Monday - May 1, 2023
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Baseball
TimeEventScore
12:00 amBourbon-21 at Grandview-16 - Final
21-16
4:30 amHerculaneum-11 at Crystal City-1 - Final
11-1
10:00 amSt. Louis Patriots-10 vs Baton Rouge Patriots-2 at Lake Myrtle Sports Complex - Final
10-2
1:00 pmSt. Louis Patriots-0 vs Mansfield Knights-3 at Lake Myrtle Sports Complex - Final
3-0
4:00 pmMcCluer-16 at Riverview Gardens-5 - Final
16-5
4:00 pmHancock-1 at Valley Park-12 - Final
12-1
4:00 pmMaplewood-RH-18 at Hazelwood Central-8 - Final
18-8
4:00 pmMetro-2 at Bayless-17 - Final
17-2
4:00 pmSt. Clair-2 at Borgia-12 - Final
12-2
4:15 pmHazelwood West-1 at Pattonville-9 - Final
9-1
4:15 pmSt. Charles West-3 at Fort Zumwalt North-13 - Final
13-3
4:15 pmWestminster-21 at Parkway North-1 - Final
21-1
4:15 pmLindbergh-1 at Parkway South-2 - Final
2-1
4:15 pmWindsor (Imperial)-3 vs Seckman-6 at Seckman - Final
6-3
4:15 pmSummit-0 at Francis Howell Central-10 - Final
10-0
4:15 pmAffton-7 at Whitfield-8 - Final
8-7
4:15 pmOakville-0 at Kirkwood-7 - Final
7-0
4:15 pmTroy Buchanan-10 at Liberty (Wentzville)-0 - Final
10-0
4:30 pmJerseyville-1 at Mascoutah-11 - Final
11-1
4:30 pmPiasa Southwestern-3 at Gillespie-4 - Final
4-3
4:30 pmFox-18 at Northwest Cedar Hill-16 - Final
18-16
4:30 pmHillsboro-3 at Webster Groves-1 - Final
3-1
4:30 pmNashville-3 vs O'Fallon-10 at Blazier Field - Final
10-3
4:30 pmWinfield-4 at Wright City-9 - Final
9-4
4:30 pmCivic Memorial-4 at Waterloo-19 - Final
19-4
4:30 pmOkawville-10 at Mulberry Grove-0 - Final
10-0
4:30 pmNorth Point-12 at Timberland-7 - Final
12-7
4:30 pmMarquette-3 at Vianney-7 - Final
7-3
4:30 pmMetro-East Lutheran-7 at Breese Central-8 - Final
8-7
4:30 pmMarissa-0 at Red Bud-10 - Final
10-0
4:30 pmVandalia at Carlinville
Rivalry
4:30 pmAlthoff-16 vs Alton Marquette-17 at Gordon Moore Park - Final
17-16
4:30 pmTriad-2 at Highland-3 - Final
3-2
4:30 pmEureka-5 at Parkway Central-4 - Final
5-4
4:30 pmCollinsville-3 vs Columbia-6 at Eagleview Elementary - Final
6-3
4:30 pmSt. Charles-18 vs Veritas Christian-8 at CarShield Field - Final
18-8
4:30 pmFather McGivney-15 at Valmeyer-0 - Final
15-0
4:30 pmDuchesne-14 at Warrenton-24 - Final
24-14
4:30 pmMontgomery County-7 vs Hermann-4 at Hermann City Park - Final
7-4
6:00 pmCrossroads College Prep-1 vs Brentwood-27 at Brentwood Park - Final
27-1
6:00 pmLutheran St. Charles-0 vs SLUH-7 at Sheridan Stadium - Final
7-0
6:30 pmAlton-8 vs Gibault-10 at GCS Ballpark - Final
10-8

Boys Lacrosse
TimeEventScore
7:30 pmMICDS-13 at Lafayette-5 - Final
13-5

Boys Spring Golf
TimeEventScore
8:00 amFour Rivers Conference Tournament
9:00 amGAC South Tournament
9:30 amMCC Tournament
4:00 pmVeritas Christian-205 vs St. Mary's-200 at Highlands Golf & Tennis Center - Final
200-205
4:15 pmFox vs Summit at Paradise Valley GC

Boys Tennis
TimeEventScore
3:00 pmMarquette-6 at Chaminade-3 - Final
6-3
4:00 pmGranite City-2 at Roxana-7 - Final
7-2
4:15 pmTimberland-9 at Lafayette-0 - Final
9-0
4:15 pmSummit-0 at Ladue-9 - Final
9-0

Boys Track
TimeEventScore
9:30 amFour Rivers Conference Meet
4:00 pmMount Vernon Invitational

Boys Volleyball
TimeEventScore
5:00 pmFort Zumwalt West-3 at Duchesne-0 - Final
3-0
5:15 pmSoldan-0 at Bayless-3 - Final
3-0
5:30 pmPattonville-2 at Ladue-3 - Final
3-2
5:30 pmParkway Central-2 at Lafayette-3 - Final
3-2
5:30 pmSeckman-3 at Hazelwood West-0 - Final
3-0
5:30 pmCBC-2 at Mehlville-3 - Final
3-2
5:30 pmLutheran St. Charles-0 at Whitfield-3 - Final
3-0
5:30 pmLindbergh-0 at SLUH-3 - Final
3-0
5:45 pmWestminster-0 at Kirkwood-3 - Final
3-0
6:00 pmGranite City-1 at Gibault-2 - Final
2-1
6:30 pmVianney-1 at Marquette-3 - Final
3-1

