Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 pm | Fredericktown-9 vs Perryville-8 at Dexter - Final | |
1:00 pm | Bowling Green-9 vs Orchard Farm-6 at Winfield - Final | |
3:00 pm | Duchesne-4 at Hermann-10 - Final | |
3:00 pm | Herculaneum-10 vs Potosi-8 at West County (Leadwood) - Final | |
3:30 pm | East St. Louis-1 at Collinsville-16 - Final | |
4:00 pm | Centralia, Illinois-8 at Mount Carmel, Illinois-0 - Final | |
4:15 pm | Francis Howell Central-14 at Kirkwood-6 - Final | |
4:15 pm | Festus-7 at Parkway North-1 - Final | |
4:15 pm | Gateway Legacy Christian-0 at De Smet-6 - Final | |
4:30 pm | Beecher City-3 at Vandalia-13 - Final | |
4:30 pm | Valmeyer-1 at Gibault-5 - Final | |
4:30 pm | Montgomery County-5 at Whitfield-0 - Final | |
4:30 pm | East St. Louis-5 at Collinsville-20 - Final | |
4:30 pm | Nashville-12 at Anna-Jonesboro-0 - Final | |
4:30 pm | Edwardsville-12 at Civic Memorial-3 - Final | |
4:30 pm | Dupo-14 at Wood River-10 - Final | |
4:30 pm | Carlyle-3 at Wesclin-7 - Final | |
4:30 pm | Jerseyville-7 at Father McGivney-15 - Final | |
4:30 pm | Salem, Illinois-5 at Freeburg-6 - Final | |
4:30 pm | Granite City-6 at Belleville West-5 - Final | |
4:30 pm | Sparta-2 at Pinckneyville-6 - Final | |
4:30 pm | Fort Zumwalt North-7 vs Washington-9 at Ronsick Field (Washington) - Final | |
4:30 pm | Hardin Calhoun-2 at Gillespie-18 - Final | |
4:30 pm | Columbia-3 at Okawville-1 - Final | |
5:00 pm | St. James-2 vs Salem-3 at Sullivan - Final |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | Edwardsville Invitational | |
4:00 pm | Class 1 Sectional 1 |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
2:00 pm | Triad Invitational |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Ritenour-0 vs Chaminade-3 at Pattonville - Final | |
3:30 pm | Westminster-3 vs Lutheran St. Charles-2 at St. Dominic - Final | |
4:00 pm | Summit-1 at Cape Notre Dame-3 - Final | |
4:30 pm | Fort Zumwalt West-3 at Fox-1 - Final | |
4:30 pm | Northwest Cedar Hill-0 vs St. Mary's-3 at Marquette - Final | |
5:00 pm | Seckman-2 vs Whitfield-3 at Fort Zumwalt East - Final | |
5:00 pm | DuBourg-1 at Fort Zumwalt North-3 - Final | |
5:30 pm | Belleville East-2 at Althoff-0 - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:00 pm | Lindbergh-14 at St. Pius X-2 - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Borgia-4 vs Rosati-Kain-0 at Creve Coeur Soccer Complex - Final | |
4:30 pm | Wood River-0 at Piasa Southwestern-9 - Final | |
4:30 pm | Freeburg-7 at Father McGivney-1 - Final | |
5:45 pm | Columbia-1 at Mascoutah-0 - Final | |
6:00 pm | Belleville East-2 at Mater Dei-0 - Final |
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
2:00 pm | Collinsville Invitational |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 am | Steeleville-1 at Trico-11 - Final | |
4:00 pm | Breese Central-8 at Triad-11 - Final | |
4:30 pm | Greenville-15 at Nokomis-0 - Final | |
4:30 pm | White Hall North Greene-2 at Carlinville-11 - Final | |
4:30 pm | Pinckneyville-14 at Sparta-3 - Final | |
4:30 pm | Brussels-0 at Jerseyville-21 - Final | |
4:30 pm | Belleville West-2 at Alton-6 - Final | |
4:30 pm | Carlyle-6 at Wesclin-4 - Final | |
4:30 pm | New Athens-11 at Father McGivney-0 - Final | |
4:30 pm | Salem, Illinois-1 at Freeburg-10 - Final | |
4:30 pm | Belleville East-16 at Civic Memorial-8 - Final | |
4:30 pm | Hardin Calhoun-1 at Gillespie-5 - Final | |
4:30 pm | O'Fallon-5 vs Columbia-8 at Eagleview Elementary - Final |
Wrestling
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:00 pm | Collinsville-22 at Alton-59 - Final |
+