Friday - September 15, 2023
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Soccer
TimeEventScore
12:00 amCrossroads College Prep-0 at Bayless-11 - Final
11-0
7:00 amDuBourg-2 at Springfield Catholic-0 - Final
2-0
2:00 pmLebanon-0 at Sullivan-2 - Final
2-0
3:45 pmHolt-1 vs Francis Howell North-3 at Creve Coeur Soccer Complex - Final
3-1
4:00 pmWindsor (Imperial)-0 at St. Pius X-2 - Final
2-0
4:00 pmMaplewood-RH-2 at Valley Park-4 - Final
4-2
4:00 pmElsberry-2 at Winfield-3 - Final
3-2
4:15 pmHazelwood West-0 at Westminster-8 - Final
8-0
4:30 pmWhitfield-1 at Lutheran St. Charles-3 - Final
3-1
5:00 pmHancock-0 at Brentwood-1 - Final
1-0
5:00 pmSt. Dominic-2 vs Francis Howell-0 at Summit - Final
2-0
5:30 pmOrchard Farm-3 at Fort Zumwalt West-0 - Final
3-0
6:00 pmWright City vs Kirksville at Moberly
Rivalry
6:00 pmLiberty (Wentzville)-8 at Fort Zumwalt South-0 - Final
8-0
6:00 pmMarquette-1 vs Our Lady of Providence, Ind.-1 at Evansville Reitz Memorial - Final
1-1
6:30 pmChaminade-2 at Nixa-0 - Final
2-0
7:00 pmRock Bridge-1 at Summit-1 - Final
1-1

Boys Swimming
TimeEventScore
4:15 pmFort Zumwalt South at Borgia
Rivalry

Fall softball
TimeEventScore
12:00 amParkway South-12 vs Poplar Bluff-1 at SEMO - Final
12-1
5:45 amPoplar Bluff-2 at Incarnate Word-5 - Final
5-2
11:00 amTroy Buchanan-7 vs Helias-4 at Rock Bridge - Final
7-4
12:00 pmCape Notre Dame-1 vs Jefferson City-0 at Binder Park - Final
1-0
12:00 pmHickman-3 vs South Harrison-13 at Binder Park - Final
13-3
12:00 pmMarceline-7 vs Oakville-3 at Binder Park - Final
7-3
12:00 pmHallsville-11 vs Lee's Summit North-0 at Binder Park - Final
11-0
1:00 pmEureka-13 vs Southern Boone-6 at Rock Bridge - Final
13-6
1:00 pmPerryville-1 at Windsor (Imperial)-16 - Final
16-1
1:45 pmTolton Catholic-4 vs Ozark-3 at Binder Park - Final
4-3
1:45 pmFarmington-4 vs Fatima-6 at Binder Park - Final
6-4
1:45 pmMacon-2 vs Blair Oaks-7 at Binder Park - Final
7-2
1:45 pmCapital City-4 vs Parkway West-2 at Binder Park - Final
4-2
3:00 pmBlue Springs-1 vs Troy Buchanan-5 at Rock Bridge - Final
5-1
3:00 pmEureka-8 vs Camdenton-4 at Rock Bridge - Final
8-4
3:30 pmOakville-3 vs Lee's Summit North-7 at Binder Park - Final
7-3
3:30 pmHickman-7 vs Jefferson City-8 at Binder Park - Final
8-7
3:30 pmSouth Harrison-6 vs Cape Notre Dame-0 at Binder Park - Final
6-0
3:30 pmMarceline-1 vs Hallsville-11 at Binder Park - Final
11-1
3:30 pmHerculaneum-3 vs Valley Park-20 at St. Pius X - Final
20-3
4:00 pmNerinx Hall-3 at St. Joseph's-8 - Final
8-3
4:00 pmHillsboro-20 at Cape Girardeau Central-0 - Final
20-0
4:00 pmFestus-2 at Lutheran South-3 - Final
3-2
4:15 pmFrancis Howell Central-2 at Timberland-5 - Final
5-2
4:15 pmFort Zumwalt North-5 at Ritenour-15 - Final
15-5
4:15 pmFort Zumwalt South-1 at Francis Howell-11 - Final
