Thursday - March 2, 2023
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Girls Basketball
TimeEventScore
10:00 amGalena, Illinois-31 vs Okawville-49 at Redbird Arena - Final
49-31
11:45 amChampaign St. Thomas More-28 vs Christopher-42 at Redbird Arena - Final
42-28
2:30 pmChicago Noble/Butler-43 vs Byron-55 at Redbird Arena - Final
55-43
3:00 pmLiberty (Wentzville)-27 vs Francis Howell Central-64 at Francis Howell - Final
64-27
4:00 pmSt. Joseph's-59 at Hazelwood West-26 - Final
59-26
4:00 pmHolt-39 at Fort Zumwalt South-55 - Final
55-39
4:00 pmPacific-26 vs Helias-66 at Washington - Final
66-26
4:00 pmDe Soto-31 at Farmington-80 - Final
80-31
4:15 pmMater Dei-61 vs Quincy Notre Dame-54 at Redbird Arena - Final
61-54
4:30 pmTimberland-43 at Francis Howell-34 - Final
43-34
5:00 pmRiverview Gardens-15 at Whitfield-59 - Final
59-15
5:00 pmRoosevelt-22 vs Ursuline-54 at Lift for Life - Final
54-22
5:00 pmCor Jesu-52 at Fox-29 - Final
52-29
5:00 pmSeckman-41 vs Jackson-61 at Fox - Final
61-41
5:00 pmHazelwood East-11 vs Parkway Central-67 at Parkway North - Final
67-11
5:00 pmMiller Career-30 at Cardinal Ritter-71 - Final
71-30
5:00 pmHerculaneum-45 vs Park Hills Central-85 at Ste. Genevieve - Final
85-45
5:30 pmRitenour-25 vs Pattonville-57 at Hazelwood West - Final
57-25
5:30 pmSpringfield Central-43 at Eureka-76 - Final
76-43
5:30 pmWestminster-54 at Orchard Farm-36 - Final
54-36
5:30 pmNorthwest Cedar Hill-17 at Parkway South-70 - Final
70-17
5:30 pmHillsboro-52 vs North County-49 at Farmington - Final
52-49
5:30 pmCuba-21 at St. James-56 - Final
56-21
5:30 pmSummit-67 at Washington-71 - Final
71-67
5:30 pmConfluence-12 vs John Burroughs-64 at Webster Groves - Final
64-12
5:30 pmDexter-35 vs Doniphan-37 at Dexter - Final
37-35
5:30 pmGateway STEM-0 at Lutheran South-2 - Forfeit
2-0
5:30 pmHannibal-46 vs Fort Zumwalt East-51 at Fort Zumwalt South - Final
51-46
6:00 pmSTEAM Academy at MS-Berkeley-8 at MICDS-57 - Final
57-8
6:00 pmEldon-57 at Blair Oaks-28 - Final
57-28
6:00 pmFort Zumwalt North-20 vs Troy Buchanan-41 at Francis Howell - Final
41-20
6:30 pmMcCluer-40 vs McCluer North-58 at Whitfield - Final
58-40
6:30 pmAffton-21 at Lift for Life-44 - Final
44-21
6:30 pmSt. Charles-31 at Parkway North-53 - Final
53-31
6:30 pmPoplar Bluff-48 vs Oakville-49 at Fox - Final
49-48
6:30 pmRosati-Kain-29 vs Vashon-65 at Cardinal Ritter - Final
65-29
6:30 pmMehlville-42 vs Lindbergh-50 at Fox - Final
50-42
7:00 pmChampaign St. Thomas More-48 vs Galena, Illinois-60 at Redbird Arena - Final
60-48
7:00 pmCapital City-22 vs Jefferson City-55 at Washington - Final
55-22
7:00 pmSaxony Lutheran-56 vs Kennett-39 at Dexter - Final
56-39
7:00 pmPotosi-57 at Ste. Genevieve-22 - Final
57-22
7:00 pmClayton-63 at Webster Groves-52 - Final
63-52
7:00 pmParkway West-39 vs Marquette-62 at Hazelwood West - Final
62-39
7:00 pmSikeston-30 vs Cape Notre Dame-74 at Farmington - Final
74-30
7:00 pmLafayette-50 vs Lebanon-67 at Eureka - Final
67-50
7:00 pmWarrenton-49 vs St. Dominic-56 at Fort Zumwalt South - Final
56-49
7:00 pmSt. Charles West-44 vs Visitation-62 at Orchard Farm - Final
62-44
7:00 pmKirkwood-50 vs Waynesville-47 at Eureka - Final
50-47
7:00 pmLadue-39 vs Nerinx Hall-57 at Lutheran South - Final
57-39
7:00 pmSalem-52 vs Sullivan-46 at St. James - Final
52-46
7:30 pmOwensville-46 vs Fatima-54 at Blair Oaks - Final
54-46
7:30 pmLutheran North-59 vs University City-58 at MICDS - Final
59-58
7:30 pmFrancis Howell North-28 vs Fort Zumwalt West-55 at Francis Howell - Final
55-28
8:15 pmQuincy Notre Dame-66 vs Chicago Noble/Butler-57 at Redbird Arena - Final
66-57
8:30 pmHazelwood Central-19 vs Incarnate Word-86 at Hazelwood West - Final
86-19
8:30 pmNorth Point-29 vs Lutheran St. Charles-67 at Fort Zumwalt South - Final
67-29
8:30 pmWindsor (Imperial)-30 vs Union-56 at Washington - Final
56-30
8:30 pmFestus-44 vs Cape Girardeau Central-56 at Farmington - Final
56-44

+