Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
11:30 am | Sullivan-0 vs St. Clair-8 at Salem - Final | |
2:00 pm | Waynesville-4 vs St. Clair-11 at Salem - Final | |
2:00 pm | Licking-13 vs Pacific-14 at Salem - Final | |
3:15 pm | Westminster-6 at Lutheran South-8 - Final | |
4:00 pm | Gateway Legacy Christian-15 at Chr. Ac. of Greater St. Louis-3 - Final | |
4:00 pm | Jefferson-10 at St. Pius X-0 - Final | |
4:00 pm | Hazelwood East-24 at McCluer-7 - Final | |
4:00 pm | De Smet-0 at Chaminade-4 - Final | |
4:15 pm | John Burroughs-5 at Priory-0 - Final | |
4:15 pm | Fort Zumwalt West-11 at Francis Howell Central-2 - Final | |
4:15 pm | Lutheran North-0 at MICDS-6 - Final | |
4:15 pm | St. Louis Patriots-9 at Warrenton-0 - Final | |
4:15 pm | Fort Zumwalt East-9 at Lutheran St. Charles-5 - Final | |
4:15 pm | Hazelwood Central-3 vs St. Charles-18 at Blanchette Park - Final | |
4:15 pm | Seckman-18 at Northwest Cedar Hill-5 - Final | |
4:15 pm | Fort Zumwalt South-13 at Fort Zumwalt North-2 - Final | |
4:15 pm | Parkway North-3 at Timberland-4 - Final | |
4:30 pm | Parkway Central-4 at Ladue-8 - Final | |
4:30 pm | Mehlville-17 at McCluer North-0 - Final | |
4:30 pm | Cuba-6 at Owensville-7 - Final | |
4:30 pm | Breese Central-4 at Triad-6 - Final | |
4:30 pm | Affton-1 at Clayton-3 - Final | |
4:30 pm | Mount Olive-13 at Wood River-8 - Final | |
4:30 pm | Okawville-3 at Nashville-10 - Final | |
4:30 pm | Carlinville-4 at Staunton-3 - Final | |
4:30 pm | Bourbon-4 at Crystal City-14 - Final | |
4:30 pm | Hillsboro, Illinois-3 at Roxana-11 - Final | |
4:30 pm | Gillespie-7 at Pana-3 - Final | |
4:30 pm | Carlyle-17 at Valmeyer-14 - Final | |
4:30 pm | Litchfield-2 at Greenville-14 - Final | |
4:30 pm | Althoff-10 at Columbia-13 - Final | |
4:30 pm | Chester-11 at Sparta-9 - Final | |
4:30 pm | Union-1 at Borgia-4 - Final | |
4:30 pm | Oakville-17 at Hazelwood West-7 - Final | |
4:30 pm | Belleville West-7 at Highland-5 - Final | |
4:30 pm | Granite City-4 at Belleville East-8 - Final | |
4:30 pm | Ste. Genevieve-4 vs Valle Catholic-1 at Yanks Field (Ste. Genevieve) - Final | |
4:30 pm | Lafayette-5 at Kirkwood-1 - Final | |
4:30 pm | Wellsville-0 at Wright City-15 - Final | |
4:30 pm | Mascoutah-6 vs O'Fallon-7 at Blazier Field - Final | |
4:30 pm | Marquette-3 at Summit-2 - Final | |
4:30 pm | Fox-13 at Ritenour-4 - Final | |
4:30 pm | Hillsboro-0 at Windsor (Imperial)-2 - Final | |
4:30 pm | Festus-2 at De Soto-6 - Final | |
4:30 pm | Dupo-0 at Steeleville-10 - Final | |
4:30 pm | Alton-1 at Freeburg-16 - Final | |
4:30 pm | Metro-East Lutheran-4 at Father McGivney-8 - Final | |
4:30 pm | Gibault-5 at Jerseyville-15 - Final | |
4:30 pm | University City-0 at Pattonville-6 - Final | |
4:30 pm | Parkway South-1 at Parkway West-6 - Final | |
4:30 pm | Piasa Southwestern-5 at Vandalia-0 - Final | |
4:30 pm | Carrollton, Illinois-6 at Hardin Calhoun-5 - Final | |
5:00 pm | Montgomery County-0 at Winfield-10 - Final | |
6:30 pm | De Smet-0 at Chaminade-5 - Final | |
7:00 pm | Grandview-12 vs Herculaneum-7 at GCS Ballpark - Final | |
7:00 pm | Vianney-11 at SLUH-8 - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:00 pm | Kirkwood-5 vs Ladue-22 at Ladue Middle School - Final | |
5:00 pm | Parkway West-6 vs Holt-14 at Heartland Park - Final | |
5:00 pm | Seckman-16 vs Fort Zumwalt West-1 at Seckman - Final | |
7:00 pm | De Smet-11 at CBC-9 - Final |
