Football
Time | Event | Final |
---|---|---|
11:00 am | Cassville-28 vs Odessa-49 at Faurot Field - Final | |
3:00 pm | Lincoln-27 vs Valle Catholic-30 at Faurot Field - Final | |
7:00 pm | Carthage-27 vs Jackson-21 at Faurot Field - Final |
Boys Basketball
Time | Event | Final |
---|---|---|
7:00 am | St. Louis Christian-63 vs Tulsa Washington-66 at Mizzou Arena - Final | |
9:00 am | Mehlville-67 vs Tolton-69 at Mizzou Arena - Final | |
10:00 am | Fort Zumwalt East-58 vs Elsberry-28 at Winfield - Final | |
10:30 am | Northwest Academy-54 vs Roosevelt-74 at Vashon - Final | |
10:30 am | Mater Dei-66 vs Riverton-61 at Springfield, Illinois - Final | |
11:00 am | Carmi-White County-45 vs Red Bud-37 at Du Quoin - Final | |
11:30 am | Blue Knights-54 vs Lutheran St. Charles-48 at Winfield - Final | |
12:00 pm | Liberty (Wentzville)-32 vs Liberty North-66 at Mizzou Arena - Final | |
12:00 pm | Cobden-65 vs Lyon County, Ky.-45 at Marion - Final | |
12:30 pm | Wood River-63 at Maryville Christian-52 - Final | |
12:30 pm | Massac County-67 vs Cairo-51 at Du Quoin - Final | |
12:30 pm | Valmeyer-78 at Christ Our Rock-42 - Final | |
1:00 pm | Warrenton-52 vs Winfield-41 at Winfield - Final | |
1:00 pm | Deer Creek (Okla.)-44 vs Lutheran North-48 at William Chrisman - Final | |
1:30 pm | New Athens-36 vs Odin-52 at Patoka - Final | |
1:30 pm | Centralia, Illinois-75 vs Gateway Legacy Christian-60 at Marion - Final | |
1:30 pm | Soldan-45 at Vashon-69 - Final | |
2:00 pm | Helias-58 vs Lafayette-41 at Parkview - Final | |
2:00 pm | Galatia-52 vs North Tech-61 at Murphysboro - Final | |
2:30 pm | De Soto-50 vs North County-52 at De Soto - Final | |
2:30 pm | Timberland-40 at O'Fallon Christian-71 - Final | |
2:30 pm | Hillsboro-63 vs Duchesne-42 at De Soto - Final | |
3:00 pm | Paducah Tilghman-66 vs Alton-71 at Marion - Final | |
3:00 pm | Flora-53 vs Hillsboro, Illinois-46 at Carlyle - Final | |
3:30 pm | Lovejoy-66 vs Steeleville-61 at Murphysboro - Final | |
4:00 pm | Red Bud-50 vs Cairo-48 at Du Quoin - Final | |
4:30 pm | Montgomery County-53 vs Fulton-58 at Montgomery County - Final | |
4:30 pm | Greenville-30 at Carlyle-39 - Final | |
4:30 pm | Carbondale-51 vs Champaign Central-52 at Marion - Final | |
4:30 pm | Metro-19 vs Miller Career-57 at Vashon - Final | |
5:00 pm | Sparta-45 vs Chester-54 at Murphysboro - Final | |
5:30 pm | Summit-51 vs Cape Girardeau Central-54 at De Soto - Final | |
5:30 pm | Ste. Genevieve-63 vs Fox-59 at De Soto - Final | |
5:30 pm | Massac County-68 at Du Quoin-59 - Final | |
6:00 pm | Raymore-Peculiar-56 vs East St. Louis-44 at Mizzou Arena - Final | |
6:00 pm | Graves County (Ky.)-45 vs Herrin-48 at Marion - Final | |
6:00 pm | Okawville-33 vs Freeburg-40 at Carlyle - Final | |
6:30 pm | Trico-30 at Murphysboro-54 - Final | |
7:00 pm | Pana-55 at Sullivan, Illinois-46 - Final | |
7:00 pm | Cardinal Ritter-58 vs Bishop Miege, Kan.-65 at Mizzou Arena - Final | |
7:30 pm | Nashville-39 at Marion-41 - Final | |
7:30 pm | Woodlawn-52 vs Pinckneyville-57 at Carlyle - Final | |
7:30 pm | Gateway STEM-35 vs McKinley-46 at Vashon - Final | |
7:30 pm | Hermann-47 vs Bowling Green-37 at Montgomery County - Final | |
9:00 pm | CBC-72 vs Chicago Morgan Park-73 at Wintrust Arena - Final |
Girls Basketball
Time | Event | Final |
---|---|---|
1:00 am | St. Joseph's-46 vs Tolton-23 at Mizzou Arena - Final | |
9:00 am | Northwest Academy-49 vs Carnahan-41 at Vashon - Final | |
10:00 am | St. Dominic-48 vs Eureka-58 at Troy Buchanan - Final | |
10:30 am | Wood River-36 at Maryville Christian-34 - Final | |
11:00 am | Althoff-39 at Carbondale-63 - Final | |
11:15 am | Columbia-40 at Carlyle-38 - Final | |
11:30 am | New Athens-32 at Waterloo-53 - Final | |
11:30 am | Fort Zumwalt South-45 at Troy Buchanan-56 - Final | |
12:00 pm | Soldan-7 at Vashon-53 - Final | |
1:00 pm | North Mac-40 at Nokomis-32 - Final | |
1:00 pm | Seckman-57 vs University City-35 at De Soto - Final | |
1:00 pm | Westminster-48 vs Holt-42 at Troy Buchanan - Final | |
