Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 pm | Sullivan-5 at Owensville-6 - Final | |
1:30 pm | De Soto-0 vs Windsor (Imperial)-3 at Festus - Final | |
2:00 pm | St. Pius X-5 at West County (Leadwood)-3 - Final | |
2:00 pm | Paris, Illinois-0 at Vandalia-9 - Final | |
3:00 pm | Lindbergh-5 vs Seckman-2 at Vianney - Final | |
3:30 pm | Hillsboro-1 at Festus-7 - Final | |
4:00 pm | Francis Howell-5 vs Fort Zumwalt West-1 at Troy Buchanan - Final | |
4:00 pm | Wesclin-5 vs Father McGivney-8 at Breese Central - Final | |
4:00 pm | Washington-3 at Helias-9 - Final | |
4:00 pm | Belleville East-1 at Belleville West-2 - Final | |
4:00 pm | Mulberry Grove-8 at Carlyle-1 - Final | |
4:00 pm | Salem, Illinois-7 vs Teutopolis-6 at Vandalia - Final | |
4:00 pm | Mehlville-3 vs Lutheran South-4 at Clayton - Final | |
4:00 pm | Central Missouri Home School-2 vs St. Louis Patriots-15 at BMAC - Final | |
4:30 pm | Marquette-8 vs CBC-7 at Parkway South - Final | |
4:30 pm | St. Dominic-4 at Fort Zumwalt East-7 - Final | |
4:30 pm | Marion-0 at Triad-6 - Final | |
4:30 pm | Herrin-0 at Mascoutah-10 - Final | |
4:30 pm | Piasa Southwestern-1 vs New Berlin-9 at Gillespie - Final | |
4:30 pm | John Burroughs-3 at Priory-0 - Final | |
4:30 pm | Effingham-14 at Civic Memorial-7 - Final | |
4:30 pm | Granite City-12 at Alton-1 - Final | |
4:30 pm | Edwardsville-8 vs O'Fallon-3 at Blazier Field - Final | |
4:30 pm | Collinsville-15 at Jerseyville-7 - Final | |
4:30 pm | Chaminade-12 vs Parkway Central-13 at Chaminade - Final | |
6:00 pm | Francis Howell Central-1 at SLUH-0 - Final | |
6:00 pm | Springfield Home School-1 vs St. Louis Patriots-8 at BMAC - Final | |
6:30 pm | Effingham at Civic Memorial | |
7:00 pm | Carterville-1 vs Freeburg-11 at Blazier Field - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:00 pm | SLUH-14 at John Burroughs-8 - Final | |
5:30 pm | Eureka-5 at MICDS-23 - Final | |
5:30 pm | CBC-11 at Chaminade-18 - Final | |
6:30 pm | Webster Groves-6 vs Francis Howell-8 at Francis Howell Central - Final | |
7:00 pm | Holt-15 at Lafayette-7 - Final | |
7:00 pm | Seckman-6 at De Smet-17 - Final |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Missouri Class 2 State Tournament | |
8:00 am | Missouri Class 3 State Tournament | |
1:00 pm | Class 1A Triad Sectional |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Missouri Class 1 State Championships, prelims | |
9:00 am | Missouri Class 2 State Championships, prelims |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:15 pm | Francis Howell Central-0 vs Vianney-3 at Eureka - Final | |
4:15 pm | Fort Zumwalt East-0 vs De Smet-3 at Lafayette - Final | |
6:00 pm | Alton Marquette-2 at Father McGivney-1 - Final | |
6:00 pm | Lindbergh-0 at Eureka-3 - Final | |
6:00 pm | Whitfield-1 vs Mehlville-3 at Lafayette - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:00 pm | Clayton-8 at Parkway West-9 - Final | |
4:00 pm | Francis Howell North-11 at St. Joseph's-22 - Final | |
4:00 pm | St. Dominic-8 at Westminster-10 - Final | |
4:15 pm | Francis Howell Central-9 at Kirkwood-7 - Final | |
4:30 pm | Nerinx Hall-6 at Marquette-10 - Final | |
6:00 pm | New Lenox Providence Catholic-2 at O'Fallon-20 - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Orchard Farm-3 at St. Charles-2 - Final | |
4:00 pm | University City-1 at DuBourg-4 - Final | |
4:00 pm | Hancock-0 vs St. Pius X-8 at St. Pius X - Final | |
4:00 pm | Althoff-2 vs Columbia-1 at Roxana - Final | |
4:30 pm | Visitation-0 vs Webster Groves-1 at Ladue - Final | |
4:30 pm | Nerinx Hall-2 at Lafayette-1 - Final | |
4:30 pm | Waterloo-7 vs Carterville-0 at Centralia, Illinois - Final | |
5:00 pm | Edwardsville-2 vs Alton-1 at Collinsville - Final | |
5:00 pm | Sacred Heart-Griffin-0 at Quincy Notre Dame-1 - Final | |
5:00 pm | Ursuline-2 at Union-1 - Final | |
5:00 pm | Marion-3 at Carbondale-2 - Final | |
5:00 pm | Liberty (Wentzville)-0 vs St. Dominic-4 at Troy Buchanan - Final | |
5:00 pm | Triad-8 at Civic Memorial-0 - Final | |
6:00 pm | Mattoon-1 at Mascoutah-2 - Final | |
6:00 pm | Granite City-0 vs O'Fallon-6 at Belleville West - Final |
Girls Track
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Stanford Olympia-1 at Williamsville-10 - Final | |
4:30 pm | Belleville East-13 at O'Fallon-4 - Final | |
4:30 pm | Waterloo-5 vs Edwardsville-3 at Edwardsville Sports Complex - Final | |
4:30 pm | Marion-3 at Belleville West-4 - Final | |
4:30 pm | Mulberry Grove-2 vs Nokomis-5 at Bunker Hill - Final | |
4:30 pm | Bloomington Central Catholic-10 at Monticello, Illinois-3 - Final | |
4:30 pm | Alton Marquette-0 vs Freeburg-10 at Gordon Moore Park - Final | |
4:30 pm | Staunton-6 vs Greenville-0 at Vandalia - Final | |
4:30 pm | Triad-3 at Alton-0 - Final | |
4:30 pm | Okawville-6 vs Carlyle-4 at Christ Our Rock - Final | |
4:30 pm | Murphysboro-17 at Nashville-7 - Final | |
4:30 pm | Robinson-0 vs Gillespie-3 at Salem, Illinois - Final |
+