Boys Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
11:00 am | Edinburg-43 vs Staunton-51 at Hillsboro, Illinois - Final | |
12:00 pm | Tolton-41 vs Bentonville West, Ark.-56 at Blue Valley Northwest, Kan. - Final | |
12:00 pm | Cisne-55 vs Bluford Webber-53 at Wayne City - Final | |
12:30 pm | Arcola-25 vs Carlinville-46 at Hillsboro, Illinois - Final | |
12:30 pm | Windsor (Imperial)-52 vs Northwest Cedar Hill-35 at Hillsboro - Final | |
12:30 pm | Vashon-53 vs Real Salt Lake-39 at Lehi, Utah - Final | |
1:00 pm | Blue Springs-59 vs Rockhurst-52 at Blue Springs South - Final | |
1:00 pm | Wesclin-65 at Greenville-56 - Final | |
1:00 pm | Battle-59 at Ritenour-44 - Final | |
1:30 pm | Confluence-32 vs McCluer North-52 at Webster Groves - Final | |
1:30 pm | Gallatin County-36 vs North Clay-63 at Wayne City - Final | |
1:30 pm | Lee's Summit-81 vs St. Mary's-91 at Webster Groves - Final | |
1:30 pm | Rock Bridge-54 vs Belleville East-61 at Edwardsville - Final | |
2:00 pm | Seckman-53 vs Summit-76 at Hillsboro - Final | |
2:00 pm | SIUE Charter-38 at Althoff-83 - Final | |
2:30 pm | SLUH-44 vs Fort Smith Northside (Ark.)-52 at Blue Springs South - Final | |
3:00 pm | John Burroughs-51 at Webster Groves-47 - Final | |
3:00 pm | Carbondale-55 at Herrin-65 - Final | |
3:00 pm | Cahokia-44 vs Nashville-66 at Nashville - Final | |
3:00 pm | Ladue-58 vs Collinsville-72 at Edwardsville - Final | |
3:00 pm | Crab Orchard-41 at Wayne City-54 - Final | |
3:30 pm | North County-76 at Hillsboro-83 - Final | |
3:30 pm | Nokomis-39 vs Virden North Mac-17 at Hillsboro, Illinois - Final | |
4:00 pm | Fayette Ware (Tenn.)-70 vs De Smet-65 at Ritenour - Final | |
4:00 pm | Ridgewood-35 at Mascoutah-59 - Final | |
4:30 pm | Albion Edwards County-36 vs Lovejoy-61 at Wayne City - Final | |
4:30 pm | Whitfield-62 vs CBC-71 at Webster Groves - Final | |
4:30 pm | Ozark-39 at Blue Springs South-41 - Final | |
5:00 pm | Festus-45 vs Park Hills Central-63 at Hillsboro - Final | |
5:00 pm | MICDS-50 at Edwardsville-55 - Final | |
5:00 pm | Wood River-62 at Hillsboro, Illinois-67 - Final | |
5:30 pm | Chester-33 at Christ Our Rock-57 - Final | |
5:30 pm | Romeoville-61 vs Lift for Life-53 at Ritenour - Final | |
5:30 pm | Helias-64 vs Troy Buchanan-62 at Blair Oaks - Final | |
6:00 pm | Marion-46 at Massac County-65 - Final | |
6:00 pm | Bentonville, Ark.-46 vs Staley-69 at Blue Springs South - Final | |
6:30 pm | Palmyra-45 vs South Shelby-29 at Monroe City - Final | |
6:30 pm | O'Fallon-52 vs Carterville-46 at Edwardsville - Final | |
6:30 pm | Gibault-66 at Mehlville-46 - Final | |
7:00 pm | Mount Vernon, Illinois-71 at Effingham-59 - Final | |
7:00 pm | East St. Louis-68 vs Country Club Hills Hillcrest-63 at Ritenour - Final | |
7:30 pm | Vandalia-45 at Carlyle-43 - Final | |
7:30 pm | Springfield, Illinois-59 at Alton-44 - Final | |
7:30 pm | Okawville-45 at Steeleville-47 - Final | |
7:30 pm | Auburn-60 at Pana-51 - Final | |
8:00 pm | Litchfield-54 vs Raymond Lincolnwood-58 at Hillsboro, Illinois - Final | |
8:00 pm | Chaminade-55 vs Peoria Notre Dame-31 at Edwardsville - Final | |
8:30 pm | Miller Career-47 vs Cardinal Ritter-65 at Ritenour - Final |