11-1
4:30 pmSt. Dominic-3 at Webster Groves-1 - Final
3-1
4:30 pmJennings-13 vs University City-6 at Heman Park - Final
13-6
4:30 pmLafayette-1 at Northwest Cedar Hill-3 - Final
3-1
5:00 pmFredericktown-15 at St. Pius X-5 - Final
15-5
5:00 pmSilex-1 at Liberty (Wentzville)-16 - Final
16-1
5:00 pmCor Jesu-18 vs North County-1 at Windsor (Imperial) - Final
18-1
5:15 pmFarmington-6 vs Parkway West-4 at Binder Park - Final
6-4
5:15 pmBlair Oaks-0 vs Tolton Catholic-13 at Binder Park - Final
13-0
5:15 pmFatima-13 vs Capital City-3 at Binder Park - Final
13-3
5:15 pmMacon-12 vs Ozark-6 at Binder Park - Final
12-6
5:45 pmLutheran South-8 vs Kelly-11 at Jackson - Final
11-8
5:45 pmNeelyville-1 at Hillsboro-13 - Final
13-1
7:00 pmFestus-8 at Kelly-5 - Final
8-5
7:00 pmRock Bridge-7 vs Eureka-4 at Rock Bridge - Final
7-4
7:00 pmFulton-3 vs Troy Buchanan-3 at Rock Bridge - Final
3-3
7:00 pmWindsor (Imperial)-3 vs Cor Jesu-4 at Windsor (Imperial) - Final
4-3
7:30 pmParkway South-11 vs Incarnate Word-2 at SEMO - Final
11-2

Field Hockey
TimeEventScore
5:15 amVisitation-3 at Whitfield-0 - Final
3-0
4:00 pmCor Jesu-3 at MICDS-2 - Final
3-2
4:15 pmNerinx Hall-6 at Notre Dame-0 - Final
6-0
4:15 pmSt. Dominic-3 at Oakville-0 - Final
3-0
4:30 pmLindbergh-0 at Marquette-1 - Final
1-0

Football
TimeEventScore
4:00 pmMICDS-41 at Priory-10 - Final
41-10
6:00 pmSkyline-12 at Buffalo-14 - Final
14-12
6:00 pmDe Smet-53 at Vianney-6 - Final
53-6
6:00 pmChaminade-0 at CBC-56 - Final
56-0
6:00 pmSLUH-33 vs Vashon-0 at Gateway STEM - Final
33-0
7:00 pmChester-55 at Christopher-24 - Final
55-24
7:00 pmNorth Platte-22 at Hamilton-20 - Final
22-20
7:00 pmMehlville-7 at Seckman-48 - Final
48-7
7:00 pmClark County-34 at Highland, Missouri-8 - Final
34-8
7:00 pmMexico-21 at Marshall-14 - Final
21-14
7:00 pmMaysville-46 at South Harrison-22 - Final
46-22
7:00 pmKickapoo-21 at Waynesville-8 - Final
21-8
7:00 pmSte. Genevieve-49 at Fredericktown-7 - Final
49-7
7:00 pmSpringfield Catholic-0 at Aurora-32 - Final
32-0
7:00 pmStrafford-49 at Clever-7 - Final
49-7
7:00 pmPacific-35 at Union-42 - Final
42-35
7:00 pmFarmington-35 at Sikeston-8 - Final
35-8
7:00 pmSt. Dominic-34 at Althoff-19 - Final
34-19
7:00 pmBoonville-26 at Southern Boone-44 - Final
44-26
7:00 pmFulton-6 at Hannibal-77 - Final
77-6
7:00 pmClinton-18 at Pleasant Hill-53 - Final
53-18
7:00 pmStockton-22 at Sarcoxie-24 - Final
24-22
7:00 pmFort Zumwalt North-24 at Washington-28 - Final
28-24
7:00 pmBolivar-13 at Lebanon-56 - Final
56-13
7:00 pmPark Hill-29 at Liberty (KC)-36 - Final
36-29
7:00 pmFrancis Howell-46 at Francis Howell North-0 - Final
46-0
7:00 pmSeneca-28 at Lamar-14 - Final
28-14
7:00 pmRockhurst-24 at Bentonville, Ark.-21 - Final
24-21
7:00 pmDuBourg-14 at Windsor (Imperial)-51 - Final
