Saturday - November 13, 2021
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Soccer
TimeEventScore
12:00 pmPark Hill-0 at Rockhurst-1 - Final
1-0
12:00 pmBrentwood-1 at St. Pius X-7 - Final
7-1
1:00 pmLadue-2 at Mehlville-0 - Final
2-0
1:00 pmO'Fallon Christian-0 at Whitfield-6 - Final
6-0
1:00 pmChillicothe-0 at Harrisonville-1 - Final
1-0
1:00 pmLiberty (Wentzville)-0 at John Burroughs-2 - Final
2-0
1:00 pmNeosho-2 at Glendale-3 - Final
3-2
1:00 pmBorgia-1 at Lutheran St. Charles-2 - Final
2-1
2:00 pmSt. Mary's-1 at Perryville-6 - Final
6-1
2:00 pmExcelsior Springs-3 at Logan-Rogersville-2 - Final
3-2
2:00 pmMarquette-0 at Jackson-1 - Final
1-0
2:00 pmBlue Springs-1 at Kickapoo-0 - Final
1-0
2:00 pmFair Grove-2 at Laquey-0 - Final
2-0
3:00 pmMaryville-1 at Smithton-0 - Final
1-0
5:00 pmGuadalupe Centers Charter-0 at Van Horn-2 - Final
2-0
6:00 pmSummit-1 at Fort Zumwalt South-2 - Final
2-1

Boys Swimming
TimeEventScore
3:00 pmMissouri Class 2 State Championships, finals
Results
3:00 pmMissouri Class 2 State Championships, consolation
Rivalry

Football
TimeEventScore
12:00 pmParkway North-6 at MICDS-42 - Final
42-6
12:00 pmLincoln-Way East-0 at Wilmette Loyola Academy-3 - Final
3-0
1:00 pmAthens-26 at Carrollton, Illinois-28 - Final
28-26
1:00 pmCrystal Lake Central-21 at Cary-Grove-42 - Final
42-21
1:00 pmOak Park Fenwick-28 at Nazareth Academy-17 - Final
28-17
1:00 pmMahomet-Seymour-28 at Morton-40 - Final
40-28
1:00 pmCrystal Lake Prairie Ridge-21 at Lake Forest-22 - Final
22-21
1:00 pmLockport-28 at Glenbard North-22 - Final
28-22
1:00 pmChicago Marist-51 at Glenbrook North-21 - Final
51-21
1:00 pmFulton, Illinois-28 at Lena-Winslow-54 - Final
54-28
1:00 pmEast Buchanan-38 at University Academy-12 - Final
38-12
1:00 pmPana-19 at Nashville-43 - Final
43-19
1:00 pmFarmington, Illinois-12 at Downs Tri-Valley-34 - Final
34-12
1:00 pmAbingdon-Avon-12 at Colfax Ridgeview-51 - Final
51-12
1:30 pmCrete-Monee-53 at Washington, Illinois-24 - Final
53-24
2:00 pmBreese Central-14 at Sacred Heart-Griffin-55 - Final
55-14
2:00 pmBraidwood Reed-Custer-24 at Byron-28 - Final
28-24
2:00 pmBenton, Illinois-14 at Mount Carmel, Illinois-30 - Final
30-14
2:00 pmWilliamsville-7 at Tolono Unity-28 - Final
28-7
2:00 pmChicago St. Patrick-0 at Sycamore-14 - Final
14-0
2:30 pmEast St. Louis-42 at Lemont-21 - Final
42-21
2:30 pmCentral A&M-21 at Arcola-19 - Final
21-19
3:00 pmPrinceton, Illinois-7 at Elmhurst IC Catholic-31 - Final
31-7
3:00 pmMater Dei-14 at Decatur St. Teresa-48 - Final
48-14
3:00 pmMarion-38 at Kankakee-44 - Final
44-38
3:00 pmRockton Hononegah-16 at Chicago St. Rita-36 - Final
36-16
4:00 pmFreeburg-28 at Rochester-57 - Final
57-28
4:00 pmChicago Brother Rice-41 at Chicago Mount Carmel-28 - Final
41-28
4:00 pmRichmond-Burton-27 vs Chicago Phillips-26 at Gately Stadium - Final
27-26
5:00 pmKankakee McNamara-25 at Wilmington-45 - Final
45-25
5:00 pmMaine South-14 at Naperville Neuqua Valley-13 - Final
14-13
7:00 pmGenoa-Kingston-7 at Joliet Catholic-42 - Final
42-7
7:00 pmAlgonquin Jacobs-21 at Mount Prospect Prospect-35 - Final
35-21

Girls Volleyball
TimeEventScore
12:25 pmChicago Christian-2 vs Mater Dei-0 at Redbird Arena - Final
2-0
1:55 pmPleasant Plains-0 vs Lombard Montini-2 at Redbird Arena - Final
2-0
7:25 pmBarrington-2 vs Edwardsville-1 at Redbird Arena - Final
2-1
8:55 pmAurora Metea Valley-2 vs Chicago Mother McAuley-1 at Redbird Arena - Final
2-1

Hockey
TimeEventScore
6:15 pmTimberland-9 vs Fort Zumwalt East-1 at Rec Plex South - Final
9-1
7:30 pmLafayette-2 vs Kirkwood-5 at Kirkwood Ice Arena - Final
5-2
8:00 pmFort Zumwalt West-2 vs Parkway South-7 at Rec Plex South - Final
7-2
8:20 pmMarquette-0 vs SLUH-7 at Affton Rink - Final
7-0
8:45 pmNorthwest Cedar Hill-1 vs Webster Groves-5 at Webster Rink - Final
5-1
9:15 pmOakville-5 vs Fox-4 at South County (Kennedy) - Final
5-4

+