Baseball
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Las Vegas Palo Verde at MICDS | |
4:30 pm | Kirkwood-6 at Priory-11 - Final | |
5:15 pm | Seckman-12 vs Parkway South-7 at Parkway South MS - Final | |
5:30 pm | Ladue-10 vs John Burroughs-12 at Ladue Middle School - Final | |
7:30 pm | Francis Howell-6 vs Webster Groves-5 at Moss Field - Final | |
7:30 pm | De Smet-14 at Lafayette-3 - Final |
Boys Spring Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Warrenton Invitational-White Division | |
9:00 am | Warrenton Invitational-Red Division | |
3:00 pm | Clayton, Webster at Whitfield | |
3:30 pm | Seckman-244 vs Summit-247 at Paradise Valley GC - Final | |
3:40 pm | John Burroughs-260 vs MICDS-277 at Glen Echo - Final | |
4:00 pm | Barat at Fulton School at St. Albans | |
4:00 pm | Owensville at Hermann | |
4:00 pm | Mehlville-289 at Oakville-266 - Final | |
4:00 pm | Vianney-209 vs CBC-189 at Normandie - Final |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | Jerseyville at Edwardsville | |
12:00 pm | CBC vs SLUH at Dwight Davis Tennis Center | |
3:00 pm | Althoff at Triad | |
3:00 pm | Althoff, Centralia, O'Fallon at Triad | |
3:30 pm | St. Charles at Liberty (Wentzville) | |
3:30 pm | Francis Howell at Fort Zumwalt East | |
3:30 pm | Francis Howell at Francis Howell North | |
3:30 pm | Belleville East at Belleville West | |
3:30 pm | Holt-3 at Fort Zumwalt South-6 - Final | |
4:00 pm | Whitfield at Principia | |
4:00 pm | Metro League Championships | |
4:15 pm | Lindbergh-5 vs Clayton-4 at Shaw Park - Final | |
4:30 pm | Ladue-7 at Marquette-2 - Final |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | Henle Holmes Invitational | |
2:00 pm | Wood River Relays | |
3:30 pm | Wright City Invitational | |
4:00 pm | Owensville Invitational |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 pm | SLUH-3 at Chaminade-0 - Final | |
4:30 pm | Ritenour-3 at Medicine and Bioscience-0 - Final | |
4:30 pm | Belleville West-1 at Edwardsville-2 - Final | |
5:00 pm | Fort Zumwalt West-0 at Fort Zumwalt South-3 - Final | |
5:00 pm | Pattonville-3 at Whitfield-2 - Final | |
5:00 pm | Fort Zumwalt North-3 at Francis Howell-1 - Final | |
5:00 pm | Francis Howell North-1 at De Smet-3 - Final | |
5:00 pm | Francis Howell Central-3 at Fort Zumwalt East-1 - Final | |
5:30 pm | Bayless-0 at Lutheran South-3 - Final | |
5:30 pm | Kirkwood-3 at Fox-1 - Final | |
5:30 pm | Mehlville-1 at Marquette-3 - Final | |
5:30 pm | Lafayette-2 at Eureka-3 - Final | |
5:30 pm | Oakville-3 at Parkway South-0 - Final | |
5:30 pm | Webster Groves-1 at Affton-3 - Final | |
5:30 pm | DuBourg-0 at Westminster-3 - Final | |
5:45 pm | Northwest Cedar Hill-1 at Lindbergh-3 - Final | |
6:00 pm | Hazelwood West-0 at Collinsville-2 - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:00 pm | Fort Zumwalt United-15 at Fox-8 - Final | |
5:15 pm | Pattonville-9 at Parkway West-4 - Final | |
5:30 pm | Kirkwood-7 at O'Fallon-11 - Final | |
5:30 pm | Ladue-6 at Marquette-17 - Final | |
6:00 pm | Memphis Hutchison-13 at MICDS-12 - Final | |
6:30 pm | Northwest Cedar Hill-4 at Francis Howell Central-12 - Final |
Girls Soccer
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | Henle Holmes Invitational | |
1:00 pm | Steve Moore Invitational | |
2:00 pm | Wood River Relays | |
3:30 pm | Wright City Invitational | |
4:00 pm | Owensville Invitational |
Girls Water Polo
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Ladue-7 at Marquette-14 - Final | |
5:30 pm | Oakville vs Kirkwood at Marquette | |
6:30 pm | Parkway North-12 at Lafayette-9 - Final |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:30 pm | Mascoutah-1 at Waterloo-3 - Final | |
4:30 pm | East St. Louis-0 vs Edwardsville-22 at Edwardsville Sports Complex - Final | |
4:30 pm | Lebanon, Illinois at Valmeyer | |
4:30 pm | O'Fallon-2 at Alton Marquette-1 - Final | |
4:30 pm | Pleasant Hill, Illinois-7 at Hardin Calhoun-8 - Final | |
4:30 pm | Dupo-6 at Steeleville-9 - Final | |
4:30 pm | Mount Vernon, Illinois-15 at Carbondale-4 - Final | |
4:30 pm | Freeburg-3 at Columbia-1 - Final | |
4:30 pm | New Athens-2 at Marissa-8 - Final | |
4:30 pm | Wood River-1 at Breese Central-13 - Final | |
4:30 pm | Alton-1 at Belleville West-9 - Final | |
4:30 pm | Highland-5 at Marion-9 - Final | |
4:30 pm | Chester-9 at Wesclin-5 - Final | |
4:30 pm | Salem, Illinois-10 at Roxana-2 - Final | |
4:30 pm | Belleville East-12 at Collinsville-0 - Final | |
4:30 pm | Okawville-5 at Carlyle-15 - Final |
Water Polo
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Lafayette-17 at Pattonville-5 - Final | |
4:30 pm | Lindbergh-19 at Summit-1 - Final | |
4:30 pm | Parkway South-10 at Parkway Central-14 - Final |
+