Boys Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 pm | SIUE Charter-66 vs Hancock-46 at Lindenwood-Belleville - Final | |
1:30 pm | Soldan-46 vs Madison, Illinois-56 at Lindenwood-Belleville - Final | |
1:30 pm | Gillespie-69 at Bunker Hill-74 - Final | |
2:30 pm | Father McGivney-66 vs Taylorville-74 at Litchfield - Final | |
3:00 pm | Metro-East Lutheran-27 vs Mascoutah-67 at Nashville - Final | |
3:00 pm | Lutheran North-44 vs Granite City-40 at Lindenwood-Belleville - Final | |
4:00 pm | Hillsboro, Illinois-60 vs Ramsey-45 at Litchfield - Final | |
4:30 pm | Brentwood-28 vs Breese Central-90 at Nashville - Final | |
4:30 pm | Lutheran St. Charles-46 vs Springfield Lanphier-62 at Lindenwood-Belleville - Final | |
4:30 pm | Mount Olive-26 vs Piasa Southwestern-73 at Bunker Hill - Final | |
5:30 pm | Hermann-46 at Cuba-61 - Final | |
5:30 pm | Vandalia-56 vs McLeansboro Hamilton County-50 at Benton, Illinois - Final | |
5:30 pm | Alton Marquette JV-60 at Litchfield-51 - Final | |
5:30 pm | Viburnum-33 at Crystal City-60 - Final | |
6:00 pm | Waynesville-28 vs Rolla-54 at St. James - Final | |
6:00 pm | KIPP St. Louis-40 at Nashville-56 - Final | |
6:00 pm | Chaminade-61 vs East St. Louis-63 at Lindenwood-Belleville - Final | |
6:00 pm | Gibault-53 at Okawville-27 - Final | |
7:00 pm | Mattoon-53 vs Pana-50 at Litchfield - Final | |
7:00 pm | Hillsboro-70 at St. Clair-59 - Final | |
7:00 pm | Valmeyer-52 at Grandview-72 - Final | |
7:00 pm | Blue Knights-68 at Wright City-37 - Final | |
7:30 pm | Carlinville-40 vs Staunton-58 at Bunker Hill - Final | |
7:30 pm | North Point-31 at Louisiana-58 - Final | |
7:30 pm | Blair Oaks-71 at St. James-50 - Final | |
7:30 pm | Roxana-34 vs Wesclin-52 at Okawville - Final | |
7:30 pm | Marion-45 vs Mater Dei-52 at Nashville - Final |
Girls Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Madison, Illinois-6 vs Effingham-73 at Vandalia - Final | |
11:30 am | St. Joseph's-57 vs Punta Gorda Charlotte, Fla.-43 at Bishop Verot, Fla. - Final | |
11:30 am | Salem, Illinois-38 at Vandalia-46 - Final | |
12:00 pm | Mount Olive-25 vs Virden North Mac-64 at Bunker Hill - Final | |
1:00 pm | Greenville-52 vs Centralia, Illinois-23 at Vandalia - Final | |
2:30 pm | Wesclin-46 vs Mascoutah-64 at Vandalia - Final | |
2:30 pm | St. Dominic-48 at Rosati-Kain-15 - Final | |
3:00 pm | St. Joseph's-62 at Bishop Verot, Fla.-24 - Final | |
3:00 pm | Gillespie-52 at Bunker Hill-29 - Final | |
3:30 pm | Tolton-59 at DuBourg-30 - Final | |
4:00 pm | Waterloo-47 vs Triad-46 at Highland - Final | |
4:30 pm | Cairo, Illinois-43 at Carterville-77 - Final | |
4:30 pm | Mount Vernon, Illinois-59 at Carbondale-39 - Final | |
5:30 pm | West County (Leadwood)-55 at Herculaneum-42 - Final | |
5:30 pm | Grandview-29 at St. Pius X-33 - Final | |
5:30 pm | Collinsville-45 vs Belleville East-36 at Highland - Final | |
6:00 pm | Piasa Southwestern-28 vs Carlinville-37 at Bunker Hill - Final | |
6:00 pm | St. Clair-34 at Hermann-52 - Final | |
6:00 pm | St. Vincent-71 at Chaffee-30 - Final | |
6:00 pm | Fredericktown-37 vs Saxony Lutheran-43 at Jackson - Final | |
6:00 pm | Red Bud-51 at Wood River-50 - Final | |
6:15 pm | North Point-33 at Louisiana-45 - Final | |
6:30 pm | Winfield-52 at Warrenton-70 - Final | |
7:00 pm | Notre Dame-21 at Lutheran St. Charles-62 - Final | |
7:00 pm | Cardinal Ritter-55 at Borgia-24 - Final | |
7:00 pm | Teutopolis-56 vs Alton-58 at Highland - Final | |
7:15 pm | Sullivan, Illinois-44 at Pana-63 - Final | |
7:30 pm | Columbia-53 at Granite City-37 - Final | |
7:30 pm | Union-49 at New Haven-42 - Final | |
7:30 pm | Hardin Calhoun-56 at Alton Marquette-38 - Final | |
7:30 pm | Perryville-58 at Woodland (Marble Hill)-26 - Final | |
8:30 pm | Highland-27 vs Mater Dei-43 at Highland - Final |
Girls Swimming
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:30 pm | Francis Howell Central at St. Dominic |
Girls Wrestling
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | Owensville Triangular |
Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:30 pm | Northwest Cedar Hill-1 vs MICDS-3 at Queeny Recreational Complex - Final | |
7:00 pm | Parkway West-4 vs Oakville-2 at South County Rink - Final | |
7:50 pm | Kirkwood-2 vs Lafayette-0 at Maryville Hockey Center - Final | |
8:15 pm | Summit-5 vs Westminster-0 at Queeny Recreational Complex - Final | |
8:30 pm | CBC-4 vs Vianney-1 at Affton Rink - Final | |
8:45 pm | Fox-1 vs Seckman-5 at South County Rink - Final | |
9:00 pm | Fort Zumwalt East-2 vs Duchesne-2 at Rec Plex South - Final | |
9:30 pm | Holt-2 vs John Burroughs-2 at Centene Ice Center - Final | |
9:30 pm | Marquette-3 vs Francis Howell-0 at Maryville Hockey Center - Final |
Wrestling
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | Owensville Triangular | |
6:00 pm | Carlinville and Metro-East Lutheran at Jerseyville |
+