Friday - October 21, 2022
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Cross Country
TimeEventScore
4:15 pmClayton Invitational
Results
4:20 pmBig River Invitational
Results
4:20 pmBowling Green Invitational
Results

Boys Soccer
TimeEventScore
4:15 pmMedicine and Bioscience at Cardinal Ritter
Rivalry
4:15 pmUniversity City-1 at Winfield-2 - Final
2-1
4:30 pmSummit-1 at Lindbergh-0 - Final
1-0
4:30 pmGateway Science Academy at Crossroads College Prep
Rivalry
5:00 pmCivic Memorial-6 at Mattoon-1 - Final
6-1
5:00 pmO'Fallon Christian-3 at Warrenton-2 - Final
3-2
5:30 pmNorth Point-0 at Holt-3 - Final
3-0
6:00 pmFrancis Howell Central-2 at Fort Zumwalt South-3 - Final
3-2
6:00 pmDuBourg-0 at Principia-1 - Final
1-0
6:00 pmSt. Charles-2 at Wright City-0 - Final
2-0
6:30 pmSt. Dominic-1 at Borgia-0 - Final
1-0
6:30 pmNorthwest Cedar Hill-5 at Poplar Bluff-1 - Final
5-1
6:30 pmFarmington-1 at Jackson-0 - Final
1-0
7:00 pmColumbia-0 at Althoff-3 - Final
3-0

Field Hockey
TimeEventScore
3:15 pmLafayette-1 at John Burroughs-9 - Final
9-1
3:15 pmLindbergh-0 at Cor Jesu-3 - Final
3-0
4:45 pmWestminster-1 vs MICDS-7 at John Burroughs - Final
7-1
4:45 pmUrsuline-2 vs Kirkwood-1 at Cor Jesu - Final
2-1

