Boys Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
1:00 pm | The Villages (Fla.)-84 vs Miami Christian (Fla.)-85 at Montverde, Florida - Final | |
3:00 pm | Westminster (Fla.)-61 vs Long Island Lutheran-71 at Montverde, Florida - Final | |
4:00 pm | Parkway West-58 vs Cleveland-44 at Parkway West - Final | |
4:00 pm | Grandview-66 vs St. Paul Lutheran (Farmington)-60 at Herculaneum - Final | |
5:00 pm | Wasatch Academy (Utah)-47 vs Rancho Christian (Calif.)-74 at Montverde, Florida - Final | |
5:00 pm | Troy Buchanan-48 vs Sikeston-82 at Fort Zumwalt North - Final | |
5:00 pm | Brentwood-70 at Crossroads College Prep-35 - Final | |
5:30 pm | Herculaneum-46 vs Gateway STEM-82 at Herculaneum - Final | |
5:30 pm | Lutheran South-70 vs Kirkwood-80 at Union - Final | |
5:30 pm | McCluer-60 at McCluer North-67 - Final | |
5:30 pm | Parkway Central-43 vs Lafayette-35 at Parkway West - Final | |
6:00 pm | Marquette-49 at Rock Bridge-69 - Final | |
6:00 pm | CBC-60 at Chaminade-59 - Final | |
6:00 pm | Oakville-60 at Hazelwood West-70 - Final | |
6:00 pm | Pana-41 at Greenville-62 - Final | |
6:15 pm | Wesclin-30 at Salem, Illinois-46 - Final | |
6:15 pm | Teutopolis-44 at Mater Dei-42 - Final | |
6:15 pm | Marissa-56 at Red Bud-33 - Final | |
6:15 pm | Valmeyer-70 at Lebanon, Illinois-30 - Final | |
6:30 pm | North Tech-71 at O'Fallon Christian-87 - Final | |
6:30 pm | Priory-52 at Fort Zumwalt North-65 - Final | |
6:30 pm | Bayless-32 at Hancock-72 - Final | |
6:30 pm | Helias-48 at Soldan-55 - Final | |
6:45 pm | St. Dominic-52 at Tolton-60 - Final | |
7:00 pm | St. Charles-38 at Duchesne-40 - Final | |
7:00 pm | Maplewood-RH-57 at Valley Park-39 - Final | |
7:00 pm | Madison, Illinois-67 vs Peoria Manual-72 at East Peoria - Final | |
7:00 pm | MICDS-64 at Sullivan-57 - Final | |
7:00 pm | Park Hills Central-45 at Farmington-49 - Final | |
7:00 pm | Memphis Douglass-42 at Granite City-75 - Final | |
7:00 pm | Montverde, Florida-64 vs Vashon-40 at Montverde, Florida - Final | |
7:00 pm | Parkway South-50 vs Liberty (Wentzville)-63 at Parkway West - Final | |
7:00 pm | University City-64 at Affton-40 - Final | |
7:00 pm | Althoff-59 at Cahokia-60 - Final | |
7:00 pm | Ladue-41 at Eureka-42 - Final | |
7:00 pm | Principia-18 at Westminster-70 - Final | |
7:00 pm | Gibault-37 at Chester-68 - Final | |
7:00 pm | Timberland-60 at Fort Zumwalt West-53 - Final | |
7:00 pm | STEAM Academy at MS-Berkeley-66 at Mehlville-74 - Final | |
7:00 pm | Borgia-42 vs Fort Zumwalt South-50 at Union - Final | |
7:00 pm | Lift for Life-63 at Orchard Farm-48 - Final | |
7:00 pm | Francis Howell-71 at Francis Howell Central-51 - Final | |
7:00 pm | SLUH-51 at Vianney-57 - Final | |
7:00 pm | Lutheran North-46 at Whitfield-54 - Final | |
7:00 pm | McKinley-43 vs Dupo-45 at Herculaneum - Final | |
7:00 pm | Jennings-63 at Webster Groves-85 - Final | |
