Friday - September 23, 2022
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmFox Invitational

Boys Fall Golf
TimeEventScore
8:00 amInaugural Gateway Metro Conference Tournament
Results
1:00 pmNormal University High Invite

Boys Soccer
TimeEventScore
4:00 pmQuincy-0 vs Belleville West-1 at Chatham Glenwood - Final
1-0
4:00 pmLutheran St. Charles-1 vs Jefferson City-0 at 179 Soccer Park - Final
1-0
4:00 pmSouthern Boone-2 vs Affton-7 at Moberly - Final
7-2
4:00 pmSpringfield, Illinois-1 vs Morton-1 at Chatham Glenwood - Final
1-1
4:00 pmWright City-5 at Moberly-2 - Final
5-2
4:00 pmFrancis Howell North-1 at Fort Zumwalt West-2 - Final
2-1
4:15 pmDuchesne-3 at Hazelwood West-2 - Final
3-2
4:15 pmWhitfield-3 at Westminster-1 - Final
3-1
4:30 pmMetro-East Lutheran-0 at Father McGivney-11 - Final
11-0
4:30 pmMaryville Christian-3 at Valmeyer-1 - Final
3-1
4:30 pmJerseyville-2 at Jacksonville, Illinois-6 - Final
6-2
4:30 pmSalem, Illinois-8 at Carlyle-2 - Final
8-2
4:30 pmValley Park-5 at Crossroads College Prep-0 - Final
5-0
6:00 pmBattle-2 vs Joplin-1 at 179 Soccer Park - Final
2-1
6:00 pmKirksville-0 vs Smith-Cotton-0 at Moberly - Final
0-0
6:00 pmSLUH-1 vs South Warren (Ky.)-0 at McCracken County (Ky.) - Final
1-0
6:00 pmOakville-2 vs Helias-1 at 179 Soccer Park - Final
2-1
6:00 pmBrentwood-7 at Maplewood-RH-1 - Final
7-1
6:00 pmColumbia-3 vs Rochester-0 at Chatham Glenwood - Final
3-0
6:00 pmChillicothe-4 vs Missouri Military Academy-5 at Moberly - Final
5-4
6:30 pmGibault-0 at Freeburg-2 - Final
2-0
6:45 pmLiberty (Wentzville)-0 at Rock Bridge-5 - Final
5-0

Fall softball
TimeEventScore
4:00 pmNeelyville-14 vs Cape Girardeau Central-2 at Jackson - Final
14-2
4:00 pmBayless at Hancock - Postponed
0-0
4:00 pmUniversity City at Maplewood-RH
Rivalry
4:00 pmJackson JV vs Naylor at Jackson
Rivalry
4:00 pmIncarnate Word-4 at Jackson-7 - Final
7-4
4:00 pmPoplar Bluff-1 vs Fort Zumwalt West-23 at Jackson - Final
23-1
4:00 pmKelly-5 vs Parkway South-4 at Jackson - Final
5-4
4:00 pmRichmond-2 vs Cape Notre Dame-3 at Jackson - Final
3-2
4:00 pmDoniphan vs Hickman at Jackson
Rivalry
4:00 pmFestus-3 vs Lutheran South-10 at Jackson - Final
10-3
4:15 pmMehlville-11 at Cor Jesu-5 - Final
11-5
4:15 pmLindbergh-5 at Oakville-9 - Final
9-5
4:15 pmSeckman-3 at Summit-5 - Final
5-3
4:15 pmHazelwood West-10 at Westminster-11 - Final
11-10
4:15 pmPattonville-8 at Francis Howell North-5 - Final
8-5
4:45 pmKearney-2 vs Bristow, Okla.-1 at Liberty (KC) - Final
2-1
4:45 pmTroy Buchanan-10 at Liberty (KC)-2 - Final
10-2
5:45 pmLutheran South-3 vs Cape Notre Dame-17 at Jackson - Final
17-3
5:45 pmNaylor-6 vs Poplar Bluff-16 at Jackson - Final
16-6
5:45 pmFestus-2 vs Richmond-11 at Jackson - Final
11-2
5:45 pmFort Zumwalt West-11 vs Jackson JV-1 at Jackson - Final
11-1
5:45 pmParkway South-16 vs Cape Girardeau Central-4 at Jackson - Final
16-4
5:45 pmDoniphan-4 vs Incarnate Word-5 at Jackson - Final
5-4
5:45 pmHickman-2 at Jackson-3 - Final
3-2
5:45 pmNeelyville-7 vs Kelly-4 at Jackson - Final
7-4
6:00 pmFarmington-4 vs Hillsboro-5 at SEMO - Final
5-4
6:30 pmBristow, Okla.-2 at Liberty (KC)-6 - Final
6-2
6:30 pmKearney-2 vs Troy Buchanan-7 at Liberty (KC) - Final
7-2

