Tuesday - March 28, 2023
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Baseball
TimeEventScore
4:00 pmUnion-0 at Washington-3 - Final
3-0
4:00 pmSt. Pius X-6 at Herculaneum-4 - Final
6-4
4:00 pmOwensville-1 at Borgia-12 - Final
12-1
4:15 pmLafayette-7 at Fort Zumwalt South-7 - Final
7-7
4:15 pmChr. Ac. of Greater St. Louis-5 at Bayless-15 - Final
15-5
4:15 pmFrancis Howell Central-6 at Lindbergh-1 - Final
6-1
4:15 pmJohn Burroughs-9 at Chaminade-1 - Final
9-1
4:15 pmDe Smet-2 vs Timberland-0 at Timberland - Final
2-0
4:15 pmSt. Mary's at Lutheran St. Charles
Rivalry
4:15 pmPattonville-2 at Clayton-1 - Final
2-1
4:15 pmSeckman-1 at Hillsboro-4 - Final
4-1
4:15 pmVianney-3 at Troy Buchanan-2 - Final
3-2
4:15 pmPriory-2 at Parkway Central-8 - Final
8-2
4:30 pmWheaton Warrenville South-8 vs Belleville West-9 at Belleville West - Final
9-8
4:30 pmEureka-12 at Oakville-2 - Final
12-2
4:30 pmChrist Our Rock-8 vs Alton Marquette-5 at Gordon Moore Park - Final
8-5
4:30 pmFreeburg-5 at Roxana-3 - Final
5-3
4:30 pmMater Dei-5 at Teutopolis-10 - Final
10-5
4:30 pmWood River-0 vs Columbia-15 at Eagleview Elementary - Final
15-0
4:30 pmGrandview-0 vs Perryville-15 at Perryville - Final
15-0
4:30 pmWaterloo-1 vs O'Fallon-4 at Blazier Field - Final
4-1
4:30 pmDupo-3 at Marissa-6 - Final
6-3
4:30 pmAlthoff-0 at Mount Vernon, Illinois-10 - Final
10-0
4:30 pmBreese Central-2 at Salem, Illinois-3 - Final
3-2
4:30 pmJefferson-0 vs Windsor (Imperial)-4 at Windsor (Imperial) - Final
4-0
4:30 pmOkawville-3 at Red Bud-6 - Final
6-3
4:30 pmUniversity City-0 at Mehlville-10 - Final
10-0
4:30 pmSt. Dominic-2 vs Westminster-1 at Westminster - Final
2-1
4:30 pmSt. Clair-7 at De Soto-2 - Final
7-2
4:30 pmCBC-1 vs Jackson-10 at Jackson - Final
10-1
4:30 pmCarlyle-1 at Chester-11 - Final
11-1
4:30 pmParkway North-4 at Fox-14 - Final
14-4
4:30 pmDuchesne-3 vs Hermann-2 at Hermann City Park - Final
3-2
4:30 pmMarquette-6 at Northwest Cedar Hill-3 - Final
6-3
4:30 pmCentralia, Illinois-4 at Carbondale-3 - Final
4-3
4:30 pmFestus-5 vs Lutheran South-3 at Lutheran South - Final
5-3
6:00 pmBrentwood-1 vs Principia-8 at Principia - Final
8-1

Boys Spring Golf
TimeEventScore
8:00 amGreg Bantle Memorial Tournament
Results
3:10 pmOrchard Farm-173 vs St. Charles-205 at St. Peters GC - Final
173-205
3:12 pmMehlville-263 vs Lindbergh-260 at Quail Creek GC - Final
260-263
5:00 pmDuchesne-190 vs St. Mary's-208 at Highlands Golf & Tennis Center - Final
190-208

Boys Tennis
TimeEventScore
3:30 pmFort Zumwalt South-5 at North Point-4 - Final
5-4
4:00 pmTriad-9 at Granite City-0 - Final
9-0
4:00 pmMarquette-9 vs SLUH-0 at Dwight Davis Tennis Center - Final
9-0

Boys Volleyball
TimeEventScore
4:30 pmAlton-2 at Belleville West-1 - Final
2-1
4:30 pmSt. Mary's-3 at Ladue-0 - Final
3-0
5:00 pmClayton-0 at Lutheran South-3 - Final
3-0
5:00 pmFrancis Howell Central-3 at Francis Howell-0 - Final
3-0
5:00 pmFrancis Howell North-3 at Fort Zumwalt West-0 - Final
3-0
5:00 pmFort Zumwalt East-1 at Fort Zumwalt South-3 - Final
3-1
5:15 pmO'Fallon-2 at Edwardsville-0 - Final
2-0
5:15 pmCBC-3 at Lindbergh-2 - Final
3-2
5:30 pmWebster Groves-3 at Kirkwood-1 - Final
3-1
5:30 pmDuchesne-0 at Chaminade-3 - Final
3-0
5:30 pmLafayette-3 at Parkway West-1 - Final
3-1
5:30 pmSt. Dominic-1 at Marquette-3 - Final
3-1
5:30 pmLutheran St. Charles-1 at Seckman-3 - Final
3-1
5:30 pmSLUH-3 at Mehlville-2 - Final
3-2
5:30 pmParkway South-3 at Summit-0 - Final
3-0
5:30 pmParkway North-2 at Westminster-3 - Final
3-2
6:00 pmAlton Marquette-2 at Bunker Hill-0 - Final
2-0
6:00 pm0
Rivalry