Football
TimeEventScore
4:00 pmHickman-22 at Belleville West-20 - Final
22-20
5:00 pmSouth Holland Thornwood-42 at Dolton Thornridge-0 - Final
42-0
6:00 pmEast St. Louis-40 at De Smet-10 - Final
40-10
6:00 pmSt. Mary's-51 at Lutheran North-33 - Final
51-33
6:00 pmSpringfield, Ohio-55 at Northmont Clayton, Ohio-21 - Final
55-21
6:30 pmWest Forsyth, Ga.-7 at Milton, Ga.-21 - Final
21-7
7:00 pmDexter-0 at Malden-13 - Forfeit
13-0
7:00 pmHolden-44 at Knob Noster-6 - Final
44-6
7:00 pmVan-Far-8 at Mark Twain-64 - Final
64-8
7:00 pmStrafford-62 at Skyline-14 - Final
62-14
7:00 pmWashington-27 at Francis Howell Central-30 - Final
30-27
7:00 pmSlater-19 at Crest Ridge-52 - Final
52-19
7:00 pmRaytown South-31 at Winnetonka-14 - Final
31-14
7:00 pmAgape Boarding School-0 at Russellville-13 - Forfeit
13-0
7:00 pmThayer-6 at Mountain Grove-43 - Final
43-6
7:00 pmBlue Springs South-38 at Liberty (KC)-14 - Final
38-14
7:00 pmDuBourg-21 at Bayless-44 - Final
44-21
7:00 pmParkview-40 at Springfield Hillcrest-33 - Final
40-33
7:00 pmHighland, Missouri-6 at Brookfield-34 - Final
34-6
7:00 pmNixa-51 at Ozark-7 - Final
51-7
7:00 pmCollinsville-35 at Centralia, Illinois-31 - Final
35-31
7:00 pmNeosho-43 at Joplin-68 - Final
68-43
7:00 pmJerseyville-19 at Columbia-0 - Final
19-0
7:00 pmFort Zumwalt North-14 at Fort Zumwalt West-42 - Final
42-14
7:00 pmWarsaw-61 at Buffalo-24 - Final
61-24
7:00 pmHazelwood Central-2 at Eureka-39 - Final
39-2
7:00 pmLathrop-14 at North Platte-36 - Final
36-14
7:00 pmGlendale-37 at Camdenton-35 - Final
37-35
7:00 pmBattle-21 at Hannibal-27 - Final
27-21
7:00 pmValle Catholic-46 at Kennett-16 - Final
46-16
7:00 pmBreese Central-27 at Herrin-9 - Final
27-9
7:00 pmWilliam Chrisman-14 at Platte County-47 - Final
47-14
7:00 pmHazelwood West-0 at Kirkwood-61 - Final
61-0
7:00 pmSumner Academy, Kansas-38 at KC East-0 - Final
38-0
7:00 pmCarrollton-12 at Lafayette County-79 - Final
79-12
7:00 pmChaminade-28 at Lutheran St. Charles-63 - Final
63-28
7:00 pmChillicothe-39 at St. Joseph Benton-7 - Final
39-7
7:00 pmMount Zion-38 at Mater Dei-35 - Final
38-35
7:00 pmWarrenton-19 at Mexico-33 - Final
33-19
7:00 pmDupo-36 at Nokomis-30 - Final
36-30
7:00 pmPleasant Hill-63 at Summit Christian-14 - Final
63-14
7:00 pmSt. James-12 at Pacific-29 - Final
29-12
7:00 pmTopeka Highland Park, Kan.-48 at Washington (Kan.)-62 - Final
62-48
7:00 pmOakville-35 at Parkway South-7 - Final
35-7
7:00 pmRogers, Ark.-16 at Bentonville, Ark.-44 - Final
44-16
7:00 pmWood River-12 at Red Bud-14 - Final
14-12
7:00 pmUniversity Academy-0 at St. Michael the Archangel-41 - Final
41-0
7:00 pmSouthside, Ark.-14 at Valley View, Ark.-21 - Final
21-14
7:00 pmNorth Point-20 at St. Charles-55 - Final
55-20
7:00 pmCentralia, Mo.-14 at Macon-20 - Final
20-14
7:00 pmClark County-0 at Monroe City-50 - Final
50-0
7:00 pmHarrisonville-26 at Odessa-29 - Final
29-26
7:00 pmVersailles-0 at Osage-52 - Final
52-0
7:00 pmFredericktown-26 at East Prairie-24 - Final
26-24
7:00 pmSouth Shelby-31 at Palmyra-6 - Final
31-6
7:00 pmScott City-54 at Doniphan-0 - Final
54-0
7:00 pmLone Jack-0 at Windsor (Sedalia)-13 - Final
13-0
7:00 pmKickapoo-12 at Bolivar-7 - Final
12-7
7:00 pmAlthoff-17 at Alton-14 - Final
17-14
7:00 pmMarion-42 at Mattoon-20 - Final
42-20
7:00 pmEldon-24 at Boonville-34 - Final
34-24
7:00 pmCabool-44 at Salem-0 - Final
44-0
7:00 pmSparta-0 at Brentwood-48 - Final
48-0
7:00 pmTruman-7 at St. Joseph Central-42 - Final
42-7
7:00 pmBridgeport Red Hill-38 at Carlyle-45 - Final
45-38
7:00 pmRuskin-14 at Excelsior Springs-41 - Final
41-14
7:00 pmPrinceton-0 at Gallatin-13 - Final
13-0
7:00 pmCarthage-55 at Willard-14 - Final
55-14
7:00 pmMICDS-44 at Duchesne-33 - Final
44-33
7:00 pmKearney-33 at Belton-21 - Final
33-21
7:00 pmWaterloo-45 at Freeburg-14 - Final
45-14
7:00 pmPark Hill-34 at Lee's Summit North-40 - Final
40-34
7:00 pmVandalia-41 at Greenville-21 - Final
41-21
7:00 pmHallsville-38 at California-41 - Final
41-38
7:00 pmUnion-21 at Hermann-14 - Final
21-14
7:00 pmRock Bridge-21 at Francis Howell-59 - Final
59-21
7:00 pmEast Buchanan-41 at Lawson-0 - Final
41-0
7:00 pmLindbergh-17 at Lafayette-14 - Final
17-14
7:00 pmHolt-42 at Timberland-35 - Final
42-35
7:00 pmMarionville-42 at Miller-6 - Final
42-6
7:00 pmCarbondale-23 at Mascoutah-50 - Final
50-23
7:00 pmFair Grove-30 at El Dorado Springs-15 - Final
30-15
7:00 pmMehlville-13 at Northwest Cedar Hill-10 - Final
13-10
7:00 pmAsh Grove-46 at Sarcoxie-44 - Final
46-44
7:00 pmCahokia-20 at O'Fallon-49 - Final
49-20
7:00 pmFayette-36 at Tolton Catholic-40 - Final
40-36
7:00 pmParkway North-30 at Parkway Central-32 - Final
32-30
7:00 pmTroy Buchanan-70 at Liberty (Wentzville)-13 - Final
70-13
7:00 pmCoffeyville-Field Kindley (Kan-44 at Fort Scott, Kan.-50 - Final
50-44
7:00 pmHogan Prep-8 at Smith-Cotton-47 - Final
47-8
7:00 pmPerryville-18 at St. Pius X-27 - Final
27-18
7:00 pmParkway West-21 at Summit-22 - Final
