Boys Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Mounds Meridian-47 at Carterville-63 - Final | |
10:00 am | Cahokia-50 at Danville-75 - Final | |
10:00 am | Litchfield-50 vs Metro-East Lutheran JV-54 at Metro-East Lutheran - Final | |
10:30 am | Dupo-74 vs Wood River-59 at Metro-East Lutheran - Final | |
11:00 am | Belleville East-70 vs Jerseyville-50 at Centralia, Illinois - Final | |
11:30 am | Champaign Centennial-55 at Mahomet-Seymour-58 - Final | |
11:30 am | Herrin-39 vs Mount Vernon, Illinois-33 at Carterville - Final | |
11:30 am | Marissa-52 vs Valmeyer-34 at Metro-East Lutheran - Final | |
12:00 pm | Christ Our Rock-46 vs Bunker Hill-54 at Metro-East Lutheran - Final | |
12:00 pm | Miller Career-61 at Chicago Urban Prep-Englewood-64 - Final | |
12:00 pm | Mater Dei-60 vs St. Francis de Sales-39 at Mater Dei - Final | |
12:00 pm | Chicago Brooks vs Pekin at Springfield Lanphier | |
12:30 pm | Springfield, Illinois-50 vs Mascoutah-58 at Centralia, Illinois - Final | |
1:00 pm | Lincoln, Illinois-43 at Bartonville Limestone-23 - Final | |
1:00 pm | Mulberry Grove Turkey Tournament - Seventh place | |
1:00 pm | Staunton-45 vs Odin-51 at Metro-East Lutheran - Final | |
1:00 pm | Marion-50 vs Collinsville-47 at Carterville - Final | |
1:30 pm | East St. Louis-79 vs North Chicago-48 at Springfield Lanphier - Final | |
1:30 pm | Brentwood Academy, Tenn.-53 vs MICDS-56 at Mater Dei - Final | |
2:00 pm | Waterloo-53 vs Carbondale-57 at Highland - Final | |
2:30 pm | Roxana-35 vs Madison, Illinois-52 at Metro-East Lutheran - Final | |
3:00 pm | Mulberry Grove Turkey Tournament - FIfth place | |
3:00 pm | New Athens-45 vs Okawville-74 at Carlyle - Final | |
3:00 pm | Normandy-43 vs Washington-71 at Borgia - Final | |
3:30 pm | O'Fallon-49 at Highland-37 - Final | |
4:00 pm | Gillespie-55 vs Freeburg-60 at Metro-East Lutheran - Final | |
4:30 pm | Hillsboro, Illinois-46 vs Flora-63 at Carlyle - Final | |
4:30 pm | Lovejoy-54 vs Payson Seymour-76 at Pittsfield - Final | |
4:30 pm | Nokomis-49 vs Triad-55 at Civic Memorial - Final | |
4:30 pm | North Tech-71 vs Pacific-69 at Borgia - Final | |
5:00 pm | Edwardsville-81 vs Althoff-78 at Highland - Final | |
5:00 pm | Mahomet-Seymour-46 at Cahokia-43 - Final | |
5:00 pm | Mulberry Grove Turkey Tournament - Third Place | |
5:30 pm | Piasa Southwestern-56 at Metro-East Lutheran-61 - Final | |
5:30 pm | Mount Vernon, Illinois-56 vs Mounds Meridian-37 at Carterville - Final | |
5:30 pm | St. Francis de Sales vs Brentwood Academy, Tenn. at Mater Dei | |
5:45 pm | Vashon-69 vs Wheeler, Georgia-67 at Holy Innocents Episcopal (Ga.) - Final | |
6:00 pm | Columbia-38 vs Nashville-46 at Wesclin - Final | |
6:00 pm | St. Louis Christian-44 at Borgia-56 - Final | |
6:00 pm | Carnahan-53 vs Riverview Gardens-49 at Alton - Final | |
6:00 pm | Breese Central-52 at Effingham St. Anthony-54 - Final | |
6:00 pm | Granite City-42 at Civic Memorial-58 - Final | |
6:00 pm | Woodlawn-38 vs Pinckneyville-62 at Carlyle - Final | |
6:00 pm | CBC-60 vs Peoria Manual-62 at Springfield Lanphier - Final | |
6:15 pm | Jerseyville-43 vs Springfield, Illinois-50 at Centralia, Illinois - Final | |
7:00 pm | Collinsville-57 vs Herrin-72 at Carterville - Final | |
7:00 pm | Duchesne-53 at Quincy Notre Dame-59 - Final | |
7:00 pm | Mulberry Grove Turkey Tournament - Championship | |
7:00 pm | MICDS-29 at Mater Dei-44 - Final | |
7:30 pm | Father McGivney-20 at Wesclin-75 - Final | |
7:30 pm | St. Mary's-60 at Alton-59 - Final | |
7:30 pm | Greenville-54 at Carlyle-58 - Final | |
7:30 pm | Alton Marquette-45 vs Gibault-40 at Metro-East Lutheran - Final | |
7:30 pm | Cardinal Ritter-67 vs McCluer North-62 at Borgia - Final | |
7:30 pm | Champaign Central-48 at Springfield Lanphier-51 - Final | |
7:45 pm | Belleville East-47 at Centralia, Illinois-38 - Final | |
8:30 pm | Marion-52 at Carterville-49 - Final |
Football
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Vernon Hills-48 vs Peoria-62 at Memorial Stadium, Champaign - Final | |