51-14
7:00 pmCarl Junction-28 at Carthage-41 - Final
41-28
7:00 pmFestus-41 at De Soto-0 - In Progress
41-0
7:00 pmMount Vernon-21 at Logan-Rogersville-14 - Final
21-14
7:00 pmRaymore-Peculiar-27 at Blue Springs South-20 - Final
27-20
7:00 pmLafayette-63 at Northwest Cedar Hill-13 - Final
63-13
7:00 pmFort Zumwalt West-38 at Timberland-7 - Final
38-7
7:00 pmPortageville-56 at Scott City-32 - Final
56-32
7:00 pmLone Jack-19 at Cole Camp-48 - Final
48-19
7:00 pmLathrop-24 at East Buchanan-63 - Final
63-24
7:00 pmChaffee-28 at Malden-14 - Final
28-14
7:00 pmSt. Pius X (Kansas City)-42 at Maryville-46 - Final
46-42
7:00 pmSt. Vincent-40 at Herculaneum-0 - Final
40-0
7:00 pmCaruthersville-40 at Kennett-32 - Final
40-32
7:00 pmHelias-29 at Cardinal Ritter-30 - Final
30-29
7:00 pmDupo-14 at Wesclin-36 - Final
36-14
7:00 pmStaunton-14 at Carlinville-46 - Final
46-14
7:00 pmThayer-26 at Salem-0 - Final
26-0
7:00 pmFort Zumwalt East-0 at North Point-35 - Final
35-0
7:00 pmSouth Callaway-26 at Wright City-41 - Final
41-26
7:00 pmWillard-45 at Ozark-23 - Final
45-23
7:00 pmGallatin-18 at Polo-33 - Final
33-18
7:00 pmEdwardsville-47 at O'Fallon-14 - Final
47-14
7:00 pmEast Newton-6 at Cassville-22 - Final
22-6
7:00 pmOrchard Farm-14 at Tipton-12 - Final
14-12
7:00 pmHazelwood East-82 at Affton-6 - Final
82-6
7:00 pmRaytown South-7 at Raytown-0 - Final
7-0
7:00 pmLitchfield-20 at Greenville-34 - Final
34-20
7:00 pmMilan-44 at Harrisburg, Missouri-45 - Final
45-44
7:00 pmVandalia-41 at Piasa Southwestern-19 - Final
41-19
7:00 pmPana-55 at Virden North Mac-20 - Final
55-20
7:00 pmOdessa-24 at Oak Grove-10 - Final
24-10
7:00 pmFreeburg-14 at Breese Central-37 - Final
37-14
7:00 pmJefferson City-56 at Smith-Cotton-14 - Final
56-14
7:00 pmHickman-12 at Battle-26 - Final
26-12
7:00 pmConfluence-26 at Crystal City-54 - Final
54-26
7:00 pmCollinsville-24 at Mount Vernon, Illinois-33 - Final
33-24
7:00 pmLutheran St. Charles-20 at St. Mary's-19 - Final
20-19
7:00 pmJackson-49 at Poplar Bluff-21 - Final
49-21
7:00 pmWindsor (Sedalia)-40 at Lincoln-20 - Final
40-20
7:00 pmCamdenton-56 at Parkview-7 - Final
56-7
7:00 pmHollister-12 at Reeds Spring-42 - Final
42-12
7:00 pmCape Girardeau Central-48 at Park Hills Central-41 - Final
48-41
7:00 pmMarshfield-21 at Monett-13 - Final
21-13
7:00 pmBrookfield-0 at Centralia, Mo.-33 - Final
33-0
7:00 pmCarrollton-12 at Russellville-34 - Final
34-12
7:00 pmPrincipia-0 at Tolton Catholic-49 - Final
49-0
7:00 pmFort Zumwalt South-10 at Holt-27 - Final
27-10
7:00 pmMontgomery County-47 at Mark Twain-14 - Final
47-14
7:00 pmCahokia-0 at Carbondale-2 - Forfeit
2-0
7:00 pmSavannah-50 at St. Joseph Lafayette-0 - Final
50-0
7:00 pmTruman-14 at Oak Park-70 - Final
70-14
7:00 pmOwensville-43 at St. James-22 - Final
