Thursday - April 8, 2021
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Baseball
TimeEventScore
4:00 pmVianney-4 vs De Smet-10 at Vianney - Final
10-4
4:15 pmTimberland-8 at Troy Buchanan-0 - Final
8-0
4:15 pmLindbergh-7 at Lafayette-18 - Final
18-7
4:15 pmMehlville-0 at Northwest Cedar Hill-5 - Final
5-0
4:15 pmFort Zumwalt West-15 at Holt-7 - Final
15-7
4:15 pmPrincipia-3 at Priory-13 - Final
13-3
4:30 pmHazelwood West-3 at Ladue-9 - Final
9-3
4:30 pmBorgia at St. Mary's
Rivalry
4:30 pmOrchard Farm-4 vs O'Fallon Christian-11 at CarShield Field - Final
11-4
4:30 pmValle Catholic at Valley Caledonia
Rivalry
4:30 pmUnion-18 vs New Haven-3 at Union - Final
18-3
4:30 pmSt. Clair at Owensville - Postponed
0-0
4:30 pmFestus-19 at Perryville-0 - Final
19-0
4:30 pmAffton at Ritenour
Rivalry
4:30 pmSullivan-11 vs St. James-7 at Nelson Hart Park - Final
11-7
4:30 pmUniversity City-2 at Seckman-12 - Final
12-2
4:30 pmPattonville-2 vs Clayton-10 at Shaw Park - Final
10-2
4:30 pmParkway Central-10 at Parkway South-9 - Final
10-9
4:30 pmMcCluer South-Berkeley at Riverview Gardens
Rivalry
4:45 pmChaminade-1 vs CBC-10 at Chaminade - Final
10-1

Boys Lacrosse
TimeEventScore
7:00 pmWebster Groves-6 at De Smet-15 - Final
15-6
7:30 pmLafayette-5 at Kirkwood-7 - Final
7-5
7:30 pmLindbergh-11 at Vianney-7 - Final
11-7

Boys Soccer
TimeEventScore
4:00 pmWaterloo-0 at Triad-4 - Final
4-0
4:15 pmJerseyville-1 vs Civic Memorial-5 at Bethalto Sports Complex - Final
5-1
4:15 pmFreeburg-4 at Greenville-0 - Final
4-0
4:30 pmStaunton-5 at Vandalia-0 - Final
5-0
4:30 pmMetro-East Lutheran-0 at Father McGivney-6 - Final
6-0
4:30 pmWood River-0 at Granite City-8 - Final
8-0
4:30 pmWesclin-4 at Lebanon, Illinois-0 - Final
4-0
5:00 pmMount Vernon, Illinois-1 at Carbondale-6 - Final
6-1
5:00 pmValley Park-0 vs Brentwood-8 at Bayless - Final
8-0
5:45 pmHighland-0 at Mascoutah-2 - Final
2-0
6:00 pmCollinsville-3 at O'Fallon-1 - Final
3-1
6:30 pmAlthoff-8 at Gibault-1 - Final
8-1
6:30 pmHancock-0 at Bayless-4 - Final
4-0
6:30 pmAlton-0 at Belleville West-2 - Final
2-0
6:30 pmRoxana-0 at Carlinville-6 - Final
6-0
7:00 pmEdwardsville-5 at Belleville East-2 - Final
5-2

Boys Spring Golf
TimeEventScore
9:00 amSalem Tournament
Results
2:30 pmTroy Buchanan-171 vs Francis Howell Central-174 at Links At Dardenne - Final
171-174
3:00 pmWestminster vs Whitfield at Creve Coeur Golf Course
3:30 pmWashington at Francis Howell North
3:30 pmChaminade-231 vs SLUH-234 at Forest Park - Final
231-234
3:30 pmFort Zumwalt South-153 vs Fort Zumwalt East-163 at St. Peters GC - Final
153-163
3:30 pmEureka-254 vs Marquette-244 at Forest Hills - Final
244-254
3:30 pmLindbergh, Parkway South at Summit
3:45 pmClayton-260 vs John Burroughs-250 at Forest Park - Final
250-260
4:00 pmO'Fallon Christian-239 vs Lutheran St. Charles-207 at Bogey Hills - Final
207-239
4:30 pmParkway West at Parkway North
4:45 pmFrancis Howell-160 vs Fort Zumwalt West-172 at The Falls - Final
160-172

