29th Ozark Fall Festival
09/13 - 09/14/19
Pool A
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
12:00 pm | Monett-0 at Ozark-3 - Final | ||
1:30 pm | Oak Grove-4 vs Monett-5 at Ozark - Final | ||
3:00 pm | Rolla-3 vs Oak Grove-6 at Ozark - Final | ||
4:30 pm | Rolla-6 at Ozark-12 - Final | ||
6:00 pm | Oak Grove-1 at Ozark-12 - Final | ||
7:30 pm | Rolla-6 vs Monett-11 at Ozark - Final |
Pool B
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
12:00 pm | Raymore-Peculiar-10 at Nixa-3 - Final | ||
1:30 pm | Eureka-1 vs Raymore-Peculiar-9 at Nixa - Final | ||
3:00 pm | Poplar Bluff-1 vs Eureka-10 at Nixa - Final | ||
4:30 pm | Poplar Bluff-3 at Nixa-6 - Final | ||
6:00 pm | Eureka-12 at Nixa-2 - Final | ||
7:30 pm | Poplar Bluff-0 vs Raymore-Peculiar-9 at Nixa - Final |
Pool C
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
12:00 pm | Lee's Summit West-4 at Republic-5 - Final | ||
1:30 pm | Richmond-1 vs Lee's Summit West-9 at Republic - Final | ||
3:00 pm | Francis Howell Central-4 vs Richmond-1 at Republic - Final | ||
4:30 pm | Francis Howell Central-6 at Republic-2 - Final | ||
6:00 pm | Richland Essex-3 at Republic-5 - Final | ||
7:30 pm | Francis Howell Central-3 vs Lee's Summit West-2 at Republic - Final |
Pool D
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
12:00 pm | Carthage-5 at Kickapoo-2 - Final | ||
1:30 pm | Marquette-6 vs Carthage-5 at Kickapoo - Final | ||
3:00 pm | Grain Valley-7 vs Marquette-3 at Kickapoo - Final | ||
4:30 pm | Grain Valley-8 at Kickapoo-7 - Final | ||
6:00 pm | Marquette-8 at Kickapoo-5 - Final | ||
7:30 pm | Grain Valley-2 vs Carthage-3 at Kickapoo - Final |
13th-place semifinal
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
9:00 am | Richmond-7 at Nixa-3 - Final | ||
10:30 am | Rolla-6 vs Carthage-5 at Nixa - Final |
9th-place semifinal
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
9:00 am | Oak Grove-4 at Kickapoo-14 - Final | ||
10:30 am | Poplar Bluff-3 vs Lee's Summit West-8 at Kickapoo - Final |
5th-place semifinal
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
9:00 am | Monett-12 at Republic-4 - Final | ||
10:30 am | Eureka-15 vs Marquette-3 at Republic - Final |
Championship semifinal
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
9:00 am | Francis Howell Central-10 at Ozark-2 - Final | ||
10:30 am | Grain Valley-2 vs Raymore-Peculiar-4 at Ozark - Final |
15th place
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
12:00 pm | Carthage-16 at Nixa-2 - Final |
13th place
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
1:30 pm | Rolla-1 vs Richmond-8 at Nixa - Final |
11th place
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
12:00 pm | Poplar Bluff-2 vs Oak Grove-13 at Kickapoo - Final |
9th place
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
1:30 pm | Lee's Summit West-5 at Kickapoo-23 - Final |
7th place
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
12:00 pm | Marquette-9 at Republic-8 - Final |
Fifth place
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
1:30 pm | Eureka-12 vs Monett-0 at Republic - Final |
Third place
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
12:00 pm | Grain Valley-0 at Ozark-8 - Final |
Championship
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
1:30 pm | Raymore-Peculiar-9 vs Francis Howell Central-1 at Ozark - Final |