Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
1:00 pm | Marquette-5 vs Eureka-3 at Parkway South - Final | |
2:00 pm | Holt-2 vs Fort Zumwalt West-4 at Troy Buchanan - Final | |
2:00 pm | Northwest Cedar Hill-0 vs Seckman-9 at Vianney - Final | |
3:00 pm | Washington-4 vs Camdenton-2 at Legion Field (Jefferson City) - Final | |
3:15 pm | Affton-7 vs Herculaneum-1 at Bayless - Final | |
4:00 pm | Parkway South-1 vs CBC-3 at Parkway South - Final | |
4:00 pm | Christ Our Rock Lutheran-5 vs New Athens-3 at Carlyle - Final | |
4:00 pm | Staunton-4 vs Columbia-14 at Alton Marquette - Final | |
4:30 pm | Fort Zumwalt South-2 vs Francis Howell-8 at Troy Buchanan - Final | |
4:30 pm | Jerseyville-10 at Alton-5 - Final | |
4:30 pm | Sparta-1 at Freeburg-16 - Final | |
4:30 pm | Mater Dei-4 at Breese Central-0 - Final | |
4:30 pm | Lindbergh-7 vs Jackson-2 at Vianney - Final | |
4:30 pm | Dupo-0 at Gibault-15 - Final | |
5:00 pm | Helias-9 vs Borgia-3 at Helias - Final | |
6:00 pm | St. Vincent-4 vs Crystal City-6 at Perryville City Park - Final | |
6:00 pm | Hallsville-4 at Macon-2 - Final | |
6:00 pm | Althoff-7 at Alton Marquette-2 - Final | |
6:00 pm | Duchesne-2 at Elsberry-10 - Final | |
6:00 pm | Midland-14 vs Chr. Ac. of Greater St. Louis-1 at Ellisville Athletic Associatio - Final | |
6:30 pm | Valmeyer-8 vs Marissa-11 at Gibault - Final | |
8:00 pm | Chr. Ac. of Greater St. Louis-10 vs Tri-City-3 at Ellisville Athletic Associatio - Final |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
1:00 pm | Class 2A Mascoutah Sectional | |
3:00 pm | Class 1A Chester Sectional | |
4:00 pm | Class 1A North Mac Sectional |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:00 pm | Whitfield-0 vs De Smet-3 at Whitfield - Final | |
5:30 pm | Marquette-2 vs Eureka-3 at Oakville - Final | |
5:30 pm | Parkway West-3 at Webster Groves-1 - Final | |
5:30 pm | Francis Howell Central-0 at SLUH-3 - Final | |
6:00 pm | Lindbergh-1 at Francis Howell North-3 - Final | |
6:00 pm | Alton Marquette-0 at Belleville West-2 - Final | |
6:00 pm | Fort Zumwalt East-0 at Mehlville-3 - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:00 pm | Plainfield East-15 at Washington, Illinois-10 - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Mater Dei-1 vs Columbia-3 at Roxana - Final | |
4:15 pm | Westminster-1 vs MICDS-2 at Clayton - Final | |
4:30 pm | Olney Richland County-0 vs Carterville-5 at Centralia, Illinois - Final | |
5:00 pm | Whitfield-1 vs Villa Duchesne-0 at Lutheran St. Charles - Final | |
5:00 pm | Pacific-1 vs Union-3 at Washington - Final | |
5:00 pm | Soldan-0 at DuBourg-9 - Final | |
6:00 pm | St. Vincent-0 vs Notre Dame-2 at Cape Girardeau Central - Final | |
6:00 pm | Duchesne-0 at Fort Zumwalt South-4 - Final | |
6:00 pm | Valley Park-1 at Fatima-0 - Final | |
6:00 pm | Freeburg-1 vs Althoff-2 at Roxana - Final | |
6:00 pm | Alton Marquette-0 vs Sacred Heart-Griffin-1 at Quincy Notre Dame - Final | |
6:00 pm | Jackson-2 at Oakville-1 - Final | |
6:30 pm | University City-2 vs Medicine and Bioscience-0 at DuBourg - Final | |
7:00 pm | Summit-0 vs Ursuline-1 at Washington - Final |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Crab Orchard-1 at Elkville Elverado-2 - Final | |
4:30 pm | Carlinville-2 at Williamsville-11 - Final | |
4:30 pm | Alton-0 at Highland-1 - Final | |
4:30 pm | Red Bud-3 at Nashville-7 - Final | |
4:30 pm | O'Fallon-3 at Mount Vernon, Illinois-8 - Final | |
4:30 pm | Granite City-7 at Waterloo-9 - Final | |
4:30 pm | Warrensburg-Latham-3 at Monticello, Illinois-4 - Final | |
4:30 pm | Greenfield, Illinois-8 vs Raymond Lincolnwood-9 at Hardin Calhoun - Final |
+