Friday - December 2, 2022
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Basketball
TimeEventScore
3:00 pmPRISE Academy vs Tennessee Prep at Cahokia
Rivalry
3:45 pmRiverview Gardens-50 vs Francis Howell Central-39 at MICDS - Final
50-39
4:00 pmParkview-45 vs Lafayette-46 at Parkview - Final
46-45
4:00 pmFrancis Howell-38 at Troy Buchanan-60 - Final
60-38
4:00 pmMcKinley vs St. Louis Patriots at Crystal City
Rivalry
4:20 pmChicago Hyde Park-55 vs Tolton-56 at Cahokia - Final
56-55
4:30 pmCuba-35 at Sullivan-37 - Final
37-35
5:00 pmPerryville vs Delta at Woodland (Marble Hill)
Rivalry
5:00 pmGateway Legacy Christian-66 vs Lutheran South-43 at Vianney - Final
66-43
5:00 pmWindsor (Imperial)-60 at Oakville-51 - Final
60-51
5:15 pmSoldan-45 vs Miller Career-78 at MICDS - Final
78-45
5:30 pmHazelwood West-69 vs McCluer-66 at Troy Buchanan - Final
69-66
5:30 pmMaplewood-RH-50 vs Blue Knights-56 at St. Charles - Final
56-50
5:30 pmSte. Genevieve-73 vs Sikeston-84 at De Soto - Final
84-73
5:30 pmChester-41 vs Lovejoy-40 at Murphysboro - Final
41-40
5:30 pmRogers Heritage, Ark.-29 vs Lee's Summit West-48 at Parkview - Final
48-29
5:30 pmGrandview-40 at Crystal City-61 - Final
61-40
5:30 pmRed Bud-37 vs Carterville-55 at Trico - Final
55-37
5:40 pmFaith Family Academy vs Memphis Douglass at Cahokia
Rivalry
6:00 pmSt. James-53 vs Capital City-60 at Sullivan - Final
60-53
6:00 pmKIPP St. Louis-52 vs Lutheran North-50 at Lindenwood-Belleville - Final
52-50
6:00 pmAlthoff-43 at Marion-62 - Final
62-43
6:00 pmCentralia, Illinois-42 at Mount Vernon, Illinois-49 - Final
49-42
6:00 pmAltamont at Vandalia
Rivalry
6:00 pmLebanon, Illinois-21 at Litchfield-57 - Final
57-21
6:00 pmNorth Callaway-55 at Silex-25 - Final
55-25
6:00 pmOkawville-57 vs Nokomis-26 at Carlyle - Final
57-26
6:00 pmMarquette-50 at Priory-44 - Final
50-44
6:00 pmCarrollton, Illinois-70 at Gillespie-67 - Final
70-67
6:15 pmChrist Our Rock-52 at Christopher-36 - Final
52-36
6:30 pmLutheran St. Charles-82 at Vianney-70 - Final
82-70
6:30 pmJohn Burroughs-54 at Mater Dei-60 - Final
60-54
6:30 pmNorth Point-44 at Wright City-38 - Final
44-38
6:45 pmUniversity City-46 vs Whitfield-48 at MICDS - Final
48-46
7:00 pmSTEAM Academy at MS-Berkeley-46 at McCluer North-65 - Final
65-46
7:00 pmHelias-55 vs Raytown-49 at Parkview - Final
55-49
7:00 pmSaxony Lutheran-51 vs Jefferson-59 at Crystal City - Final
59-51
7:00 pmFrancis Howell North-40 at Liberty (Wentzville)-62 - Final
