Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
1:00 pm | Warrenton-7 vs St. Charles-5 at Fort Zumwalt East - Final | |
1:00 pm | McCluer-0 at Fort Zumwalt South-15 - Final | |
1:30 pm | Fort Zumwalt North-1 vs Fort Zumwalt West-10 at Troy Buchanan - Final | |
3:00 pm | Wood River-7 vs Chester-1 at GCS Ballpark - Final | |
3:30 pm | Alton-5 vs Collinsville-6 at Fletcher Field - Final | |
4:00 pm | McCluer North-0 at Fort Zumwalt East-23 - Final | |
4:00 pm | Jefferson-7 vs St. Pius X-3 at Jefferson - Final | |
4:00 pm | Parkway South-2 at Marquette-5 - Final | |
4:00 pm | Battle-0 vs Fort Zumwalt West-8 at Troy Buchanan - Final | |
4:00 pm | Francis Howell North-0 at Francis Howell-10 - Final | |
4:00 pm | Lutheran St. Charles-9 vs Hannibal-3 at Fort Zumwalt South - Final | |
4:00 pm | Francis Howell Central-5 at Eureka-3 - Final | |
4:15 pm | Priory-1 vs John Burroughs-0 at Lutheran North - Final | |
4:30 pm | Roxana-3 at Gillespie-6 - Final | |
4:30 pm | Civic Memorial-0 at Mascoutah-12 - Final | |
4:30 pm | Montgomery County-2 vs O'Fallon Christian-1 at Ozzie Smith Park - Final | |
4:30 pm | Breese Central-0 at Freeburg-3 - Final | |
4:30 pm | Granite City-8 vs O'Fallon-5 at Blazier Field - Final | |
4:30 pm | Mendon Unity (Ill.)-5 at Hardin Calhoun-1 - Final | |
4:30 pm | Columbia-7 at Salem, Illinois-3 - Final | |
4:30 pm | Edwardsville-8 at Belleville West-0 - Final | |
4:30 pm | Washington-0 at Lafayette-4 - Final | |
4:30 pm | Parkway North-4 at MICDS-5 - Final | |
4:30 pm | Chaminade-2 vs Clayton-3 at Chaminade - Final | |
4:30 pm | Parkway Central-11 at Ladue-0 - Final | |
4:30 pm | Cape Notre Dame-2 at Cape Girardeau Central-1 - Final | |
4:30 pm | Hillsboro-0 at De Soto-1 - Final | |
4:30 pm | Hazelwood East-0 at Westminster-19 - Final | |
4:30 pm | North County-8 vs Farmington-10 at Wilson-Rozier Park - Final | |
4:30 pm | Principia-6 at New Haven-4 - Final | |
4:30 pm | Gibault-0 at Belleville East-4 - Final | |
4:30 pm | Triad-5 at Jerseyville-1 - Final | |
4:30 pm | Festus-6 at Sikeston-3 - Final | |
4:30 pm | Waterloo-0 at Highland-9 - Final | |
4:30 pm | Du Quoin-15 at Sparta-0 - Final | |
4:30 pm | Steeleville-4 at New Athens-1 - Final | |
4:30 pm | Carlyle-0 at Okawville-2 - Final | |
5:00 pm | Hermann-3 at Elsberry-4 - Final | |
5:00 pm | Dexter-2 vs Kennett-8 at Dexter - Final | |
5:00 pm | Rolla-3 vs Willard-7 at Rolla - Final | |
6:00 pm | Boonville-3 vs Wright City-0 at Southern Boone - Final | |
6:30 pm | Hickman-1 vs Holt-12 at Troy Buchanan - Final | |
7:30 pm | Marshfield-5 vs Camdenton-2 at Rolla - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:15 pm | Francis Howell-18 at Parkway South-10 - Final | |
5:00 pm | Vianney-6 at John Burroughs-10 - Final |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Westminster-5 vs Festus-0 at Cape Notre Dame - Final | |
10:00 am | Osage-0 at Cape Notre Dame-5 - Final | |
2:00 pm | Westminster-5 at Cape Notre Dame-0 - Final | |
4:00 pm | Missouri Military Academy-0 vs Clayton-5 at Shaw Park - Final | |
4:00 pm | Roxana-0 at Granite City-9 - Final |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:00 pm | Eureka-0 at Pattonville-3 - Final | |
5:30 pm | Parkway North-0 at Webster Groves-3 - Final | |
5:30 pm | De Smet-0 at SLUH-3 - Final | |
5:30 pm | Belleville West-0 at Alton Marquette-2 - Final | |
6:00 pm | Vianney-0 at Francis Howell North-3 - Final | |
6:00 pm | CBC-3 vs Affton-2 at Cape Notre Dame - Final | |
6:30 pm | Fort Zumwalt South-0 vs Parkway West-3 at Fort Zumwalt East - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Hazelwood Central-0 vs Incarnate Word-9 at SportPort Athletic Complex - Final | |
4:00 pm | Duchesne-1 vs Liberty (Wentzville)-4 at Fort Zumwalt South - Final | |
4:30 pm | Althoff-6 at Marion-1 - Final | |
4:30 pm | St. Joseph's-1 vs Nerinx Hall-3 at St. Joseph's - Final | |
4:30 pm | Metro-East Lutheran-0 at Alton Marquette-8 - Final | |
5:00 pm | Holt-2 vs Hickman-1 at Troy Buchanan - Final | |
5:00 pm | North County-1 at Perryville-7 - Final | |
5:30 pm | Cape Notre Dame-0 at Jackson-2 - Final | |
6:00 pm | Hazelwood East-0 at Trinity-1 - Forfeit | |
6:00 pm | Lutheran South-2 vs St. Pius X-0 at Lutheran South - Final | |
6:00 pm | Farmington-0 vs Windsor (Imperial)-3 at Hillsboro - Final | |
6:00 pm | Borgia-0 at Washington-3 - Final | |
6:00 pm | Granite City-4 at Mater Dei-0 - Final | |
6:00 pm | Fort Zumwalt East-0 at Fort Zumwalt South-8 - Final | |
6:00 pm | Fox-0 vs Cor Jesu-4 at Oakville - Final | |
6:00 pm | Notre Dame-3 at Summit-1 - Final | |
6:30 pm | Freeburg-2 at Belleville East-1 - Final | |
6:45 pm | Columbia-1 at Belleville West-0 - Final |
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:15 pm | Mascoutah Invitational |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Roxana-11 at Metro-East Lutheran-0 - Final | |
4:30 pm | Columbia-2 at Salem, Illinois-6 - Final | |
4:30 pm | Collinsville-0 at Belleville East-5 - Final | |
4:30 pm | Civic Memorial-2 at Waterloo-15 - Final | |
4:30 pm | Gillespie-12 at Dupo-0 - Final | |
4:30 pm | Alton-13 at O'Fallon-2 - Final | |
4:30 pm | Alton Marquette-6 at Hardin Calhoun-0 - Final | |
4:30 pm | New Athens-4 at Red Bud-5 - Final | |
4:30 pm | Highland-2 at Triad-0 - Final | |
4:30 pm | Granite City-2 at Mater Dei-12 - Final | |
4:30 pm | Carlyle-3 at Okawville-6 - Final | |
4:30 pm | Mascoutah-2 at Jerseyville-10 - Final | |
4:30 pm | Piasa Southwestern-6 at Quincy Notre Dame-2 - Final | |
4:30 pm | Breese Central-1 at Freeburg-12 - Final |
Wrestling
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:00 pm | Waterloo at Alton | |
5:00 pm | Edwardsville at Alton |
+