Sports
Schools
Scoreboard
Stats
All-Metro
Scholar Athletes
STLtoday
Stats Navigator
Pick a sport
Boys Soccer
Schedule
Leaders
|
Results
|
Honor Roll
|
Rankings
Thursday - September 29, 2022
AUG
|
SEP
|
OCT
|
NOV
|
DEC
|
JAN
|
FEB
|
MAR
|
APR
|
MAY
|
JUN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
2023-24
2022-23
2021-22
2020-21
2019-20
2018-19
2017-18
2016-17
2015-16
2014-15
2013-14
2012-13
2011-12
2010-11
2009-10
2008-09
2007-08
2006-07
2005-06
2004-05
2003-04
2002-03
2001-02
2000-01
1999-00
Time
Event
Score
8:45 am
Columbia
-0 vs
Wheaton Academy
-4 at Burlington, Iowa - Final
4-0
3:45 pm
O'Fallon
-1 at
Chaminade
-4 - Final
4-1
4:00 pm
Gateway Science Academy
-2 at
Bayless
-1 - Final
2-1
4:00 pm
McCluer North
-0 at
STEAM Academy at MS-Berkeley
-8 - Final
8-0
4:00 pm
North County
-1 at
Valley Park
-3 - Final
3-1
4:00 pm
Hazelwood West
-6 at
Hazelwood East
-1 - Final
6-1
4:15 pm
University City
-3 at
McCluer
-2 - Final
3-2
4:15 pm
Priory
-1 at
Whitfield
-2 - Final
2-1
4:15 pm
St. Charles
-0 at
Winfield
-1 - Final
1-0
4:30 pm
Carlyle
-2 at
Valmeyer
-5 - Final
5-2
4:30 pm
Granite City
-4 at
Breese Central
-2 - Final
4-2
4:30 pm
Gibault
-1 at
Kirkwood
-4 - Final
4-1
4:30 pm
Civic Memorial
-1 at
Father McGivney
-2 - Final
2-1
4:30 pm
Wesclin
-0 at
Lebanon, Illinois
-1 - Final
1-0
4:30 pm
Raymond Lincolnwood
-12 at
Vandalia
-1 - Final
12-1
4:30 pm
Waterloo
-8 at
Maryville Christian
-0 - Final
8-0
4:30 pm
Warrenton
-0 at
North Point
-4 - Final
4-0
4:30 pm
Crossroads College Prep
at
Lutheran North
Rivalry
5:00 pm
Pana
-0 at
Staunton
-10 - Final
10-0
5:00 pm
Greenville
-2 at
Litchfield
-0 - Final
2-0
5:00 pm
Mehlville
-2 vs
Collinsville
-3 at SLUH - Final
3-2
5:00 pm
Pacific
-3 at
Union
-0 - Final
3-0
5:00 pm
DuBourg
-1 at
Lutheran St. Charles
-2 - Final
2-1
5:00 pm
St. Pius X
-0 at
Perryville
-3 - Final
3-0
5:15 pm
Saxony Lutheran
-0 vs
Fort Zumwalt South
-2 at Chaminade - Final
2-0
5:30 pm
Ritenour
-3 at
Parkway North
-1 - Final
3-1
5:30 pm
Farmington
-0 at
Webster Groves
-2 - Final
2-0
5:45 pm
Francis Howell North
-2 at
Troy Buchanan
-1 - Final
2-1
6:00 pm
Pattonville
-1 at
Seckman
-0 - Final
1-0
6:00 pm
Mater Dei
-0 vs
Alton Marquette
-7 at Gordon Moore Park - Final
7-0
6:00 pm
O'Fallon Christian
-2 at
Duchesne
-6 - Final
6-2
6:00 pm
Eureka
-1 at
Marquette
-2 - Final
2-1
6:00 pm
Fox
-0 at
Affton
-8 - Final
8-0
6:15 pm
Maplewood-RH
-1 at
Principia
-7 - Final
7-1
6:30 pm
Liberty (Wentzville)
-2 at
Fort Zumwalt North
-1 - Final
2-1
6:30 pm
Lutheran South
-3 at
De Soto
-2 - Final
3-2
6:30 pm
Carlinville
-5 at
Virden North Mac
-0 - Final
5-0
6:30 pm
Sullivan
-0 at
Borgia
-6 - Final
6-0
6:30 pm
Althoff
-4 at
Marion
-1 - Final
4-1
6:30 pm
Alton
-1 at
Belleville West
-3 - Final
3-1
6:30 pm
Edwardsville
-1 at
Belleville East
-0 - Final
1-0
6:45 pm
Holt
-0 at
Fort Zumwalt East
-1 - Final
1-0
7:00 pm
Vianney
-1 at
De Smet
-2 - Final
2-1
7:00 pm
Orchard Farm
-2 at
St. Charles West
-1 - Final
2-1
7:00 pm
Fort Zumwalt West
-0 at
Timberland
-1 - Final
1-0
7:15 pm
Parkway South
-0 at
SLUH
-7 - Final
7-0
8:00 pm
CBC
-3 at
St. Dominic
-2 - Final
3-2
+