Edwardsville Tiger Classic
09/03/21
Pool A
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
5:00 pm | Chatham Glenwood-0 vs Eureka-2 at Edwardsville - Final | ||
6:00 pm | Collinsville-2 vs Bloomington-0 at Edwardsville - Final | ||
7:00 pm | Collinsville-0 vs Eureka-2 at Edwardsville - Final | ||
8:00 pm | Chatham Glenwood-2 vs Bloomington-0 at Edwardsville - Final | ||
9:00 am | Bloomington-0 vs Eureka-2 at Edwardsville - Final | ||
10:00 am | Chatham Glenwood-2 vs Collinsville-0 at Edwardsville - Final |
Pool B
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
5:00 pm | Rosati-Kain-0 at Edwardsville-2 - Final | ||
6:00 pm | Staunton-0 vs Freeburg-2 at Edwardsville - Final | ||
7:00 pm | Staunton-0 at Edwardsville-2 - Final | ||
8:00 pm | Rosati-Kain-0 vs Freeburg-2 at Edwardsville - Final | ||
9:00 am | Freeburg-0 at Edwardsville-2 - Final | ||
10:00 am | Staunton-2 vs Rosati-Kain-0 at Edwardsville - Final |
Pool C
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
5:00 pm | Pleasant Plains-0 vs Mater Dei-2 at Edwardsville - Final | ||
6:00 pm | Pleasant Plains-1 vs Nerinx Hall-2 at Edwardsville - Final | ||
7:00 pm | Nerinx Hall-1 vs Mater Dei-2 at Edwardsville - Final |
Pool D
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
5:00 pm | Columbia-0 vs Oakville-2 at Edwardsville - Final | ||
6:00 pm | Columbia-1 vs O'Fallon-2 at Edwardsville - Final | ||
7:00 pm | O'Fallon-2 vs Oakville-0 at Edwardsville - Final |
Crossover
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
9:00 am | Oakville-1 vs Mater Dei-2 at Edwardsville - Final | ||
9:00 am | Nerinx Hall-0 vs O'Fallon-2 at Edwardsville - Final | ||
10:00 am | Pleasant Plains-2 vs Columbia-0 at Edwardsville - Final |
13th-place round robin
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
11:30 am | Bloomington-0 vs Columbia-2 at Edwardsville - Final | ||
12:30 pm | Rosati-Kain-0 vs Columbia-2 at Edwardsville - Final | ||
1:30 pm | Bloomington-0 vs Rosati-Kain-2 at Edwardsville - Final |
9th-place round robin
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
11:30 am | Collinsville-0 vs Pleasant Plains-2 at Edwardsville - Final | ||
12:30 pm | Pleasant Plains-2 vs Staunton-1 at Edwardsville - Final | ||
1:30 pm | Collinsville-1 vs Staunton-2 at Edwardsville - Final |
5th-place semifnials
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
11:30 am | Nerinx Hall-1 vs Chatham Glenwood-2 at Edwardsville - Final | ||
12:30 pm | Oakville-2 vs Freeburg-0 at Edwardsville - Final |
Championship semifinals
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
11:30 am | O'Fallon-0 vs Eureka-2 at Edwardsville - Final | ||
12:30 pm | Mater Dei-0 at Edwardsville-2 - Final |
7th place
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
1:30 pm | Nerinx Hall-2 vs Freeburg-0 at Edwardsville - Final |
5th place
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
2:30 pm | Chatham Glenwood-2 vs Oakville-0 at Edwardsville - Final |
3rd place
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
1:30 pm | O'Fallon-0 vs Mater Dei-2 at Edwardsville - Final |
Championship
Date | Time | Event | Final |
---|---|---|---|
2:30 pm | Eureka-2 at Edwardsville-1 - Final |