62-40
7:00 pmFort Zumwalt North-26 at Jackson-74 - Final
74-26
7:00 pmParkway South-63 at Parkway Central-54 - Final
63-54
7:00 pmHarrisburg, Illinois-35 at Murphysboro-40 - Final
40-35
7:00 pmHazelwood East-51 at St. Charles-64 - Final
64-51
7:00 pmParkway North-42 at Parkway West-74 - Final
74-42
7:00 pmiSchool of Lewisville, Texas-62 vs Cardinal Ritter-56 at Cahokia - Final
62-56
7:00 pmBorgia-69 at DuBourg-27 - Final
69-27
7:00 pmHillsboro-56 at Pacific-36 - Final
56-36
7:00 pmHolt-66 vs Battle-72 at Troy Buchanan - Final
72-66
7:00 pmSteeleville-56 at Trico-48 - Final
56-48
7:00 pmCape Girardeau Central-65 vs North County-50 at De Soto - Final
65-50
7:00 pmBreese Central-68 at Salem, Illinois-34 - Final
68-34
7:00 pmPark Hills Central-52 at Festus-57 - Final
57-52
7:00 pmOwensville-57 at Salem-54 - Final
57-54
7:30 pmCollinsville-66 at Belleville East-69 - Final
69-66
7:30 pmBowling Green-51 vs Clopton-60 at Montgomery County - Final
60-51
7:30 pmDupo-30 at Marissa-59 - Final
59-30
7:30 pmColumbia-83 at Wood River-52 - Final
83-52
7:30 pmEdwardsville-59 at Alton-42 - Final
59-42
7:30 pmNew Haven-13 vs Wellsville-45 at Montgomery County - Final
45-13
7:30 pmWoodlawn-37 at Carlyle-53 - Final
53-37
7:30 pmPawnee-33 at Pana-60 - Final
60-33
7:30 pmSteelville, Missouri-59 vs Potosi-50 at Sullivan - Final
59-50
7:30 pmCarlinville-14 at Williamsville-52 - Final
52-14
7:30 pmBelleville West-40 at O'Fallon-52 - Final
52-40
7:30 pmWaterloo-35 at Triad-49 - Final
49-35
7:30 pmCahokia-49 vs Carbondale-59 at Carbondale - Final
59-49
7:30 pmHighland-53 at Mascoutah-57 - Final
57-53
7:30 pmHazelwood Central-49 vs Antioch-44 at Lindenwood-Belleville - Final
49-44
7:30 pmRoxana-37 at Piasa Southwestern-26 - Final
37-26
7:30 pmFather McGivney-43 at Wesclin-61 - Final
61-43
7:30 pmValmeyer-55 at New Athens-80 - Final
80-55
7:30 pmCivic Memorial-38 at Jerseyville-39 - Final
39-38
7:30 pmAthens-42 at Virden North Mac-45 - Final
45-42
8:00 pmLindbergh-41 vs Mehlville-39 at Oakville - Final
41-39
8:15 pmWestminster-35 at MICDS-52 - Final
52-35
8:15 pmDenton Guyer, Texas-87 vs Madison, Illinois-31 at Cahokia - Final
87-31
8:30 pmKickapoo-55 vs De Smet-62 at Parkview - Final
62-55
8:30 pmHickman-63 vs St. Dominic-38 at Troy Buchanan - Final
63-38
8:30 pmSt. Vincent-42 vs Herculaneum-51 at Crystal City - Final
51-42
9:30 pmMinnesota Prep-72 vs TACA, Texas-44 at Cahokia - Final
72-44

