Saturday - April 23, 2022
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Baseball
TimeEventScore
12:00 amCrittendon Cty., KY-16 vs Grandview-5 at Graves County (Ky.) - Final
16-5
12:00 am0
Rivalry
8:30 amFox-8 vs Affton-6 at Bayless - Final
8-6
9:00 amEureka-4 vs Collinsville-2 at Busch Stadium - Final
4-2
9:00 amWebb City-2 at Francis Howell-4 - Final
4-2
9:00 amValle Catholic-7 vs Ava-2 at Lebanon - Final
7-2
9:00 amGibault-9 at Freeburg-7 - Final
9-7
10:00 amGreenville-13 at Carlyle-3 - Final
13-3
10:00 amJackson-10 at Lafayette-5 - Final
10-5
10:00 amSummit-6 at Troy Buchanan-3 - Final
6-3
10:00 amGranite City-13 at Civic Memorial-3 - Final
13-3
10:00 amWashington-4 at Chaminade-14 - Final
14-4
10:00 amParkway Central-1 at Fort Zumwalt West-6 - Final
6-1
10:00 amCrossroads College Prep-7 at Principia-14 - Final
14-7
10:00 amFort Zumwalt East-7 vs Fort Zumwalt North-5 at Ozzie Smith Park - Final
7-5
10:00 amZeigler-Royalton-3 at Marissa-4 - Final
4-3
10:00 amTriad-19 vs Oran-11 at Cape Notre Dame - Final
19-11
10:00 amJacksonville, Illinois at Gillespie
Rivalry
10:00 amAlton Marquette-6 at Mater Dei-4 - Final
6-4
10:00 amHillsboro-0 at Northwest Cedar Hill-14 - Final
14-0
10:00 amHickman-0 at St. Dominic-10 - Final
10-0
10:00 amWinfield-6 vs Warrenton-11 at Ozzie Smith Park - Final
11-6
11:00 amFrancis Howell North-1 at Francis Howell Central-11 - Final
11-1
11:00 amRivers of Life Christian-12 vs Chr. Ac. of Greater St. Louis-22 at Hazelwood Sports Complex - Final
22-12
11:00 amSmith-Cotton-15 vs Hallsville-14 at California - Final
15-14
11:00 amMaplewood-RH-3 at Valley Park-8 - Final
8-3
11:00 amPattonville-8 at Cape Girardeau Central-6 - Final
8-6
11:00 amGibault-1 at Freeburg-9 - Final
9-1
11:00 amMacomb-1 at Father McGivney-12 - Final
12-1
11:00 amBayless-7 at Brentwood-17 - Final
17-7
11:00 amLutheran North-4 at Clayton-14 - Final
14-4
11:00 amNew Berlin-12 at Piasa Southwestern-7 - Final
12-7
11:00 amCarbondale-0 at Belleville East-10 - Final
10-0
11:00 amDuchesne-8 at St. Mary's-6 - Final
8-6
11:30 amSt. Louis Patriots-16 vs Dixon-0 at Linn - Final
16-0
11:30 amDuBourg-7 vs Herculaneum-8 at Heine Meine - Final
8-7
11:30 amHerculaneum-20 vs Hancock-4 at Heine Meine - Final
