Friday - April 16, 2021
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Baseball
TimeEventScore
10:00 amOwensville-13 vs Jefferson City-2 at Vivion Field - Final
13-2
10:00 amUnion-6 vs Potosi-3 at Trojan Rec Complex (Potosi) - Final
6-3
10:00 amFort Zumwalt West-0 vs Staley-5 at Rock Bridge - Final
5-0
10:00 amLee's Summit-0 vs CBC-14 at Hickman - Final
14-0
12:15 pmHillsboro-11 vs Union-0 at Trojan Rec Complex (Potosi) - Final
11-0
12:30 pmOwensville-4 vs Rolla-6 at Vivion Field - Final
6-4
12:30 pmBorgia-0 vs Lee's Summit-4 at Hickman - Final
4-0
2:00 pmWaterloo-0 at Mascoutah-4 - Final
4-0
2:30 pmGateway Legacy Christian-11 vs Fox-0 at Trojan Rec Complex (Potosi) - Final
11-0
3:00 pmCBC-0 at Hickman-5 - Final
5-0
3:00 pmRock Bridge-1 at Fort Zumwalt West-8 - Final
8-1
4:15 pmPrincipia-3 at Lutheran North-13 - Final
13-3
4:15 pmO'Fallon Christian-11 at Orchard Farm-0 - Final
11-0
4:15 pmLiberty (Wentzville)-2 at Timberland-4 - Final
4-2
4:15 pmSt. Dominic-6 at Lafayette-11 - Final
11-6
4:15 pmJohn Burroughs-2 at Mehlville-4 - Final
4-2
4:15 pmWestminster-4 at SLUH-3 - Final
4-3
4:15 pmGranite City-7 vs Waterloo-2 at Mascoutah - Final
7-2
4:15 pmUniversity City-13 at Trinity-3 - Final
13-3
4:15 pmSeckman-1 at Parkway South-8 - Final
8-1
4:15 pmJackson-7 at Summit-6 - Final
7-6
4:15 pmRitenour-6 at Hazelwood Central-8 - Final
8-6
4:30 pmCrystal City at Perryville
Rivalry
4:30 pmWarrenton-6 at St. Clair-5 - Final
6-5
4:30 pmWebster Groves-8 at Eureka-4 - Final
8-4
4:30 pmDe Smet-4 at Marquette-14 - Final
14-4
4:30 pmBelleville East-0 vs Mount Vernon-4 at Mount Vernon, Illinois - Final
4-0
4:30 pmAlthoff-1 at Gibault-6 - Final
6-1
4:30 pmValmeyer-9 at Marissa-4 - Final
9-4
4:30 pmHighland-0 vs O'Fallon-3 at Blazier Field - Final
3-0
4:30 pmSaxony Lutheran-15 at St. Pius X-1 - Final
15-1
4:30 pmSte. Genevieve-9 at Ladue-10 - Final
10-9
4:30 pmWinfield-3 vs Washington-10 at Ronsick Field (Washington) - Final
10-3
4:45 pmSt. Louis Patriots vs Gateway Legacy Christian at Trojan Rec Complex (Potosi)
Rivalry
5:00 pmCuba-4 vs Hermann-13 at Linn - Final
13-4
5:00 pmSt. Charles-4 vs Parkway Central-8 at Shaw Park - Final
8-4
5:00 pmWright City at South Callaway
Rivalry
5:30 pmCBC-4 vs Borgia-1 at Hickman - Final
4-1
5:30 pmOwensville-6 vs Battle-2 at Vivion Field - Final
6-2
7:00 pmFox-7 vs St. Louis Patriots-8 at Trojan Rec Complex (Potosi) - Final
8-7
7:30 pmDixon-1 at Linn-0 - Final
1-0
7:30 pmSt. Mary's at Clayton
Rivalry

Boys Lacrosse
TimeEventScore
12:00 amLindbergh at Seckman
Rivalry
4:30 pmMICDS at Priory
Rivalry
7:00 pmWestminster at Rock Bridge
Rivalry

Boys Soccer
TimeEventScore
4:30 pmCollinsville at Father McGivney
Rivalry
5:00 pmAthens-0 at Carlinville-5 - Final
5-0