Field Hockey
TimeEventScore
4:00 pmUrsuline-0 at Visitation-4 - Final
4-0
4:15 pmOakville-0 at Lindbergh-3 - Final
3-0
4:15 pmLadue-7 at Lafayette-2 - Final
7-2
4:30 pmEdwardsville-1 at Marquette-2 - Final
2-1
4:30 pmWhitfield-0 at Summit-4 - Final
4-0
6:00 pmParkway Central-0 vs Webster Groves-3 at Hixson Middle School - Final
3-0

Football
TimeEventScore
6:00 pmKettering Fairmont, Ohio-24 at Springfield, Ohio-21 - Final
24-21
6:00 pmWarren Central, Ind.-49 at Indianapolis Pike-14 - Final
49-14
6:00 pmCrystal City-24 at Gateway STEM-22 - Final
24-22
6:00 pmCBC-41 at De Smet-28 - Final
41-28
6:00 pmVianney-14 at SLUH-49 - Final
49-14
6:00 pmGuerin, Ind.-30 at Indianapolis Chatard-31 - Final
31-30
6:30 pmMilton, Ga.-7 at North Cobb, Ga.-21 - Final
21-7
6:30 pmFarmington-43 at TDW Academy-0 - Final
43-0
7:00 pmMarshfield-19 at Reeds Spring-26 - Final
26-19
7:00 pmJerseyville-14 at Mascoutah-49 - Final
49-14
7:00 pmWindsor (Sedalia)-52 at Cass Midway-13 - Final
52-13
7:00 pmAlton Marquette-7 at Nashville-44 - Final
44-7
7:00 pmStockton-14 at Fair Grove-50 - Final
50-14
7:00 pmSte. Genevieve-3 at Park Hills Central-45 - Final
45-3
7:00 pmOsage-54 at California-30 - Final
54-30
7:00 pmHazelwood West-6 at Parkway South-47 - Final
47-6
7:00 pmMaryville-49 at Cameron-0 - Final
49-0
7:00 pmPana-35 at Piasa Southwestern-21 - Final
35-21
7:00 pmPolo-8 at South Harrison-16 - Final
16-8
7:00 pmSparta-0 at Red Bud-45 - Final
45-0
7:00 pmRichmond-12 at Lafayette County-18 - Final
18-12
7:00 pmSalem, Illinois-7 at Roxana-28 - Final
28-7
7:00 pmMcDonald County-21 at Cassville-14 - Final
21-14
7:00 pmSeneca-55 at Monett-20 - Final
55-20
7:00 pmHerculaneum-6 at St. Pius X-13 - Final
13-6
7:00 pmDuBourg-0 at Tolton Catholic-63 - Final
63-0
7:00 pmLindbergh-6 at Summit-28 - Final
28-6
7:00 pmWyandotte, Kan.-20 at Sumner Academy, Kansas-27 - Final
27-20
7:00 pmFrancis Howell-35 at Troy Buchanan-19 - Final
35-19
7:00 pmParagould, Ark.-0 at Valley View, Ark.-42 - Final
42-0
7:00 pmSt. Charles West-35 at Warrenton-21 - Final
35-21
7:00 pmFort Zumwalt North-7 at Holt-14 - Final
14-7
7:00 pmOrchard Farm-14 at Winfield-21 - Final
21-14
7:00 pmMater Dei-14 at Quincy Notre Dame-35 - Final
35-14
7:00 pmBoonville-13 at Blair Oaks-52 - Final
52-13
7:00 pmDoniphan-18 at Dexter-34 - Final
34-18
7:00 pmHolden-48 at Lexington-14 - Final
48-14
7:00 pmWaynesville-14 at Lebanon-52 - Final
52-14
7:00 pmMontgomery County-0 at Bowling Green-74 - Final
74-0
7:00 pmDupo-34 at Carlyle-28 - Final
34-28
7:00 pmNeosho-7 at Carthage-47 - Final
47-7
7:00 pmMattoon-3 at Collinsville-43 - Final
43-3
7:00 pmTimberland-49 at Francis Howell Central-19 - Final
49-19
7:00 pmPrincipia-0 at Kelly-41 - Final
41-0
7:00 pmBattle-44 at North County-48 - Final
48-44
7:00 pmAdrian-35 at Lincoln-38 - Final
38-35
7:00 pmOakville-19 at Eureka-42 - Final
42-19
7:00 pmFort Osage-38 at Raytown-28 - Final
38-28
7:00 pmRussellville-42 at Scotland County-13 - Final
42-13
7:00 pmCarl Junction-32 at Branson-7 - Final
32-7
7:00 pmRock Bridge-31 at Helias-20 - Final
31-20
7:00 pmFayette-12 at Marceline-14 - Final
14-12
7:00 pmFestus-21 at Hillsboro-58 - Final
58-21
7:00 pmWebb City-55 at Ozark-40 - Final
55-40
7:00 pmGreenville-41 at Litchfield-12 - Final
41-12
7:00 pmMaysville-12 at Gallatin-35 - Final