22-21
7:00 pmLincoln, Illinois-0 at Triad-28 - Final
28-0
7:00 pmClever-0 at Diamond-43 - Final
43-0
7:00 pmAdrian-16 at Tipton-19 - Final
19-16
7:00 pmFestus-0 at Jackson-52 - Final
52-0
7:00 pmHarmon, Kan.-0 at Rockhurst-41 - Final
41-0
7:00 pmOak Grove-28 at Warrensburg-42 - Final
42-28
7:00 pmWebster Groves-6 at Seckman-48 - Final
48-6
7:00 pmWindsor (Imperial)-44 at Cuba-6 - Final
44-6
7:00 pmPalestine-Wheatley, Ark.-0 at Corning, Ark.-57 - Final
57-0
7:00 pmMarshfield-38 at Springfield Catholic-7 - Final
38-7
7:00 pmBlair Oaks-63 at Southern Boone-6 - Final
63-6
7:00 pmHarrisburg, Missouri-56 at Scotland County-6 - Final
56-6
7:00 pmVan Horn-28 at Pembroke Hill-22 - Final
28-22
7:00 pmMaryville-49 at St. Joseph Lafayette-14 - Final
49-14
7:00 pmSt. Pius X (Kansas City)-13 at Savannah-28 - Final
28-13
7:00 pmEdwardsville-17 at CBC-44 - Final
44-17
7:00 pmGrandview K.C.-8 at Smithville-50 - Final
50-8
7:00 pmBlue Valley, Kan.-25 at Blue Valley West, Kan.-22 - Final
25-22
7:00 pmOak Park-30 at Fort Osage-35 - Final
35-30
7:00 pmOrchard Farm-35 at De Soto-14 - Final
35-14
7:00 pmMcDonald County-40 at East Newton-14 - Final
40-14
7:00 pmMountain View-Liberty-43 at Houston-8 - Final
43-8
7:00 pmChaffee-21 at Grandview-26 - Final
26-21
7:00 pmLamar-41 at Hollister-0 - Final
41-0
7:00 pmCrystal City-32 at Herculaneum-14 - Final
32-14
7:00 pmLee's Summit-31 at Park Hill South-40 - Final
40-31
7:00 pmPoplar Bluff-14 at Hillsboro-48 - Final
48-14
7:00 pmSpringfield Central-57 at Forsyth-11 - Final
57-11
7:00 pmFox-7 at Ladue-28 - Final
28-7
7:00 pmWesclin-0 at Madison, Illinois-47 - Final
47-0
7:00 pmSikeston-14 at Charleston-32 - Final
32-14
7:00 pmCameron-24 at Marshall-7 - Final
24-7
7:00 pmBlue Valley Southwest, Kan.-23 at St. Thomas Aquinas-62 - Final
62-23
7:00 pmSt. Charles West-38 at Fort Zumwalt East-10 - Final
38-10
7:00 pmKC Central Academy-0 at Lincoln College Prep-59 - Final
59-0
7:00 pmLee's Summit West-0 at Liberty North-36 - Final
36-0
7:00 pmFarmington-14 at Park Hills Central-48 - Final
48-14
7:00 pmWest Platte-8 at Hamilton-46 - Final
46-8
7:00 pmCape Girardeau Central-34 at Potosi-27 - Final
34-27
7:00 pmBishop Miege, Kan.-21 at Blue Valley Northwest, Kan.-28 - Final
28-21
7:00 pmKirksville-21 at Capital City-68 - Final
68-21
7:00 pmCharleston, Illinois-14 at Salem, Illinois-13 - Final
14-13
7:00 pmKelly-14 at Ste. Genevieve-42 - Final
42-14
7:00 pmCivic Memorial-14 at Taylorville-34 - Final
34-14
7:00 pmSouth Harrison-0 at Trenton-48 - Final
48-0
7:00 pmRichmond-45 at Lexington-0 - Final
45-0
7:00 pmRolla-14 at Lebanon-42 - Final
42-14
7:00 pmMarceline-35 at Paris-0 - Final
35-0
7:00 pmSalisbury-0 at Westran-44 - Final
44-0
7:00 pmWaynesville-18 at West Plains-43 - Final
43-18
7:00 pmWright City-47 at Louisiana-50 - Final
50-47
7:00 pmMontgomery County-21 at South Callaway-28 - Final
28-21
7:00 pmRaytown-14 at Grain Valley-28 - Final
28-14
7:00 pmLincoln-54 at Wellington-Napoleon-14 - Final
54-14
7:00 pmClayton-41 at Affton-40 - Final
41-40
7:00 pmRaymore-Peculiar-48 at Blue Springs-61 - Final
61-48
7:00 pmGranite City-0 at Belleville East-66 - Final
66-0
7:00 pmReeds Spring-35 at Mount Vernon-34 - Final
35-34
7:00 pmAurora-0 at Logan-Rogersville-45 - Final
45-0
7:00 pmBranson-14 at Webb City-56 - Final
56-14
7:00 pmStaley-37 at North Kansas City-0 - Final
37-0
7:00 pmPutnam County-42 at Polo-8 - Final
42-8
7:00 pmCole Camp-50 at Cass Midway-6 - Final
50-6
7:00 pmWinfield-20 at Fulton-28 - Final
28-20
7:00 pmMilan-34 at Maysville-26 - Final
34-26
7:00 pmNevada-49 at Seneca-14 - Final
49-14
7:00 pmVianney-13 at Helias-59 - Final
59-13
7:00 pmEffingham-20 at Highland-34 - Final
34-20
7:00 pmSt. Vincent-28 at Jefferson-46 - Final
46-28
7:00 pmCarl Junction-17 at Republic-35 - Final
35-17
7:00 pmHillsboro, Illinois-48 at Litchfield-36 - Final
48-36
7:00 pmClinton-8 at KC Center-55 - Final
55-8
7:00 pmPattonville-14 at Marquette-38 - Final
38-14
7:00 pmCassville-10 at Monett-27 - Final
27-10
7:00 pmPlattsburg-6 at Mid-Buchanan-63 - Final
63-6
7:00 pmJefferson City-58 at Moberly-14 - Final
58-14
7:00 pmBowling Green-61 at North Callaway-12 - Final
61-12
7:00 pmBlue Valley North, Kan.-25 at St. James Academy, Kan.-20 - Final
25-20
7:00 pmCarlinville-7 at Pana-21 - Final
21-7
7:00 pmSt. Mary's Academy, Kan.-28 vs Cornerstone Family, Kan.-6 at Veritas Christian - Final
28-6
7:00 pmGillespie-6 at Piasa Southwestern-47 - Final
47-6
7:00 pmAtchison (Kan.)-59 at Wyandotte, Kan.-18 - Final
59-18
7:00 pmSLUH-0 at Cardinal Ritter-44 - Final
44-0
7:00 pmMount Vernon, Illinois-34 at Mount Carmel, Illinois-33 - Final
34-33
7:00 pmAlton Marquette-0 at Roxana-68 - Final
68-0
7:00 pmOwensville-6 at St. Clair-21 - Final
21-6
7:00 pmStaunton-6 at Virden North Mac-34 - Final
34-6
7:00 pmBorgia-13 at Missouri Military Academy-0 - Forfeit
13-0
8:00 pmDenver Northfield-7 at Parker Lutheran, Colo.-57 - Final
57-7