11:00 am | Monett-27 vs Maryville-18 at Plaster Stadium - Final | |
1:00 pm | Crystal Lake Prairie Ridge-48 vs Sacred Heart-Griffin JV-17 at Memorial Stadium, Champaign - Final | |
3:00 pm | Monroe City-14 vs Hamilton-47 at Plaster Stadium - Final | |
4:00 pm | Plainfield North-13 vs East St. Louis-26 at Memorial Stadium, Champaign - Final | |
7:00 pm | Fort Zumwalt North-14 vs Vianney-49 at Plaster Stadium - Final | |
7:00 pm | Loyola Academy vs Maine South at Memorial Stadium, Champaign |
Girls Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Althoff-50 vs Centralia, Illinois-40 at Salem, Illinois - Final | |
9:00 am | Metro-58 vs Decatur MacArthur-48 at Springfield Southeast - Final | |
9:00 am | Freeburg-36 vs Mascoutah-35 at Nashville - Final | |
10:30 am | Collinsville-49 at Nashville-54 - Final | |
10:30 am | East St. Louis-54 at Springfield Southeast-47 - Final | |
10:30 am | Carlyle-34 vs Belleville East-73 at Salem, Illinois - Final | |
11:00 am | Hazelwood Central-40 vs Cor Jesu-48 at Ursuline - Final | |
11:00 am | Park Hills Central-55 vs Owensville-48 at St. James - Final | |
12:00 pm | Civic Memorial-70 at Salem, Illinois-19 - Final | |
12:00 pm | Wesclin-37 vs Mount Vernon, Illinois-43 at Nashville - Final | |
12:00 pm | Metro-19 vs Peoria-51 at Springfield Southeast - Final | |
12:30 pm | Cardinal Ritter-25 vs Olive Branch, Mississippi-48 at Murfreesboro, Tenn. - Final | |
1:00 pm | MICDS-79 vs University City-39 at Ursuline - Final | |
1:00 pm | Dexter-28 vs Kirkwood-58 at St. Joseph's - Final | |
1:00 pm | Brussels-60 vs Canton-62 at Quincy Notre Dame - Final | |
1:30 pm | Benton, Illinois-25 vs Okawville-37 at Nashville - Final | |
1:30 pm | Rochester-45 at Edwardsville-48 - Final | |
1:30 pm | Teutopolis-41 vs Highland-56 at Salem, Illinois - Final | |
2:00 pm | North County-50 vs Cuba-46 at St. James - Final | |
2:30 pm | Miller Career-54 vs Stone Mountain (Ga.)-26 at Murfreesboro, Tenn. - Final | |
2:30 pm | Rock Bridge-57 at St. Joseph's-51 - Final | |
3:00 pm | Williamsville vs Stewardson-Strasburg at Pana | |
3:00 pm | Incarnate Word-65 vs Poplar Bluff-33 at Ursuline - Final | |
3:30 pm | Wesclin-48 vs Mascoutah-53 at Nashville - Final | |
3:30 pm | Battle-36 vs Pacific-63 at St. James - Final | |
4:00 pm | Warrenton-57 at Quincy Notre Dame-46 - Final | |
4:00 pm | Carlyle-32 vs Centralia, Illinois-54 at Salem, Illinois - Final | |
4:30 pm | Bethany Okaw Valley-44 at Pana-57 - Final | |
5:00 pm | Freeburg-29 vs Benton, Illinois-32 at Nashville - Final | |
5:00 pm | Jacksonville, Illinois vs Effingham St. Anthony at Taylorville | |
5:30 pm | Althoff-50 vs Belleville East-64 at Salem, Illinois - Final | |
6:00 pm | Athens vs Central A&M at Pana | |
6:00 pm | Hardin Calhoun at Piasa Southwestern | |
6:00 pm | Carlinville-41 at Litchfield-55 - Final | |
6:30 pm | Collinsville-43 vs Mount Vernon, Illinois-33 at Nashville - Final | |
6:30 pm | Jackson-41 at St. James-46 - Final | |
6:30 pm | Mount Zion vs Decatur Eisenhower at Taylorville | |
7:00 pm | Teutopolis-65 at Salem, Illinois-29 - Final | |
7:00 pm | East St. Louis-34 at Edwardsville-65 - Final | |
7:30 pm | Christ Our Rock-46 vs Mattoon-50 at Pana - Final | |
7:30 pm | Piasa Southwestern-25 vs Mount Olive-58 at Litchfield - Final | |
8:00 pm | Hillsboro, Illinois-65 at Taylorville-57 - Final | |
8:00 pm | Okawville-34 at Nashville-36 - Final | |
8:30 pm | Highland-45 vs Civic Memorial-57 at Salem, Illinois - Final |
Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:30 pm | Fort Zumwalt East-4 vs Fort Zumwalt West-3 at Rec Plex South - Final | |
8:15 pm | Fort Zumwalt South-2 vs Francis Howell-5 at Rec Plex South - Final | |
8:45 pm | Webster Groves-5 vs Whitfield-1 at Webster Rink - Final | |
9:15 pm | Kirkwood-2 vs Westminster-4 at Kirkwood Ice Arena - Final | |
9:15 pm | Chaminade-5 vs Oakville-7 at South County (Kennedy) - Final | |
9:15 pm | Clayton-4 vs St. Mary's-9 at Affton Rink - Final |
+