20-4
12:00 pmWaterloo-6 at Carterville-4 - Final
6-4
12:00 pmSikeston-0 vs Mascoutah-17 at Busch Stadium - Final
17-0
12:00 pmHickman-4 at Holt-5 - Final
5-4
12:00 pmWashington-6 at Chaminade-1 - Final
6-1
12:00 pmCBU (Memphis)-3 at Vianney-1 - Final
3-1
12:00 pmAlthoff-8 at Macomb-19 - Final
19-8
12:00 pmJackson-12 at Lafayette-3 - Final
12-3
12:00 pmChristian Brothers-Memphis-2 at Vianney-1 - Final
2-1
12:30 pmFort Zumwalt South-4 vs Parkway Central-0 at Fort Zumwalt West - Final
4-0
12:30 pmGateway Legacy Christian-11 vs Seckman-12 at Ozzie Smith Park - Final
12-11
12:30 pmSummit-4 vs Liberty (Wentzville)-2 at Troy Buchanan - Final
4-2
12:30 pmHillsboro-7 at Northwest Cedar Hill-13 - Final
13-7
12:30 pmPriory-11 vs Hazelwood West-18 at Ozzie Smith Park - Final
18-11
1:00 pmMount Vernon, Illinois-7 vs Windsor (Imperial)-1 at Graves County (Ky.) - Final
7-1
1:00 pmHallsville-2 vs North Callaway-16 at California - Final
16-2
1:00 pmBayless-6 at Brentwood-21 - Final
21-6
1:00 pmChr. Ac. of Greater St. Louis-22 vs Rivers of Life Christian-0 at Hazelwood Sports Complex - Final
22-0
1:00 pmNew Berlin-28 at Piasa Southwestern-16 - Final
28-16
1:00 pmCarbondale-0 at Belleville East-15 - Final
15-0
1:00 pmNorth Point-6 vs Oran-11 at Cape Girardeau Central - Final
11-6
1:00 pmRock Bridge-7 at Francis Howell-6 - Final
7-6
1:00 pmDuchesne-1 at St. Mary's-2 - Final
2-1
1:00 pmUnion-10 vs Waynesville-0 at Potosi - Final
10-0
1:00 pmFrancis Howell North-0 at Francis Howell Central-10 - Final
10-0
1:00 pmValley Park-15 vs Maplewood-RH-3 at Valley Park - Final
15-3
1:30 pmCBC-10 at MICDS-12 - Final
12-10
2:00 pmHolt-3 at St. Dominic-7 - Final
7-3
2:00 pmGreenville-19 at Carlyle-11 - Final
19-11
2:00 pmDuBourg-17 vs Hancock-2 at Heine Meine - Final
17-2
3:00 pmNorth Point-0 at Cape Girardeau Central-15 - Final
15-0
3:00 pmFort Zumwalt South-6 at Fort Zumwalt West-0 - Final
6-0
3:00 pmLiberty (Wentzville)-3 at Troy Buchanan-0 - Final
3-0
4:30 pmSt. Louis Patriots-22 at Linn-2 - Final
22-2
4:30 pmLitchfield at Nokomis
Rivalry
5:00 pmUnion-12 at Potosi-4 - Final
12-4
5:00 pmWebster Groves-13 at Westminster-19 - Final
19-13
5:00 pmValle Catholic-6 vs Nixa-11 at Lebanon - Final
11-6