43-22
7:00 pmSt. Charles West-34 at Winfield-0 - Final
34-0
7:00 pmMarquette-28 at Eureka-14 - Final
28-14
7:00 pmDiamond-26 at Miller-7 - Final
26-7
7:00 pmFrancis Howell Central-21 at Troy Buchanan-42 - Final
42-21
7:00 pmCalifornia-0 at Blair Oaks-69 - Final
69-0
7:00 pmMonroe City-6 at South Shelby-59 - Final
59-6
7:00 pmForsyth-13 at Fair Grove-56 - Final
56-13
7:00 pmBayless-6 at Perryville-62 - Final
62-6
7:00 pmAva-52 at Mountain View-Liberty-14 - Final
52-14
7:00 pmEl Dorado Springs-30 at Versailles-33 - Final
33-30
7:00 pmVan-Far-22 at Bowling Green-72 - Final
72-22
7:00 pmNixa-41 at Branson-3 - Final
41-3
7:00 pmMoberly-35 at Kirksville-6 - Final
35-6
7:00 pmWinnetonka-13 at Grandview K.C.-0 - Forfeit
13-0
7:00 pmWood River-6 at Salem, Illinois-41 - Final
41-6
7:00 pmSherwood-14 at Warsaw-26 - Final
26-14
7:00 pmGrandview-7 at Hallsville-42 - Final
42-7
7:00 pmMadison, Illinois-18 at Mater Dei-52 - Final
52-18
7:00 pmUniversity Academy-22 at West Platte-25 - Final
25-22
7:00 pmDexter-56 at East Prairie-18 - Final
56-18
7:00 pmMountain Grove-71 at Willow Springs-0 - Final
71-0
7:00 pmLincoln College Prep-0 at St. Joseph Benton-13 - Forfeit
13-0
7:00 pmPotosi-0 at Valle Catholic-63 - Final
63-0
7:00 pmNew Madrid County Central-56 at Doniphan-0 - Final
56-0
7:00 pmAlton Marquette-0 at Harrisburg, Illinois-47 - Final
47-0
7:00 pmLee's Summit-16 at Lee's Summit North-37 - Final
37-16
7:00 pmCarlyle-0 at Red Bud-41 - Final
41-0
7:00 pmCameron-20 at Chillicothe-26 - Final
26-20
7:00 pmFort Osage-21 at Blue Springs-39 - Final
39-21
7:00 pmRepublic-56 at Neosho-21 - Final
56-21
7:00 pmSullivan-41 at St. Clair-46 - Final
46-41
7:00 pmRock Bridge-38 at Capital City-28 - Final
38-28
7:00 pmMarionville-35 at Springfield Central-6 - Final
35-6
7:00 pmHillsboro-48 at North County-0 - Final
48-0
7:00 pmWilliam Chrisman-20 at St. Joseph Central-52 - Final
52-20
7:00 pmKearney-47 at Excelsior Springs-13 - Final
47-13
7:00 pmAnna-Jonesboro-14 at Nashville-22 - Final
22-14
7:00 pmChrist Prep Academy, Kan.-14 at KC Center-12 - Final
14-12
7:00 pmCentralia, Illinois-2 at Granite City-0 - Forfeit
2-0
7:00 pmNorth Kansas City-24 at Belton-26 - Final
26-24
7:00 pmLindbergh-31 at Pattonville-36 - Final
36-31
7:00 pmLawson-7 at Mid-Buchanan-14 - Final
14-7
7:00 pmKC Southeast-20 at Lexington-58 - Final
58-20
7:00 pmAdrian-47 at Wellington-Napoleon-6 - Final
47-6
7:00 pmCivic Memorial-6 at Jerseyville-48 - Final
48-6
7:00 pmLiberty North-13 at Park Hill South-0 - Forfeit
13-0
7:00 pmColumbia-0 at Roxana-37 - Final
37-0
7:00 pmRoosevelt-8 at Liberty (Wentzville)-41 - Final
41-8
7:00 pmFayette-0 at Westran-49 - Final
49-0
7:00 pmHogan Prep-16 at Marceline-45 - Final
45-16
7:00 pmHighland-42 at Mascoutah-7 - Final
42-7
