Thursday - May 18, 2023
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Baseball
TimeEventScore
11:00 amSt. Charles-3 vs Fort Zumwalt South-13 at Hannibal - Final
13-3
1:00 pmOakville-0 vs Jackson-6 at Northwest Cedar Hill - Final
6-0
1:00 pmLafayette-5 vs Eureka-3 at Vianney - Final
5-3
1:00 pmSLUH-0 vs De Smet-7 at CBC - Final
7-0
1:30 pmNorth Point-1 vs Fort Zumwalt East-8 at Hannibal - Final
8-1
4:00 pmLebanon-0 at Vianney-11 - Final
11-0
4:00 pmWarrenton-5 vs Holt-8 at Hannibal - Final
8-5
4:00 pmWestminster-1 at Parkway Central-2 - Final
2-1
4:00 pmKirkwood-5 vs CBC-7 at Cadet Park - Final
7-5
4:00 pmChaminade-0 at Summit-10 - Final
10-0
4:00 pmHerrin-0 at Civic Memorial-3 - Final
3-0
4:00 pmSt. James-5 vs Sullivan-16 at Owensville - Final
16-5
4:00 pmMehlville-5 vs Seckman-2 at Northwest Cedar Hill - Final
5-2
4:15 pmValmeyer-4 vs Marissa-12 at Valmeyer - Final
12-4
4:15 pmSt. Mary's-1 at Clayton-7 - Final
7-1
4:30 pmRoxana-4 vs Mater Dei-1 at Roxana - Final
4-1
4:30 pmAlton-0 at Belleville West-2 - Final
2-0
4:30 pmSullivan, Illinois-2 vs Shelbyville-12 at Sullivan, Illinois - Final
12-2
4:30 pmBelleville East-4 vs Collinsville-5 at Fletcher Field - Final
5-4
4:30 pmSparta-0 vs Freeburg-8 at Sparta - Final
8-0
4:30 pmGreenville-0 vs Salem, Illinois-4 at Greenville - Final
4-0
4:30 pmCarlyle-6 vs New Athens-7 at Christ Our Rock - Final
7-6
4:30 pmPriory-3 at John Burroughs-13 - Final
13-3
4:30 pmNew Berlin-3 at Piasa Southwestern-7 - Final
7-3
4:30 pmCentralia, Illinois-0 at Highland-6 - Final
6-0
4:30 pmBreese Central-11 vs Wesclin-1 at Eagleview Elementary - Final
11-1
6:30 pmVashon-11 vs McCluer North-12 at Clayton - Final
12-11
6:30 pmHannibal-5 vs St. Dominic-6 at Hannibal - Final
6-5

Boys Lacrosse
TimeEventScore
6:00 pmCBC-6 at Chaminade-14 - Final
14-6
7:00 pmClayton-2 at Kirkwood-5 - Final
5-2
7:00 pmLafayette-10 at SLUH-19 - Final
19-10
7:00 pmEureka-9 at De Smet-10 - Final
10-9

Boys Volleyball
TimeEventScore
5:30 pmFather McGivney-2 at Belleville West-0 - Final
2-0
6:00 pmGranite City at Alton
Rivalry
6:00 pmAlthoff-2 at Collinsville-0 - Final
2-0

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:00 pmSt. Dominic-5 at Visitation-16 - Final
16-5
4:00 pmUrsuline-9 at Villa Duchesne-16 - Final
16-9
4:00 pmNerinx Hall-11 at Kirkwood-12 - Final
12-11
4:15 pmWebster Groves-7 at Parkway South-12 - Final
12-7
4:30 pmParkway West-8 at Westminster-6 - Final
8-6
5:00 pmLindbergh-11 at Francis Howell-15 - Final
15-11
5:00 pmIncarnate Word-5 at Francis Howell Central-14 - Final
14-5
5:30 pmNorthwest Cedar Hill-13 at Ladue-8 - Final
13-8

Girls Soccer
TimeEventScore
4:00 pmCor Jesu-0 vs Ursuline-2 at Summit - Final
2-0
4:30 pmWestminster-1 vs Whitfield-2 at Westminster - Final
2-1
5:00 pmSt. Joseph's-1 vs Nerinx Hall-3 at Pattonville - Final
3-1
5:30 pmOakville-1 at Jackson-2 - Final
2-1
5:45 pmSt. Charles-0 at Clayton-5 - Final
5-0
6:00 pmFort Zumwalt South-6 at Fort Zumwalt East-1 - Final
6-1
6:00 pmWebster Groves-3 vs Visitation-1 at Summit - Final
3-1
6:30 pmLafayette-1 vs Marquette-0 at Parkway South - Final
1-0

Girls Track
TimeEventScore
10:00 amIllinois Class 1A State Championships, prelims

Spring Softball
TimeEventScore
4:30 pmEdwardsville-2 at Jerseyville-0 - Final
2-0
4:30 pmEast St. Louis-0 at Alton-15 - Final
15-0

+