Boys Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Vandalia-45 vs McLeansboro Hamilton County-63 at Benton, Illinois - Final | |
11:30 am | Webster Groves-32 vs Vashon-63 at Pittsburg, Kansas - Final | |
11:30 am | Carbondale-48 vs Champaign Central-57 at Salem, Illinois - Final | |
11:30 am | Pittsburg, Kansas-64 vs Wichita West-66 at Pittsburg, Kansas - Final | |
12:00 pm | Belleville West-85 vs SIUE Charter-25 at Belleville East - Final | |
1:00 pm | Thornton Fractional North-38 vs Effingham-65 at Salem, Illinois - Final | |
1:00 pm | Lovejoy-43 vs Trico-36 at Sparta - Final | |
1:00 pm | Nevada-56 vs Owensville-38 at Frontenac (Kan.) - Final | |
1:30 pm | Hazelwood Central-64 vs Alton-33 at Belleville East - Final | |
1:30 pm | Cardinal Ritter-67 vs Peoria Notre Dame-66 at Quincy - Final | |
2:30 pm | Owasso, Okla.-45 vs Blue Valley Northwest, Kan.-67 at Pittsburg, Kansas - Final | |
2:30 pm | Willard-71 vs Joplin-54 at Pittsburg, Kansas - Final | |
2:30 pm | Red Bud-61 at Sparta-45 - Final | |
2:30 pm | Civic Memorial-60 vs Greenville-49 at Litchfield - Final | |
3:00 pm | Roxana-47 at Okawville-61 - Final | |
3:00 pm | Modesto Christian-65 vs CBC-84 at Quincy - Final | |
3:00 pm | Cahokia-38 at Centralia, Illinois-53 - Final | |
3:30 pm | Licking-50 vs Sullivan-59 at St. James - Final | |
4:00 pm | Taylorville-66 vs Hillsboro, Illinois-34 at Litchfield - Final | |
4:00 pm | Granite City-79 vs Confluence-92 at Lift for Life - Final | |
4:00 pm | Lutheran St. Charles-72 at Lutheran North-65 - Final | |
4:00 pm | Waterloo-42 vs Steeleville-45 at Sparta - Final | |
4:00 pm | Thornton Fractional North-52 vs Carbondale-61 at Salem, Illinois - Final | |
4:30 pm | Wesclin-34 vs Carlyle-55 at Okawville - Final | |
5:00 pm | Brentwood vs Metro-East Lutheran at Nashville | |
5:00 pm | St. James-59 vs Soldan-70 at St. James - Final | |
5:00 pm | Affton-65 at St. Elmo-58 - Final | |
5:30 pm | Nokomis-43 vs Gateway Legacy Christian-50 at Litchfield - Final | |
5:30 pm | Vandalia-40 vs Sesser-Valier-45 at Benton, Illinois - Final | |
5:30 pm | Madison, Illinois-42 vs Salem, Illinois-69 at Salem, Illinois - Final | |
5:30 pm | Normal Community West-62 at O'Fallon-67 - Final | |
5:30 pm | Murphysboro-45 vs Freeburg-42 at Sparta - Final | |
6:00 pm | Gibault-61 vs Highland-46 at Okawville - Final | |
6:00 pm | Althoff-65 vs McCluer-61 at Belleville East - Final | |
6:00 pm | Miller Career-57 at Lift for Life-64 - Final | |
6:00 pm | Liburn Berkmar, Ga.-60 vs Tolton-58 at Quincy - Final | |
6:30 pm | Fatima-51 vs Rolla-42 at St. James - Final | |
6:30 pm | Mascoutah-55 vs Mater Dei-49 at Nashville - Final | |
7:00 pm | Pana-57 vs Mattoon-62 at Litchfield - Final | |
7:00 pm | Effingham-48 vs Champaign Central-41 at Salem, Illinois - Final | |
7:30 pm | Marion-36 vs Herrin-42 at West Frankfort - Final | |
7:30 pm | SLUH-49 at Quincy-40 - Final | |
7:30 pm | Collinsville-59 at Belleville East-53 - Final | |
7:30 pm | Columbia-37 vs Alton Marquette-33 at Okawville - Final | |
8:00 pm | Breese Central-51 at Nashville-40 - Final | |