Girls Cross Country
TimeEventScore
3:40 pmBowling Green Invitational
Results
4:00 pmBig River Invitational
Results
4:45 pmClayton Invitational
Results

Girls Tennis
TimeEventScore
9:00 amLiberty (KC)-0 vs Rock Bridge-5 at Cooper Tennis Complex - Final
5-0
9:00 amSt. Teresa's-0 vs St. Joseph's-5 at Cooper Tennis Complex - Final
5-0
12:00 pmNotre Dame de Sion-1 vs Clayton-5 at Cooper Tennis Complex - Final
5-1
12:00 pmChillicothe-1 vs Kennett-6 at Cooper Tennis Complex - Final
6-1
3:00 pmLiberty (KC)-1 vs St. Teresa's-5 at Cooper Tennis Complex - Final
5-1
3:00 pmSt. Joseph's-5 vs Rock Bridge-0 at Cooper Tennis Complex - Final
5-0

Girls Volleyball
TimeEventScore
3:30 amDecatur St. Teresa-0 vs Mater Dei-2 at Quincy - Final
2-0
3:30 pmSikeston-0 at Farmington-3 - Final
3-0
4:00 pmO'Fallon Christian-3 vs Metro-0 at Duchesne - Final
3-0
4:00 pmBayless-0 vs Notre Dame-3 at Ursuline - Final
3-0
4:00 pmUniversity City-0 at John Burroughs-3 - Final
3-0
4:30 pmFox-1 vs Northwest Cedar Hill-3 at Oakville - Final
3-1
4:45 pmFestus-3 vs De Soto-0 at Farmington - Final
3-0
5:00 pmPrincipia-0 at Crystal City-3 - Final
3-0
5:00 pmNew Haven-3 vs Columbia Independent-0 at Sedalia Sacred Heart - Final
3-0
5:30 pmAffton-0 at Ursuline-3 - Final
3-0
5:30 pmGateway Legacy Christian-0 vs Mater Dei-2 at Quincy - Final
2-0
6:00 pmPoplar Bluff-1 vs Seckman-3 at Oakville - Final
3-1
6:00 pmMICDS-3 vs Lutheran North-0 at John Burroughs - Final
3-0
6:00 pmHillsboro-0 vs St. Pius X-3 at Farmington - Final
3-0
6:30 pmSt. Paul Lutheran (Farmington)-0 vs St. Vincent-3 at Crystal City - Final
3-0
7:00 pmOtterville-0 at Sedalia Sacred Heart-3 - Final
3-0
7:15 pmCape Girardeau Central-0 vs Windsor (Imperial)-3 at Farmington - Final
3-0

+