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:00 pmMICDS-18 at Visitation-11 - Final
18-11
4:00 pmWentzville-15 at Cor Jesu-7 - Final
15-7
4:00 pmFox-18 at Hazelwood West-2 - Final
18-2
4:15 pmFrancis Howell North-14 at Clayton-15 - Final
15-14
4:15 pmO'Fallon-5 vs Parkway West-8 at Parkway West - Final
8-5
4:15 pmVilla Duchesne at Pattonville
Rivalry
4:30 pmNorthwest Cedar Hill-13 at Kirkwood-14 - Final
14-13
4:30 pmWebster Groves-21 at Parkway North-4 - Final
21-4
6:00 pmIncarnate Word-9 at Parkway Central-13 - Final
13-9
6:30 pmFort Zumwalt United-1 vs Francis Howell Central-18 at Francis Howell Central - Final
18-1

Girls Soccer
TimeEventScore
4:15 amJennings-1 vs McCluer-9 at Eagan Civic Center - Final
9-1
4:00 pmLutheran North-0 at Valley Park-5 - Final
5-0
4:00 pmHazelwood Central-0 vs Affton-3 at Ritenour - Final
3-0
4:00 pmLutheran St. Charles-0 at Notre Dame-5 - Final
5-0
4:15 pmPattonville-1 at MICDS-0 - Final
1-0
4:15 pmGibault-0 at Freeburg-4 - Final
4-0
4:15 pmGateway Science Academy-8 at STEAM Academy at MS-Berkeley-1 - Final
8-1
4:15 pmWright City-1 at Warrenton-3 - Final
3-1
4:15 pmNorth Point-1 at Orchard Farm-2 - Final
2-1
4:30 pmMedicine and Bioscience-10 at Gateway STEM-0 - Final
10-0
4:30 pmWebster Groves-3 vs Lindbergh-0 at Lindbergh - Final
3-0
4:30 pmVashon-0 vs Metro-1 at Southwest - Forfeit
1-0
5:00 pmSt. James-0 at St. Clair-8 - Final
8-0
5:00 pmWinfield-0 at Southern Boone-4 - Final
4-0
5:00 pmFarmington-0 at Windsor (Imperial)-4 - Final
4-0
5:00 pmKelly-0 at Fredericktown-3 - Final
3-0
5:00 pmWashington-4 at Sullivan-0 - Final
4-0
5:00 pmBrentwood vs Hancock at Heine Meine
Rivalry
5:00 pmOwensville at Capital City
Rivalry
5:00 pmPana-1 at Carlinville-0 - Final
1-0
5:00 pmWestminster-5 at Parkway North-0 - Final
5-0
5:00 pmFrancis Howell North-1 at Francis Howell Central-3 - Final
3-1
5:15 pmRoxana-4 at Jerseyville-1 - Final
4-1
5:30 pmMcCluer North-1 vs University City-2 at Ritenour - Final
2-1
5:30 pmLiberty (Wentzville)-3 at Incarnate Word-1 - Final
3-1
5:45 pmBelleville West-0 at Waterloo-0 - Final
0-0
6:00 pmRosati-Kain-0 at Duchesne-7 - Final
7-0
6:00 pmClayton-3 at Mehlville-1 - Final
3-1
6:00 pmKirkwood-0 at Parkway South-1 - Final
1-0
6:00 pmBelleville East-2 vs Alton Marquette-3 at Gordon Moore Park - Final
3-2
6:00 pmSummit-3 at Fox-4 - Final
4-3
6:00 pmVilla Duchesne-3 at Borgia-0 - Final
3-0
6:00 pmNorthwest Cedar Hill-1 at Seckman-0 - Final
1-0
6:30 pmPerryville-1 at St. Pius X-0 - Final
1-0
6:45 pmUnion-2 at Helias-3 - Final
3-2

Girls Track
TimeEventScore
9:30 amFour Rivers Conference Meet
4:00 pmMount Vernon Invitational

Girls Water Polo
TimeEventScore
4:15 pmOakville-16 vs Kirkwood-12 at Kirkwood - Final
16-12

Spring Softball
TimeEventScore
6:00 pmMater Dei-5 at Effingham-4 - Final
5-4
4:15 pmJerseyville-5 at Mascoutah-13 - Final
13-5
4:30 pmHardin Calhoun-7 at Payson Seymour-3 - Final
7-3
4:30 pmAlton Marquette-17 at Althoff-1 - Final
17-1
4:30 pmOkawville-15 at Mulberry Grove-7 - Final
15-7
4:30 pmWaterloo-8 at Civic Memorial-6 - Final
8-6
4:30 pmRaymond Lincolnwood at Gillespie
Rivalry
4:30 pmNashville-14 at Breese Central-0 - Final
14-0
4:30 pmMarissa-3 at Red Bud-15 - Final
15-3
4:30 pmCentralia, Illinois at Carlyle
Rivalry
4:30 pmFather McGivney-10 at Valmeyer-15 - Final
15-10
4:30 pmHighland-5 vs Triad-6 at Triad - Final
6-5
4:30 pmEast St. Louis-2 at Gibault-17 - Final
17-2
4:30 pmAlton-15 at Metro-East Lutheran-4 - Final
15-4

Water Polo
TimeEventScore
4:30 pmMICDS-12 vs Summit-4 at Summit - Final
12-4
5:30 pmOakville-5 vs Kirkwood-17 at Kirkwood - Final
17-5

+