7:00 pmHolden-20 at Butler-22 - Final
22-20
7:00 pmJefferson-28 at St. Pius X-18 - Final
28-18
7:00 pmMount Carmel, Illinois-49 at Newton-7 - Final
49-7
7:00 pmRolla-14 at West Plains-42 - Final
42-14
7:00 pmJoplin-21 at Webb City-38 - Final
38-21
7:00 pmHouston-13 at Cabool-12 - Final
13-12
7:00 pmStaley-7 at Lee's Summit West-28 - Final
28-7
7:00 pmPalmyra-34 at Macon-20 - Final
34-20
7:00 pmBelleville West-8 at Alton-7 - Final
8-7
7:00 pmWinchester West Central-30 at Hardin Calhoun-19 - Final
30-19
7:00 pmRichmond-12 at Van Horn-29 - Final
29-12
7:00 pmTriad-41 at Waterloo-21 - Final
41-21
7:00 pmHarrisonville-54 at Warrensburg-48 - Final
54-48
7:00 pmSmithville-28 at Ruskin-6 - Final
28-6
7:00 pmGrain Valley-45 at Platte County-24 - Final
45-24
7:00 pmWarrenton-41 at St. Charles-6 - Final
41-6
7:00 pmHermann-63 at Cuba-0 - Final
63-0
7:00 pmMcDonald County-7 at Nevada-34 - Final
34-7
7:00 pmAsh Grove-27 at Pierce City-0 - Final
27-0
7:00 pmSummit Christian-7 at Lafayette County-49 - Final
49-7
7:00 pmPutnam County, Mo.-16 at Trenton-49 - Final
49-16
7:00 pmNorth Callaway-14 at Louisiana-31 - Final
31-14
7:00 pmCrest Ridge-34 at Cass Midway-32 - Final
34-32
7:00 pmKnob Noster-47 at KC Northeast-14 - Final
47-14
7:00 pmOsage-37 at Eldon-12 - Final
37-12
7:00 pmDuchesne-18 at Borgia-69 - Final
69-18
7:00 pmSalisbury-41 at Scotland County-22 - Final
41-22
7:00 pmGillespie-17 at Hillsboro, Illinois-62 - Final
62-17
7:30 pmMarion-55 at Christian County, Ky.-38 - Final
55-38
7:30 pmPekin-0 at Washington, Illinois-35 - Final
35-0
7:30 pmWhite Hall North Greene-0 at Greenfield, Illinois-44 - Final
44-0

Girls Tennis
TimeEventScore
1:00 pmBloomington Gold Invitational
3:30 pmSt. Charles West-8 vs St. Charles-1 at McNair Park - Final
8-1
3:30 pmFort Zumwalt North-9 at Hazelwood West-0 - Final
9-0
4:00 pmNerinx Hall-8 at Lutheran South-1 - Final
8-1
4:00 pmLiberty (Wentzville)-0 at MICDS-9 - Final
9-0
4:30 pmMaplewood-RH at Whitfield

Girls Volleyball
TimeEventScore
4:30 pmWest Central-0 vs Carlinville-2 at New Berlin - Final
2-0
5:15 pmMaplewood-RH-3 at Crossroads College Prep-1 - Final
3-1
5:30 pmEureka-3 at Oakville-0 - Final
3-0
5:30 pmValmeyer-2 vs Raymond Lincolnwood-0 at New Berlin - Final
2-0
5:30 pmLift for Life-3 at MICDS-2 - Final
3-2
5:30 pmSt. Louis Christian-3 at Bayless-0 - Final
3-0
5:30 pmWestminster-3 at Whitfield-0 - Final
3-0
5:30 pmMedicine and Bioscience-3 at Brentwood-2 - Final
3-2
6:00 pmTolton Catholic-3 at Rosati-Kain-0 - Final
3-0
6:00 pmMarquette-2 vs Briarcrest Christian, Tenn.-0 at Franklin, Tenn. - Final
2-0
7:00 pmMarquette-2 vs McGill-Toolen (Ala.)-0 at Franklin, Tenn. - Final
2-0
7:30 pmCarlinville-1 vs Athens-2 at New Berlin - Final
2-1
8:30 pmCumberland-0 vs Valmeyer-2 at New Berlin - Final
2-0

+