Boys Spring Golf
TimeEventScore
6:00 pmDe Soto vs Hillsboro at Raintree Country Club
3:00 pmHerculaneum, St. Vincent at Windsor
3:30 pmOrchard Farm vs Trinity at Eagle Springs
4:00 pmOakville-301 at Marquette-252 - Final
252-301

Boys Tennis
TimeEventScore
6:00 pmColumbia Duals
Rivalry
1:30 pmWestminster Tournament
Rivalry
4:15 pmMcCluer at McCluer North
Rivalry

Boys Track
TimeEventScore
6:00 pmSimpson Relays
6:00 pmLutheran North Invitational
12:00 amBob Carter Invitational
4:00 pmOwensville Relays
4:00 pmHenle Holmes Invitational
4:00 pmFort Zumwalt East Relays

Boys Volleyball
TimeEventScore
5:30 pmParkway West at Parkway South
Rivalry
5:30 pmSeckman at Lutheran South
Rivalry
5:30 pmLindbergh-0 at Affton-3 - Final
3-0
5:30 pmParkway Central-1 at Marquette-3 - Final
3-1
5:30 pmDe Smet at SLUH
Rivalry
5:30 pmBorgia at DuBourg
Rivalry
5:45 pmWebster Groves-1 at CBC-3 - Final
3-1

Football
TimeEventScore
7:00 pmDupo-14 at Nokomis-52 - Final
52-14
7:00 pmWesclin-14 at Red Bud-32 - Final
32-14
7:00 pmPiasa Southwestern-35 at Roxana-28 - Final
35-28
7:00 pmGillespie-21 at Staunton-28 - Final
28-21
7:00 pmCarbondale-37 at Althoff-6 - Final
37-6
7:00 pmAlton Marquette-7 at Breese Central-41 - Final
41-7
7:00 pmMarion-42 at Centralia, Illinois-24 - Final
42-24
7:00 pmMascoutah-42 at Collinsville-21 - Final
42-21
7:00 pmSt. Thomas Moore at Metro-East Lutheran
Rivalry
7:00 pmJerseyville-6 at Waterloo-7 - Final
7-6
7:00 pmMadison, Illinois-2 at Carlyle-21 - Final
21-2
7:00 pmBelleville East-12 at East St. Louis-56 - Final
56-12
7:00 pmCahokia-52 at Mount Vernon, Illinois-0 - Final
52-0
7:00 pmHighland-29 at Triad-35 - Final
35-29
7:00 pmGreenville-0 at Vandalia-20 - Final
20-0
7:00 pmBayless at Carterville
Rivalry
7:00 pmNorth Mac-21 at Athens-18 - Final
21-18
7:00 pmGranite City-0 at Civic Memorial-2 - Forfeit
2-0
7:00 pmSalem, Illinois-15 at Freeburg-41 - Final
41-15
7:00 pmEdwardsville-43 at O'Fallon-40 - Final
43-40
7:00 pmBelleville West-34 at Alton-16 - Final
34-16
7:00 pmSparta at Massac County
Rivalry
7:00 pmWood River-14 at Columbia-49 - Final
49-14

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:00 pmFrancis Howell North-4 vs Eureka-17 at Westminster - Final
17-4
4:15 pmOakville at Northwest Cedar Hill
Rivalry
4:15 pmUrsuline at Incarnate Word
Rivalry
4:15 pmHolt at Belleville West
Rivalry
5:30 pmMarquette-13 at Westminster-5 - Final
13-5
5:45 pmCor Jesu-13 at Parkway West-12 - Final
13-12
5:45 pmClayton at Parkway West
Rivalry

