Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Jerseyville-6 at Pittsfield-7 - Final | |
10:00 am | Trico-10 at Carlyle-0 - Final | |
10:00 am | Mascoutah-0 at Mater Dei-5 - Final | |
10:00 am | Metro-East Lutheran-2 at Greenville-8 - Final | |
10:00 am | O'Fallon-3 at Triad-0 - Final | |
10:00 am | Piasa Southwestern-4 at Alton Marquette-8 - Final | |
10:00 am | Vandalia-9 at Altamont-7 - Final | |
10:00 am | Columbia-4 at Belleville East-7 - Final | |
10:00 am | Gibault-15 at Wood River-2 - Final | |
11:00 am | Freeburg-12 at Waterloo-4 - Final | |
11:00 am | Civic Memorial-1 at Mount Vernon, Illinois-9 - Final | |
11:00 am | Farina South Central-13 at Salem, Illinois-6 - Final | |
12:00 pm | Althoff-2 vs Centralia, Illinois-9 at GCS Ballpark - Final | |
12:00 pm | Parkway Central-0 vs Fort Zumwalt South-5 at Parkway Central - Final | |
12:00 pm | Summit-11 vs Festus-5 at Jefferson College - Final | |
12:00 pm | Piasa Southwestern-2 at Alton Marquette-4 - Final | |
12:00 pm | Vandalia-0 at Altamont-6 - Final | |
12:00 pm | Columbia-4 at Belleville East-1 - Final | |
12:00 pm | Mascoutah-10 at Mater Dei-0 - Final | |
12:00 pm | Gibault-17 at Wood River-1 - Final | |
12:00 pm | Metro-East Lutheran-0 at Greenville-7 - Final | |
12:00 pm | Belleville West-3 at Triad-4 - Final | |
1:00 pm | Civic Memorial-3 at Mount Vernon, Illinois-10 - Final | |
1:00 pm | Glendale-0 at Willard-3 - Final | |
1:00 pm | Smithville-3 at Grain Valley-7 - Final | |
1:00 pm | Liberty (KC)-5 at Raymore-Peculiar-2 - Final | |
1:00 pm | Freeburg-7 at Waterloo-3 - Final | |
2:00 pm | Republic-0 vs Jefferson City-1 at Vivion Field - Final | |
3:00 pm | CBC-3 at Lindbergh-2 - Final | |
3:00 pm | Francis Howell-6 vs Fort Zumwalt West-7 at Francis Howell - Final | |
4:30 pm | Nashville-8 at Breese Central-2 - Final |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Barstow-5 vs Westminster-2 at Cooper Tennis Complex - Final | |
9:00 am | Mississippi Valley Conference-Singles | |
9:00 am | Bolivar-5 vs Clayton-4 at Cooper Tennis Complex - Final | |
12:00 pm | Branson-0 vs Ladue-5 at Cooper Tennis Complex - Final | |
12:00 pm | Thomas Jefferson Independent-0 vs Priory-5 at Cooper Tennis Complex - Final | |
3:00 pm | Rockhurst-0 vs John Burroughs-5 at Cooper Tennis Complex - Final | |
3:00 pm | Lee's Summit West-5 vs Rock Bridge-1 at Cooper Tennis Complex - Final |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Missouri Class 3 State Championships |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Lafayette-4 vs Marquette-14 at John Burroughs - Final | |
11:00 am | Villa Duchesne-6 vs MICDS-11 at John Burroughs - Final | |
1:00 pm | Belleville West-9 at Arlington Heights Hersey-8 - Final | |
2:30 pm | Belleville West-8 at Palatine-18 - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Nerinx Hall-1 vs Cor Jesu-0 at Vianney - Final | |
10:00 am | Mater Dei-5 vs Civic Memorial-4 at Bethalto Sports Complex - Final | |
10:00 am | Ursuline-2 at Perryville-0 - Final | |
10:00 am | Lutheran St. Charles-0 at John Burroughs-4 - Final | |
11:00 am | Notre Dame-3 at Windsor (Imperial)-2 - Final | |
11:00 am | Roxana-0 at Mascoutah-6 - Final | |
12:00 pm | Metro-0 at Lutheran South-7 - Final | |
12:00 pm | Park Hill South-0 at St. Teresa's-2 - Final | |
12:00 pm | Fort Zumwalt South-1 at Parkway West-0 - Final | |
12:00 pm | New Covenant Academy-2 vs Crocker-0 at Laquey - Final | |
12:00 pm | St. Dominic-2 at Francis Howell-0 - Final | |
12:00 pm | Bolivar-2 at Oak Grove-3 - Final | |
1:00 pm | Southern Boone-0 at St. Charles-1 - Final | |
1:00 pm | Lee's Summit West-2 at Kickapoo-1 - Final | |
3:00 pm | Platte County-0 at Grain Valley-2 - Final | |
3:00 pm | Union-6 at Webb City-1 - Final | |
4:00 pm | St. Joseph LeBlond-0 vs St. Michael the Archangel-5 at Raytown South - Final | |
6:00 pm | Maryville-0 at Pleasant Hill-2 - Final |
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Missouri Class 3 State Championships |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Woodlawn-6 at Steeleville-2 - Final | |
10:00 am | Metro-East Lutheran-0 at Greenville-21 - Final | |
10:00 am | Belleville East-9 at Collinsville-2 - Final | |
10:00 am | Chatham Glenwood-1 at Jerseyville-2 - Final | |
11:00 am | Freeburg-10 at Waterloo-3 - Final | |
11:00 am | Columbia-4 at Okawville-5 - Final | |
11:00 am | Nashville-6 at Breese Central-3 - Final | |
11:30 am | Belleville East-0 vs Highland-3 at Collinsville - Final | |
12:00 pm | Metro-East Lutheran-0 at Greenville-10 - Final | |
12:00 pm | Roxana-0 at Alton Marquette-11 - Final | |
12:00 pm | Chatham Glenwood-12 at Jerseyville-7 - Final | |
12:30 pm | Freeburg-6 at Waterloo-2 - Final | |
1:00 pm | Highland-4 at Collinsville-5 - Final | |
2:30 pm | Du Quoin-9 at Steeleville-10 - Final |
+