Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | Lebanon, Illinois-1 vs New Athens-2 at Grizzlies Stadium - Final | |
11:30 am | Houston Eagles-1 vs St. Louis Patriots-8 at Lake Myrtle Sports Complex - Final | |
3:30 pm | Brentwood at DuBourg - Postponed | |
3:30 pm | Fort Zumwalt West-6 at Francis Howell Central-0 - Final | |
4:00 pm | Normandy-0 at Bayless-15 - Final | |
4:00 pm | St. Pius X-8 at Jefferson-6 - Final | |
4:00 pm | Riverview Gardens at Jennings | |
4:00 pm | Triad-5 at Highland-2 - Final | |
4:15 pm | Whitfield-4 at Principia-0 - Final | |
4:15 pm | Lindbergh-4 at Parkway South-2 - Final | |
4:15 pm | Northwest Cedar Hill-0 at Seckman-4 - Final | |
4:15 pm | Lutheran South-1 at Westminster-5 - Final | |
4:15 pm | Fort Zumwalt North-2 at Fort Zumwalt South-3 - Final | |
4:15 pm | Orchard Farm-3 at North Point-7 - Final | |
4:15 pm | Francis Howell North-2 at Liberty (Wentzville)-3 - Final | |
4:15 pm | Ritenour-2 at Mehlville-12 - Final | |
4:15 pm | Troy Buchanan-4 at Holt-5 - Final | |
4:15 pm | Priory-3 at John Burroughs-8 - Final | |
4:15 pm | Pattonville-1 at Parkway Central-2 - Final | |
4:15 pm | Fort Zumwalt East-16 vs St. Charles-6 at Blanchette Park - Final | |
4:15 pm | Kirkwood-2 at Oakville-3 - Final | |
4:15 pm | Affton-0 at Fox-5 - Final | |
4:30 pm | Freeburg-1 at Breese Central-6 - Final | |
4:30 pm | Sullivan-16 at New Haven-6 - Final | |
4:30 pm | Vandalia-5 at Piasa Southwestern-12 - Final | |
4:30 pm | Edwardsville-0 at Belleville East-2 - Final | |
4:30 pm | Carbondale at Marion | |
4:30 pm | Centralia, Illinois-4 at Mount Vernon, Illinois-3 - Final | |
4:30 pm | Chester at Sparta | |
4:30 pm | Washington-4 at Timberland-1 - Final | |
4:30 pm | University City-2 at Clayton-7 - Final | |
4:30 pm | Greenville at Litchfield | |
4:30 pm | Lutheran North-0 at MICDS-16 - Final | |
4:30 pm | Collinsville-3 vs O'Fallon-6 at Blazier Field - Final | |
4:30 pm | Lafayette-7 at Eureka-2 - Final | |
4:30 pm | De Smet-2 at Chaminade-1 - Final | |
4:30 pm | Dupo-5 at Valmeyer-1 - Final | |
4:30 pm | CBC-15 at Ladue-6 - Final | |
4:30 pm | Alton-3 at Granite City-10 - Final | |
4:30 pm | O'Fallon Christian-13 vs Duchesne-11 at Blanchette Park - Final | |
5:00 pm | Owensville at Vienna | |
5:00 pm | North Shelby at Louisiana | |
5:00 pm | Mascoutah-0 at Jerseyville-1 - Final | |
5:00 pm | Father McGivney-12 vs Maryville Christian-1 at Father McGivney - Final | |
5:00 pm | Tolton at Linn | |
6:00 pm | Lebanon, Illinois vs New Athens at GCS Ballpark | |
6:30 pm | Hallsville-2 at Fulton-1 - Final | |
7:00 pm | Carrollton, Illinois-0 vs Alton Marquette-15 at Gordon Moore Park - Final | |
7:00 pm | Vianney-6 vs SLUH-7 at Sheridan Stadium - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Priory-10 at Westminster-4 - Final | |
5:00 pm | Parkway South-11 vs Clayton-4 at Gay Field - Final | |
5:00 pm | John Burroughs-2 at MICDS-20 - Final | |
7:00 pm | De Smet-8 at Chaminade-7 - Final | |
7:30 pm | Kirkwood-11 vs Francis Howell-10 at Kirkwood - Final |
Boys Spring Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | Suburban Conference Green Pool Championship | |
8:00 am | GAC Central Championships | |
1:00 pm | Webster Groves-257 vs Lafayette-246 at Country Club of St. Albans - Final | |
3:00 pm | Eureka-224 vs Oakville-240 at The Club at Castle Bluff - Final | |
