Friday - April 9, 2021
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Baseball
TimeEventScore
12:00 pmJefferson City-3 vs Eureka-2 at Vivion Field - Final
3-2
12:00 pmLutheran St. Charles-3 vs Blair Oaks-15 at Legion Field (Jefferson City) - Final
15-3
2:15 pmGateway Legacy Christian-9 vs Eureka-7 at Vivion Field - Final
9-7
2:15 pmLutheran St. Charles-8 vs Troy Buchanan-5 at Legion Field (Jefferson City) - Final
8-5
2:30 pmSt. Pius X-2 at Cape Girardeau Central-5 - Final
5-2
3:00 pmPacific-2 at Hollister-10 - Final
10-2
4:00 pmUniversity City-15 at Hazelwood Central-0 - Final
15-0
4:15 pmSt. Charles-2 at Holt-16 - Final
16-2
4:15 pmParkway West-1 at Westminster-2 - Final
2-1
4:15 pmRitenour-0 at Hazelwood West-14 - Final
14-0
4:15 pmSummit-10 at Parkway Central-0 - Final
10-0
4:15 pmTimberland-15 at Francis Howell North-1 - Final
15-1
4:15 pmWindsor (Imperial)-13 at Mehlville-6 - Final
13-6
4:15 pmDuBourg-0 at John Burroughs-11 - Final
11-0
4:30 pmPembroke Hill-8 vs Gateway Legacy Christian-9 at Vivion Field - Final
9-8
4:30 pmOakville-12 at Webster Groves-8 - Final
12-8
4:30 pmJefferson-1 at Saxony Lutheran-5 - Final
5-1
4:30 pmHillsboro-2 at De Soto-6 - Final
6-2
4:30 pmNew Haven-6 at Grandview-0 - Final
6-0
4:30 pmFestus vs Perryville at Perryville City Park
Rivalry
4:30 pmHelias-4 vs Troy Buchanan-2 at Legion Field (Jefferson City) - Final
4-2
4:30 pmHerculaneum-1 at Crystal City-5 - Final
5-1
6:30 pmDe Soto-8 vs Hillsboro-6 at De Soto - Final
8-6
6:45 pmBlair Oaks-6 vs Helias-0 at Legion Field (Jefferson City) - Final
6-0
6:45 pmPembroke Hill-4 vs Jefferson City-5 at Vivion Field - Final
5-4

Boys Lacrosse
TimeEventScore
4:30 pmFrancis Howell-9 vs Ladue-13 at Ladue Middle School - Final
13-9
5:00 pmSummit-6 vs Marquette-5 at Chesterfield Valley - Final
6-5
7:00 pmClayton-8 at Parkway South-10 - Final
10-8

Boys Soccer
TimeEventScore
4:00 pmGateway Legacy Christian-5 at Quincy Notre Dame-3 - Final
5-3
4:00 pmBrentwood-0 at Bayless-1 - Final
1-0
4:30 pmTriad-4 vs Alton Marquette-1 at Gordon Moore Park - Final
4-1
4:30 pmMetro vs Medicine and Bioscience at Soldan
Rivalry
4:30 pmBreese Central-8 vs Wood River-0 at Wood River Sports Complex - Final
8-0
5:00 pmCarlinville-0 at Hillsboro, Illinois-3 - Final
3-0
5:00 pmCollinsville-2 at Mater Dei-1 - Final
2-1

Boys Spring Golf
TimeEventScore
3:30 pmLiberty (Wentzville)-170 vs Fort Zumwalt South-167 at The Falls - Final
167-170
4:00 pmLutheran South-259 vs Vianney-252 at Tapawingo GC - Final
252-259