35-12
7:00 pmMountain Grove-42 at Cabool-14 - Final
42-14
7:00 pmKirksville-41 at Marshall-17 - Final
41-17
7:00 pmSouth Holland Thornwood-6 at Kankakee-56 - Final
56-6
7:00 pmMarquette-41 at Northwest Cedar Hill-0 - Final
41-0
7:00 pmChillicothe-29 at St. Pius X (Kansas City)-20 - Final
29-20
7:00 pmHermann-38 at Owensville-16 - Final
38-16
7:00 pmPutnam County-40 at Princeton-16 - Final
40-16
7:00 pmTruman-0 at Grandview K.C.-55 - Final
55-0
7:00 pmMehlville-7 at Pattonville-36 - Final
36-7
7:00 pmPlatte County-25 at Oak Park-47 - Final
47-25
7:00 pmLawson-29 at West Platte-6 - Final
29-6
7:00 pmAsh Grove-8 at Miller-6 - Final
8-6
7:00 pmSavannah-54 at St. Joseph Benton-22 - Final
54-22
7:00 pmUnion-41 at St. Clair-14 - Final
41-14
7:00 pmLincoln College Prep-14 at Van Horn-13 - Final
14-13
7:00 pmPacific-0 at Sullivan-30 - Final
30-0
7:00 pmMilan-7 at Trenton-21 - Final
21-7
7:00 pmJackson-42 at Cape Girardeau Central-14 - Final
42-14
7:00 pmMonroe City-28 at Centralia, Mo.-7 - Final
28-7
7:00 pmHallsville-44 at Eldon-14 - Final
44-14
7:00 pmSt. Dominic-14 at Borgia-19 - Final
19-14
7:00 pmWestran-39 at Paris-8 - Final
39-8
7:00 pmCarbondale-6 at Cahokia-46 - Final
46-6
7:00 pmHogan Prep-26 at Warsaw-57 - Final
57-26
7:00 pmNormandy-6 at Clayton-24 - Final
24-6
7:00 pmWindsor (Imperial)-27 at De Soto-6 - Final
27-6
7:00 pmKennett-39 at East Prairie-6 - Final
39-6
7:00 pmBrookfield-48 at Palmyra-20 - Final
48-20
7:00 pmSeckman-49 at Fox-14 - Final
49-14
7:00 pmBlue Springs South-21 at Grain Valley-24 - Final
24-21
7:00 pmPark Hill South-14 at Liberty (KC)-35 - Final
35-14
7:00 pmPerryville-50 at Grandview-21 - Final
50-21
7:00 pmNevada-36 at Mount Vernon-23 - Final
36-23
7:00 pmKnob Noster-43 at Carrollton-14 - Final
43-14
7:00 pmNorth Kansas City-53 at St. Joseph Central-14 - Final
53-14
7:00 pmSmithville-42 at Excelsior Springs-8 - Final
42-8
7:00 pmHollister-21 at Aurora-18 - Final
21-18
7:00 pmNaperville Neuqua Valley-14 at Naperville Central-7 - Final
14-7
7:00 pmWilliam Chrisman-7 at Belton-52 - Final
52-7
7:00 pmBlue Valley Northwest, Kan.-34 at Lee's Summit North-40 - Final
40-34
7:00 pmLafayette-7 at Parkway West-18 - Final
18-7
7:00 pmLiberty North-44 at Park Hill-14 - Final
44-14
7:00 pmSkyline-34 at Forsyth-35 - Final
35-34
7:00 pmFredericktown-7 at Potosi-34 - Final
34-7
7:00 pmKC Southeast-12 at KC East-8 - Final
12-8
7:00 pmBolivar-6 at Glendale-21 - Final
21-6
7:00 pmHickman-38 at Smith-Cotton-26 - Final
38-26
7:00 pmLee's Summit-0 at Lee's Summit West-38 - Final
38-0
7:00 pmFort Zumwalt East-21 at St. Charles-6 - Final
21-6
7:00 pmNorth Platte-45 at Plattsburg-6 - Final
45-6
7:00 pmCarlinville-34 at Staunton-21 - Final
34-21
7:00 pmHar-Ber, Ark.-17 at Bentonville, Ark.-45 - Final
45-17
7:00 pmKC Central Academy-6 at St. Michael the Archangel-56 - Final
56-6
7:00 pmSt. Vincent-7 at Valle Catholic-67 - Final
67-7
7:00 pmFort Zumwalt South-25 at North Point-15 - Final
25-15
7:00 pmHillsboro, Illinois-0 at Virden North Mac-38 - Final
38-0
7:00 pmMarionville-44 at Diamond-3 - Final
44-3
7:00 pmScott City-62 at Malden-20 - Final
62-20
7:00 pmJefferson-42 at Bayless-6 - Final
42-6
7:00 pmClinton-12 at Oak Grove-49 - Final
49-12
7:00 pmWaterloo-40 at Civic Memorial-0 - Final
40-0
