at Granite City-1 - Final
3-1
4:30 pmHighland-6 at Belleville West-0 - Final
6-0
4:30 pmPotosi-13 at Grandview-1 - Final
13-1
4:30 pmAlton Marquette-10 at Greenville-0 - Final
10-0
4:30 pmWaterloo-17 at Roxana-0 - Final
17-0
4:30 pmCollinsville-14 at Triad-7 - Final
14-7

Water Polo
TimeEventScore
4:30 pmChaminade-7 at Kirkwood-13 - Final
13-7
4:30 pmMehlville-10 at Pattonville-13 - Final
13-10
5:00 pmOakville-10 at John Burroughs-9 - Final
10-9
5:00 pmEureka-13 at Parkway North-7 - Final
13-7
6:15 pmSLUH-13 vs De Smet-7 at John Burroughs - Final
13-7

+