Monday - May 8, 2023
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Baseball
TimeEventScore
3:30 pmSullivan-1 at Washington-11 - Final
11-1
3:30 pmCape Girardeau Central-1 vs Valle Catholic-10 at Alumni Field Ste. Gen. - Final
10-1
4:00 pmDe Soto-2 at Fredericktown-7 - Final
7-2
4:14 pmKirkwood-6 at Eureka-16 - Final
16-6
4:15 pmHolt-2 at Troy Buchanan-4 - Final
4-2
4:15 pmFox-10 at Ritenour-0 - Final
10-0
4:15 pmLiberty (Wentzville)-1 at North Point-4 - Final
4-1
4:15 pmParkway Central-5 at Lindbergh-1 - Final
5-1
4:15 pmParkway South-12 at Valley Park-0 - Final
12-0
4:15 pmFort Zumwalt South-16 vs St. Charles-4 at Blanchette Park - Final
16-4
4:15 pmUniversity City-0 at Pattonville-10 - Final
10-0
4:15 pmOrchard Farm-5 at Whitfield-2 - Final
5-2
4:15 pmDuBourg-3 at MICDS-9 - Final
9-3
4:15 pmParkway North-0 at Mehlville-10 - Final
10-0
4:15 pmParkway West-3 at Francis Howell North-0 - Final
3-0
4:15 pmSoldan-0 at Lutheran St. Charles-19 - Final
19-0
4:15 pmMcCluer-8 at McCluer North-15 - Final
15-8
4:30 pmFrancis Howell Central-2 at Lafayette-3 - Final
3-2
4:30 pmAffton-7 at Clayton-4 - Final
7-4
4:30 pmPacific-9 vs Windsor (Imperial)-5 at Windsor (Imperial) - Final
9-5
4:30 pmDupo-3 vs Wood River-5 at Norris Dorsey Field - Final
5-3
4:30 pmGreenville-6 at Gillespie-15 - Final
15-6
4:30 pmMarissa-1 at New Athens-2 - Final
2-1
4:30 pmNorthwest Cedar Hill-11 at De Smet-1 - Final
11-1
4:30 pmCape Notre Dame-1 at Festus-5 - Final
5-1
4:30 pmCivic Memorial-3 at Triad-13 - Final
13-3
4:30 pmJennings-12 at Hazelwood East-13 - Final
13-12
4:30 pmMascoutah-9 at Waterloo-0 - Final
9-0
4:30 pmSt. Mary's-0 at Borgia-6 - Final
6-0
4:30 pmChaminade-9 at Alton-7 - Final
9-7
4:30 pmHighland-17 at Jerseyville-1 - Final
17-1
4:30 pmHazelwood Central-2 at STEAM Academy at MS-Berkeley-8 - Final
8-2
4:30 pmSacred Heart-Griffin-1 vs O'Fallon-5 at Blazier Field - Final
5-1
4:30 pmOakville-1 vs CBC-11 at Cadet Park - Final
11-1
4:30 pmSt. Pius X-4 at West County (Leadwood)-5 - Final
5-4
4:30 pmAlthoff-5 at Belleville East-15 - Final
15-5
4:30 pmLutheran South-1 at Webster Groves-3 - Final
3-1
4:30 pmBelleville West-4 vs Columbia-10 at Eagleview Elementary - Final
10-4
4:30 pmCrystal City-3 at Oak Ridge-7 - Final
7-3
4:30 pmChester-11 at Valmeyer-8 - Final
11-8
5:00 pmHermann-15 at Wellsville-1 - Final
15-1
5:30 pmSt. Dominic-6 vs Duchesne-3 at BMAC - Final
6-3
6:15 pmSte. Genevieve-2 vs Valle Catholic-15 at Yanks Field (Ste. Genevieve) - Final
15-2
7:00 pmFrancis Howell-2 vs SLUH-6 at Sheridan Stadium - Final
6-2

Boys Lacrosse
TimeEventScore
12:00 amSeckman-6 at Lafayette-15 - Final
15-6
6:00 pmEdwardsville-4 at CBC-22 - Final
22-4
6:30 pmEureka-8 at Lindbergh-7 - Final
8-7

Boys Spring Golf
TimeEventScore
8:00 amClass 3 District 1 Tournament
Results
8:30 amClass 4 District 1 Tournament
Results
8:30 amClass 4 District 2 Tournament
Results
9:00 amClass 3 District 2 Tournament
Results
9:00 amClass 2 District 2 Tournament
Results
9:00 amClass 2 District 1 Tournament
Results
10:00 amClass 5 District 2 Tournament
Results

Boys Tennis
TimeEventScore
4:00 pmAlton Marquette at Greenville
Rivalry
4:00 pmBunker Hill-2 at Granite City-7 - Final
7-2