7:00 pm | Festus-65 at Seckman-48 - Final | |
7:15 pm | Marion-47 at Mount Vernon, Illinois-51 - Final | |
7:30 pm | Okawville-59 at Columbia-62 - Final | |
7:30 pm | Nokomis-42 at Metro-East Lutheran-37 - Final | |
7:30 pm | Gillespie-52 at Carlinville-43 - Final | |
7:30 pm | O'Fallon-35 at Collinsville-68 - Final | |
7:30 pm | Piasa Southwestern-32 at Staunton-45 - Final | |
7:30 pm | Hillsboro, Illinois-55 at Vandalia-57 - Final | |
7:30 pm | Waterloo-62 at Civic Memorial-66 - Final | |
7:30 pm | Litchfield-45 at Roxana-62 - Final | |
7:30 pm | Father McGivney-53 at Bunker Hill-63 - Final | |
7:30 pm | Jerseyville-22 at Alton Marquette-47 - Final | |
7:30 pm | Fort Zumwalt East-49 at St. Charles West-56 - Final | |
7:30 pm | Belleville East-52 at East St. Louis-67 - Final | |
7:30 pm | Fredericktown-58 at North County-70 - Final | |
7:30 pm | Steeleville-53 at New Athens-33 - Final | |
7:30 pm | Edwardsville-29 at Belleville West-59 - Final | |
7:30 pm | Carbondale-35 at Centralia, Illinois-52 - Final | |
7:30 pm | Mascoutah-58 at Triad-50 - Final | |
7:30 pm | Breese Central-45 at Freeburg-33 - Final | |
7:45 pm | Anna-Jonesboro-33 at Nashville-64 - Final | |
7:45 pm | Lutheran St. Charles-52 at DuBourg-48 - Final | |
8:30 pm | Hazelwood Central-45 vs De Smet-55 at Parkway West - Final | |
8:30 pm | St. Pius X-45 vs St. Louis College Prep-46 at Herculaneum - Final |
Girls Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Parkway West-48 vs Washington-34 at Washington - Final | |
4:00 pm | Eureka-71 vs North Tech-24 at Villa Duchesne - Final | |
4:00 pm | Miller Career-56 at Lindbergh-47 - Final | |
4:30 pm | Louisiana-24 vs North Callaway-54 at Bowling Green - Final | |
4:30 pm | Cape Girardeau Central-53 at Hillsboro-39 - Final | |
4:30 pm | Belton-36 vs Lee's Summit West-66 at Lebanon - Final | |
5:00 pm | Greenfield, Illinois-54 vs Hardin Calhoun-61 at Carrollton, Illinois - Final | |
5:00 pm | Bayless-22 at Hancock-55 - Final | |
5:00 pm | Brentwood-31 at Crossroads College Prep-43 - Final | |
5:00 pm | Chamois-35 vs Montgomery County-53 at Hermann - Final | |
5:30 pm | Principia-22 at Westminster-64 - Final | |
5:30 pm | Lift for Life-25 at Orchard Farm-47 - Final | |
5:30 pm | Jennings-51 at Villa Duchesne-18 - Final | |
5:30 pm | Ursuline-46 vs Waynesville-23 at Washington - Final | |
5:30 pm | Normandy-15 at STEAM Academy at MS-Berkeley-56 - Final | |
5:30 pm | Maplewood-RH-13 at Valley Park-81 - Final | |
5:30 pm | Francis Howell-49 vs McCluer North-42 at Lindbergh - Final | |
5:45 pm | Lafayette-58 at Nerinx Hall-47 - Final | |
5:50 pm | Elsberry-44 vs Van-Far-35 at Bowling Green - Final | |
6:00 pm | Seckman-62 vs Alton-53 at Hillsboro - Final | |
6:00 pm | St. Charles-39 vs Walnut Grove-58 at Lebanon - Final | |
6:15 pm | Lutheran St. Charles-60 at DuBourg-22 - Final | |
