Baseball
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:30 pm | Priory-2 at MICDS-21 - Final | |
6:30 pm | CBC-8 at Lindbergh-9 - Final | |
7:00 pm | Westminster-4 at Chaminade-21 - Final | |
7:30 pm | O'Fallon-1 at Kirkwood-15 - Final |
Boys Spring Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
2:40 pm | Pattonville, Ritenour at Parkway North | |
2:45 pm | Orchard Farm-192 vs St. Charles West-185 at St. Peters GC - Final | |
3:30 pm | Kirkwood-252 at Oakville-259 - Final | |
3:30 pm | Liberty (Wentzville)-186 vs Francis Howell North-173 at Links At Dardenne - Final | |
3:30 pm | Westminster-245 vs SLUH-236 at Forest Park - Final | |
3:30 pm | De Smet-253 vs CBC-232 at Normandie - Final | |
3:30 pm | Francis Howell-166 vs Francis Howell Central-176 at Links At Dardenne - Final | |
3:40 pm | John Burroughs-266 vs Priory-240 at WingHaven Country Club - Final | |
3:49 pm | Holt-180 vs Fort Zumwalt West-162 at The Falls - Final | |
4:00 pm | St. Charles-225 vs Warrenton-185 at Country Lake Golf Club - Final | |
4:00 pm | O'Fallon Christian-234 at Duchesne-196 - Final | |
4:10 pm | Troy Buchanan-201 vs Timberland-191 at Lake Forest Country Club - Final | |
4:19 pm | Union, St. James, Sullivan at St. Clair | |
4:45 pm | Webster Groves-271 vs Seckman-265 at Oak Valley GC - Final |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | Edwardsville at Alton | |
3:30 am | Liberty (Wentzville)-6 at Fort Zumwalt South-3 - Final | |
3:30 pm | Francis Howell Central at Holt | |
3:30 pm | Francis Howell-3 at Timberland-6 - Final | |
3:30 pm | Lutheran St. Charles at Duchesne | |
3:30 pm | St. Charles West-0 at Fort Zumwalt East-9 - Final | |
4:00 pm | Lindbergh-9 vs Mehlville-0 at Bernard Middle School | |
4:00 pm | Metro League Championships | |
4:00 pm | Highland at Civic Memorial | |
4:00 pm | Waterloo-9 at Granite City-0 - Final | |
4:15 pm | Clayton at Webster Groves | |
4:15 pm | Ladue-9 at Lafayette-0 - Final | |
4:15 pm | Kirkwood-0 at Marquette-9 - Final |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Orchard Farm Invitational | |
4:00 pm | North Callaway Invitational |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:00 pm | Francis Howell North-3 at Francis Howell-0 - Final | |
5:00 pm | Chaminade-3 at Duchesne-0 - Final | |
5:00 pm | Fort Zumwalt East-3 at Fort Zumwalt West-1 - Final | |
5:00 pm | Fort Zumwalt North-2 at Fort Zumwalt South-3 - Final | |
5:15 pm | Vianney-2 at CBC-3 - Final | |
5:15 pm | Bayless-0 at Whitfield-3 - Final | |
5:30 pm | Belleville West-2 at Collinsville-0 - Final | |
5:30 pm | Eureka-3 at Seckman-0 - Final | |
5:30 pm | Lindbergh-0 at Marquette-3 - Final | |
5:30 pm | Parkway North-1 at Northwest Cedar Hill-3 - Final | |
5:30 pm | Lutheran St. Charles-2 at Westminster-3 - Final | |
5:30 pm | Lafayette-2 at Oakville-3 - Final | |
5:30 pm | Edwardsville-2 at Alton-0 - Final | |
5:30 pm | Hazelwood West-0 at Pattonville-3 - Final | |
5:45 pm | Parkway South-0 at Mehlville-3 - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Notre Dame-6 at Lindbergh-12 - Final | |
4:00 pm | Oakville-13 at Hazelwood West-0 - Final | |
4:00 pm | Parkway South-16 at St. Joseph's-9 - Final | |
4:30 pm | Ladue-3 at Villa Duchesne-16 - Final | |
4:30 pm | Kirkwood-1 at Summit-13 - Final | |
6:15 pm | Northwest Cedar Hill-1 at Francis Howell-14 - Final |
Girls Soccer
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | Freeburg Invitational | |
3:30 pm | Orchard Farm Invitational | |
4:00 pm | North Callaway Invitational |
Girls Water Polo
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:30 pm | Lafayette-7 at Marquette-14 - Final |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Carlinville at Litchfield | |
4:30 pm | Piasa Southwestern-14 at Civic Memorial-15 - Final | |
4:30 pm | Alton Marquette-17 at Gibault-0 - Final | |
4:30 pm | Marissa-6 at Steeleville-0 - Final | |
4:30 pm | Columbia-14 at Roxana-1 - Final | |
4:30 pm | Granite City-1 at Alton-13 - Final | |
4:30 pm | Collinsville-7 at O'Fallon-12 - Final | |
4:30 pm | Sparta at Chester | |
4:30 pm | Waterloo-4 at Triad-1 - Final | |
4:30 pm | Edwardsville-1 at Belleville East-0 - Final | |
4:30 pm | Wood River-1 at Salem, Illinois-12 - Final | |
4:30 pm | Gillespie-9 at Greenville-0 - Final |
Water Polo
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Marquette-13 at MICDS-10 - Final | |
5:30 pm | De Smet-19 at Parkway South-10 - Final | |
5:30 pm | Chaminade-3 at Lindbergh-15 - Final | |
5:30 pm | SLUH-11 at Kirkwood-6 - Final |
+