1:00 pm | Hillsboro-20 vs De Soto-25 at De Soto - Final | |
1:00 pm | Springfield Lutheran-30 at Litchfield-47 - Final | |
1:30 pm | Red Bud-24 at Freeburg-58 - Final | |
2:00 pm | Kickapoo-32 vs Rock Bridge-52 at Mizzou Arena - Final | |
2:00 pm | Marion-38 at Harrisburg, Illinois-57 - Final | |
2:30 pm | Father McGivney-60 at Sandoval-15 - Final | |
2:30 pm | Greenville-30 at Nashville-33 - Final | |
2:30 pm | Pana-56 at Mount Zion-62 - Final | |
3:00 pm | Fulton-44 vs New Haven-41 at Montgomery County - Final | |
3:00 pm | Gateway STEM-55 vs Miller Career-58 at Vashon - Final | |
4:00 pm | Farmington-41 vs North County-51 at De Soto - Final | |
4:00 pm | Northwest Cedar Hill-30 vs Villa Duchesne-31 at De Soto - Final | |
6:00 pm | Metro-88 vs Medicine and Bioscience-8 at Vashon - Final | |
6:00 pm | Valmeyer-14 at Christ Our Rock-43 - Final | |
6:00 pm | Montgomery County-45 vs Hermann-61 at Montgomery County - Final |
Girls Swimming
Time | Event | Final |
---|---|---|
8:00 am | Ladue Invitational | |
9:30 am | Marquette Relays |
Girls Wrestling
Time | Event | Final |
---|---|---|
9:00 am | Fort Zumwalt North Tournament | |
10:00 am | John Burroughs Tournament |
Hockey
Time | Event | Final |
---|---|---|
6:30 pm | Francis Howell Central-9 vs Francis Howell North-2 at Rec-Plex - Final | |
8:00 pm | MICDS-13 vs St. Mary's-2 at Affton Rink - Final | |
8:15 pm | Fort Zumwalt South-2 vs Duchesne-12 at Rec-Plex - Final | |
8:45 pm | Lutheran South-6 vs Webster Groves-1 at Webster Rink - Final | |
9:15 pm | Seckman-2 vs Lindbergh-6 at South County (Kennedy) - Final | |
9:15 pm | SLUH-4 vs Kirkwood-2 at Kirkwood Ice Arena - Final | |
9:40 pm | Fox-3 vs Westminster-4 at Affton Rink - Final |
Wrestling
Time | Event | Final |
---|---|---|
8:00 am | Titan Invitational | |
8:00 am | 41st Civic Memorial Tournament | |
9:00 am | Whitfield-66 at Fox-12 - Final | |
9:00 am | John Burroughs Tournament | |
9:00 am | Fort Zumwalt West-0 vs Edwardsville-81 at Fox - Final | |
9:00 am | Esmond Ford Memorial Tournament | |
9:00 am | Parkway South Patriot Classic | |
9:00 am | Rolla-19 vs Seckman-52 at Fox - Final | |
9:00 am | Fort Zumwalt North Tournament | |
9:00 am | Eureka-27 vs Holt-50 at Fox - Final | |
9:00 am | Belleville East-24 vs Francis Howell Central-48 at Fox - Final | |
9:00 am | Ozark-48 vs Oak Forest-28 at Fox - Final | |
9:00 am | Francis Howell North Tournament | |
9:30 am | Westminster Tournament | |
10:00 am | Alton, Bloomington, Morton, Peoria Richwoods | |
10:30 am | Whitfield-47 vs Holt-28 at Fox - Final | |
10:30 am | Francis Howell Central-40 vs Collinsville-39 at Fox - Final | |
10:30 am | Ozark-18 vs Rolla-54 at Fox - Final | |
10:30 am | Eureka-56 at Fox-18 - Final | |
10:30 am | Marquette-0 vs Edwardsville-81 at Fox - Final | |
10:30 am | Oak Forest-20 vs Seckman-47 at Fox - Final | |
12:30 pm | Marquette-6 vs Ozark-70 at Fox - Final | |
12:30 pm | Seckman-31 vs Edwardsville-40 at Fox - Final | |
12:30 pm | Francis Howell Central-36 vs Whitfield-37 at Fox - Final | |
12:30 pm | Collinsville-28 vs Eureka-44 at Fox - Final | |
12:30 pm | Fort Zumwalt West-15 vs Oak Forest-51 at Fox - Final | |
12:30 pm | Belleville East-27 vs Holt-47 at Fox - Final | |
2:00 pm | Oak Forest-22 vs Edwardsville-54 at Fox - Final | |
2:00 pm | Fort Zumwalt West-10 vs Seckman-64 at Fox - Final | |
2:00 pm | Holt-53 vs Francis Howell Central-24 at Fox - Final | |
2:00 pm | Whitfield-56 vs Belleville East-20 at Fox - Final | |
2:00 pm | Marquette-12 vs Rolla-64 at Fox - Final | |
2:00 pm | Collinsville-69 at Fox-9 - Final | |
3:30 pm | Collinsville-48 vs Oak Forest-31 at Fox - Final | |
3:30 pm | Eureka-41 vs Rolla-36 at Fox - Final | |
3:30 pm | Francis Howell Central-24 vs Ozark-60 at Fox - Final | |
3:30 pm | Marquette-36 at Fox-30 - Final | |
3:30 pm | Belleville East-48 vs Fort Zumwalt West-27 at Fox - Final | |
3:30 pm | Holt-32 vs Seckman-45 at Fox - Final | |
3:30 pm | Whitfield-39 vs Edwardsville-36 at Fox - Final |