Boys Tennis
TimeEventScore
1:30 pmChaminade-2 vs Marquette-5 at Holt - Final
5-2
1:30 pmParkway Central-5 at Holt-0 - Final
5-0
1:30 pmTroy Buchanan-3 vs Francis Howell Central-5 at Liberty (Wentzville) - Final
5-3
1:30 pmFrancis Howell North-5 at Timberland-0 - Final
5-0
1:30 pmHannibal-0 at Liberty (Wentzville)-5 - Final
5-0
1:30 pmParkway North-1 vs Francis Howell-5 at Fort Zumwalt West - Final
5-1
1:30 pmFort Zumwalt East-0 at Fort Zumwalt West-5 - Final
5-0
1:30 pmSt. Dominic-0 vs Ladue-5 at Timberland - Final
5-0
2:30 pmParkway North-2 at Fort Zumwalt West-5 - Final
5-2
2:30 pmTroy Buchanan-0 at Liberty (Wentzville)-5 - Final
5-0
2:30 pmFort Zumwalt East-1 vs Francis Howell-5 at Fort Zumwalt West - Final
5-1
2:30 pmFrancis Howell North-0 vs Ladue-5 at Timberland - Final
5-0
2:30 pmHannibal-0 vs Francis Howell Central-5 at Liberty (Wentzville) - Final
5-0
2:30 pmParkway Central-1 vs Marquette-5 at Holt - Final
5-1
2:30 pmChaminade-5 at Holt-0 - Final
5-0
2:30 pmSt. Dominic-1 at Timberland-5 - Final
5-1
3:30 pmLadue-5 at Timberland-0 - Final
5-0
3:30 pmFort Zumwalt North at Duchesne
Rivalry
3:30 pmFort Zumwalt East-2 vs Parkway North-5 at Fort Zumwalt West - Final
5-2
3:30 pmMarquette-5 at Holt-0 - Final
5-0
3:30 pmFrancis Howell-1 at Fort Zumwalt West-5 - Final
5-1
3:30 pmChaminade-4 vs Parkway Central-5 at Holt - Final
5-4
3:30 pmFrancis Howell Central-1 at Liberty (Wentzville)-5 - Final
5-1
3:30 pmSt. Dominic-0 vs Francis Howell North-5 at Timberland - Final
5-0
3:30 pmHannibal-0 vs Troy Buchanan-5 at Liberty (Wentzville) - Final
5-0
4:00 pmCBC-4 at Fort Zumwalt South-5 - Final
5-4
4:15 pmKirkwood-1 vs Clayton-8 at Shaw Park - Final
8-1
4:30 pmLafayette-5 at Lindbergh-4 - Final
5-4

Boys Track
TimeEventScore
6:00 pmSt. Dominic Invitational
1:00 pmHillcrest Invitational

Boys Volleyball
TimeEventScore
5:15 pmChaminade-3 at Westminster-0 - Final
3-0
5:30 pmKirkwood-0 at Parkway West-3 - Final
3-0
5:30 pmFort Zumwalt South-0 at SLUH-3 - Final
3-0
5:30 pmLutheran South-0 at Parkway South-2 - Final
2-0
5:45 pmOakville-2 at Fort Zumwalt West-0 - Final
2-0
6:00 pmCape Notre Dame-0 at Webster Groves-3 - Final
3-0

Football
TimeEventScore
6:00 pmMcCluer-34 at Carterville-38 - Final
38-34
6:00 pmRitenour-41 at Pattonville-63 - Final
63-41
7:00 pmSoldan-34 at Brentwood-49 - Final
49-34
7:00 pmPiasa Southwestern-13 at Carlinville-39 - Final
39-13
7:00 pmRed Bud-62 at Dupo-20 - Final
62-20
7:00 pmTriad-35 at Granite City-14 - Final
35-14
7:00 pmJerseyville-6 at Mascoutah-35 - Final
35-6
7:00 pmVandalia-24 at Pana-13 - Final
24-13
7:00 pmHighland-34 at Civic Memorial-27 - Final
34-27
7:00 pmCentralia, Illinois-7 at Cahokia-50 - Final
50-7
7:00 pmFreeburg-21 at Columbia-44 - Final
44-21
7:00 pmDecatur Lutheran at Metro-East Lutheran
Rivalry
7:00 pmStaunton-6 at Roxana-28 - Final
28-6
7:00 pmMaroa-Forsyth-56 at North Mac-44 - Final
56-44
7:00 pmMarion-41 at Althoff-7 - Final
41-7
7:00 pmAlton-7 at Belleville East-27 - Final
27-7
7:00 pmAlton Marquette-28 at Wood River-12 - Final
28-12
7:00 pmCollinsville-32 at Waterloo-14 - Final
32-14
7:00 pmCarlyle-6 at Wesclin-14 - Final
14-6
7:00 pmGillespie-42 at Greenville-28 - Final
42-28