Girls Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | University City-2 vs East St. Louis-0 at Lindenwood-Belleville - Forfeit | |
9:30 am | Raymond Lincolnwood-41 vs Gillespie-59 at Hillsboro, Illinois - Final | |
10:00 am | Greenville-34 at Wesclin-57 - Final | |
11:30 am | Collinsville-62 vs Springfield Southeast-35 at Lindenwood-Belleville - Final | |
11:30 am | Gibault-48 at Wood River-34 - Final | |
12:00 pm | Okawville-40 vs Edwardsville-26 at Edwardsville - Final | |
1:00 pm | Breese Central-52 at Carterville-31 - Final | |
1:00 pm | Ladue-20 vs Belleville East-48 at Lindenwood-Belleville - Final | |
1:00 pm | Granite City-30 at Father McGivney-64 - Final | |
1:00 pm | Vashon-53 vs East Nashville-34 at University School of Jackson - Final | |
1:00 pm | Marion-44 at Pinckneyville-38 - Final | |
1:30 pm | Quincy Notre Dame-44 at Mater Dei-32 - Final | |
2:00 pm | Nokomis-47 vs Carlinville-29 at Hillsboro, Illinois - Final | |
2:30 pm | Dunlap-58 vs Waterloo-32 at Lindenwood-Belleville - Final | |
2:30 pm | Hickman-69 at Marquette-51 - Final | |
4:00 pm | Belleville West-30 vs Webster Groves-33 at Lindenwood-Belleville - Final | |
4:00 pm | Tipton-63 vs Troy Buchanan-36 at Blair Oaks - Final | |
5:00 pm | Palmyra-56 vs South Shelby-54 at Monroe City - Final | |
5:30 pm | Lutheran St. Charles-51 vs Alton-57 at Lindenwood-Belleville - Final | |
5:45 pm | Cardinal Ritter-35 vs Mundelein Carmel-42 at Chicago Kenwood - Final | |
6:00 pm | Moanalua, Hawaii-60 vs Damien Memorial, Hawaii-51 at Iolani, Hawaii - Final | |
6:00 pm | Normandy at Roosevelt | |
6:30 pm | Litchfield-17 at Hillsboro, Illinois-51 - Final | |
7:00 pm | Eureka-30 vs O'Fallon-44 at Lindenwood-Belleville - Final | |
7:30 pm | Iolani, Hawaii-49 vs Carondelet, Calif.-53 at Iolani, Hawaii - Final | |
9:30 pm | Campbell, Hawaii-43 vs Konawaena, Hawaii-48 at Iolani, Hawaii - Final | |
11:00 pm | Incarnate Word-68 vs South Medford, Ore.-46 at Iolani, Hawaii - Final |
Girls Wrestling
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | Rolla Noel Invitational |
Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:15 pm | Fort Zumwalt East-7 vs Fort Zumwalt North-3 at Rec Plex South - Final | |
7:30 pm | Kirkwood-2 vs De Smet-1 at Kirkwood - Final | |
7:45 pm | MICDS-2 vs Clayton-6 at Brentwood Ice Arena - Final | |
7:50 pm | CBC-5 vs SLUH-2 at Affton Rink - Final | |
8:00 pm | Timberland-0 vs Fort Zumwalt South-2 at Rec Plex South - Final | |
8:45 pm | Eureka-4 vs Northwest Cedar Hill-1 at Webster Rink - Final | |
9:15 pm | Fox-2 vs Oakville-5 at South County Rink - Final | |
9:30 pm | Lindbergh-4 vs Vianney-8 at Affton Rink - Final | |
9:30 pm | John Burroughs-1 vs Ladue-3 at Brentwood Ice Arena - Final |
Wrestling
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | Parkway West Invitational | |
6:00 pm | Tower Grove Classic | |
8:30 am | PORTA Inviational | |
9:00 am | Herculaneum Meet | |
9:00 am | Ed Felker Scramble | |
9:00 am | Bloomington Duals | |
9:00 am | Liberty Tournament | |
1:00 pm | Yorkville-35 at Edwardsville-30 - Final | |
2:00 pm | Lockport-30 at Edwardsville-34 - Final | |
3:00 pm | Minooka-16 at Edwardsville-51 - Final |
+