Monday - November 22, 2021
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Basketball
TimeEventScore
4:00 pmDupo-21 vs Lift For Life-83 at Metro-East Lutheran - Final
83-21
5:00 pmBayless-18 vs Lindbergh-59 at Hancock - Final
59-18
5:15 pmRamsey-23 vs Father McGivney-56 at Mulberry Grove - Final
56-23
5:30 pmLovejoy-29 vs Mater Dei-63 at Metro-East Lutheran - Final
63-29
5:30 pmOrchard Farm-64 vs Carnahan-50 at Gateway STEM - Final
64-50
5:30 pmHazelwood West-38 at Pattonville-75 - Final
75-38
6:00 pmStaunton-18 vs Nashville-59 at Wesclin - Final
59-18
6:00 pmSumner-17 at Soldan-80 - Final
80-17
6:00 pmJerseyville-65 at Roxana-29 - Final
65-29
6:00 pmWood River-47 vs Gateway Legacy Christian-60 at Roxana - Final
60-47
6:00 pmDanville-83 vs Althoff-78 at Lincoln, Illinois - Final
83-78
6:15 pmNorris City-59 vs New Athens-46 at Christopher - Final
59-46
6:30 pmAffton-65 vs Windsor (Imperial)-61 at Hancock - Final
65-61
6:30 pmSt. Mary's-80 at McKinley-68 - Final
80-68
6:45 pmJennings-49 at Whitfield-74 - Final
74-49
6:45 pmSt. Elmo-55 vs Mount Olive-43 at Mulberry Grove - Final
55-43
7:00 pmSt. Louis Patriots-29 at De Soto-54 - Final
54-29
7:00 pmChrist Our Rock-46 vs Mount Vernon, Illinois-64 at Metro-East Lutheran - Final
64-46
7:00 pmCrystal City-64 at Valley Park-56 - Final
64-56
7:00 pmLiberty Christian Academy-48 at Clopton-73 - Final
73-48
7:00 pmSilex-43 at North County Christian-36 - Final
43-36
7:00 pmNorthwest Cedar Hill-49 at St. Paul Lutheran-36 - Final
49-36
7:30 pmGranite City-54 at Taylorville-46 - Final
54-46
7:30 pmSpringfield, Illinois-72 at Civic Memorial-40 - Final
72-40
7:30 pmChampaign Centennial-79 at Mahomet-Seymour-86 - Final
86-79
7:30 pmCentralia, Illinois-86 vs Bunker Hill-24 at Roxana - Final
86-24
7:30 pmCarbondale-77 vs White Hall North Greene-24 at Roxana - Final
77-24
7:30 pmCahokia-33 at Lincoln, Illinois-50 - Final
50-33
7:30 pmMascoutah-63 at Wesclin-55 - Final
63-55
7:30 pmPerryville-20 at Kingston-79 - Final
79-20
7:45 pmThompsonville-22 at Christopher-57 - Final
57-22
8:15 pmLebanon, Illinois-40 at Mulberry Grove-59 - Final
59-40
8:30 pmMarissa-37 at Metro-East Lutheran-61 - Final
61-37

Girls Basketball
TimeEventScore
4:00 pmCarnahan-49 at Valley Park-36 - Final
49-36
5:00 pmMetro-East Lutheran at O'Fallon First Baptist
Rivalry
5:00 pmHancock-17 vs Farmington-57 at Oakville - Final
57-17
5:30 pmLiberty Christian Academy-71 at Clopton-44 - Final
71-44
6:00 pmVisitation-69 at Clayton-62 - Final
69-62
6:00 pmRed Bud-45 at Dupo-22 - Final
45-22
6:00 pmTolton-40 at Hermann-54 - Final
54-40
6:00 pmBourbon-13 at New Haven-70 - Final
70-13
6:00 pmMontgomery County-67 at South Callaway-65 - Final
67-65
6:00 pmCollinsville-34 vs Benton, Illinois-48 at Nashville - Final
48-34
6:00 pmNokomis-41 vs Carlyle-63 at Litchfield - Final
63-41
6:00 pmMcKinley-36 at Bayless-45 - Final
45-36
6:00 pmPinckneyville-38 vs Mount Vernon, Illinois-71 at Nashville - Final
71-38
6:00 pmCrystal City-60 at Principia-36 - Final
60-36
6:00 pmAlthoff-32 at Breese Central-65 - Final
65-32
6:00 pmPoplar Bluff-17 at St. James-53 - Final
53-17
6:00 pmSaxony Lutheran-37 at Union-48 - Final
48-37
6:30 pmAffton-15 vs Mehlville-45 at Oakville - Final
45-15
6:45 pmSilex-14 at Orchard Farm-50 - Final
50-14
7:00 pmOwensville-65 at Borgia-33 - Final
65-33
7:00 pmSt. Clair-32 at Festus-62 - Final
62-32
7:00 pmWindsor (Imperial)-39 at Herculaneum-40 - Final
40-39
7:00 pmLindbergh-36 at Summit-30 - Final
36-30
7:00 pmSteelville, Missouri-56 at Grandview-28 - Final
56-28
7:30 pmSparta-33 at Freeburg-72 - Final
72-33
7:30 pmGranite City-31 at Belleville East-43 - Final
43-31
7:30 pmMascoutah-33 vs Okawville-67 at Nashville - Final
67-33
7:30 pmWood River-52 at New Athens-46 - Final
52-46
7:30 pmPiasa Southwestern-29 vs Staunton-49 at Litchfield - Final
49-29
7:30 pmO'Fallon-46 at Highland-30 - Final
46-30
7:30 pmWesclin-14 at Nashville-46 - Final
46-14

Hockey
TimeEventScore
7:00 pmFox-3 vs Westminster-1 at South County (Kennedy) - Final
3-1
7:20 pmMICDS-2 vs Fort Zumwalt South-4 at Centene Ice Center - Final
4-2
7:50 pmCBC-11 vs Lafayette-1 at Maryville Hockey Center - Final
11-1
8:30 pmDe Smet-4 vs Vianney-2 at Affton Rink - Final
4-2
8:45 pmLindbergh-10 vs Eureka-1 at South County (Kennedy) - Final
10-1
9:00 pmHolt-3 vs Francis Howell North-2 at Centene Ice Center - Final
3-2
9:30 pmOakville-3 vs Marquette-5 at Maryville Hockey Center - Final
5-3

Wrestling
TimeEventScore
6:00 pmPorta vs Belleville East at Civic Memorial
6:00 pmPorta at Civic Memorial
6:00 pmBelleville East at Civic Memorial

+