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:00 pmMICDS-13 at John Burroughs-3 - Final
13-3
4:00 pmVisitation-8 at Westminster-17 - Final
17-8
4:15 pmPattonville-19 at Clayton-5 - Final
19-5
4:15 pmLadue-11 vs Marquette-7 at Kirkwood - Final
11-7
4:15 pmWebster Groves-2 at Parkway West-14 - Final
14-2
4:30 pmVilla Duchesne-20 at Whitfield-3 - Final
20-3
5:30 pmEureka-6 vs Summit-11 at Parkway West - Final
11-6
5:45 pmParkway South-7 at Kirkwood-9 - Final
9-7

Girls Soccer
TimeEventScore
12:00 pmNorthwest Cedar Hill-3 vs Jefferson City-1 at Ozark - Final
3-1
3:00 pmBelle at Dixon
Rivalry
3:30 pmNorthwest Cedar Hill-2 at Ozark-0 - Final
2-0
4:00 pmMetro-0 at Principia-1 - Final
1-0
4:00 pmNotre Dame-7 at St. Pius X-1 - Final
7-1
4:00 pmClayton-3 vs Rosati-Kain-0 at Creve Coeur Park - Final
3-0
4:15 pmParkway West-3 at Westminster-0 - Final
3-0
4:15 pmParkway South-0 at Cor Jesu-2 - Final
2-0
4:15 pmParkway Central-9 at Ritenour-0 - Final
9-0
4:15 pmKirkwood-1 at MICDS-0 - Final
1-0
4:30 pmTimberland-0 at Lafayette-6 - Final
6-0
4:30 pmEureka-1 at Lindbergh-0 - Final
1-0
5:00 pmSt. Louis Patriots vs Lighthouse Prep at Gans Field
Rivalry
5:00 pmLutheran South-2 at Parkway North-1 - Final
2-1
5:00 pmCrocker-3 vs Laquey-2 at Dixon - Final
3-2
5:30 pmFort Zumwalt North-2 at Fort Zumwalt West-1 - Final
2-1
5:45 pmPacific-0 at Windsor (Imperial)-1 - Final
1-0
6:00 pmSt. Charles-0 at Union-2 - Final
2-0
6:45 pmOakville-3 at Fort Zumwalt East-0 - Final
3-0
7:30 pmFox-4 vs Seckman-2 at Windsor (Imperial) - Final
4-2

Girls Track
TimeEventScore
1:00 pmHillcrest Invitational
4:00 pmSt. Dominic Invitational

Girls Volleyball
TimeEventScore
4:00 pmCrossroads College Prep-3 at Hancock-2 - Final
3-2
4:00 pmValley Park-0 vs Bayless-3 at Hancock - Final
3-0
5:00 pmColumbia-2 at Roxana-0 - Final
2-0
6:00 pmCrossroads College Prep-0 vs Bayless-3 at Hancock - Final
3-0
6:00 pmLebanon, Illinois-2 at O'Fallon First Baptist-1 - Final
2-1

Girls Water Polo
TimeEventScore
5:00 pmLadue-15 at Parkway North-9 - Final
15-9
5:30 pmMarquette-23 at Lafayette-3 - Final
23-3

Spring Softball
TimeEventScore
4:00 pmSte. Genevieve-21 vs Grandview-0 at Ste. Genevieve - Final
21-0
5:30 pmGrandview-1 vs Malden-15 at Ste. Genevieve - Final
15-1
5:45 pmKingston-1 vs Park Hills Central-16 at West County (Leadwood) - Final
16-1

Water Polo
TimeEventScore
4:30 pmDe Smet-16 at MICDS-3 - Final
16-3
5:00 pmJohn Burroughs-12 at Pattonville-3 - Final
12-3
5:30 pmLindbergh-8 at Kirkwood-14 - Final
14-8
6:00 pmLadue-23 at Parkway North-15 - Final
23-15
6:30 pmMarquette-20 at Lafayette-8 - Final
20-8

+