7:00 pmNorth Callaway-34 at Mark Twain-22 - Final
34-22
7:00 pmLift For Life-61 at Brentwood-6 - Final
61-6
7:00 pmCole Camp-42 at Slater-14 - Final
42-14
7:00 pmAlthoff-7 at Centralia, Illinois-16 - Final
16-7
7:00 pmSt. James-54 at Cuba-6 - Final
54-6
7:00 pmStrafford-10 at Springfield Central-21 - Final
21-10
7:00 pmCamdenton-31 at West Plains-14 - Final
31-14
7:00 pmClark County-6 at South Shelby-13 - Final
13-6
7:00 pmLouisiana-32 at South Callaway-28 - Final
32-28
7:00 pmTipton-29 at Wellington-Napoleon-30 - Final
30-29
7:00 pmVandalia-48 at Gillespie-6 - Final
48-6
7:00 pmRolla-55 at Springfield Hillcrest-20 - Final
55-20
7:00 pmMexico-8 at Hannibal-49 - Final
49-8
7:00 pmAva-38 at Salem-0 - Final
38-0
7:00 pmTriad-0 at Highland-35 - Final
35-0
7:00 pmRaymore-Peculiar-41 at Blue Valley North, Kan.-28 - Final
41-28
7:00 pmKickapoo-41 at Parkview-8 - Final
41-8
7:00 pmStaley-34 at Blue Valley West, Kan.-33 - Final
34-33
7:00 pmLutheran North-55 at Lutheran South-7 - Final
55-7
7:00 pmJoplin-35 at Nixa-49 - Final
49-35
7:00 pmRepublic-49 at Willard-22 - Final
49-22
7:00 pmMid-Buchanan-34 at Lathrop-7 - Final
34-7
7:00 pmSalisbury-12 at Harrisburg, Missouri-14 - Final
14-12
7:00 pmNokomis-12 at St. Joseph-Ogden-42 - Final
42-12
7:00 pmEast Newton-6 at Lamar-56 - Final
56-6
7:00 pmOdessa-7 at Pleasant Hill-49 - Final
49-7
7:00 pmEl Dorado Springs-0 at Butler-32 - Final
32-0
7:00 pmLutheran St. Charles-0 at Cardinal Ritter-33 - Final
33-0
7:00 pmRockhurst-21 at Bishop Miege, Kan.-28 - Final
28-21
7:00 pmPierce City-47 at Clever-7 - Final
47-7
7:00 pmSt. James Academy, Kan.-24 at St. Thomas Aquinas-20 - Final
24-20
7:00 pmDuchesne-6 at St. Mary's-48 - Final
48-6
7:00 pmEast Buchanan-45 at Hamilton-16 - Final
45-16
7:00 pmJefferson City-7 at Capital City-28 - Final
28-7
7:00 pmLiberty (Wentzville)-7 at Washington-76 - Final
76-7
7:00 pmBlue Valley Southwest, Kan.-49 at Spring Hill, Kan.-26 - Final
49-26
7:00 pmChester-32 at Wesclin-0 - Final
32-0
7:00 pmVan-Far-28 at Wright City-41 - Final
41-28
7:00 pmChaffee-6 at Hayti-30 - Final
30-6
7:00 pmHighland, Missouri-6 at Macon-45 - Final
45-6
7:00 pmNew Madrid County Central-68 at Caruthersville-6 - Final
68-6
7:00 pmBelleville East-33 at Alton-14 - Final
33-14
7:00 pmSouthern Boone-49 at Versailles-7 - Final
49-7
7:00 pmKC Center-55 at Warrensburg-15 - Final
55-15
7:00 pmWood River-6 at Breese Central-21 - Final
21-6
7:00 pmMadison, Illinois-24 at Tremont-14 - Final
24-14
7:00 pmFreeburg-0 at Columbia-24 - Final
24-0
7:00 pmGranite City-14 at Peoria Notre Dame-40 - Final
40-14
7:00 pmBelleville West-0 at Edwardsville-70 - Final
70-0
7:00 pmLone Jack-6 at Crest Ridge-54 - Final
54-6
7:00 pmMoberly-28 at Fulton-14 - Final
28-14
7:00 pmKearney-52 at Winnetonka-8 - Final
52-8
7:00 pmSummit Christian-7 at Harrisonville-49 - Final
49-7
7:00 pmBuffalo-37 at Sherwood-27 - Final
37-27
7:00 pmBlue Valley, Kan.-28 at Blue Springs-35 - Final
35-28
7:00 pmSarcoxie-18 at St. Joseph Lafayette-7 - Final
18-7
7:00 pmSpringfield Catholic-0 at Logan-Rogersville-48 - Final
48-0
7:00 pmMountain View-Liberty-41 at Willow Springs-14 - Final
41-14
7:00 pmParkway North-28 at Ladue-56 - Final
56-28
7:00 pmRuskin-13 at Raytown South-26 - Final
26-13
7:00 pmMount Vernon, Illinois-32 at Marion-20 - Final
32-20

