Metro-East Kickoff Classic
03/13 - 03/16/24
0
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
12:00 pm | Columbia-2 vs St. Joseph-Ogden-3 at Blazier Field - Final | ||
4:30 pm | Mascoutah-8 vs Mount Vernon, Illinois-1 at Blazier Field - Final | ||
2:00 pm | Breese Central-1 vs St. Joseph-Ogden-10 at Blazier Field - Final | ||
4:00 pm | Oswego-0 vs Collinsville-3 at Edwardsville JV Field - Final | ||
4:15 pm | Chicago Brother Rice-0 at Edwardsville-1 - Final | ||
2:45 pm | Teutopolis-7 vs Civic Memorial-8 at Edwardsville JV Field - Final | ||
6:45 pm | Pleasant Plains vs Marissa at Blazier Field | ||
11:15 am | Oswego-7 vs St. Joseph-Ogden-5 at GCS Ballpark - Final | ||
1:30 pm | Oswego-7 vs Columbia-8 at GCS Ballpark - Final | ||
2:15 pm | Moline-7 vs Oak Park and River Forest-3 at Edwardsville JV Field - Final | ||
2:15 pm | Chicago Brother Rice-9 at O'Fallon-4 - Final | ||
3:15 pm | Joliet Catholic-9 vs Chatham Glenwood-3 at Edwardsville - Final | ||
3:30 pm | Lockport-8 vs Alton-6 at Gordon Moore Park - Final | ||
4:00 pm | Joliet West-5 at Belleville East-1 - Final | ||
4:00 pm | Plainfield North-7 at Belleville West-2 - Final | ||
4:00 pm | North Clay-2 at Father McGivney-12 - Final | ||
4:15 pm | Morris-6 vs Mascoutah-8 at GCS Ballpark - Final | ||
4:15 pm | Normal Community West-1 at Triad-11 - Final | ||
4:30 pm | Washington, Illinois-8 vs Lisle Benet Academy-10 at Blazier Field - Final | ||
5:30 pm | Joliet Catholic-6 at Edwardsville-0 - Final | ||
5:45 pm | Lockport-10 vs Mount Vernon, Illinois-0 at Gordon Moore Park - Final | ||
6:30 pm | Collinsville-5 vs Winnetka New Trier-9 at GCS Ballpark - Final | ||
6:45 pm | Oak Park and River Forest-1 vs Bradley-Bourbonnais-10 at Edwardsville JV Field - Final | ||
6:45 pm | Effingham St. Anthony-8 vs Althoff-8 at Blazier Field - Final | ||
10:00 am | Chatham Glenwood-8 vs Chicago Brother Rice-2 at GCS Ballpark - Final | ||
10:00 am | Alton-13 vs Bradley-Bourbonnais-8 at SIU Edwardsville - Final | ||
10:00 am | Winnetka New Trier-3 at Edwardsville-5 - Final | ||
10:00 am | Lockport-7 vs Normal Community West-2 at Edwardsville JV Field - Final | ||
10:00 am | Collinsville-4 vs Oak Park and River Forest-7 at Blazier Field - Final | ||
10:00 am | Moline-4 vs Plainfield North-5 at Belleville East - Final | ||
10:00 am | Washington, Illinois-10 vs Salem, Illinois-0 at Belleville West - Final | ||
10:00 am | Joliet Catholic-8 at Triad-7 - Final | ||
10:00 am | Lisle Benet Academy-4 at Father McGivney-6 - Final | ||
12:15 pm | Harrisburg, Illinois-0 vs Columbia-4 at GCS Ballpark - Final | ||
12:15 pm | Dunlap-9 vs Mount Vernon, Illinois-10 at SIU Edwardsville - Final | ||
12:15 pm | Althoff-2 vs Teutopolis-1 at Edwardsville JV Field - Final | ||
12:15 pm | Joliet West-10 vs O'Fallon-9 at Blazier Field - Final | ||
12:15 pm | Moline-1 vs Normal Community-11 at Belleville East - Final | ||
12:15 pm | Galesburg-7 vs Salem, Illinois-16 at Belleville West - Final | ||
12:30 pm | Morris-5 vs Freeburg-6 at Edwardsville - Final | ||
12:30 pm | Oak Park and River Forest vs Mahomet-Seymour at Triad | ||
2:30 pm | Harrisburg, Illinois-1 vs Breese Central-13 at GCS Ballpark - Final | ||
12:15 pm | Civic Memorial-2 vs Dunlap-6 at SIU Edwardsville - Final | ||
2:30 pm | Rochester vs Joliet West at Blazier Field | ||
2:30 pm | Normal Community-2 at Belleville East-0 - Final | ||
2:30 pm | Washington, Illinois-17 vs Bradley-Bourbonnais-7 at Belleville West - Final | ||
2:45 pm | Oak Forest-6 at Triad-14 - Final | ||
4:45 pm | Rochester-6 vs Galesburg-5 at Blazier Field - Final |