Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
11:00 am | St. Pius X KC-4 vs Jefferson-1 at U.S. Baseball Park - Final | |
11:00 am | Waterloo-4 at Columbia-11 - Final | |
1:30 pm | Linn-10 vs Elsberry-0 at U.S. Baseball Park - Final | |
4:00 pm | St. Joseph Lafayette-4 vs Kennett-11 at U.S. Baseball Park - Final | |
4:30 pm | Roxana-2 at Mascoutah-10 - Final | |
4:30 pm | Edwardsville-5 vs Highland-4 at Glik Park - Final | |
4:30 pm | Civic Memorial-12 at Alton-14 - Final | |
4:30 pm | Wood River-0 at Gibault-12 - Final | |
4:30 pm | Lawrenceville-3 at Salem, Illinois-8 - Final | |
4:30 pm | Piasa Southwestern-0 at New Berlin-2 - Final | |
4:30 pm | Granite City-1 vs Collinsville-8 at Fletcher Field - Final | |
4:30 pm | Bluford Webber-5 at Marissa-12 - Final | |
4:30 pm | Chester-2 at Red Bud-7 - Final | |
4:30 pm | White Hall North Greene-0 at Hardin Calhoun-15 - Final | |
4:30 pm | Alton Marquette-2 at Althoff-12 - Final | |
4:30 pm | Mater Dei-3 at Mount Vernon, Illinois-4 - Final | |
4:30 pm | Mulberry Grove-9 at Christ Our Rock Lutheran-6 - Final | |
4:30 pm | Litchfield-5 at Auburn-3 - Final | |
4:30 pm | Bunker Hill-4 at Dupo-15 - Final | |
4:30 pm | Carlyle-2 at Wesclin-1 - Final | |
4:30 pm | O'Fallon-1 at Triad-2 - Final | |
4:30 pm | Vandalia-4 at Hillsboro, Illinois-2 - Final | |
6:30 pm | Hollister-2 vs Blair Oaks-3 at U.S. Baseball Park - Final |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Belleville East at Althoff |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Southwestern Conference Meet | |
2:00 pm | Mississippi Valley Conference Meet |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:30 pm | Edwardsville-2 at Father McGivney-0 - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | New Covenant Academy-0 vs John Burroughs-4 at Soccer Park - Final | |
12:30 pm | St. Michael the Archangel-2 vs Lutheran South-1 at Soccer Park - Final | |
4:00 pm | Union-1 vs Fort Zumwalt South-2 at Soccer Park - Final | |
4:30 pm | Salem, Illinois-0 at Columbia-18 - Final | |
6:00 pm | Quincy-0 at Edwardsville-4 - Final | |
6:00 pm | Granite City-3 at Belleville West-1 - Final | |
6:30 pm | Grain Valley-1 vs Notre Dame-0 at Soccer Park - Final | |
6:30 pm | Alton-0 at O'Fallon-1 - Final | |
7:00 pm | Belleville East-1 at Collinsville-4 - Final |
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Illinois Class 1A Althoff Sectional | |
2:00 pm | Illinois Class 1A North Mac Sectional |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
1:00 pm | Quincy-0 at Belleville East-5 - Final | |
3:30 pm | O'Fallon-12 at Alton-2 - Final | |
4:30 pm | Jerseyville-5 at Triad-2 - Final | |
4:30 pm | Roxana-3 at Vandalia-5 - Final | |
4:30 pm | Carbondale-6 at Mascoutah-4 - Final | |
4:30 pm | Granite City-0 at Edwardsville-13 - Final | |
4:30 pm | Civic Memorial-0 at Highland-5 - Final | |
4:30 pm | Dupo-0 at Valmeyer-15 - Final | |
4:30 pm | Carlyle-3 at Wesclin-1 - Final | |
4:30 pm | Belleville West-2 at Collinsville-11 - Final | |
4:30 pm | Althoff-3 at Fairfield-4 - Final | |
4:30 pm | Bunker Hill-0 at Okawville-17 - Final | |
4:30 pm | Wood River-1 at Greenville-15 - Final | |
4:30 pm | Centralia, Illinois-1 at Mount Vernon, Illinois-11 - Final | |
4:30 pm | Olney Richland County-1 at Waterloo-4 - Final | |
4:30 pm | Metro-East Lutheran-3 at Gibault-7 - Final |
+