6:15 pm | McKinley-31 vs Roosevelt-49 at Gateway STEM - Final | |
6:30 pm | Owensville-66 vs Battle-61 at Hermann - Final | |
6:30 pm | St. Charles West-50 at Saxony Lutheran-65 - Final | |
6:30 pm | Incarnate Word-71 vs Elizabethtown, Ky.-57 at Mercer County (Ky.) - Final | |
6:30 pm | Lebanon, Illinois-61 vs Metro-East Lutheran-47 at Carrollton, Illinois - Final | |
7:00 pm | Metro-30 vs Lutheran North-38 at Villa Duchesne - Final | |
7:00 pm | Holt-35 vs Warrenton-25 at Washington - Final | |
7:00 pm | Hazelwood East-31 at Ladue-65 - Final | |
7:00 pm | St. Pius X-52 at Crystal City-41 - Final | |
7:00 pm | Jackson-50 vs Marquette-42 at Lindbergh - Final | |
7:00 pm | Brussels-36 at Gibault-46 - Final | |
7:00 pm | Affton-20 at University City-52 - Final | |
7:00 pm | Wright City-39 at Bourbon-55 - Final | |
7:15 pm | Clopton-52 vs Bowling Green-51 at Bowling Green - Final | |
7:30 pm | Freeburg-19 vs Hazelwood Central-61 at Hillsboro - Final | |
7:30 pm | Lebanon-36 vs Troy Buchanan-56 at Lebanon - Final | |
7:30 pm | Sullivan-51 at Nixa-56 - Final | |
8:00 pm | Carrollton, Illinois-48 vs West Central-36 at Carrollton, Illinois - Final | |
8:00 pm | St. Clair-70 at Hermann-62 - Final | |
8:30 pm | John Burroughs-42 vs Whitfield-37 at Villa Duchesne - Final | |
8:30 pm | MICDS-44 vs Kirkwood-48 at Lindbergh - Final | |
8:30 pm | Pacific-46 vs Lutheran South-51 at Washington - Final | |
9:00 pm | St. Joseph Benton-55 vs Parkway North-57 at Lebanon - Final |
Girls Swimming
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:45 pm | Duchesne at Borgia | |
4:00 pm | Hazelwood Central, Hazelwood East at University City | |
4:00 pm | Notre Dame vs Rosati-Kain at St. Louis CC-Meramec | |
4:15 pm | Lutheran South at Principia | |
4:30 pm | Clayton at Oakville | |
4:30 pm | Summit at Parkway North |
Girls Wrestling
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Timberland at Battle |
Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
7:20 pm | Northwest Cedar Hill-1 vs MICDS-2 at Fenton Forum - Final | |
7:45 pm | Timberland-3 vs Fort Zumwalt South-2 at Rec-Plex - Final | |
8:00 pm | CBC-2 vs Vianney-0 at Affton Rink - Final | |
8:15 pm | Parkway West-5 vs Parkway South-2 at Queeny Recreational Complex - Final | |
8:45 pm | Summit-5 vs Webster Groves-2 at Webster Rink - Final | |
9:00 pm | Edwardsville-9 vs Lutheran South-2 at Meramec - Final | |
9:00 pm | Eureka-2 vs Lafayette-6 at Fenton Forum - Final | |
9:30 pm | Francis Howell-9 vs Francis Howell North-0 at Rec-Plex - Final | |
9:30 pm | Lindbergh-5 vs Oakville-2 at South County (Kennedy) - Final | |
9:45 pm | De Smet-3 vs SLUH-2 at Affton Rink - Final |
Wrestling
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | De Soto Tournament | |
5:00 pm | Collinsville at Jacksonville, Illinois | |
5:00 pm | Kyle Thrasher Tournament | |
5:30 pm | Timberland at Battle |
+