Boys Tennis
TimeEventScore
3:30 pmFort Zumwalt North-0 at Fort Zumwalt South-9 - Final
9-0
4:00 pmOakville at Summit
Rivalry
4:00 pmMcCluer North at Pattonville
Rivalry

Boys Track
TimeEventScore
12:00 amEureka Boys Wildcat Classic
1:00 pmMissouri School for the Deaf Relays

Boys Volleyball
TimeEventScore
5:00 pmFort Zumwalt North-1 at Fort Zumwalt East-3 - Final
3-1
5:00 pmSt. Dominic-3 at Duchesne-0 - Final
3-0
5:00 pmEureka-3 at Northwest Cedar Hill-0 - Final
3-0
5:15 pmChaminade-0 at CBC-3 - Final
3-0
5:30 pmParkway South-1 at Marquette-3 - Final
3-1
5:30 pmLafayette-3 at Mehlville-0 - Final
3-0
5:30 pmFort Zumwalt West-1 at Francis Howell Central-3 - Final
3-1
5:30 pmVianney-3 at De Smet-1 - Final
3-1
5:30 pmLindbergh-1 at Summit-3 - Final
3-1
5:30 pmFort Zumwalt South-2 at Francis Howell North-3 - Final
3-2
5:30 pmAffton-2 at Whitfield-0 - Final
2-0
6:00 pmSt. Mary's-3 at Lutheran St. Charles-0 - Final
3-0

Fall softball
TimeEventScore
4:00 pmBrentwood-11 at Bayless-22 - Final
22-11

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:00 pmFrancis Howell Central-17 at Lindbergh-4 - Final
17-4
4:00 pmIncarnate Word-6 at Nerinx Hall-19 - Final
19-6
4:15 pmNorthwest Cedar Hill-11 at Parkway South-12 - Final
12-11
4:15 pmIncarnate Word-6 at Nerinx Hall-19 - Final
19-6
4:15 pmHolt-10 vs Oakville-9 at Washington Middle School - Final
10-9
4:30 pmEureka at Ursuline
Rivalry
5:15 pmHazelwood West-1 at Francis Howell-22 - Final
22-1
5:30 pmCor Jesu-12 at Villa Duchesne-13 - Final
13-12
5:45 pmLafayette-8 at Summit-12 - Final
12-8
5:45 pmSt. Joseph's-8 at Marquette-9 - Final
9-8