8:30 pm | Mount Vernon, Illinois-41 vs East St. Louis-59 at Salem, Illinois - Final |
Girls Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Granite City-20 vs Alton Marquette-53 at Carrollton, Illinois - Final | |
10:00 am | Nashville-39 vs Collinsville-57 at Highland - Final | |
10:30 am | Father McGivney JV-30 vs Jerseyville-61 at Carrollton, Illinois - Final | |
11:00 am | Marion-63 at Carbondale-35 - Final | |
11:00 am | Norfork, Ark.-60 vs Carnahan-25 at Nixa - Final | |
11:30 am | Mater Dei-26 vs Teutopolis-36 at Highland - Final | |
12:00 pm | Cahokia vs Gateway STEM at Lift for Life | |
12:00 pm | Valmeyer-4 at Waterloo-51 - Final | |
12:00 pm | West Central-34 vs Gateway Legacy Christian-60 at Carrollton, Illinois - Final | |
12:30 pm | Republic-66 vs Park Hill South-55 at Nixa - Final | |
12:30 pm | Wood River-26 at Carlyle-79 - Final | |
12:30 pm | Mount Vernon, Illinois-51 vs Massac County-50 at Carbondale - Final | |
1:00 pm | Alton-50 vs O'Fallon-58 at Highland - Final | |
1:30 pm | Metro-East Lutheran-22 at Carrollton, Illinois-53 - Final | |
1:30 pm | Incarnate Word-73 vs Bolingbrook-54 at Morton - Final | |
2:00 pm | Cape Notre Dame-40 vs Webster Groves-45 at Nixa - Final | |
2:00 pm | Lincoln College Prep-43 vs Cardinal Ritter-58 at Lift for Life - Final | |
2:30 pm | Civic Memorial-53 vs Okawville-47 at Highland - Final | |
3:30 pm | Jacksonville Routt-51 vs Father McGivney-39 at Carrollton, Illinois - Final | |
3:30 pm | West Plains-59 vs Nixa-47 at Nixa - Final | |
5:00 pm | Hardin Calhoun JV-26 vs Nokomis-61 at Carrollton, Illinois - Final | |
5:00 pm | Marissa-38 at Trico-11 - Final | |
6:30 pm | Beardstown-33 vs Greenfield, Illinois-50 at Carrollton, Illinois - Final | |
7:30 pm | Hillsboro, Illinois-55 at Carlyle-50 - Final | |
7:30 pm | Wesclin at Roxana | |
8:00 pm | East St. Louis-40 at Lift for Life-53 - Final | |
8:00 pm | Raymond Lincolnwood-26 vs Hardin Calhoun-57 at Carrollton, Illinois - Final |
Girls Swimming
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | MICDS Invitational | |
9:00 am | Cape Central City of Roses Meet |
Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
7:30 pm | Vianney-6 vs Kirkwood-2 at Kirkwood Ice Arena - Final | |
7:40 pm | CBC-0 vs SLUH-0 at Affton Rink - Final | |
7:40 pm | Francis Howell-2 vs Chaminade-5 at Centene Ice Center - Final | |
7:45 pm | MICDS-3 vs Northwest Cedar Hill-0 at Brentwood Ice Arena - Final | |
8:45 pm | Clayton-0 vs Parkway West-7 at Webster Groves - Final | |
9:15 pm | Summit-2 vs Parkway South-2 at South County Rink - Final | |
9:20 pm | Webster Groves-3 vs Oakville-4 at Affton Rink - Final | |
9:20 pm | Fort Zumwalt West-7 vs John Burroughs-1 at Centene Ice Center - Final | |
9:30 pm | Priory-5 vs Ladue-2 at Brentwood Ice Arena - Final |
Wrestling
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | SEMO Tournament | |
12:00 am | Eric Lewis Invitational | |
12:00 am | AAA Conference Tournament | |
12:00 am | Pacific Tournament | |
12:00 am | Winnetonka Invitational | |
10:00 am | Union County Duals |
+