Girls Soccer
TimeEventScore
2:00 pmGlendale-1 vs Jackson-2 at Kickapoo - Final
2-1
2:00 pmJefferson City-0 vs Nixa-5 at Kickapoo - Final
5-0
3:45 pmIncarnate Word-1 at St. Joseph's-1 - Final
1-1
3:45 pmNerinx Hall-4 vs Troy Buchanan-1 at St. Joseph's - Final
4-1
4:00 pmMICDS-2 vs Ladue-1 at Ladue West Campus - Final
2-1
4:00 pmHazelwood East-2 at McCluer North-8 - Final
8-2
4:00 pmChillicothe vs Mexico at Moberly
Rivalry
4:00 pmRepublic vs Springfield Catholic at Kickapoo
Rivalry
4:00 pmGibault-1 at Roxana-1 - Final
1-1
4:00 pmWestminster-3 at John Burroughs-1 - Final
3-1
4:00 pmAffton-7 vs Hancock-1 at Jefferson Barracks - Final
7-1
4:00 pmUrsuline-4 at Lutheran South-0 - Final
4-0
4:00 pmRock Bridge-2 vs Cape Notre Dame-1 at Helias - Final
2-1
4:00 pmCapital City-2 vs Tolton-1 at Moberly - Final
2-1
4:00 pmPrincipia-4 at Brentwood-1 - Final
4-1
4:15 pmMater Dei-0 at Waterloo-3 - Final
3-0
4:15 pmLutheran St. Charles at Elsberry
Rivalry
4:30 pmMedicine and Bioscience at Vashon
Rivalry
4:30 pmWillard vs Harrison at Kickapoo
Rivalry
5:00 pmSouthern Boone vs Warrenton at Hannibal
Rivalry
5:00 pmFestus at North County
Rivalry
5:30 pmVisitation-3 vs Liberty (Wentzville)-4 at St. Joseph's - Final
4-3
5:30 pmTriad-0 at Granite City-0 - Final
0-0
5:30 pmCor Jesu-0 vs St. Dominic-3 at St. Joseph's - Final
3-0
6:00 pmEureka-8 vs Ozark-0 at Helias - Final
8-0
6:00 pmVilla Duchesne-3 at O'Fallon Christian-2 - Final
3-2
6:00 pmMetro at Trinity
Rivalry
6:00 pmSummit-2 at Kickapoo-0 - Final
2-0
6:00 pmWinfield-8 vs Kirksville-2 at Moberly - Final
8-2
6:00 pmParkway North-0 at Parkway South-3 - Final
3-0
6:00 pmTimberland-0 at Pattonville-1 - Final
1-0
6:00 pmUnion-5 vs Smith-Cotton-1 at Helias - Final
5-1
6:00 pmParkway Central-2 at Duchesne-3 - Final
3-2
6:00 pmMid-Buchanan at Moberly
Rivalry
6:00 pmFort Zumwalt North-2 at Holt-0 - Final
2-0
6:30 pmRosati-Kain at Windsor (Imperial)
Rivalry
7:00 pmPoplar Bluff at Hannibal
Rivalry
8:00 pmSikeston vs Waynesville at Helias
Rivalry
8:00 pmBorgia at Helias
Rivalry

Girls Track
TimeEventScore
6:00 pmSimpson Relays
12:00 amBob Carter Invitational
12:00 amGary Parker Girls Invitational
4:00 pmHenle Holmes Invitational
4:00 pmOwensville Relays

Girls Volleyball
TimeEventScore
5:15 pmCarbondale-0 at Pinckneyville-2 - Final
2-0
6:00 pmNashville-2 at Massac County-0 - Final
2-0
6:00 pmAlton Marquette at Jerseyville
Rivalry
6:00 pmMarissa at Valmeyer
Rivalry
7:15 pmCarlinville-0 at Raymond Lincolnwood-2 - Final
2-0

Spring Softball
TimeEventScore
2:30 pmPiasa Southwestern-4 at Jerseyville-12 - Final
12-4
4:00 pmBreese Central-4 at Belleville East-2 - Final
4-2
4:15 pmFreeburg-0 vs Edwardsville-3 at Edwardsville Sports Complex - Final
3-0
4:30 pmNorth Mac-0 at Gillespie-10 - Final
10-0
4:30 pmHighland-5 at Collinsville-0 - Final
5-0
4:30 pmPiasa Southwestern-17 at Jerseyville-14 - Final
17-14
4:30 pmMeadow Heights at Grandview
Rivalry
5:30 pmBreese Central-2 at Belleville East-5 - Final
5-2

Water Polo
TimeEventScore
4:30 pmSummit-4 at Eureka-10 - Final
10-4
5:00 pmClayton at John Burroughs
Rivalry
5:30 pmCBC at Chaminade
Rivalry
6:00 pmParkway North at Pattonville
Rivalry
8:00 pmLindbergh-6 at Marquette-10 - Final
10-6

+