Boys Spring Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | Valley Park vs Fulton School at St. Albans at Country Club of St. Albans | |
3:30 pm | SLUH-9 at De Smet-6 - Final | |
3:30 pm | Summit vs Parkway West at Ballwin GC | |
3:45 pm | John Burroughs-261 vs MICDS-258 at Bogey Club - Final |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Pattonville-0 at Timberland-9 - Final | |
4:00 pm | Bayless at Brentwood | |
4:00 pm | Civic Memorial at Highland | |
4:00 pm | Crystal City at North County | |
4:00 pm | Waterloo at Althoff | |
4:30 pm | Chaminade at Belleville East |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | GAC North Meet | |
4:15 pm | Suburban Conference Meet- Yellow Pool |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Ritenour-0 at Pattonville-3 - Final | |
5:00 pm | Fort Zumwalt North-0 at Fort Zumwalt South-3 - Final | |
5:00 pm | De Smet-3 at Chaminade-0 - Final | |
5:30 pm | Parkway North-2 at Fox-0 - Final | |
5:30 pm | O'Fallon-2 at Belleville West-0 - Final | |
5:30 pm | Parkway Central-3 at Summit-0 - Final | |
5:30 pm | Kirkwood-3 at Affton-0 - Final | |
5:30 pm | Vianney-0 at SLUH-3 - Final | |
5:30 pm | Althoff-0 at Edwardsville-2 - Final | |
5:45 pm | Eureka-3 at CBC-1 - Final | |
5:45 pm | Granite City-0 at Alton-2 - Final | |
6:00 pm | Alton Marquette-2 at Father McGivney-1 - Final | |
6:00 pm | Duchesne-0 at Borgia-3 - Final | |
7:00 pm | Lafayette-2 at Marquette-3 - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:15 pm | Francis Howell North-9 vs Holt-14 at Heartland Park - Final | |
4:15 pm | Belleville West-14 at Hazelwood West-2 - Final | |
5:30 pm | John Burroughs-6 at Villa Duchesne-11 - Final | |
6:15 pm | Incarnate Word-14 at Francis Howell Central-19 - Final | |
7:00 pm | Clayton-4 at Ladue-18 - Final |
Girls Soccer
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | GAC North Meet | |
4:00 pm | Suburban Conference Red Pool Meet |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Father McGivney-8 at Metro-East Lutheran-23 - Final | |
4:15 pm | Mascoutah-10 at Althoff-0 - Final | |
4:30 pm | Raymond Lincolnwood-11 at Bunker Hill-0 - Final | |
4:30 pm | Hillsboro, Illinois-6 at Roxana-9 - Final | |
4:30 pm | Gillespie-8 at Pana-1 - Final | |
4:30 pm | Carlyle-10 at Valmeyer-4 - Final | |
4:30 pm | Sparta-0 at Pinckneyville-23 - Final | |
4:30 pm | O'Fallon-12 at Belleville West-8 - Final | |
4:30 pm | Belleville East-1 at Alton-2 - Final | |
4:30 pm | Collinsville-1 vs Edwardsville-0 at Edwardsville Sports Complex - Final | |
4:30 pm | Piasa Southwestern-11 at Vandalia-0 - Final | |
4:30 pm | Gibault-3 at Waterloo-18 - Final | |
4:30 pm | Wood River-0 at Alton Marquette-12 - Final | |
4:30 pm | Carlinville-0 at Staunton-4 - Final |
Water Polo
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Summit-8 at MICDS-12 - Final | |
4:45 pm | Lafayette-15 at Pattonville-5 - Final | |
5:00 pm | Clayton-3 at John Burroughs-11 - Final | |
5:45 pm | Parkway North-10 vs Eureka-17 at MICDS - Final | |
6:15 pm | Mehlville-4 vs Oakville-21 at John Burroughs - Final |
Wrestling
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:00 pm | Roxana-15 vs Alton-51 at Civic Memorial - Final | |
5:00 pm | Alton-30 at Civic Memorial-38 - Final | |
6:00 pm | Highland vs Wood River at Collinsville | |
6:00 pm | Highland at Collinsville | |
6:00 pm | Wood River at Collinsville |
+