Boys Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | Metro League Meet | |
3:00 pm | Webster Groves Invitational |
Boys Soccer
Boys Swimming
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Clayton at John Burroughs | |
4:15 pm | Pattonville at Summit | |
4:15 pm | Parkway Quad | |
4:30 pm | Kirkwood at Marquette | |
4:30 pm | Mehlville at Oakville |
Fall softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Warrenton-2 at Incarnate Word-3 - Final | |
4:00 pm | Nixa-2 at Blue Springs South-6 - Final | |
4:00 pm | Liberty North-3 at Lee's Summit West-4 - Final | |
4:30 pm | Poplar Bluff-2 vs Parkway South-3 at Poplar Bluff - Final | |
5:00 pm | Platte County-10 at Nevada-0 - Final | |
5:00 pm | Farmington-1 vs Washington-6 at Farmington - Final | |
5:00 pm | Webb City-9 at Rolla-10 - Final |
Field Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Edwardsville-0 vs Whitfield-2 at Principia - Final | |
4:30 pm | Eureka-0 at Summit-2 - Final | |
4:30 pm | Clayton-0 at Lafayette-3 - Final | |
5:30 pm | Parkway Central-0 at Ladue-8 - Final | |
5:30 pm | Parkway South-1 vs Oakville-2 at Principia - Final | |
6:00 pm | Ursuline-1 vs Kirkwood-0 at Summit - Final | |
6:00 pm | Notre Dame-0 vs Nerinx Hall-4 at Lafayette - Final | |
7:00 pm | Marquette-1 vs St. Dominic-0 at Ladue - Final |
Football
Time | Event | Score |
---|---|---|
7:00 pm | New Madrid County Central-64 at Charleston-8 - Final | |
7:00 pm | Sullivan-0 at North County-37 - Final | |
7:00 pm | Francis Howell Central-21 at Washington-35 - Final | |
7:00 pm | Skyline-27 at Strafford-6 - Final | |
7:00 pm | Doniphan-6 at Scott City-42 - Final | |
7:00 pm | Park Hill South-51 at St. Joseph Central-27 - Final | |
7:00 pm | Pierce City-0 at Stockton-42 - Final |
Girls Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:00 pm | Webster Groves Invitational | |
4:15 pm | Metro League Championships |
Girls Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Illinois Class 2A State Tournament | |
8:00 am | Illinois Class 1A State Tournament |
Girls Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Marissa at New Athens | |
4:00 pm | Normandy-2 vs University City-3 at Medicine and Bioscience - Final | |
4:00 pm | McCluer-3 vs Jennings-0 at Riverview Gardens - Final | |
4:00 pm | Affton-1 at Ursuline-3 - Final | |
4:15 pm | Mascoutah-1 at Highland-2 - Final | |
4:15 pm | STEAM Academy at MS-Berkeley-0 vs Wright City-3 at Orchard Farm - Final | |
4:30 pm | Gateway Science Academy-1 at Hancock-3 - Final | |
4:30 pm | McKinley-0 vs Brentwood-3 at Cardinal Ritter - Final | |
4:30 pm | Parkway North-0 vs Villa Duchesne-3 at Westminster - Final | |
5:00 pm | Ritenour-0 vs Ladue-3 at St. Joseph's - Final | |
5:00 pm | Red Bud-2 at Sparta-1 - Final | |
5:00 pm | Battle-0 vs Holt-3 at Timberland - Final | |
5:00 pm | Columbia Independent-2 at Otterville-3 - Final | |
5:00 pm | Columbia-0 at Freeburg-2 - Final | |
5:00 pm | Parkway South-1 vs Parkway West-3 at Kirkwood - Final | |
5:00 pm | Gillespie at Staunton | |
5:00 pm | Poplar Bluff-0 at Seckman-0 - Final | |
5:15 pm | Fort Zumwalt North-1 at Liberty (Wentzville)-3 - Final | |
5:30 pm | DuBourg-3 vs Lift for Life-0 at Jefferson - Final | |
5:30 pm | Belleville West-1 at Edwardsville-2 - Final | |
5:45 pm | O'Fallon-2 at Alton-0 - Final | |
6:00 pm | Tri-City-2 at Mount Olive-0 - Final | |
6:00 pm | Perryville-3 vs Sikeston-0 at Cape Girardeau Central - Final | |
6:00 pm | St. James-0 at Salem-3 - Final | |
6:00 pm | Metro-3 at Soldan-0 - Final | |
6:00 pm | Washington-0 vs Francis Howell-3 at Borgia - Final | |
6:00 pm | Valmeyer-2 at Lebanon, Illinois-0 - Final | |
6:00 pm | Sullivan-2 at Union-3 - Final | |
6:00 pm | Belleville East at Collinsville | |
6:00 pm | Father McGivney-2 at Madison, Illinois-0 - Final | |
6:00 pm | North Point-2 at St. Charles West-3 - Final | |
6:00 pm | Southern Boone-0 vs Cuba-3 at Blair Oaks - Final | |
6:00 pm | Civic Memorial-2 at Jerseyville-1 - Final | |
6:00 pm | Linn-3 vs Valley Park-0 at Hermann - Final | |
6:00 pm | Roosevelt-0 vs KIPP St. Louis-3 at Vashon - Forfeit | |
6:00 pm | Hazelwood Central-2 vs Hazelwood West-3 at Francis Howell Central - Final | |
6:00 pm | Lutheran North-3 at Cardinal Ritter-0 - Final | |
6:00 pm | Mehlville-1 at Lutheran South-3 - Final | |
6:00 pm | Gateway STEM-0 at Medicine and Bioscience-3 - Final | |
6:00 pm | Mexico-0 vs Fulton-3 at Hannibal - Final | |
7:00 pm | Bunceton-0 vs New Haven-3 at Otterville - Final | |
7:00 pm | Pana-0 at Greenville-2 - Final | |
7:00 pm | Roxana at Salem, Illinois | |
7:00 pm | Breese Central-2 at Wood River-0 - Final | |
7:00 pm | Carlinville-2 at Piasa Southwestern-0 - Final |
+