Boys Volleyball
TimeEventScore
5:00 pmFort Zumwalt North-3 at Duchesne-0 - Final
3-0
5:15 pmSummit-0 at Lindbergh-3 - Final
3-0
5:30 pmCBC at Westminster
Rivalry
5:30 pmWebster Groves-1 at Parkway West-3 - Final
3-1
5:30 pmFather McGivney-2 at Alton-0 - Final
2-0
5:30 pmSt. Dominic-3 at Francis Howell North-0 - Final
3-0
5:30 pmMehlville-0 at De Smet-3 - Final
3-0
5:30 pmBayless-0 at Whitfield-3 - Final
3-0
5:30 pmClayton-0 vs St. Pius X-3 at Clayton - Final
3-0
5:30 pmSeckman-3 at Parkway North-1 - Final
3-1
5:30 pmFrancis Howell Central-3 at Parkway Central-0 - Final
3-0
5:30 pmFort Zumwalt West-0 at Kirkwood-3 - Final
3-0
5:30 pmGranite City-2 at Ritenour-0 - Final
2-0
6:00 pmSt. Mary's-0 at Chaminade-3 - Final
3-0
7:00 pmPattonville-2 at Parkway South-3 - Final
3-2

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:00 pmSt. Joseph's-9 at John Burroughs-14 - Final
14-9
4:00 pmWhitfield-0 at Incarnate Word-20 - Final
20-0
4:15 pmWestminster-10 at Villa Duchesne-15 - Final
15-10
4:15 pmOakville-5 vs Fort Zumwalt United-16 at Dames Park - Final
16-5
4:30 pmWentzville-14 at Summit-9 - Final
14-9
5:30 pmParkway South-7 at Lafayette-17 - Final
17-7
5:30 pmCor Jesu-11 at Francis Howell-7 - Final
11-7
6:00 pmKirkwood-12 vs Webster Groves-6 at Moss Field - Final
12-6

Girls Soccer
TimeEventScore
4:00 pmHazelwood East-1 vs McCluer-5 at Eagan Civic Center - Final
5-1
4:00 pmVilla Duchesne-1 at St. Joseph's-6 - Final
6-1
4:00 pmMaplewood-RH-2 at Valley Park-0 - Final
2-0
4:00 pmSeckman-8 vs Rosati-Kain-0 at Forest Park - Final
8-0
4:00 pmOrchard Farm-1 at Westminster-2 - Final
2-1
4:15 pmBelleville West-4 at Mascoutah-0 - Final
4-0
4:15 pmMICDS-0 vs Ladue-1 at Ladue West Campus - Final
1-0
4:15 pmSTEAM Academy at MS-Berkeley-12 at Jennings-0 - Final
12-0
4:30 pmMetro-3 at Bayless-0 - Final
3-0
4:30 pmJacksonville, Illinois-4 at Jerseyville-0 - Final
4-0
4:30 pmWebster Groves-3 vs Northwest Cedar Hill-0 at Northwest Cedar Hill - Final
3-0
4:30 pmHazelwood West-0 at Pattonville-6 - Final
6-0
4:30 pmSt. Dominic-3 at Cor Jesu-0 - Final
3-0
4:30 pmSt. Louis Patriots-4 at Summit Christian-0 - Final
4-0
5:00 pmFredericktown at North County
Rivalry
5:00 pmDe Soto-0 at St. Clair-9 - Final
9-0
5:00 pmWashington-0 at Pacific-4 - Final
4-0
5:00 pmSt. James at Owensville
Rivalry
5:00 pmUniversity City-3 at Festus-4 - Final
4-3
5:00 pmDixon-0 vs Sullivan-4 at Sullivan - Final
4-0
6:00 pmLindbergh-2 at Parkway South-1 - Final
2-1
6:00 pmClayton-1 at Fox-2 - Final
2-1
6:00 pmEureka-2 at Kirkwood-0 - Final
2-0
6:00 pmWright City-0 at North Point-4 - Final
4-0
6:00 pmLutheran St. Charles-0 at Parkway West-8 - Final
8-0
6:00 pmFrancis Howell-7 at Holt-0 - Final
7-0
6:00 pmParkway Central-3 at Duchesne-2 - Final
3-2
6:00 pmFort Zumwalt West-0 at Francis Howell Central-1 - Final
1-0
6:30 pmWarrenton-1 at Jefferson City-5 - Final
5-1
6:30 pmHillsboro-0 at St. Pius X-2 - Final
2-0
6:45 pmFrancis Howell North-3 at Fort Zumwalt East-2 - Final
3-2

Spring Softball
TimeEventScore
4:30 pmJerseyville-1 at Highland-0 - Final
1-0
4:30 pmMetro-East Lutheran-3 vs Wesclin-6 at Trenton City Park - Final
6-3
4:30 pmPinckneyville at Okawville
Rivalry
4:30 pmVandalia at Carlyle
Rivalry
4:30 pmAlthoff at Father McGivney
Rivalry
4:30 pmRed Bud-3 at Freeburg-16 - Final
16-3
4:30 pmMarissa-9 at New Athens-6 - Final
9-6
6:30 pmPleasant Hill, Illinois-0 at Hardin Calhoun-10 - Final
10-0

+