Boys Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Warrenton Invitational |
Boys Fall Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Prairie State Conference Tournament |
Boys Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
2:00 pm | Hillsboro-1 at Camdenton-1 - Final | |
2:45 pm | Normal Community West-4 vs Highland-1 at Burlington, Iowa - Final | |
4:00 pm | Brentwood-7 vs Hancock-1 at Jefferson Barracks - Final | |
4:00 pm | Lutheran St. Charles-0 at Whitfield-5 - Final | |
4:00 pm | Summit-0 at Chaminade-3 - Final | |
4:00 pm | McCluer North-2 at STEAM Academy at MS-Berkeley-3 - Final | |
4:00 pm | Gateway Legacy Christian-1 vs Naperville North-0 at Burlington, Iowa - Final | |
4:00 pm | Maplewood-RH-2 at Valley Park-1 - Final | |
4:30 pm | Wright City-8 at Hazelwood East-0 - Final | |
4:30 pm | Father McGivney-0 at Maryville Christian-3 - Final | |
4:45 pm | Althoff-2 vs Wheaton Academy-3 at Burlington, Iowa - Final | |
5:00 pm | Metro-1 at Windsor (Imperial)-2 - Final | |
6:00 pm | DuBourg-0 at O'Fallon Christian-1 - Final | |
6:00 pm | Kirkwood-5 vs Gibault-0 at Oerter Park - Final | |
6:45 pm | Hazelwood West-1 at Alton-2 - Final |
Fall softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:15 am | Fort Zumwalt South-4 at Timberland-1 - Final | |
11:00 am | Winfield-1 at Francis Howell Central-5 - Final | |
12:45 pm | Sullivan-3 vs Fatima-5 at Springfield Hillcrest - Final | |
1:00 pm | Warrenton-1 vs Parkway West-8 at Francis Howell Central - Final | |
3:00 pm | Winfield-11 vs Parkway West-15 at Francis Howell Central - Final | |
4:00 pm | St. Joseph's vs St. Joseph Central at Antimi Softball Complex | |
4:00 pm | Borgia-2 vs Bowling Green-8 at Antimi Softball Complex - Final | |
4:15 pm | St. Charles West-10 at Lutheran St. Charles-3 - Final | |
4:15 pm | Cor Jesu-2 at Mehlville-12 - Final | |
4:15 pm | Fort Zumwalt West-7 at Francis Howell-3 - Final | |
4:15 pm | Hazelwood West-3 at Liberty (Wentzville)-8 - Final | |
4:15 pm | Clayton-6 at McCluer North-13 - Final | |
4:15 pm | Kirkwood-3 at Lindbergh-11 - Final | |
4:15 pm | Salem-4 vs Westminster-2 at Linn - Final | |
4:15 pm | Fort Zumwalt North-1 at Francis Howell North-11 - Final | |
4:30 pm | Parkway South-12 at Parkway North-1 - Final | |
4:30 pm | Summit-11 at Seckman-1 - Final | |
4:30 pm | St. Dominic-4 at Webster Groves-8 - Final | |
4:30 pm | Troy Buchanan-0 at Marquette-1 - Final | |
4:30 pm | Elsberry-6 at Fort Zumwalt East-4 - Final | |
5:00 pm | Ursuline-5 vs Warrenton-7 at Francis Howell Central - Final | |
6:00 pm | Capital City-10 vs Borgia-0 at Antimi Softball Complex - Final | |
6:00 pm | St. Joseph's vs Hickman at Antimi Softball Complex | |
6:00 pm | Hillsboro-19 at St. Pius X-1 - Final |
Field Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Westminster-0 at Whitfield-1 - Final | |
4:00 pm | Edwardsville-0 at Marquette-5 - Final | |
4:15 pm | Lindbergh-1 at Kirkwood-0 - Final | |
4:15 pm | Pattonville-0 at Notre Dame-6 - Final | |
4:30 pm | Ladue-2 at Clayton-0 - Final |
Football
Girls Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Warrenton Invitational |
Girls Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Ursuline at Parkway South |
Girls Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Hazelwood Central-0 vs Ladue-2 at Ritenour - Final | |
4:00 pm | Principia-0 at Whitfield-3 - Final | |