Football
TimeEventScore
11:00 amSt. Dominic-0 vs St. Mary's-42 at Faurot Field - Final
42-0
3:00 pmLamar-27 vs Blair Oaks-32 at Faurot Field - Final
32-27
7:00 pmFrancis Howell-49 vs Fort Osage-21 at Faurot Field - Final
49-21

Girls Basketball
TimeEventScore
3:30 pmSt. Charles West-47 vs Lutheran North-50 at Lutheran St. Charles - Final
50-47
3:30 pmMcCluer North-41 vs STEAM Academy at MS-Berkeley-13 at Winfield - Final
41-13
3:30 pmFox-27 vs Lindbergh-49 at Oakville - Final
49-27
4:00 pmOrchard Farm-42 vs Francis Howell-36 at Marquette - Final
42-36
4:00 pmNorthwest Cedar Hill-42 vs Riverview Gardens-21 at De Soto - Final
42-21
4:00 pmKingston at Valley Caledonia
Rivalry
4:30 pmMetro-58 vs Valley Park-25 at Principia - Final
58-25
5:00 pmHannibal-61 vs Veritas Christian-10 at Winfield - Final
61-10
5:00 pmClayton-42 vs Visitation-51 at Lutheran St. Charles - Final
51-42
5:30 pmUniversity City-54 at De Soto-35 - Final
54-35
5:30 pmNerinx Hall-54 vs Lafayette-26 at Marquette - Final
54-26
5:30 pmParkway North-15 at Parkway West-51 - Final
51-15
5:30 pmSt. Clair-36 at Herculaneum-65 - Final
65-36
5:30 pmJefferson-66 vs Bourbon-24 at Valley Caledonia - Final
66-24
5:30 pmFrancis Howell North-65 at Liberty (Wentzville)-34 - Final
65-34
5:30 pmParkway South-63 at Parkway Central-38 - Final
63-38
6:00 pmBunker Hill at Staunton
Rivalry
6:00 pmCrossroads College Prep-22 at Principia-34 - Final
34-22
6:00 pmFulton-33 vs Bowling Green-43 at Montgomery County - Final
43-33
6:00 pmLincoln College Prep-58 vs South Iron-76 at Columbia College - Final
76-58
6:00 pmDuchesne-33 at Ladue-35 - Final
35-33
6:00 pmMexico-30 vs Clopton-61 at Montgomery County - Final
61-30
6:30 pmElsberry-33 at Winfield-40 - Final
40-33
6:30 pmLutheran St. Charles-47 vs MICDS-30 at Lutheran St. Charles - Final
47-30
6:30 pmFarmington-46 at Oakville-31 - Final
46-31
6:30 pmLutheran South-51 at Summit-52 - Final
52-51
7:00 pmEast St. Louis-46 at Webster Groves-41 - Final
46-41
7:00 pmOwensville-35 vs St. Joseph's-47 at Marquette - Final
47-35
7:00 pmHillsboro-26 vs St. Pius X-38 at De Soto - Final
38-26
8:00 pmBlue Valley North, Kan.-55 vs Rock Bridge-47 at Columbia College - Final
55-47
8:00 pmRolla-30 vs John Burroughs-52 at Lutheran St. Charles - Final
52-30
8:00 pmFort Zumwalt East-27 vs Timberland-34 at Winfield - Final
34-27
8:30 pmSeckman-34 vs Festus-40 at De Soto - Final
40-34
8:30 pmFort Zumwalt West-31 at Marquette-37 - Final
37-31
10:00 pmLift for Life-62 vs Ellington-47 at Columbia College - Final
62-47

Girls Swimming
TimeEventScore
4:00 pmNerinx Hall and Rosati-Kain at Ursuline
4:30 pmPattonville at Oakville
5:00 pmLutheran South, Duchesne at DuBourg
5:00 pmDuchesne at Lutheran South

Girls Wrestling
TimeEventScore
4:00 pmChip Allison Patriot Classic

Hockey
TimeEventScore
7:15 pmTimberland-5 vs St. Dominic-5 at Wentzville Ice Arena - Final
5-5
7:45 pmFort Zumwalt West-8 vs Fort Zumwalt East-3 at Rec Plex South - Final
8-3
7:50 pmJohn Burroughs-4 vs Priory-1 at Maryville Hockey Center - Final
4-1
8:30 pmCBC-0 vs De Smet-0 at Affton Rink - Final
0-0
8:30 pmChaminade-3 vs Parkway West-1 at Queeny Recreational Complex - Final
3-1
9:00 pmFrancis Howell Central-0 vs Holt-7 at Wentzville Ice Arena - Final
7-0
9:30 pmFort Zumwalt South-10 vs Fort Zumwalt North-0 at Rec Plex South - Final
10-0
9:30 pmMarquette-6 vs Lafayette-0 at Maryville Hockey Center - Final
6-0
9:30 pmParkway South-8 vs Seckman-3 at South County Rink - Final
8-3
10:10 pmClayton-7 vs Northwest Cedar Hill-3 at Affton Rink - Final
7-3

Wrestling
TimeEventScore
6:00 pmIndependence Iowa Tournament
12:00 amPleasant Hill Tournament
5:00 pmJohn Burroughs Invitational

+