3:00 pm | Northwest Cedar Hill-284 vs Seckman-255 at Oak Valley GC - Final | |
3:30 pm | Hannibal, North Point at Warrenton | |
3:30 pm | De Smet vs SLUH at Forest Park | |
3:40 pm | John Burroughs-241 at Priory-231 - Final | |
3:45 pm | Ladue, Summit at Kirkwood |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | Roxana at Jerseyville | |
3:30 am | Troy Buchanan-1 at Fort Zumwalt South-8 - Final | |
8:00 am | MCC Championships | |
3:30 pm | St. Dominic at Francis Howell Central | |
3:30 pm | St. Dominic at Timberland | |
3:30 pm | North Point at St. Charles | |
3:45 pm | Civic Memorial-1 at Granite City-6 - Final | |
4:00 pm | Salem at Carbondale | |
4:00 pm | Althoff at O'Fallon | |
4:15 pm | Whitfield at Priory | |
4:15 pm | Eureka at Clayton | |
4:15 pm | Lafayette-4 at Parkway Central-5 - Final | |
4:30 pm | Marquette-9 at Liberty (Wentzville)-0 - Final |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
2:00 pm | South Central Conference Meet | |
4:00 pm | Suburban Blue Conference Championships |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:15 pm | Medicine and Bioscience at Soldan | |
4:30 pm | Althoff-1 at Edwardsville-2 - Final | |
4:30 pm | Belleville East-2 at Collinsville-0 - Final | |
5:00 pm | Fort Zumwalt West-1 at Francis Howell Central-3 - Final | |
5:00 pm | Borgia-1 at St. Mary's-2 - Final | |
5:30 pm | Chaminade-0 at SLUH-3 - Final | |
5:30 pm | Parkway Central at Affton | |
5:30 pm | Parkway North-1 at Pattonville-3 - Final | |
5:30 pm | Marquette-0 at Vianney-3 - Final | |
5:30 pm | Parkway Central-3 at Affton-1 - Final | |
5:30 pm | Lutheran South-0 at Whitfield-3 - Final | |
5:30 pm | Northwest Cedar Hill-0 at Oakville-3 - Final | |
5:30 pm | Eureka-1 at De Smet-3 - Final | |
5:30 pm | Webster Groves-3 at Fox-1 - Final | |
5:30 pm | Fort Zumwalt South-0 at Francis Howell North-3 - Final | |
6:00 pm | O'Fallon-2 at Belleville West-0 - Final | |
6:00 pm | Bayless-0 at Lutheran St. Charles-3 - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Webster Groves-6 at Lindbergh-16 - Final | |
4:00 pm | Parkway South-17 at Nerinx Hall-3 - Final | |
4:15 pm | Ladue-4 vs Lafayette-14 at Ladue West Campus - Final | |
4:30 pm | Cor Jesu-7 at Summit-10 - Final | |
6:00 pm | St. Dominic-14 at Parkway Central-5 - Final | |
6:15 pm | Villa Duchesne-11 at Parkway West-12 - Final |
Girls Soccer
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
1:00 pm | South 7 Conference Meet | |
2:00 pm | South Central Conference Meet | |
3:00 pm | Suburban Red Conference Championships | |
4:00 pm | Suburban Blue Conference Championships |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Granite City-1 at Belleville East-11 - Final | |
4:30 pm | Carbondale-0 at Marion-7 - Final | |
4:30 pm | Chester at Sparta | |
4:30 pm | Greenville at Litchfield | |
4:30 pm | Wesclin-9 at Okawville-4 - Final | |
4:30 pm | Althoff at Cahokia | |
4:30 pm | Edwardsville-20 at Belleville West-3 - Final | |
4:30 pm | Steeleville-0 at Marissa-18 - Final | |
4:30 pm | Staunton at Carlinville | |
4:30 pm | Collinsville-7 at Alton-8 - Final |
Water Polo
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 am | Parkway North-6 at Parkway South-19 - Final | |
4:30 pm | Pattonville-13 at MICDS-18 - Final | |
4:30 pm | Lindbergh-14 at Clayton-2 - Final | |
5:30 pm | Marquette-10 at Chaminade-12 - Final |
+