Boys Lacrosse
TimeEventScore
12:00 amParkway West-5 at Republic-21 - Final
21-5
12:00 pmDe Smet-12 at Guerin Catholic-9 - Final
12-9
1:00 pmSLUH-14 at CBC-13 - Final
14-13
1:00 pmChaminade-14 at Eureka-5 - Final
14-5
2:00 pmRock Bridge-2 at Seckman-18 - Final
18-2
4:00 pmClayton-16 at Hickman-0 - Final
16-0

Boys Spring Golf
TimeEventScore
8:00 amLake Central Tournament

Boys Track
TimeEventScore
6:00 pmCharlie Beck Invitational
8:00 amEastern Relays
Results
9:00 amPhil Brusca & Connie Strobach Invitational
Results
9:00 amRochester Invitational
11:00 amWinston Brown Invitational
Results
8:00 pmDistance Night in Palatine
Results

Boys Volleyball
TimeEventScore
8:00 amFrancis Howell-0 vs Oakville-2 at Parkway Central - Final
2-0
8:00 amLindbergh-2 vs CBC-1 at Parkway Central - Final
2-1
8:00 amMarquette-2 at Parkway Central-0 - Final
2-0
8:00 amParkway West-2 vs Parkway South-0 at Parkway Central - Final
2-0
8:30 amHazelwood West-0 at Lutheran St. Charles-2 - Final
2-0
8:30 amDuchesne-0 vs Pattonville-2 at Lutheran St. Charles - Final
2-0
9:00 amParkway North-2 vs Fort Zumwalt North-0 at Parkway Central - Final
2-0
9:00 amFrancis Howell-0 at Parkway Central-2 - Final
2-0
9:00 amFort Zumwalt West-0 vs Lafayette-2 at Parkway Central - Final
2-0
9:00 amCBC-2 vs Parkway South-1 at Parkway Central - Final
2-1
9:15 amRitenour-0 vs Whitfield-2 at Lutheran St. Charles - Final
2-0
9:15 amDuBourg-0 vs Westminster-2 at Lutheran St. Charles - Final
2-0
10:00 amRitenour-0 vs Pattonville-2 at Lutheran St. Charles - Final
2-0
10:00 amMarquette-2 vs St. Dominic-1 at Parkway Central - Final
2-1
10:00 amDe Smet-2 vs Oakville-0 at Parkway Central - Final
2-0
10:00 amDuBourg-1 at Lutheran St. Charles-1 - Final
1-1
10:00 amMehlville-2 vs Parkway West-0 at Parkway Central - Final
2-0
10:00 amLindbergh-0 vs SLUH-2 at Parkway Central - Final
2-0
10:45 amHazelwood West-0 vs Westminster-2 at Lutheran St. Charles - Final
2-0
10:45 amDuchesne-0 vs Whitfield-2 at Lutheran St. Charles - Final
2-0
11:00 amFrancis Howell-0 vs Parkway South-2 at Parkway Central - Final
2-0
11:00 amCBC-2 at Parkway Central-1 - Final
2-1
11:00 amLafayette-2 vs Parkway North-1 at Parkway Central - Final
2-1
11:00 amFort Zumwalt West-1 vs Fort Zumwalt North-2 at Parkway Central - Final
2-1
11:30 amRitenour-0 vs Duchesne-2 at Lutheran St. Charles - Final
2-0
11:30 amDuBourg-2 vs Hazelwood West-0 at Lutheran St. Charles - Final
2-0
12:15 pmWestminster-1 at Lutheran St. Charles-1 - Final
1-1
12:15 pmWhitfield-0 vs Pattonville-2 at Lutheran St. Charles - Final
2-0
12:30 pmLindbergh-2 vs Parkway West-1 at Parkway Central - Final
2-1
12:30 pmOakville-2 vs St. Dominic-1 at Parkway Central - Final
2-1
12:30 pmMehlville-0 vs SLUH-2 at Parkway Central - Final
2-0
12:30 pmMarquette-2 vs De Smet-1 at Parkway Central - Final
2-1
1:30 pmDe Smet-2 vs Mehlville-1 at Parkway Central - Final
2-1
1:30 pmMarquette-0 vs SLUH-2 at Parkway Central - Final
2-0
1:30 pmLindbergh-0 vs Oakville-2 at Parkway Central - Final
2-0
1:30 pmParkway West-0 vs St. Dominic-2 at Parkway Central - Final
2-0
2:00 pmHazelwood West-0 vs Ritenour-2 at Lutheran St. Charles - Final
2-0
2:00 pmDuchesne-2 vs DuBourg-1 at Lutheran St. Charles - Final
2-1
3:00 pmWhitfield-1 at Lutheran St. Charles-2 - Final
2-1
3:00 pmWestminster-0 vs Pattonville-2 at Lutheran St. Charles - Final
2-0

Girls Lacrosse
TimeEventScore
9:00 amSeymour, Tenn.-8 vs St. Joseph's-7 at Louisville Sacred Heart - Final
8-7
9:00 amParkway West-2 vs Oldham County, Ky.-7 at Louisville Sacred Heart - Final
7-2
10:00 amFrancis Howell-16 at St. Dominic-7 - Final
16-7
10:30 amFrancis Howell North-11 at Francis Howell Central-16 - Final
16-11
11:00 amLafayette-3 at Louisville Sacred Heart-11 - Final
11-3
11:30 amOak Park and River Forest-16 at Villa Duchesne-5 - Final
16-5
1:00 pmCollins, Ky.-0 vs St. Joseph's-16 at Louisville Sacred Heart - Final
16-0
4:00 pmLafayette-4 vs Kentucky Country Day-15 at Louisville Sacred Heart - Final
15-4
5:00 pmParkway West-7 vs Louisville Atherton-1 at Louisville Sacred Heart - Final
7-1
6:00 pmLafayette-9 vs Castle, Indiana-6 at Louisville Sacred Heart - Final
9-6