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:15 pmParkway North-2 at Fox-20 - Final
20-2
4:15 pmRosati-Kain-8 at Oakville-15 - Final
15-8
4:30 pmMarquette-13 at Parkway South-11 - Final
13-11
4:30 pmFort Zumwalt United-4 at St. Dominic-15 - Final
15-4
5:15 pmParkway West-4 at Lafayette-15 - Final
15-4
7:00 pmNerinx Hall-6 at Ladue-15 - Final
15-6

Girls Soccer
TimeEventScore
6:00 amLindbergh-1 at Parkway Central-0 - Final
1-0
4:00 pmSt. Dominic-3 at Incarnate Word-0 - Final
3-0
4:00 pmNotre Dame-0 at John Burroughs-1 - Final
1-0
4:00 pmGateway Science Academy-2 vs Valley Park-3 at Creve Coeur Soccer Complex - Final
3-2
4:00 pmVashon-2 at Gateway STEM-0 - Final
2-0
4:15 pmMICDS-1 at Westminster-2 - Final
2-1
4:15 pmNerinx Hall-2 at Kirkwood-0 - Final
2-0
4:15 pmWarrenton-0 at Orchard Farm-8 - Final
8-0
4:30 pmEureka-2 vs Webster Groves-0 at Webster Groves - Final
2-0
4:30 pmLafayette-4 at Pattonville-1 - Final
4-1
4:30 pmRosati-Kain-0 at Lutheran St. Charles-5 - Final
5-0
4:30 pmMetro-3 at Principia-1 - Final
3-1
4:30 pmMetro-East Lutheran-1 at Father McGivney-10 - Final
10-1
5:00 pmWindsor (Imperial)-3 at Cape Girardeau Central-1 - Final
3-1
5:00 pmFredericktown-0 at St. Vincent-8 - Final
8-0
5:00 pmO'Fallon Christian-1 at DuBourg-2 - Final
2-1
5:00 pmOwensville at Belle
Rivalry
5:00 pmSt. Clair-8 at North County-0 - Final
8-0
5:00 pmCarlinville-3 at Auburn-2 - Final
3-2
5:00 pmSullivan-3 at Laquey-1 - Final
3-1
5:30 pmFort Zumwalt West-0 at Francis Howell-2 - Final
2-0
5:30 pmMascoutah-7 at Jerseyville-0 - Final
7-0
5:45 pmSummit-2 vs Clayton-1 at Gay Field - Final
2-1
5:45 pmLadue-2 at Parkway North-1 - Final
2-1
5:45 pmCivic Memorial-1 at Waterloo-2 - Final
2-1
6:00 pmLutheran South-2 at Northwest Cedar Hill-3 - Final
3-2
6:00 pmFrancis Howell North-0 at Timberland-4 - Final
4-0
6:00 pmSt. Charles-0 at North Point-2 - Final
2-0
6:00 pmLiberty (Wentzville)-4 at Fort Zumwalt North-0 - Final
4-0
6:00 pmFrancis Howell Central-1 at Troy Buchanan-0 - Final
1-0
6:00 pmParkway South-0 at Marquette-1 - Final
1-0
6:00 pmWinfield-1 at St. Charles West-3 - Final
3-1
6:00 pmOakville-3 vs Mehlville-0 at Mehlville - Final
3-0
6:30 pmCollinsville-1 at Belleville West-2 - Final
2-1
6:30 pmAlton-0 at O'Fallon-4 - Final
4-0
6:30 pmEdwardsville-3 at Belleville East-0 - Final
3-0
6:45 pmFort Zumwalt South-9 at Fort Zumwalt East-1 - Final
9-1
6:45 pmHolt-3 at Washington-1 - Final
3-1
7:00 pmSeckman-3 at Poplar Bluff-0 - Final
3-0

Girls Water Polo
TimeEventScore
5:30 pmLadue-23 at Pattonville-4 - Final
23-4
6:30 pmLafayette-9 at Lindbergh-10 - Final
10-9

Spring Softball
TimeEventScore
4:30 pmEast St. Louis-0 at Belleville East-20 - Final
20-0
4:30 pmHighland-2 at Mater Dei-3 - Final
3-2
4:30 pmBreese Central-1 at Salem, Illinois-3 - Final
3-1
4:30 pmOkawville-6 at Red Bud-3 - Final
6-3
4:30 pmEdwardsville-21 at Granite City-1 - Final
21-1
4:30 pmStaunton at Jerseyville
Rivalry
4:30 pmValmeyer-3 at New Athens-2 - Final
3-2
4:30 pmChester at Carlyle
Rivalry
4:30 pmWood River-1 vs Columbia-14 at Eagleview Elementary - Final
14-1
4:45 pmCollinsville-6 at Belleville West-14 - Final
14-6

Water Polo
TimeEventScore
4:30 pmSummit-24 at Pattonville-8 - Final
24-8
4:30 pmEureka-5 at Parkway North-15 - Final
15-5
5:00 pmSLUH-18 at Chaminade-6 - Final
18-6
5:30 pmLafayette-10 at Lindbergh-13 - Final
13-10
5:30 pmCBC-6 at Parkway Central-15 - Final
15-6
5:30 pmDe Smet-21 at Marquette-1 - Final
21-1

+