Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
2:00 pm | St. Clair-2 vs Springfield Catholic-4 at St. Clair - Final | |
3:45 pm | East St. Louis-0 at Belleville West-20 - Final | |
4:00 pm | Carrollton-3 at St. Pius X KC-4 - Final | |
4:00 pm | Affton-1 vs Priory-2 at Bayless - Final | |
4:00 pm | Macon-1 at St. Charles West-4 - Final | |
4:00 pm | Father McGivney-12 at Bunker Hill-0 - Final | |
4:30 pm | Valmeyer-9 at Red Bud-1 - Final | |
4:30 pm | Civic Memorial-5 at Gibault-2 - Final | |
4:30 pm | Okawville-3 at Salem, Illinois-2 - Final | |
4:30 pm | Edwardsville-5 at Belleville East-0 - Final | |
4:30 pm | Hardin Calhoun-17 at Carrollton, Illinois-5 - Final | |
4:30 pm | Kelly-13 at Portageville-5 - Final | |
4:30 pm | Jerseyville-0 at Roxana-3 - Final | |
4:30 pm | Granite City-5 at Alton-1 - Final | |
4:30 pm | Carlinville-3 at Hillsboro, Illinois-13 - Final | |
4:30 pm | Valle Catholic-1 at Kennett-9 - Final | |
4:30 pm | Wood River-0 vs Columbia-12 at Eagleview Elementary - Final | |
4:30 pm | Marissa-22 at Lebanon, Illinois-1 - Final | |
4:30 pm | Dupo-3 at New Athens-9 - Final | |
4:30 pm | Mater Dei-4 vs Highland-5 at Glik Park - Final | |
4:30 pm | Collinsville-4 vs O'Fallon-8 at Blazier Field - Final | |
4:30 pm | Centralia, Illinois-7 vs Althoff-9 at Whitey Herzog Field - Final | |
4:30 pm | Cuba-3 vs Jefferson-4 at Cuba - Final | |
5:00 pm | Adrian-5 at Warsaw-9 - Final | |
5:00 pm | Tolton Catholic-5 at Palmyra-4 - Final | |
5:00 pm | Blair Oaks-6 at Boonville-0 - Final | |
5:00 pm | Elsberry-7 vs Maplewood-RH-3 at Clayton - Final | |
5:00 pm | St. Joseph Lafayette-8 at Chillicothe-1 - Final | |
5:30 pm | Summit Christian-6 at Pleasant Hill-2 - Final | |
5:30 pm | Belleville West-17 at East St. Louis-1 - Final | |
6:00 pm | Forsyth-4 at Linn-10 - Final | |
6:00 pm | Seneca-2 at Hollister-4 - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Seckman-7 at Kirkwood-6 - Final | |
5:45 pm | Chaminade-7 at MICDS-18 - Final | |
7:00 pm | Webster Groves-9 at Lindbergh-10 - Final | |
7:00 pm | CBC-13 at De Smet-14 - Final |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Granite City-5 at Waterloo-4 - Final |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 pm | South Central Conference Meet |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | O'Fallon-1 at Edwardsville-2 - Final | |
4:30 pm | Webster Groves-3 vs Fort Zumwalt South-0 at Webster Groves - Final | |
5:45 pm | Alton-0 at Belleville West-2 - Final | |
6:30 pm | CBC-1 vs Parkway West-3 at Webster Groves - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Ladue-8 at MICDS-10 - Final | |
4:00 pm | Cor Jesu-12 at Marquette-14 - Final | |
4:00 pm | Parkway West-3 vs Villa Duchesne-16 at Creve Coeur Park - Final | |
5:00 pm | Lafayette-12 at John Burroughs-11 - Final | |
5:30 pm | O'Fallon-8 at Belleville West-11 - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Grain Valley-3 at Camdenton-0 - Final | |
4:15 pm | Highland-1 at Waterloo-9 - Final | |
4:30 pm | Staunton-6 at Wood River-0 - Final | |
4:30 pm | Francis Howell-2 at Incarnate Word-1 - Final | |
4:30 pm | Freeburg-6 at Metro-East Lutheran-0 - Final | |
4:30 pm | Gibault-0 at Alton Marquette-4 - Final | |
4:30 pm | Lafayette-0 at Nerinx Hall-1 - Final | |
4:30 pm | Clayton-0 at Notre Dame-5 - Final | |
5:00 pm | Springfield Catholic-0 at Union-4 - Final | |
5:00 pm | Mascoutah-5 vs Civic Memorial-3 at Bethalto Sports Complex - Final | |
5:00 pm | McCluer North-0 at Parkway West-8 - Final | |
5:00 pm | O'Fallon-3 at Belleville East-0 - Final | |
5:30 pm | Triad-9 at Jerseyville-0 - Final | |
5:30 pm | Centralia, Illinois-0 at Althoff-2 - Forfeit | |
5:30 pm | Webb City-4 at Willard-2 - Final | |
6:00 pm | Washington-0 at Fort Zumwalt South-8 - Final | |
6:00 pm | Cor Jesu-2 at Jackson-1 - Final | |
6:00 pm | St. Teresa's-4 at Lee's Summit North-0 - Final | |
6:00 pm | Holt-0 at St. Dominic-4 - Final | |
6:00 pm | Park Hill-0 at Park Hill South-6 - Final | |
6:00 pm | Kickapoo-2 at Rock Bridge-1 - Final | |
6:00 pm | Lee's Summit West-4 at Nixa-0 - Final | |
6:00 pm | Platte County-3 at Van Horn-2 - Final | |
6:00 pm | Breese Central-1 at Columbia-4 - Final | |
6:30 pm | Collinsville-2 at Alton-1 - Final | |
6:30 pm | Belleville West-1 at Edwardsville-4 - Final |
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | South Seven Conference Meet | |
12:00 pm | South Central Conference Meet |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Wood River-0 at Nokomis-15 - Final | |
4:30 pm | Marissa-8 at Lebanon, Illinois-0 - Final | |
4:30 pm | Dupo-4 at New Athens-15 - Final | |
4:30 pm | Belleville West-6 vs Edwardsville-8 at Edwardsville Sports Complex - Final | |
4:30 pm | East St. Louis-0 at O'Fallon-29 - Final | |
4:30 pm | Nashville-10 at Sparta-0 - Final | |
4:30 pm | Valmeyer-15 at Red Bud-9 - Final | |
4:30 pm | Roxana-2 at Gillespie-8 - Final | |
4:30 pm | Okawville-0 at Salem, Illinois-1 - Final | |
4:30 pm | Alton-6 vs Collinsville-11 at Collinsville Sports Complex - Final |
+