Saturday - March 11, 2023
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Basketball
TimeEventScore
10:00 amThayer-67 vs Lafayette County-64 at Hammons Student Center - Final
67-64
10:00 amHartville-48 vs Plattsburg-59 at JQH Arena - Final
59-48
11:00 amScales Mound-45 vs Gibault-65 at State Farm Center - Final
65-45
2:00 pmLutheran North-46 vs New Madrid County Central-56 at JQH Arena - Final
56-46
5:30 pmMetamora-46 vs Chicago Simeon-42 at State Farm Center - Final
46-42
6:00 pmSalisbury-55 vs Principia-46 at JQH Arena - Final
55-46

Boys Lacrosse
TimeEventScore
12:00 amPriory-20 at Lee's Summit West-6 - Final
20-6
12:00 amRepublic-6 at Rock Bridge-4 - Final
6-4
10:00 amChaminade-20 at West Florida-5 - Final
20-5
10:00 amVianney-3 at Houston, Tenn.-12 - Final
12-3
11:00 amLindbergh-9 at Eureka-7 - Final
9-7
3:00 pmSummit-19 vs Rock Bridge-2 at Rock Bridge - Final
19-2
4:30 pmClayton-9 at Edwardsville-3 - Final
9-3
6:00 pmVianney-13 at Bartlett, Tenn.-1 - Final
13-1

Girls Basketball
TimeEventScore
12:00 pmLift For Life-42 vs Park Hills Central-46 at Jefferson College - Final
46-42
12:00 pmNorwood-43 vs New Haven-44 at JQH Arena - Final
44-43
12:00 pmSt. Joseph Benton-53 vs Nevada-45 at State Fair CC - Final
53-45
12:00 pmSkyline-58 vs West County (Leadwood)-29 at Hammons Student Center - Final
58-29
1:45 pmJohn Burroughs-35 vs Cape Notre Dame-46 at Jefferson College - Final
46-35
1:45 pmLincoln College Prep-51 vs Carl Junction-55 at State Fair CC - Final
55-51
3:30 pmPark Hill South-57 vs Rock Bridge-68 at State Fair CC - Final
68-57
3:30 pmEureka-54 vs Jackson-39 at Jefferson College - Final
54-39
4:00 pmAva-27 vs Southern Boone-36 at Southwest Baptist University - Final
36-27
4:00 pmMoberly-34 vs Vashon-60 at Lindenwood University - Final
60-34
4:00 pmFair Grove-54 vs El Dorado Springs-52 at JQH Arena - Final
54-52
5:45 pmWest Plains-58 vs Jefferson City-38 at Southwest Baptist University - Final
58-38
5:45 pmLutheran St. Charles-67 vs Whitfield-33 at Lindenwood University - Final
67-33
7:30 pmTroy Buchanan-26 vs Incarnate Word-68 at Lindenwood University - Final
68-26
7:30 pmRaytown-50 vs Republic-43 at Southwest Baptist University - Final
50-43
8:00 pmTipton-55 vs St. Joseph LeBlond-36 at JQH Arena - Final
55-36

+