Thursday - September 9, 2021
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Cross Country
TimeEventScore
4:15 pmLadue Invitational

Boys Fall Golf
TimeEventScore
1:00 pmMetro East Co-Ed Classic
Results
3:30 pmCivic Memorial, Jerseyville, Roxana at Alton Marquette
Results
4:00 pmHarrisburg, Vienna at Marion
4:00 pmNashville Invitational
Results

Boys Soccer
TimeEventScore
3:45 pmCBC-7 vs Francis Howell North-0 at Lou Fusz Soccer Park - Final
7-0
4:00 pmAffton-9 at Hancock-1 - Final
9-1
4:00 pmDe Soto-0 at Pacific-1 - Final
1-0
4:00 pmCardinal Ritter-0 at DuBourg-8 - Final
8-0
4:15 pmBayless-0 at Whitfield-6 - Final
6-0
4:15 pmMICDS-6 at University City-0 - Final
6-0
4:15 pmPoplar Bluff-0 at Seckman-1 - Final
1-0
4:15 pmHighland-0 vs Civic Memorial-3 at Bethalto Sports Complex - Final
3-0
4:15 pmMetro-6 at STEAM Academy at MS-Berkeley-0 - Final
6-0
4:15 pmHazelwood East-0 vs Medicine and Bioscience-8 at Gateway STEM - Final
8-0
4:30 pmOakville-0 vs Liberty (Wentzville)-2 at St. Dominic - Final
2-0
4:30 pmSummit-0 at Kirkwood-2 - Final
2-0
4:30 pmFort Zumwalt West-1 at St. Dominic-2 - Final
2-1
4:30 pmWood River-5 at Valmeyer-2 - Final
5-2
4:30 pmCarlyle-0 at Wesclin-9 - Final
9-0
4:30 pmBreese Central-6 at Salem, Illinois-1 - Final
6-1
4:30 pmPriory-2 vs Vianney-3 at St. Dominic - Final
3-2
5:00 pmFreeburg-5 at Metro-East Lutheran-1 - Final
5-1
5:00 pmBorgia-3 at Perryville-6 - Final
6-3
5:00 pmFestus-7 at St. Clair-1 - Final
7-1
5:00 pmHillsboro-0 at Pattonville-2 - Final
2-0
5:00 pmGreenville-0 at Staunton-2 - Final
2-0
5:00 pmSullivan-2 at North County-1 - Final
2-1
5:00 pmDuchesne-0 at Timberland-3 - Final
3-0
5:00 pmGibault-1 at Edwardsville-4 - Final
4-1
5:00 pmAlthoff-3 at Marion-0 - Final
3-0
5:30 pmJerseyville-1 at Waterloo-5 - Final
5-1
5:30 pmSLUH-3 at Webster Groves-0 - Final
3-0
5:45 pmParkway West-0 vs Eureka-2 at Pacific - Final
2-0
5:45 pmMascoutah-0 at Triad-4 - Final
4-0
5:45 pmOrchard Farm-6 at Warrenton-0 - Final
6-0
6:00 pmWinfield-1 at St. Charles West-3 - Final
3-1
6:00 pmFrancis Howell-3 at Lafayette-2 - Final
3-2
6:00 pmFort Zumwalt North-1 at St. Charles-0 - Final
1-0
6:00 pmTroy Buchanan-0 at Francis Howell Central-1 - Final
1-0
6:00 pmParkway North-1 at Parkway South-2 - Final
2-1
6:30 pmMaryville Christian-0 at Collinsville-6 - Final
6-0
6:30 pmFarmington-3 at Fredericktown-0 - Final
3-0
6:30 pmHolt-2 vs Lindbergh-2 at St. Dominic - Final
2-2
6:30 pmO'Fallon-2 at Granite City-0 - Final
2-0
7:00 pmBelleville East-1 at Columbia-1 - Final
1-1
7:15 pmAlton at Rochester
Rivalry
7:15 pmFort Zumwalt South-3 at Fort Zumwalt East-1 - Final
3-1
7:30 pmWashington-2 vs Fox-1 at Pacific - Final
2-1

Boys Swimming
TimeEventScore
4:00 pmVianney at Summit
Rivalry
4:00 pmTimberland at Hazelwood Central
Rivalry
4:00 pmLutheran St. Charles, Ritenour at Westminster
Results
4:00 pmHowell Central, Howell North at Fort Zumwalt South
Results
4:15 pmParkway North at Affton
Rivalry
4:15 pmClayton at Ladue
Rivalry