Girls Soccer
TimeEventScore
3:00 pmOwensville at Dixon - Postponed
0-0
4:00 pmHazelwood Central-3 at Ritenour-2 - Final
3-2
4:00 pmSt. Charles West-1 at St. Charles-3 - Final
3-1
4:00 pmSt. Joseph's-3 at Visitation-0 - Final
3-0
4:00 pmVilla Duchesne-1 at Ladue-2 - Final
2-1
4:00 pmFestus-0 vs Seckman-8 at Windsor (Imperial) - Final
8-0
4:15 pmJohn Burroughs-4 at Lutheran South-1 - Final
4-1
4:15 pmWinfield-0 at Orchard Farm-6 - Final
6-0
4:30 pmSt. Louis Patriots-7 at Wright City-2 - Final
7-2
4:30 pmMarquette-3 at Kirkwood-2 - Final
3-2
4:30 pmIncarnate Word-0 at Lafayette-3 - Final
3-0
4:30 pmClayton-8 at University City-0 - Final
8-0
5:00 pmPerryville-3 at Cape Girardeau Central-2 - Final
3-2
5:00 pmCrocker vs Belle at Dixon - Postponed
0-0
5:00 pmTrinity-0 at Lutheran St. Charles-5 - Final
5-0
5:00 pmSt. Clair-8 at St. James-0 - Final
8-0
5:00 pmOakville-0 at Webster Groves-2 - Final
2-0
5:00 pmHillsboro-0 at Farmington-3 - Final
3-0
5:30 pmSullivan-8 at Fatima-2 - Final
8-2
5:30 pmWarrenton-0 at Capital City-6 - Final
6-0
5:30 pmTimberland-0 at Fort Zumwalt West-1 - Final
1-0
6:00 pmFort Zumwalt East-2 at Francis Howell North-1 - Final
2-1
6:00 pmSt. Vincent-1 vs Pacific-2 at Windsor (Imperial) - Final
2-1
6:00 pmFrancis Howell-9 at Troy Buchanan-1 - Final
9-1
6:00 pmFrancis Howell Central-2 at Holt-0 - Final
2-0
6:00 pmHazelwood West-0 at Parkway Central-8 - Final
8-0
6:00 pmParkway South-3 at Mehlville-0 - Final
3-0
6:00 pmNotre Dame-0 at St. Dominic-8 - Final
8-0
6:30 pmLiberty (Wentzville)-2 at Fort Zumwalt South-7 - Final
7-2
6:30 pmTolton at DuBourg - Postponed
0-0
6:30 pmDuchesne-2 at Borgia-0 - Final
2-0
6:45 pmFort Zumwalt North-2 at Washington-1 - Final
2-1

Girls Track
TimeEventScore
1:00 pmMissouri School for the Deaf Relays

Girls Volleyball
TimeEventScore
4:15 pmMetro-3 at Lift For Life-0 - Final
3-0
4:15 pmGateway Legacy Christian vs Medicine and Bioscience at TBD
Rivalry
4:30 pmBrentwood-0 at Hancock-3 - Final
3-0
4:30 pmMaplewood-RH-0 at Valley Park-3 - Final
3-0
5:00 pmSalem, Illinois-2 at Wesclin-0 - Final
2-0
5:00 pmSteeleville-2 at Dupo-0 - Final
2-0
5:00 pmHighland-2 at Civic Memorial-1 - Final
2-1
5:00 pmHerrin-0 at Centralia, Illinois-2 - Final
2-0
5:00 pmColumbia-0 at Breese Central-2 - Final
2-0
5:00 pmFreeburg-2 at Carlyle-1 - Final
2-1
5:00 pmOkawville-1 at Red Bud-2 - Final
2-1
5:00 pmVandalia-2 at Roxana-0 - Final
2-0
5:00 pmCarbondale at Althoff
Rivalry
5:00 pmStaunton-2 at Gillespie-0 - Final
2-0
5:00 pmGreenville-0 at Pana-2 - Final
2-0
5:15 pmSparta at Pinckneyville
Rivalry
6:00 pmLebanon, Illinois-1 at Maryville Christian-2 - Final
2-1
6:00 pmBelleville East-0 at Belleville West-2 - Final
2-0
6:00 pmAlton-1 at Collinsville-2 - Final
2-1
6:00 pmO'Fallon-1 at Edwardsville-2 - Final
2-1
6:15 pmTriad-1 at Mascoutah-2 - Final
2-1
7:00 pmNew Athens at Marissa
Rivalry
7:00 pmGibault-2 at Father McGivney-0 - Final
2-0
7:00 pmWood River-0 at Metro-East Lutheran-2 - Final
2-0
7:00 pmWaterloo-0 at Jerseyville-1 - Forfeit
1-0

Girls Water Polo
TimeEventScore
6:30 pmOakville-8 at Marquette-15 - Final
15-8

Spring Softball
TimeEventScore
4:30 amPark Hills Central-8 at Ste. Genevieve-0 - Final
8-0

Water Polo
TimeEventScore
4:30 pmParkway North-10 at Clayton-11 - Final
11-10
5:30 pmParkway West-13 at Ladue-7 - Final
13-7
6:30 pmDe Smet-7 at Lindbergh-8 - Final
8-7
7:30 pmOakville-11 at Marquette-19 - Final
19-11

+