Friday - November 4, 2022
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Cross Country
TimeEventScore
9:45 amMissouri Class 5 State Championship
Results
11:15 amMissouri Class 4 State Championship
Results

Boys Soccer
TimeEventScore
5:00 pmMetro-0 vs Brentwood-1 at Maplewood-RH - Final
1-0

Football
TimeEventScore
4:00 pmBoonville-27 at Mexico-13 - Final
27-13
4:00 pmSouthern Boone-20 at Moberly-21 - Final
21-20
5:00 pmStrafford-6 at Mountain View-Liberty-47 - Final
47-6
5:00 pmSt. James-6 at St. Clair-42 - Final
42-6
5:00 pmMcDonald County-7 at Bolivar-21 - Final
21-7
5:00 pmWaynesville-12 at Lebanon-53 - Final
53-12
5:00 pmHouston-6 at Mountain Grove-28 - Final
28-6
5:00 pmMonett-13 at West Plains-35 - Final
35-13
5:00 pmBattle-14 at Helias-45 - Final
45-14
5:30 pmWestran-18 at Monroe City-58 - Final
58-18
5:30 pmHighland, Missouri-0 at South Shelby-42 - Final
42-0
5:30 pmSterling-50 at Chicago Goode-8 - Final
50-8
6:00 pmCabool-34 at Ash Grove-16 - Final
34-16
6:00 pmLincoln-Way East-17 at Naperville Neuqua Valley-14 - Final
17-14
6:00 pmWarrenton-7 at Hannibal-62 - Final
62-7
6:00 pmClark County-6 at Bowling Green-67 - Final
67-6
6:00 pmKirksville-21 at Jefferson City-43 - Final
43-21
6:00 pmBorgia-40 at Hermann-21 - Final
40-21
6:00 pmOwensville-7 at Sullivan-36 - Final
36-7
6:00 pmNorth Callaway-14 at Blair Oaks-71 - Final
71-14
6:00 pmHallsville-22 at Centralia, Mo.-8 - Final
22-8
7:00 pmPark Hill South-28 at Park Hill-22 - Final
28-22
7:00 pmLawson-0 at Lafayette County-46 - Final
46-0
7:00 pmMaine South-42 at South Elgin-0 - Final
42-0
7:00 pmByron-56 at Seneca, Illinois-21 - Final
56-21
7:00 pmSt. Pius X-0 at Duchesne-55 - Final
55-0
7:00 pmFarmington-0 at Hillsboro-57 - Final
57-0
7:00 pmSte. Genevieve-0 at Park Hills Central-35 - Final
35-0
7:00 pmCharleston-42 at St. Vincent-21 - Final
42-21
7:00 pmKennett-6 at Valle Catholic-58 - Final
58-6
7:00 pmPortageville-38 at Scott City-35 - Final
38-35
7:00 pmClinton-6 at Osage-47 - Final
47-6
7:00 pmRaytown South-12 at Raytown-49 - Final
49-12
7:00 pmChillicothe-7 at Savannah-42 - Final
42-7
7:00 pmFort Zumwalt North-45 at Fort Zumwalt West-28 - Final
45-28
7:00 pmPlatte County-21 at Oak Park-33 - Final
33-21
7:00 pmChicago Payton-0 at Chicago Morgan Park-28 - Final
28-0
7:00 pmNorth Platte-6 at Mid-Buchanan-41 - Final
41-6
7:00 pmNevada-43 at Lincoln College Prep-7 - Final
43-7
7:00 pmLaGrange Lyons-24 at Plainfield North-13 - Final
24-13
7:00 pmMoline-31 at Yorkville-34 - Final
34-31
7:00 pmFestus-28 at North County-15 - Final
28-15
7:00 pmCape Girardeau Central-25 at Oakville-12 - Final
25-12
7:00 pmWright City-7 at St. Charles West-28 - Final
28-7
7:00 pmGateway STEM-6 at St. Mary's-69 - Final
69-6
7:00 pmDe Smet-32 at Troy Buchanan-17 - Final
32-17
7:00 pmJohn Burroughs-0 at New Madrid County Central-48 - Final
48-0
7:00 pmMilan-0 at Putnam County-26 - Final
26-0
7:00 pmBrookfield-6 at Gallatin-42 - Final
42-6
7:00 pmPalatine-47 at Minooka-14 - Final
47-14
7:00 pmHamilton-0 at East Buchanan-40 - Final
40-0
7:00 pmChicago St. Ignatius-49 at Grayslake Central-13 - Final
49-13
7:00 pmChicago Urban Prep-Bronzeville-6 at Richmond-Burton-54 - Final
54-6
7:00 pmRochelle-34 at Johnsburg-22 - Final
34-22
7:00 pmKirkwood-3 at CBC-41 - Final
41-3
7:00 pmFrancis Howell North-12 at Francis Howell-56 - Final
56-12
7:00 pmSeckman-14 at Marquette-42 - Final
42-14
7:00 pmHazelwood Central-6 at Rock Bridge-28 - Final
28-6
7:00 pmUnion-26 at Summit-59 - Final
59-26
7:00 pmTimberland-21 at Holt-0 - Final
21-0
7:00 pmPoplar Bluff-21 at Jackson-20 - Final
21-20
7:00 pmMacon-6 at Richmond-18 - Final
18-6
7:00 pmExcelsior Springs-22 at Kearney-63 - Final
63-22
7:00 pmVan Horn-0 at Smithville-32 - Final
32-0
7:00 pmNorth Kansas City-7 at Fort Osage-42 - Final
42-7
7:00 pmCarl Junction-6 at KC Center-33 - Final
33-6
7:00 pmChicago St. Rita-38 at Mount Prospect Prospect-21 - Final
38-21
7:00 pmNiles Notre Dame-17 at Wauconda-8 - Final
17-8
7:00 pmBlue Springs South-6 at Liberty North-37 - Final
37-6
7:00 pmLouisiana-12 at Brentwood-21 - Final
21-12
7:00 pmParkway West-7 at Eureka-32 - Final
32-7
7:00 pmLutheran North-37 at Lutheran St. Charles-21 - Final
37-21
7:00 pmClayton-0 at Parkway Central-42 - Final
42-0
7:00 pmRoosevelt-0 at Cardinal Ritter-64 - Final
64-0
7:00 pmParkway North-25 vs Vashon-32 at Gateway STEM - Final
32-25
7:00 pmPekin-32 at Normal Community-31 - Final
32-31
7:00 pmSt. Pius X (Kansas City)-21 at Maryville-38 - Final
38-21
7:00 pmKankakee-21 at Peoria-48 - Final
48-21
7:30 pmFort Zumwalt East-0 at St. Dominic-41 - Final
41-0
8:00 pmOak Grove-24 at Pleasant Hill-53 - Final
53-24
8:00 pmBelton-6 at Grain Valley-37 - Final
37-6
8:30 pmLee's Summit West-21 at Lee's Summit North-37 - Final
37-21
8:30 pmPembroke Hill-26 vs St. Michael the Archangel-0 at Lee's Summit West - Final
26-0
9:30 pmRaymore-Peculiar-15 at Nixa-27 - Final
27-15