Fall softball
TimeEventScore
4:15 pmParkway Central-1 at Northwest Cedar Hill-12 - Final
12-1
4:15 pmFrancis Howell-0 at Troy Buchanan-2 - Final
2-0
4:15 pmCor Jesu-12 at Notre Dame-0 - Final
12-0
4:15 pmGateway Science Academy-4 at Bayless-19 - Final
19-4
4:15 pmFort Zumwalt South-12 at Liberty (Wentzville)-8 - Final
12-8
4:15 pmParkway North-13 at Hazelwood West-1 - Final
13-1
4:15 pmPattonville-2 at Kirkwood-3 - Final
3-2
4:15 pmRitenour-16 at Ladue-1 - Final
16-1
4:15 pmBorgia-6 at St. Dominic-9 - Final
9-6
4:15 pmWestminster-4 at St. Joseph's-9 - Final
9-4
4:15 pmParkway West-4 at Fox-5 - Final
5-4
4:15 pmFrancis Howell North-6 at Fort Zumwalt East-2 - Final
6-2
4:15 pmParkway South-12 vs Oakville-5 at AfftonAA - Final
12-5
4:15 pmSt. Charles-4 at St. Charles West-6 - Final
6-4
4:15 pmRosati-Kain-0 at Valley Park-16 - Final
16-0
4:15 pmUniversity City-1 vs Affton-13 at AfftonAA - Final
13-1
4:15 pmOrchard Farm-5 at Winfield-6 - Final
6-5
4:15 pmFort Zumwalt West-4 at Timberland-1 - Final
4-1
4:15 pmClayton-5 at Hazelwood East-20 - Final
20-5
4:30 pmPacific-20 at St. James-9 - Final
20-9
4:30 pmFarmington-13 at East Carter-3 - Final
13-3
4:30 pmWashington-14 at Fort Zumwalt North-3 - Final
14-3
4:30 pmJefferson-14 at Herculaneum-7 - Final
14-7
4:30 pmWebster Groves-13 at Lindbergh-8 - Final
13-8
4:30 pmSullivan-10 at Owensville-0 - Final
10-0
4:30 pmHermann-0 at Union-15 - Final
15-0
4:30 pmPerryville-0 at Hillsboro-3 - Final
3-0
4:30 pmNew Haven-21 at St. Clair-2 - Final
21-2
4:30 pmSt. Pius X-9 at Festus-5 - Final
9-5
4:30 pmSummit-3 at Lafayette-2 - Final
3-2
5:00 pmWright City-2 at Montgomery County-3 - Final
3-2

Field Hockey
TimeEventScore
4:15 pmLutheran South-0 at Westminster-7 - Final
7-0
4:30 pmWhitfield-0 at Parkway West-1 - Final
1-0
4:30 pmParkway Central-0 at Oakville-6 - Final
6-0
4:30 pmNotre Dame-0 at Eureka-1 - Final
1-0
4:30 pmLindbergh-3 at Clayton-0 - Final
3-0
7:00 pmVilla Duchesne-4 at Ladue-1 - Final
4-1

Football
TimeEventScore
12:00 pmRiverview Gardens-12 at Parkway West-81 - Final
81-12
5:00 pmUniversity City-6 at Jennings-28 - Final
28-6
6:00 pmNormandy-54 at Affton-36 - Final
54-36
6:00 pmWilliam Chrisman-21 at Washington-28 - Final
28-21
7:00 pmSpringfield Hillcrest-0 at Glendale-74 - Final
74-0

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:45 pmLadue Invitational

Girls Fall Golf
TimeEventScore
7:00 amLindbergh Invitational
Results
1:00 pmMetro East Co-Ed Challenge
Results
3:30 pmZumwalt North vs North Point
3:30 pmClayton vs Ritenour at St. Ann GC
3:30 pmJerseyville, Litchfield, Roxana at Civic Memorial
Results
3:30 pmLutheran St. Charles-201 vs Duchesne-245 at Eagle Springs - Final
201-245
3:30 pmFrancis Howell Central, St. Dominic, Troy
Results
3:30 pmFort Zumwalt East-227 vs Fort Zumwalt North-203 at St. Peters GC - Final
203-227
3:45 pmJohn Burroughs-155 vs Villa Duchesne-170 at Forest Hills - Final
155-170
3:45 pmGibault, Granite City at Waterloo
Results
4:00 pmNerinx Hall-247 vs Visitation-154 at Sunset Country Club - Final
154-247
4:00 pmSt. James, Westminster at Borgia
Results
4:00 pmMarquette-218 vs Parkway West-223 at Ballwin GC - Final
218-223
4:00 pmMarissa-258 vs Red Bud-210 at North County Country Club - Final
210-258
4:00 pmAlton Marquette, Father McGivney at Alton
Results
4:00 pmMarion-163 at Mount Carmel, Illinois-148 - Final
148-163

Girls Tennis
TimeEventScore
6:00 pmUniversity City Doubles Tournament
3:30 amFort Zumwalt South-6 at Fort Zumwalt North-3 - Final
6-3
3:30 pmSt. Dominic at Francis Howell Central
3:30 pmFrancis Howell North at Fort Zumwalt East
3:30 pmEdwardsville-4 at O'Fallon-5 - Final
5-4
4:00 pmSt. Charles West-2 at St. Charles-7 - Final
7-2
4:00 pmAffton-0 at DuBourg-9 - Final
9-0
4:00 pmGibault at Wood River
4:00 pmMcCluer North at Mehlville
4:00 pmNerinx Hall at Rosati-Kain
4:00 pmCor Jesu at Villa Duchesne
4:00 pmSTEAM Academy at MS-Berkeley at Hazelwood Central
4:00 pmParkway West at Parkway South
4:00 pmMetro League Tournament
Results
4:00 pmCollinsville-0 at Jerseyville-9 - Final
9-0
4:00 pmGranite City at Alton Marquette
4:15 pmEureka at Clayton
4:30 pmLafayette-2 at Marquette-7 - Final
7-2

