Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:00 pm | Francis Howell Central-1 at Francis Howell-2 - Final | |
3:15 pm | Kingston-0 at Jefferson-10 - Final | |
3:30 pm | Hannibal-7 at Parkway North-3 - Final | |
4:15 pm | St. Charles West-11 at Orchard Farm-0 - Final | |
4:15 pm | Warrenton-6 vs St. Charles-7 at Blanchette Park - Final | |
4:15 pm | Francis Howell North-1 at Fort Zumwalt South-16 - Final | |
4:15 pm | Fort Zumwalt East-19 at Fort Zumwalt North-2 - Final | |
4:15 pm | John Burroughs-9 at Lutheran North-1 - Final | |
4:30 pm | Grandview-3 at West County (Leadwood)-2 - Final | |
4:30 pm | Marquette-11 at Kirkwood-1 - Final | |
4:30 pm | De Smet-9 at Webster Groves-12 - Final | |
4:30 pm | Summit-8 at Eureka-2 - Final | |
4:30 pm | Lutheran South-1 at MICDS-6 - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | De Smet-12 at Ladue-11 - Final | |
4:15 pm | Westminster-8 at John Burroughs-11 - Final | |
4:30 pm | Chaminade-6 at Priory-11 - Final | |
5:30 pm | CBC-8 at MICDS-19 - Final | |
5:30 pm | Parkway South-7 vs Marquette-8 at Chesterfield Valley - Final | |
7:00 pm | Hickman-4 at Rock Bridge-3 - Final |
Boys Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Metro-0 at Gateway Legacy Christian-4 - Final | |
4:30 pm | Confluence at Brentwood | |
4:30 pm | Breese Central-0 at Father McGivney-1 - Final | |
5:00 pm | Carlyle-0 at Freeburg-8 - Final | |
5:00 pm | Maplewood-RH-2 vs Hancock-3 at Bayless - Final | |
6:30 pm | Valley Park-3 vs Crossroads College Prep-0 at Bayless - Final |
Boys Spring Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Crown Pointe Tournament | |
8:15 am | Clayton Best Ball Tournament | |
3:00 pm | Fulton-180 vs Barat-237 at Links At Dardenne - Final | |
3:30 pm | Washington-123 vs Fort Zumwalt East-132 at St. Peters GC - Final | |
3:30 pm | St. Mary's-308 vs Lutheran St. Charles-255 at Bogey Hills - Final | |
3:30 pm | O'Fallon Christian at Duchesne | |
3:30 pm | St. Dominic-156 vs Borgia-177 at Golf Club at Wentzville - Final | |
3:30 pm | Wright City at Winfield | |
3:30 pm | Oakville-229 vs Kirkwood-201 at Tapawingo GC - Final | |
4:00 pm | Lutheran South vs Vianney at Tapawingo GC |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Tolton Catholic at Duchesne | |
4:00 pm | North County at Farmington | |
4:00 pm | John Burroughs at CBC | |
4:00 pm | Mehlville at Lutheran South | |
4:15 pm | Parkway South at Parkway North | |
4:30 pm | Lafayette-6 at Clayton-3 - Final |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Ritenour-0 at Affton-3 - Final | |
4:30 pm | Lindbergh-2 at DuBourg-1 - Final | |
5:00 pm | Eureka-3 at Vianney-2 - Final | |
5:30 pm | SLUH-3 at Marquette-0 - Final | |
5:30 pm | Parkway North-0 at Parkway West-3 - Final | |
5:30 pm | Parkway Central-1 at Webster Groves-3 - Final | |
5:30 pm | Westminster-0 at Pattonville-3 - Final | |
5:30 pm | Kirkwood-3 at Summit-1 - Final | |
6:00 pm | Whitfield-3 at Lutheran St. Charles-2 - Final | |
6:15 pm | Lafayette-2 at De Smet-0 - Final |
Fall softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Bayless-7 at Hancock-10 - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Francis Howell North-7 at Visitation-20 - Final | |
4:15 pm | Nerinx Hall-22 at Whitfield-8 - Final | |
4:15 pm | Webster Groves-3 vs Ladue-17 at Ladue West Campus - Final | |
4:15 pm | Parkway West-9 at Pattonville-8 - Final | |
5:15 pm | Parkway Central-3 at Francis Howell-11 - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Hazelwood Central-7 at Hazelwood East-0 - Final | |
4:00 pm | Mehlville-0 at Nerinx Hall-8 - Final | |
4:00 pm | MICDS-2 at Villa Duchesne-0 - Final | |
4:15 pm | Affton-0 at Clayton-6 - Final |
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Friends Meet No. 1 |
Girls Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Valley Park-3 at Maplewood-RH-0 - Final | |
4:15 pm | Lift for Life-0 at Crossroads College Prep-3 - Final | |
4:15 pm | Sumner at Miller Career | |
4:30 pm | East St. Louis-0 at Alton-2 - Final | |
5:00 pm | Wesclin-0 at Sparta-2 - Final | |
5:00 pm | Greenville-2 at Metro-East Lutheran-1 - Final | |
5:00 pm | Mater Dei-2 at Freeburg-0 - Final | |
5:00 pm | Roxana-0 at Red Bud-2 - Final | |
5:15 pm | Centralia, Illinois at Pinckneyville | |
5:15 pm | Ritenour-3 at Brentwood-1 - Final | |
5:30 pm | Granite City-2 at Madison, Illinois-0 - Final | |
6:00 pm | Mount Olive-0 at Nokomis-2 - Final | |
6:00 pm | Piasa Southwestern-0 at Carlinville-2 - Final | |
6:00 pm | Lebanon, Illinois-0 at Valmeyer-2 - Final | |
6:00 pm | O'Fallon-2 at Belleville West-1 - Final | |
6:00 pm | Belleville East-0 at Edwardsville-2 - Final | |
6:30 pm | Alton Marquette-0 at Highland-2 - Final | |
7:00 pm | Dupo-0 at Wood River-2 - Final | |
7:00 pm | Bunker Hill at Father McGivney | |
7:00 pm | Murphysboro at Marion | |
7:00 pm | Chester-1 at Gibault-2 - Final |
Water Polo
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Parkway West-13 at Kirkwood-4 - Final | |
4:30 pm | Eureka-16 at Mehlville-5 - Final | |
4:30 pm | MICDS-15 at Pattonville-4 - Final | |
6:00 pm | Parkway North-13 at John Burroughs-16 - Final | |
6:30 pm | Oakville-10 at Summit-15 - Final |
+