4:00 pm | Hazelwood West-0 vs Holt-2 at Ritenour - Final | |
4:30 pm | Rosati-Kain-0 at Lutheran St. Charles-3 - Final | |
4:30 pm | Ursuline-0 vs Incarnate Word-2 at Belleville East - Final | |
4:30 pm | Gibault-0 vs Breese Central-2 at Belleville East - Final | |
4:30 pm | Quincy-0 vs Kirkwood-2 at Belleville East - Final | |
4:30 pm | Champaign Centennial-0 vs Cor Jesu-2 at Belleville East - Final | |
5:00 pm | Jerseyville-2 vs Chatham Glenwood-1 at Triad - Final | |
5:00 pm | Salem, Illinois-0 at Triad-2 - Final | |
5:00 pm | St. Charles-3 at Fort Zumwalt West-2 - Final | |
5:00 pm | Bayless-3 at Brentwood-1 - Final | |
5:00 pm | University City-0 vs Parkway North-2 at Ritenour - Final | |
5:00 pm | Collinsville-0 vs Springfield Lutheran-2 at Triad - Final | |
5:00 pm | Hazelwood East-0 at Ritenour-2 - Final | |
5:00 pm | Jacksonville, Illinois-0 vs Nashville-2 at Triad - Final | |
5:00 pm | Mascoutah-2 vs Raymond Lincolnwood-0 at Morrisonville - Final | |
5:15 pm | Gateway Science Academy-0 at Metro-3 - Final | |
5:30 pm | Webster Groves-1 at Lindbergh-3 - Final | |
5:30 pm | Maplewood-RH-0 at Clayton-3 - Final | |
5:30 pm | Francis Howell Central-3 at Lutheran South-1 - Final | |
5:30 pm | Miller Career-0 at Lift for Life-3 - Final | |
5:45 pm | Althoff-0 vs Mater Dei-2 at Belleville East - Final | |
5:45 pm | Normal Community-2 at Belleville East-0 - Final | |
5:45 pm | Columbia-0 vs O'Fallon-2 at Belleville East - Final | |
5:45 pm | Parkway West-2 vs Belleville West-1 at Belleville East - Final | |
6:00 pm | University City-0 vs Ladue-2 at Ritenour - Final | |
6:00 pm | Bunker Hill vs Lovejoy at Morrisonville | |
6:00 pm | Hazelwood East-0 vs Holt-2 at Ritenour - Final | |
6:00 pm | Collinsville-1 vs Chatham Glenwood-2 at Triad - Final | |
6:00 pm | Mascoutah-2 vs Mulberry Grove-0 at Morrisonville - Final | |
6:00 pm | Mount Zion-3 vs Alton Marquette-0 at Riverton - Final | |
6:00 pm | Jerseyville-0 vs Springfield Lutheran-2 at Triad - Final | |
6:00 pm | Salem, Illinois-0 vs Nashville-2 at Triad - Final | |
6:00 pm | Jacksonville, Illinois-1 at Triad-2 - Final | |
7:00 pm | Hazelwood West-2 at Ritenour-0 - Final | |
7:00 pm | Metro-East Lutheran-2 at Maryville Christian-0 - Final | |
7:00 pm | Gibault-2 vs Belleville West-1 at Belleville East - Final | |
7:00 pm | Lovejoy vs Raymond Lincolnwood at Morrisonville | |
7:00 pm | Champaign Centennial-0 vs O'Fallon-2 at Belleville East - Final | |
7:00 pm | Peoria Central-0 vs Alton Marquette-3 at Riverton - Final | |
7:00 pm | Hazelwood Central-0 vs Parkway North-2 at Ritenour - Final | |
7:00 pm | Bunker Hill-0 vs Mascoutah-2 at Morrisonville - Final | |
7:00 pm | Ursuline-0 vs Mater Dei-2 at Belleville East - Final | |
7:00 pm | Quincy-0 vs Normal Community-2 at Belleville East - Final | |
7:00 pm | Hillsboro-0 at Windsor (Imperial)-3 - Final | |
8:00 pm | Jefferson-2 vs Mayfield (Ky.)-0 at McCracken County, Ky. - Final | |
8:00 pm | Bunker Hill vs Raymond Lincolnwood at Morrisonville | |
8:00 pm | Lovejoy vs Mulberry Grove at Morrisonville | |
8:15 pm | Parkway West-0 vs Breese Central-2 at Belleville East - Final | |
8:15 pm | Althoff-0 vs Incarnate Word-2 at Belleville East - Final | |
8:15 pm | Kirkwood-2 at Belleville East-0 - Final | |
8:15 pm | Columbia-0 vs Cor Jesu-2 at Belleville East - Final | |
9:00 pm | Jefferson-2 vs Caldwell County (Ky.)-0 at McCracken County, Ky. - Final |
+