Girls Soccer
TimeEventScore
8:00 amSt. Joseph's-1 vs Rochester-1 at Sacred Heart-Griffin - Final
1-1
9:00 amOakville-1 at Lafayette-2 - Final
2-1
10:00 amFulton-0 at Tolton-2 - Final
2-0
11:00 amGillespie-0 at Metro-East Lutheran-2 - Final
2-0
11:30 amPrincipia-1 at Westminster-9 - Final
9-1
11:30 amLutheran St. Charles-4 at DuBourg-1 - Final
4-1
11:30 amMarquette-2 at Francis Howell-0 - Final
2-0
12:00 pmSt. Joseph's-2 vs Washington, Illinois-1 at Sacred Heart-Griffin - Final
2-1
12:00 pmLadue-3 at Clayton-0 - Final
3-0
12:00 pmChatham Glenwood-1 at O'Fallon-5 - Final
5-1
6:00 pmO'Fallon Christian-0 at North Point-4 - Final
4-0

Girls Track
TimeEventScore
6:00 pmCharlie Beck Invitational
9:00 amRochester Invitational
9:00 amPhil Brusca & Connie Strobach Invitational
Results
10:00 amChampaign Central Invitational
9:00 pmDistance Night in Palatine
Results

Spring Softball
TimeEventScore
10:00 amWaterloo-2 at Alton-6 - Final
6-2
10:00 amCarrollton, Illinois-3 vs Breese Central-5 at TBD - Final
5-3
10:00 amGreenville-13 at Granite City-8 - Final
13-8
10:00 amO'Fallon-6 at Carbondale-4 - Final
6-4
10:00 amMarion-14 at Mount Zion-5 - Final
14-5
10:00 amMater Dei-3 at Edwardsville-5 - Final
5-3
11:00 amBelleville East-10 at Jerseyville-6 - Final
10-6
11:00 amRoxana-0 at Alton Marquette-3 - Final
3-0
11:00 amMascoutah at Wood River - Postponed
0-0
11:00 amPinckneyville-5 at Wesclin-2 - Final
5-2
11:30 amPotosi-4 vs Waterloo-2 at Alton - Final
4-2
12:00 pmBreese Central-3 vs Waltonville-1 at TBD - Final
3-1
12:00 pmMater Dei-1 at Edwardsville-13 - Final
13-1
12:00 pmAlton-10 vs Potosi-2 at Alton - Final
10-2
1:00 pmBelleville East-18 at Jerseyville-5 - Final
18-5
2:00 pmMurphysboro-6 vs Breese Central-7 at TBD - Final
7-6
2:30 pmMarion-15 vs Pleasant Plains-4 at Mount Zion - Final
15-4
3:00 pmLebanon, Illinois-1 at Wesclin-2 - Final
2-1

Water Polo
TimeEventScore
7:30 amLafayette-15 vs Oakville-5 at Summit - Final
15-5
8:30 amChaminade vs Mehlville at Summit
Rivalry
9:00 amLadue-10 at Kirkwood-11 - Final
11-10
9:30 amParkway North-14 vs Clayton-5 at Summit - Final
14-5
9:55 amCBC vs MICDS at Kirkwood
Rivalry
10:30 amPattonville-3 at Summit-15 - Final
15-3
10:50 amParkway West-15 at Lindbergh-4 - Final
15-4
11:30 amParkway South-19 vs John Burroughs-7 at Summit - Final
19-7
11:45 amDe Smet-7 vs SLUH-11 at Kirkwood - Final
11-7
12:30 pmParkway South-17 vs Lafayette-13 at Summit - Final
17-13
12:30 pmSummit Invitational - Semifinals
Rivalry
12:40 pmCBC-12 at Kirkwood-7 - Final
12-7
1:30 pmSummit Invitational - Semifinals
Rivalry
1:30 pmOakville-20 vs Parkway North-8 at Summit - Final
20-8
1:35 pmLadue-17 vs MICDS-6 at Kirkwood - Final
17-6
2:30 pmSummit Invitational - Championship
Rivalry
2:30 pmOakville-4 vs Parkway South-9 at Summit - Final
9-4
2:30 pmDe Smet-9 vs Lindbergh-8 at Kirkwood - Final
9-8
3:25 pmParkway West-6 vs SLUH-15 at Kirkwood - Final
15-6

+