Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
2:30 pm | Freeburg-1 vs Mount Carmel, Illinois-4 at GCS Ballpark - Final | |
3:45 pm | St. Joseph-Ogden-6 at Father McGivney-1 - Final | |
4:30 pm | Piasa Southwestern-9 at Litchfield-6 - Final | |
4:30 pm | Carbondale-4 at Anna-Jonesboro-5 - Final | |
4:30 pm | Marion-12 at Murphysboro-0 - Final | |
4:30 pm | Dupo-0 at Bunker Hill-10 - Final | |
4:30 pm | Christian Fellowship-2 vs Chr. Ac. of Greater St. Louis-14 at Pacific Youth Association - Final | |
4:30 pm | Hardin Calhoun-0 at Carlinville-14 - Final | |
4:30 pm | Gillespie-14 at Wood River-0 - Final | |
4:30 pm | West Frankfort-0 at Centralia, Illinois-12 - Final | |
4:30 pm | Alton Marquette-14 at Gibault-11 - Final | |
4:30 pm | Trico-2 at Wesclin-1 - Final | |
4:45 pm | Belleville East-1 vs Mount Carmel, Illinois-0 at GCS Ballpark - Final | |
6:00 pm | Naperville Central-13 at Triad-12 - Final | |
6:00 pm | Mascoutah-8 vs Oswego-7 at Tom Pile Field - Final | |
6:30 pm | Christian Fellowship-1 vs Chr. Ac. of Greater St. Louis-13 at Pacific Youth Association - Final | |
7:00 pm | Columbia-10 vs Teutopolis-8 at GCS Ballpark - Final | |
7:30 pm | St. Joseph-Ogden-14 vs Althoff-11 at SIU Edwardsville - Final | |
8:00 pm | Lisle Benet Academy-1 vs Edwardsville-3 at Tom Pile Field - Final |
Boys Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Chaminade-52 vs CBC-70 at JQH Arena - Final | |
6:00 pm | Staley-43 vs Nixa-53 at JQH Arena - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:00 pm | Clayton-4 vs Parkway West-8 at Parkway Central MS - Final | |
5:45 pm | Webster Groves-7 vs Ladue-12 at Ladue Middle School - Final |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Waterloo-7 at Roxana-2 - Final |
Girls Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 pm | Incarnate Word-71 vs St. Joseph's-23 at JQH Arena - Final | |
2:00 pm | Blue Springs South-36 vs Kickapoo-51 at JQH Arena - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Metro-East Lutheran-1 at Wesclin-6 - Final | |
4:30 pm | Greenville-5 at Wood River-1 - Final | |
4:30 pm | Carbondale-7 at Centralia, Illinois-0 - Final | |
5:00 pm | North Mac-2 at Carlinville-3 - Final | |
5:00 pm | Chatham Glenwood-3 at Collinsville-0 - Final | |
5:30 pm | Mater Dei-3 vs Murphysboro-1 at Gordon Moore Park - Final | |
5:30 pm | Alton-3 at Freeburg-1 - Final | |
7:30 pm | Jerseyville-0 vs Father McGivney-6 at Freeburg - Final | |
7:30 pm | Mascoutah-2 vs Alton Marquette-1 at Althoff - Final |
Girls Water Polo
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Ladue-10 at Lafayette-17 - Final | |
5:30 pm | Oakville-12 vs Marquette-11 at Lafayette - Final |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Dupo-11 at Bunker Hill-1 - Final | |
4:30 pm | Valmeyer-3 at Red Bud-4 - Final | |
4:30 pm | Litchfield at Greenfield, Illinois | |
4:30 pm | Hardin Calhoun-6 at Carlinville-1 - Final | |
4:30 pm | Wood River-2 at Gillespie-14 - Final | |
4:30 pm | Collinsville-14 at Mascoutah-3 - Final | |
4:30 pm | Lebanon, Illinois-1 at Okawville-6 - Final | |
4:30 pm | Trico-16 at Wesclin-1 - Final | |
4:30 pm | Salem, Illinois-5 at Benton, Illinois-3 - Final | |
4:30 pm | Massac County-6 at Carbondale-11 - Final | |
4:30 pm | Civic Memorial-0 vs Columbia-7 at Eagleview Elementary - Final | |
4:30 pm | Granite City-3 at O'Fallon-13 - Final | |
4:30 pm | Marion-0 at Zeigler-Royalton-5 - Final | |
4:30 pm | Piasa Southwestern-1 at Jerseyville-11 - Final | |
4:30 pm | Greenville-4 at Nokomis-2 - Final | |
6:30 pm | Salem, Illinois-0 vs Carterville-12 at Benton, Illinois - Final |
Water Polo
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Mehlville-7 at Summit-10 - Final | |
5:30 pm | Parkway Central-5 at Kirkwood-7 - Final | |
5:45 pm | Lindbergh-16 at Buffalo Grove-3 - Final |
+