Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Breese Central-7 at Byron-5 - Final | |
4:15 pm | Vashon-1 vs Lutheran North-11 at Lutheran North - Final | |
4:30 pm | Nashville-11 at New Athens-1 - Final | |
4:30 pm | Park Hills Central at Festus | |
4:30 pm | Metro-12 vs Maplewood-RH-1 at Deer Creek Park - Final | |
4:30 pm | Alton-8 at Civic Memorial-0 - Final | |
4:30 pm | Highland-7 vs Byron-7 at SIU Edwardsville - Final | |
4:30 pm | Red Bud at Waterloo | |
4:30 pm | Triad-19 at Mater Dei-6 - Final | |
4:30 pm | Columbia-6 vs Althoff-5 at Whitey Herzog Field - Final | |
4:30 pm | Greenville vs Alton Marquette at Gordon Moore Park |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
7:30 pm | Priory at Vianney |
Boys Spring Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Bogey Hills Invitational, White Division | |
9:00 am | Bogey Hills Invitational, Blue Division |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Holt at Troy Buchanan | |
3:30 pm | Fort Zumwalt East at St. Dominic | |
3:30 pm | Duchesne at Fort Zumwalt North |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Collinsville-2 at Alton Marquette-1 - Final | |
5:00 pm | Maplewood-RH-0 at St. Pius X-3 - Final | |
5:00 pm | Fort Zumwalt North-1 at St. Dominic-3 - Final | |
5:15 pm | Hazelwood West-0 at Holt-3 - Final | |
5:15 pm | Westminster-0 at Parkway North-3 - Final | |
5:30 pm | Metro-East Lutheran-0 at Granite City-2 - Final | |
5:30 pm | Ladue-1 at CBC-2 - Final | |
5:45 pm | Lindbergh-3 at Summit-0 - Final | |
6:00 pm | Parkway Central-0 at Vianney-3 - Final | |
6:00 pm | Duchesne-0 at Fort Zumwalt East-3 - Final | |
6:00 pm | Liberty (Wentzville)-2 at Borgia-3 - Final | |
6:00 pm | SLUH-3 at Lutheran St. Charles-0 - Final | |
7:00 pm | Belleville East-2 at Althoff-0 - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:45 pm | Rosati-Kain-0 vs Francis Howell North-23 at Creve Coeur Soccer Complex - Final | |
4:00 pm | Cor Jesu-13 at Westminster-12 - Final | |
4:15 pm | Parkway North-10 at Oakville-15 - Final | |
6:00 pm | Webster Groves-12 at Parkway Central-5 - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Soldan-0 vs Metro-1 at Soldan - Final | |
4:30 am | Piasa Southwestern-0 at Wood River-1 - Final | |
4:00 pm | Eureka-2 at St. Joseph's-3 - Final | |
4:00 pm | Fort Zumwalt South-3 at Ursuline-1 - Final | |
4:15 pm | Pattonville-0 at Lafayette-8 - Final | |
4:15 pm | Lutheran North-0 at MICDS-8 - Final | |
4:30 pm | Breese Central-3 at Wesclin-2 - Final | |
4:30 pm | Wright City-4 at Mexico-2 - Final | |
4:30 pm | Valley Park-0 at Affton-6 - Final | |
4:30 pm | Columbia-2 at Father McGivney-2 - Final | |
5:00 pm | Perryville at Farmington | |
5:00 pm | Gurnee Warren-0 at O'Fallon-1 - Final | |
5:00 pm | Gibault-1 vs Belleville East-2 at Oerter Park - Final | |
5:00 pm | Blair Oaks-2 at Owensville-0 - Final |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Breese Central-1 vs Triad-11 at Triad - Final | |
4:30 pm | Gibault-1 at Okawville-11 - Final | |
4:30 pm | Highland-1 at Effingham St. Anthony-11 - Final | |
4:30 pm | Mater Dei-8 at Carlyle-0 - Final | |
4:30 pm | Nashville-15 vs New Athens-4 at New Athens - Final |
+