Girls Volleyball
TimeEventScore
5:30 amRiverview Gardens-3 at McCluer-2 - Final
3-2
4:00 pmFrancis Howell-3 at Fort Zumwalt West-2 - Final
3-2
4:30 pmFatima-0 at Hermann-3 - Final
3-0
5:00 pmHolt-0 at Timberland-3 - Final
3-0
5:00 pmFort Zumwalt South-3 at Fort Zumwalt East-0 - Final
3-0
5:00 pmHancock-2 at Lift For Life-3 - Final
3-2
5:00 pmWesclin at Carlyle
Rivalry
5:00 pmNew Athens at Dupo
Rivalry
5:00 pmWinfield-3 at St. Charles West-1 - Final
3-1
5:00 pmStaunton-2 at Carlinville-0 - Final
2-0
5:00 pmBreese Central-2 at Columbia-0 - Final
2-0
5:00 pmFort Zumwalt North-1 at Liberty (Wentzville)-3 - Final
3-1
5:00 pmCahokia at Marion
Rivalry
5:00 pmNew Haven-3 at Montgomery County-0 - Final
3-0
5:00 pmChester-2 at Red Bud-0 - Final
2-0
5:00 pmSt. James at Bourbon
Rivalry
5:00 pmSalem, Illinois-0 at Freeburg-2 - Final
2-0
5:15 pmOrchard Farm-1 at Warrenton-3 - Final
3-1
5:15 pmCarbondale at Herrin
Rivalry
5:30 pmO'Fallon Christian-3 at Notre Dame-2 - Final
3-2
5:30 pmSTEAM Academy at MS-Berkeley-3 at Cardinal Ritter-2 - Final
3-2
5:30 pmJohn Burroughs-1 at Westminster-3 - Final
3-1
5:30 pmBayless-0 at Clayton-3 - Final
3-0
5:30 pmCrystal City-0 at Grandview-3 - Final
3-0
5:30 pmParkway West-0 at Lafayette-3 - Final
3-0
5:30 pmFox-1 at Northwest Cedar Hill-3 - Final
3-1
5:30 pmParkway North-1 at St. Charles-3 - Final
3-1
5:30 pmDuchesne-0 at Rosati-Kain-3 - Final
3-0
5:30 pmSt. Louis Panthers-3 at Valley Park-0 - Final
3-0
5:30 pmValle Catholic-3 at Jefferson-2 - Final
3-2
5:30 pmKirkwood-3 at Ladue-0 - Final
3-0
5:30 pmPrincipia-0 at Lutheran South-3 - Final
3-0
5:30 pmWebster Groves-2 at Summit-3 - Final
3-2
5:30 pmTroy Buchanan-0 at Francis Howell Central-3 - Final
3-0
5:30 pmDuBourg at Tolton Catholic
Rivalry
5:45 pmParkway South-0 at Oakville-3 - Final
3-0
5:45 pmCor Jesu-2 at Eureka-3 - Final
3-2
5:45 pmMarquette-3 at Lindbergh-1 - Final
3-1
6:00 pmLebanon, Illinois-2 at Marissa-0 - Final
2-0
6:00 pmNorth Point-3 at Maplewood-RH-0 - Final
3-0
6:00 pmRolla-3 at Owensville-2 - Final
3-2
6:00 pmGranite City-0 at Collinsville-2 - Final
2-0
6:00 pmSt. Clair-3 at Capital City-1 - Final
3-1
6:00 pmBorgia-3 at Lutheran St. Charles-0 - Final
3-0
6:00 pmBelleville East-1 at Triad-2 - Final
2-1
6:00 pmNorth County-3 at Union-0 - Final
3-0
6:15 pmAlthoff-1 at Mascoutah-2 - Final
2-1
6:15 pmAffton at Pacific
Rivalry
6:30 pmPerryville at Jackson
Rivalry
6:45 pmParkway Central-2 at Nerinx Hall-3 - Final
3-2
7:00 pmWood River-0 at Roxana-2 - Final
2-0
7:00 pmGillespie-1 at Vandalia-2 - Final
2-1
7:00 pmWashington-0 at Francis Howell North-3 - Final
3-0
7:00 pmValmeyer-0 at Steeleville-2 - Final
2-0
7:00 pmPark Hills Central at Herculaneum
Rivalry
7:00 pmFestus-0 at St. Pius X-3 - Final
3-0
7:30 pmBelleville West-0 at Mater Dei-2 - Final
2-0

+