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmEd White "Festival of Races"

Girls Fall Golf
TimeEventScore
9:00 amChampaign Centennial Invitational
4:00 pmRed Bud vs Sparta at Sparta CC
4:00 pmNorth Point-232 vs Lutheran St. Charles-212 at Bogey Hills - Final
212-232

Girls Tennis
TimeEventScore
12:00 pmRock Bridge-5 at Edwardsville-7 - Final
7-5
3:30 pmJerseyville at Althoff
3:30 pmQuincy Notre Dame at Triad
3:30 pmRock Bridge at Belleville East
3:30 pmQuincy at Edwardsville
3:30 pmFrancis Howell North at Fort Zumwalt South
3:30 pmNormal Community at O'Fallon
3:30 pmNormal University High at Belleville West
4:00 pmNerinx Hall at Webster Groves
4:00 pmParkway West at St. Charles
4:15 pmIncarnate Word at Parkway North

Girls Volleyball
TimeEventScore
3:30 pmNixa-3 at Cor Jesu-1 - Final
3-1
3:30 pmParkway South-0 at Lutheran St. Charles-2 - Final
2-0
3:30 pmVilla Duchesne-0 at Fort Zumwalt North-2 - Final
2-0
4:15 pmFestus-2 vs Parkway South-0 at Lutheran St. Charles - Final
2-0
4:15 pmNorth Point-2 vs Villa Duchesne-0 at Lutheran St. Charles - Final
2-0
5:00 pmSouth Iron-2 vs Villa Duchesne-0 at Lutheran St. Charles - Final
2-0
5:00 pmJefferson-2 vs Parkway South-0 at Lutheran St. Charles - Final
2-0
5:00 pmBrentwood-3 at Hancock-0 - Final
3-0
5:00 pmLafayette-0 vs Nixa-3 at Cor Jesu - Final
3-0
5:30 pmFort Zumwalt South-3 at Hazelwood West-0 - Final
3-0
5:45 pmFestus-0 at Lutheran St. Charles-2 - Final
2-0
5:45 pmNorth Point-1 vs Fort Zumwalt North-1 at Lutheran St. Charles - Final
1-1
6:00 pmLutheran North at Principia
Rivalry
6:00 pmUnion at Steelville, Missouri
Rivalry
6:30 pmSouth Iron-2 vs Fort Zumwalt North-0 at Lutheran St. Charles - Final
2-0
6:30 pmJefferson-2 at Lutheran St. Charles-0 - Final
2-0
7:15 pmSouth Iron-2 vs North Point-0 at Lutheran St. Charles - Final
2-0
7:15 pmJefferson-2 vs Festus-0 at Lutheran St. Charles - Final
2-0
7:30 pmLafayette-3 at Cor Jesu-2 - Final
3-2

+