Girls Cross Country
TimeEventScore
9:00 amMissouri Class 5 State Championship
Results
11:15 amMissouri Class 4 State Championship
Results

Girls Volleyball
TimeEventScore
10:00 amKickapoo-1 vs Lafayette-3 at Show Me Center - Final
3-1
12:00 pmBlair Oaks-3 vs Pleasant Hill-0 at Show Me Center - Final
3-0
2:00 pmIncarnate Word-1 vs Westminster-3 at Show Me Center - Final
3-1
6:00 pmStrafford-0 vs Hermann-3 at Show Me Center - Final
3-0
6:00 pmLisle Benet Academy-2 vs O'Fallon-0 at Moline - Final
2-0
6:00 pmEast Buchanan-0 vs Jefferson-3 at Show Me Center - Final
3-0
7:00 pmFreeburg-2 vs Mater Dei-1 at Fairfield - Final
2-1

Hockey
TimeEventScore
7:45 pmChaminade-0 vs Francis Howell-2 at Rec Plex South - Final
2-0
8:10 pmClayton-7 vs St. Dominic-5 at Maryville Hockey Center - Final
7-5
9:30 pmDuchesne-1 vs Fort Zumwalt South-0 at Rec Plex South - Final
1-0
9:30 pmSeckman-3 vs Fox-3 at South County Rink - Final
3-3
9:50 pmLafayette-2 vs Parkway West-5 at Maryville Hockey Center - Final
5-2

+